Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

*Colorado

Asi nejsem cílová skupina těhlech blábolů a slátanin. Nelíbí se mi to, nebaví mě to, nudí mě to. Má to dvě pozitiva - Gwyneth a není to tak hrozný jako Pravá blondýnka. ()

roxy_ellen

Scény jako když Gwyneth stojí před zrcadlem s letušským oblečkem a říká:"Je tak... hebký " , mi příjde vtipné (zřejmě reklama naPerwoll). Bohužel ne v tom dobrém smyslu. ()

Luk Skywalker

Komedie to není, romantický film ano a i přes šablonovité schéma romantických filmů a předvídatelnost nejen děje, ale i situací se to sledovalo celkem dobře a nenudilo to (asi za to může to prostředí letušek, tam bylo pár úsměvných momentů). Navíc tehdy třícátnice Gwyneth Paltrow a Christina Applegate vypadaly zatraceně dobře, i když toho peroxidu na hlavě bylo až moc a Kelly Preston také, asi za to mohly ty sexy úbory letušek u té malé letecké společnosti s vnitřním mottem: "Dlouhé vlasy, krátké sukně." ()

Olík

Pro koho se točí podobné kousky? Není to ani romantika, není to ani vtipné, není to ani nic. Líbí se mi názor uživatele recenzujícího pod nickem "Tosim", že by Paltrow nahradil např. Cameron Diaz (stejně tak souhlasím s tím, že Meyers byl jako vždy příšerný)......díky její přítomnosti by se to celé dalo skoulet jako crazy komedie, ale takhle je jenom takové růžové jedním okem do vnitř, jinou částí lidského těla ven. Když si budu chtít dopřát několik sekund pohledu na Gwyneth Paltrow v kalhotkách, tak poprosím Chrise Martina aby se podělil o obsah svého mobilního telefonu a nebudu téměř hodinu a půl koukat na šilhajícího Mika Myerse. ()

Redbee

Romantická slátanina se zabudovaným americkým snem, která mě však místy skutečně bavila (hlavně jsem se opravdu nasmál při prvním letu, který tolik připomínal můj první let). ()

Amgis

Příběh je sice možná na 2,5 hvězdičky, ale zase to není propadák na který by se nedalo jednou podívat. Hudba u tohoto filmu je dosti dobrá! ()

tranquill

Rozhodně to nebylo podprůměrné, jak se z místního hodnocení zdá. Řekl bych solidní romantická komedie, jen by se jistě našla vhodnější protagonistka hlavní role než Gwyneth. ()

Torgal

Čakal som nenáročnú romantiku, ktorá bude síce extrémne naivná, ale pošteklí ma na bránici. Toto bol však podivný bizár, ktorý zrejme chcel povedať predovšetkým nejaké hlbšie posolstvo o nasledovaní svojich snov, ale ten extrémne naivný základ si ponechal. Humor tu zastupuje výhradne uletená kreácia Mika Myersa, ktorá akoby sme prepadla z nejakej paródie. Romantika bola tiež len načrtnutá v hrubých obrysoch, väčšina krátkej stopáže je zameraná na Gwynethinu cestu za šťastím v primitívnom a hlúpučkom dejovom oblúku. Toto proste nefungovalo na žiadnej úrovni. 3/10 PS: Ešte je možné, že to mala byť satira. V takom prípade tiež platí, že sa extrémne nevydarila. ()

Razzor_82

„Tu uniformu si zamilujete. Naše motto je: Dlouhé vlasy, krátká sukně a obsluha s úsměvem.” Strašně naivní romantická slaďárna o tom jak jít za svým snem. Jen díky báječné Gwyneth Paltrow dám třetí hvězdu. 5/10 ()

Zombo

Další naivní břečka pro tupoučký americký holčičky, co "quitly high school" a vzdychají při každé rádoby dojemné scéně, ze které se mi dělá zle a zakrývám si oči studem, že jsem se odvážil dívat se na takovou trestuhodnou trapnost. Pokud bych měl vůbec něco chválit, tak samotnou G. Paltrow plus další pohledné slečinky kolem (to pak člověk chápe, proč obletěla posádka Červeného trpaslíka několikrát planetu, která byla obývána podle radaru výhradně letuškami), s nimi se to dalo vydržet, víte, jak to myslím... A Myers? Mohl být lepší. ()

haWranka

Tak nevim, jestli jsem to pochopila špatně, každopádně to byla hrůza všech hrůz. Ty holky byly všechno, co mě odpuzuje. Jedinej klad tady byl Mark Ruffalo... ()

Trisstes

tupý príbeh o tupej blondýne...hodinu a pól ma tým týrali na ceste do Francúzska autobusom...(je to fakt kravina...)... ()

sefino

Dost o ničem...jediné, co je na filmu sympatické je samotná Gwyneth Paltrow a Mark Ruffalo, se kterým jsem za poslední měsíc viděla už tři filmy, kde sekundoval známějším kolegyním...a on je jistota toho, že s ním komedie neztrácí určitý půvab, ale sám to prostě nezachrání. ()

Acrobat odpad!

odpad první třídy. Pre znalcov. americké publikum v tom vidí motivácie pre svoj ďalší život a okuliare, že žijú v "dreamlande". Nech ich týmto masírujú aj naďalej. (14.11.2010, trocha z Marzkízy pri dennej tlači) ()