Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

Rousse

V němém úžasu se jen ptám: "Musí to bét, Maryšo?" Otázka však zůstává nezodpovězena - proto se asi nedozvím, proč tomuhle "veledílu" propůjčili jména jako např. Gwyneth Paltrow, Mark Ruffalo aj. Ne že bych ohrnovala nos nad letuškama - krásné povolání - ale v tomhle byla příliš velká koncentrace "frikulínovství" na můj vkus... ()

Cejny

Typick jednoduchý americký film, je vcelku koukatelný, ale jináč samozřejmě podprůměrný a na jedno shlédnutí. ()

Zemi11 odpad!

I jsem se těšil, byla nálada na takový šplacht. Ale holky s kozama už byly v pokročilém věku, a navíc to nebylo zábavné, vtipné a svým způsobem ani odpočinkové. ()

NICOX

Moc mě to teda nebavilo. A vlastně ani nevim, jak to dopadlo, protože u konce už sem nevnímala vůbec. Vtipný to taky moc nebylo, ani Mike Myers nepomohl. No ty 2* jsou možná i příliš. 45 % ()

klukluka

Tohle mi, prosím, poradil kulturní redaktor prestižního společenského, zejména intelektuálům určeného magazínu Reflex... Pro mě už nepíšeš, vole. ()

Tery16

Popravdě jsem se kromě několika momentů skoro celý film nudila. Příběh rozhodně není nijak originální a hlavní hrdinové působí dojmem umělých figurín. ()

cab

Originalni prostredi letusek v komedii, ktera se obcas bere az moc vazne a je skoda, ze se nepousti do vetsiho experimentovani, protoze splneni snu mlade holky ze zapadakova k vice, jak 40% nedoleti. ()

Merkin

Snímek stojí za zlámanou grešli vzhledem k tomu, jak stupidně si hraje na ,,vážnou" věc, jak kýčovitý příběh proklamuje a jak prázdný a okoukaný scénář nabízí (jako bych všechno už někde slyšela). Nicméně přesto musím uznat, že mě hlavní hrdinka neiritovala, ba dokonce byla docela fajn, takže jsem se nakonec uchýlila ke 2 *, byť 1* či odpad by zde byly zatraceně úměrnější. ()

janisska

Jediná záporná postava: letuška, která krade erární mejdlíčka. Jediná message: "Každý pilot potřebuje svého kopilota." Co dodat? ()

Petr.Kocfeld

Tato komedie celkem jde.Mam sice strach z letani,ale parkrat jsem ji videl.Gwyneth Paltrow a Christine Applegate jsou zde docela pekne.Scenar je slabsi a filmu to docela ubralo.Tento film nezachranuje ani Mike Meyers.Jinak na jedno shlednuti dobre...Tato romanticka komedie tedy ujde a misty pobavi.Davam ji 40 procent a 2 hvezdy hlavne za Gwyneth Paltrow.Tento snimek neni nejlepsi film Gwyneth Paltrow,ale neurazi a Paltrow ho sla natocit hlavne pro penize...Film Letuska mozna proto si ziskal vic fanousku mezi decaty,ale i muzi se v nem snad najdou...Jinak prostredi a herci jsou docela dobri.U me vsak jen slabsi prumer.Podle me to neni nijak extra dobre natoceny film.S Paltrow uz jsem videl lepsi filmy.Tohle je tak na 2 hvezdy. ()

Radim

Hodně hloupoučká a hodně naivní komedie, plná klišé. Zaujme snad jen slušným hereckým obsazením, i když netuším, jak je režisér v něčem takovém donutil učinkovat. Za celý film jsem se usmál jen jednou, a to když Christina "Melounek" Applegate tloukla hlavou Gwyneth o chleba. ()

Sairina

Komedie, od které jsem okčelávala něco víc. Ze začátku je děj docela zajímaví, ale pak se stává monotoní a konec je moc rychlý. ()

kwoky

Zerte me, strilejte me, mlatte me, ale tahle komedie se mi proste libila. Gwyneth byla okouzlujici a dokonce me to i dojalo! Dej se vyviji zcela predvidatelne, je blboucky, ale libilo se mi to a nenudil jsem se ani na chvilku. Libila se mi i stylova "provarena" hudba. Prijemne stravena siesta po nedelnim obede :) ()

ThomasL

Na tenhle film se koukalo velice dobře. Všude samé hezké holky, krátké sukně, velké výstřihy. Na druhou stranu byla zápletka až moc jednoduchá - mladá naivní kariéristka si musela uvědomit, co je pro ni důležitější, jestli kariéra letušky nebo chlap. Jak tohle asi mohlo dopadnout? ()