Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

renoarko

Priemerná komédia, akých sú tucty. Jedná sa o klasický príbeh o ceste za svojim snom, ktorý v podstate neprináša nič nové. Ale priznám sa, škuľavý Meyers ma celkom bavil :) ()

Likan7

Svižná romantická komedie s hodně prvky dramatu. Hodně pomáhají herci, protože jak Paltrow, tak hlavně Ruffalo to dávají s prstem v nose. Filmu hodně pomáhá krátká stopáž, která nedává čas přemýšlet jak nad děravým scénářem, tak nad hlucými místy, kterých je naštěstí jen pár. ()

Alojs

Byl jsem vskutku překvapen tím, jaké roli se upsala má oblíbená Gwyneth (ta Gwyneth, v jejíž filmografii nalezneme spíše ROLE, nežli role). Což o to, film je to strávitelný, dokonce i tu vědomou naivitu a tupost jsem spolkl bez výhrad. Ale tak - na jedno zkouknutí... když je venku hodně hnusně.... když jsou všichni kamarádi pryč... když nejde spustit počítač... když je klíč zalomen v zámku... když jsou okenice zabedněné... když, když, když.... tak pak možná :) ()

DadysGirl

Vzhledem k místnímu nízkému hodnocení jsem nic moc nečekala, ale pobavila jsem se... Příjemný film na večer, když nemáte co dělat... S výborným retro soundtrackem... :) ()

Bezda22

Mě osobně tenhle film strašně baví. Vždycky se rád podívám, když to někde v TV běží. Párkrát jsem si ho i sám pustil. Ten film se zdá úplně hloupej. Ale zdá se, že je to schválně. Film, kterej vás bude bavit, protože chce bejt hloupej. To se mi líbí. Je to průměrný, ale ne ve špatnym smyslu. Baví to, ale ne v moc dobrym smyslu. Když to nějak spojíme vznikne tehle film a to je slušný. 55% ()

esetnofret

Dost nefungující romantická komedie, která neklape a většinu času se utápí v nudě a šedém průměru. Mezi hlavními hrdiny to nejiskří, Gwyneth Paltrow je sice dobrá herečka, ale role ambiciózní letušky zatížená tunou klišé jí nesedí ()

curfew77

Pokud se bude v podobných filmech objevovat Christina Applegate, je to svým způsobem v pořádku, neboť filmová kariéra někdejší Kelly Bundové je i tak malým zázrakem - v těchle rolích to Christině s vypracovaným bříškem sluší, velká herečka asi nikdy nebude a nejspíš to i ví. Skutečnost, že se filmy, které nevědí, čím chtějí být, musel před pár lety trpně prokousávat i Mark Ruffalo, už nás dneska taky mrzet nemusí, protože dávno dostává role v bijácích jako je Zodiac. Odmítám se ale smířit s myšlenkou, že na tomhle patře zaparkuje kariéra Gwyneth Paltrow, ženy, která kdysi dodala sice nenápadný, ale přesto nepostradatelný půvab nevinnosti Fincherovu arci thrilleru Sedm. Letuška 1. třídy je v několika málo momentech trefnou satirou, ve zbylém čase ale plní přesně tytéž stereotypy, které možná původně chtěla shazovat. Ztráta času pro všechny zúčastněné... dobře, kromě Christiny Applegate... a pochopitelně kromě Mika Myerse. 40 %. ()

HarveyDent

Nebýt Gwyneth.......... však víte, většina tu začíná "Nebýt Gwyneth....", ja jen dodám, že jsem se zasmál na začátku A: "Ty mi dáváš košem?? Na přání k narozeninám??"B: " Přání k rozchodu se neprodávají.".....opravdu "nepovedený pokus o satiru".........20% ()

MrMir

Poměrně nuda. Na to, jaké zde bylo obsazení a jak vysoký byl rozpočet, to je zklamání. Klišovitý příběh, nekomediální Paltrow (ta holka se svým smutným výrazem prostě nemůže utáhnout komedii, zejména v kontrastu se šíleným Myersem), průměrná Christiana (která místy neví co vlastně má hrát - záporačku?, klaďasku?). Velké plus je již zmíněný Myers, který jediný stojí za to :o). Film na jedno zkouknutí, který se vám vykouří z hlavy ještě během titulků. ()

MaxForValue

Stokrát ochutnaná romantická kvázi-zápletka s ničím nevybočujúcim dejom a úplne prostým scenárom o naivnej blondínke, nedokáže už po 101-krát zaujať. Neváhal by som dať "odpad", ale v porovnaní s inými odpadmi je to stále napriemer. Každopádne veľa dôvod na opätovné zhliadnutie tu rozhodne nevidím. Vďaka Bohu, že tvorcovia nenatočili pokračovanie. ()

Jaromír

Krááásně pozitivní komedie, která se mi velmi líbila a rád se na ni kdykoliv znovu podívám. Není nijak zářivě vtipná a nebo úžasně komplikovaná, prostě romantická malá "pitomůstka", která potěší :). ()

helrohir

Jediná vec kvôli ktorej sa to oplatí pozerať je krásna Gwyneth Paltrow, pretože inak je to len strata času s minimom aspoň trocha humorných scénok. ()

Tominni

Spíše slabší průměr. Příběh Donny, která má svůj sen, za kterým chce jít - stát se letuškou u velkých aerolinek. Zbývá udělat test......Ta cesta je nakonec o maličko více klikatější....Pokud se film drží vztahu Donna-Ted, tak to ještě jde, ale to ostatní......asi to je tím, že jsem nikdy nepoznal touhu být letuškou a znám spoustu lepších romantických filmů, proto jen 2* - a to ještě za Gwyneth, které to sluší. ()

cinema_cz

Letuška 1. třídy je ukázkovou přehlídkou promarněných příležitostí, která by mohla sloužit leteckým společnostem k velmi spolehlivému uspávání nervóznějších pasažerů na dlouhých mezinárodních letech. 40 % (Alena Prokopová, Ci 09/2003, str. 84) ()