Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

megajalec

Gwyneth to vystihla, keď povedala, že film je hrozný. Aspoň pohľad na jej dlhé nohy a peknú tváričku a takisto Ch.Applegate v plavkách vyčarujú tú jednu hviezdu. Inak prostoduché, ani snaha o originalitu. ()

Martanecek007

Průměrný film, na který se dá dívat, když není zbytí. Jediné co mě osobně vadilo, byla hudba. Předělaná píseň "time after time" vážně mučila mé uši. ()

Broda84

Gwyneth Paltrow mám velmi ráda a myslím si, že je talentovaná herečka. Je opravdu smutné, že hraje v tolika podprůměrných filmech jako je Letuška 1. třídy. Film je předvídatelný a rozhodně nesplňuje podmínky komedie. Já se rozhodně nebavila. ()

Lucbric

Čekala jsem od toho víc, ale jako kulisa k nedělnímu odpoledni to stačí. Christinu Applegate mám ráda, ale tady byla doslova na odstřel :X v závěrečných titulkách jsou zkažené záběry, u kterých jsem zřejmě přišla o smysl pro humor..... o.O ()

harycek

Romantická srágora s jednoduchým dějem , ale když chceš mít pohodu tak je výborná! Nejsem filmový kritik a všeználek , já jenom píši jak se to líbilo MNĚ!!!!!!! ()

Funky Figo odpad!

Už dlouho jsem neviděl nic tak stupidního a uboze vtipného. Tento film nemohou zachránit ani krásné nohy Gwyneth Paltrow, kvůli kterým bych eventuelně mohl dát i jednu hvězdičku :), ale tento klad filmu bohužel přebíjí strašlivý scénář a celkově hrozný dojem :( ()

mijano

Veľmi dobrá myšlienka: Vždy treba ísť za svojím cieľom. Veď za čo by stál život bez cieľa jeho žitia. ()

david666

Gwyneth musela být hodně na dně, že vzala roli v této slátanině. Nebo ten honorář byl tak velký, že ho nešlo odmítnout. Díky ní a ženskému osazenstvu obecně se na film z mužského pohledu dívat dá-teď nemyslím herecké výkony:-) Jinak by to bylo stěží za **. Škoda, že se Kelly Preston ve filmu dlouho nezdržela-bylo by se na co dívat. ()

Rieux

Neneee,... taketo sladke omacky so stipkou sileneho humoru na mna neplatia ani ked tu hraje Gwyneth Paltrow. Uplne zbytocny film. ()

Zirael

Je to naivní, je to pitomý, ale to se dá od romantické komedie o letuškách očekávat. Pro mě je to koukatelný oddychový film, u kterého se dá vypnout mozek. ()