Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

Kothy

Přitažlivá Gwyneth Paltrow ve filmu o cílevědomé letušce, která to i přes zradu kamarádky a další překážky dotáhne daleko. :) ()

meave

Podobný námet ako Pravá blondýnka, ale o kategóriu slabšie. Americký sen v nudnom a predvídateľnom prevedení okorenený Mikom Meyersom, ktorého neznášam. Celkový dojem však nie je zlý. ()

Campbell

Pane jo! Takovýho klišé jsem už hodně HODNĚ dlouho neviděl. scény jak z červené knihovny. Tragický příběh na úkor tragického režiséra. Tohle je přesně ten film který bych už nikdy nechtěl vidět. Jediné pozitivum co snad je(a za to jsou 2*). Jsou herci kteří jsou fajn a naprosto uchylnej šilhavej M. Mayers to jen podtrhává. Bez herců dávám odpad. ()

Slarque

Nejspíš pouze pro puberťačky. Pokuď u filmu chcete obdivovat něco jiného než oblečení, účesy a líčení hlavních hrdinek, hledejte jinde. Hlavní hrdinka má vypadat chytře, ale občas není schopná učinit jednoduché rozhodnutí, když jí ho neporadí její mentorka Sally. Mike Myers a jeho pitvoření se mi do filmu taky naprosto nehodilo. Nuda. ()

klerik

V podstate príjemná záležitosť... Ale aj tak je to len zhluk klišé. Otrepaná kostra príbehu, sympatickí herci, roztomilý úsmev Gwyneth Paltrow, zákerná záporáčka... Prežijete to, keď chcete... ()

Marze

Nezábavný let, film měl jít rovnou do videopůjčoven. Postavy nemají vtip a šarm. Zápletka nemá žádný konflikt a vývoj. ()

heyda

Jedna z komedií, kterých vyšlo z Americké produkce spousta a spousta. Bohužel i tato zapadne mezi tuto hromadu filmů a nikdo si na ní za pár let asi ani nevzpomene. Ale jak se říká. Nejlepší kritik je čas a čas ukáže. ()

honajz

Docela to pobaví - takhle v sobotním odpoledni, kdy není co dělat. Na holky se dobře kouká, zápletka je tak akorát, aby člověk nemusel příliš přemýšlet, zlo je poraženo a hodná Popelka vyhraje. Kdo by si přál víc? (I když uznávám, pár scén má docela realistické vyznění - třeba ten její vztah, který se v půlce filmu láme.) ()

SOLOM.

Práce letušky či stevarda má své pro i proti – ostatně jako každá jiná, nicméně nejlepší na ní asi je, že se podíváte alespoň na pár dní do různých krajin a máte slevu na letenky u dané společnosti pro vlastní potřebu…ale teď už „raději“ k filmu samotnému. Ničím extra výjimečný příběh se místy táhne pomaleji než slimák po chodníku, ale dá se tu narazit i na několik zábavných momentů – emoční výlevy do toho nepočítám. Gwyneth Paltrow a Christina Applegate předvedly slušné výkony, nicméně jsem je už viděl hrát mnohem lépe (obě). Nicméně děvčata toto jistě uspokojí… ()

902 10

nic moc. z atraktivniho prostredi letusek se dalo vytriskat mnohem vic, nez 2 povedene fory a 1 povedena bitka mezi gwyneth paltrow a christinou applegate. a mike myers kupodivu nic extrovniho nepredvadi, skoda. ()

Necrotongue

Tento snímek jsem už dlouho neviděl, takže přišel čas na revizi mého původního hodnocení. No, a nedopadlo to nejlépe. Nechtěl jsem být příliš zlý, takže jsem ubral jen jednu pěticípou, přestože bych si s přehledem odůvodnil i druhou. Ona je to totiž taková ta romantická komedie s velice slabým až téměř žádným humorem (pokud nejste fanouškem chabých fórků o šilhání- když už si někdo dělá srandu z nás mrzáků, mělo by jít o humor černočerný až brutální, ať to má šťávu), zatímco romantiku reprezentovala jen celá řada provařených klišoidů. Pokud jde o klady, musím zmínit Christinu Applegate v plavkách, protože to byl jeden z pouhých několika momentů, kdy jsem se usmíval (pravda, možná lehce lascívně, ale úsměv to byl), a pak tu byl první let se Sierra Airlines. Není nic lepšího, než člen posádky pasažérského letu, který propadne panice a zoufale pobíhá po kabině za neustálého řevu: "Všichni tady umřeme!!!". Tohle byl pro mě asi nejzábavnější okamžik celého filmu, jinak to byla vcelku uspávačka plná výše zmíněných klišé. Druhá hvězdička jen proto, že jsem tak mohl ukázat jistou míru benevolence. / Poučení: Radši se budu nadále držet při zemi. ()

mm13

Gwyneth je nádherná a k tomu ešte vynikajúca herečka! Toľko presvedčivosti v tak plytkom príbehu - klobúk dole. ()

Shaqualyck

Filmu spolehlivě podkopává stoličku nudný a mdlý scénář trpící snad každým neduhem současné americké komedie. Mike Myers se sice snaží, ale sám tuhle podprůměrnou quasikomedii neutáhne. Gwyneth Paltrow si zřejmě chtěla před kamerou vyzkoušet uniformu letušky, jinak si nedovedu vyvětlit, proč vzala roli v takovém "veledíle". ()

Tommassi3

"Asi jsem ti to neřekl, ale jsem rád, že pracuju s tebou.. Navíc v Clevelandu !! Je to jako Paříž, jen všichni mluví anglicky a mají o deset kilo navíc.." ;) ()

BoPo

Gwyneth Paltrow nikdy nebola herečka pre hlavné role. Kde mňa bavila? Sedm a Talentovaný pan Ripley. Letuška 1. třídy je hovno, ktoré niekto posypal třpytkami (Mark Ruffalo, Christina Applegate, Mike Myers,...). Z veľkej diaľky bude vyzerať lákavo. Čím dlhšie a bližšie však objekt budete skúmať, tým viac sa budete podobať špatnej pornoherečke (silný dáviaci reflex). ()