Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

Martrix

Další přírůstek do subžánru komedií, pro které stále nemám lepší označení, než: romantická humoruprostá sračka, plná klišé a blábolů, jaké dokáže stvořit jen Hollyúd. ()

Juto

Tón filmu hojdá medzi komickou nezvyklosťou a romantickou úprimnosťou, pričom Paltrow sa k tomu druhému hodí lepšie. 4/10 ()

dr.fish

Romantická komedie možná až v závěru. Jinak je to trochu divný film o americkém snu jedné holky, která chtěla vypadnout z domova a stát se letuškou. Příběh o ničem a celkově taky. Určeno na vánoční trh, před Vánoci si lidi na takový film rádi zajdou. Gwyneth Paltrow tuhle roli neodflákla ani trochu, i když jí muselo být jasné, že Akademie to určitě neocení. Měla by dostávat lepší role. Nicméně mi film docela sedl do nálady, líbilo se. Jako romantická komedie to funguje jen trochu, ale jako parodie to je v elitním klubu. A jsem přesvědčen, že to tak tvůrci taky mysleli. Nejlepší je ovšem vizuál celé akce, to je fat lahůdka. 85% ()

otík

Je to zcela pohodová romanticky průhledná komedie určená především zasněným ženám, neboť prostinký příběh se točí kolem mladší ženy, která uskuteční své sny a i přes všechny potíže a podrazy se stane vysněnou letuškou, aby záhy zjistila, že opustit kvůli tomu svého přítele nebyl zas až tak dobrý nápad. Všechny dámy připomínají spíše barbíny ukryté pod silnou vrstvou mejkapu, všechny postavy jsou černobílé až běda a o ději se příliš mluvit nedá. Vše ale velmi příjemně běží a je-li na scéně Mike Myers, má konečně film slušné grády. Velmi slabé tři hvězdy. ()

Slavníkovec

Lepší než Blondýnka s Reese Whiterspoon, ale stejnak nic klukovi neřekne. To, že má mít každej člověk svůj životní cíl, nezakazuju, ale natočit o tom film. Nadmíru zbytečný. Jediný co mne potěšilo byl šilhavý Mike Myers, největší šílenec a "idiot" Hollywoodu. ()

vesper001

Neznáme to odněkud? Pravou blondýnku opustí přítel, ona se natruc provdá za kariéru, objeví se nový chlap, starší moudrá mentorka, (ne)přítelkyně a neodmyslitelná volba mezi hodnotami. Gwyneth ale bohužel nemá diblíkovskou roztomilost Reese, její postavě schází nadhled i sebeironie, a divák má brzy neodolatelnou touhu poslat ji na střemhlavý let po trase nouzový východ-oceán. Letuška 1. třídy by mohla udělat kariéru jen jako motivační video pro štamgasty pracovního úřadu, protože než poslouchat donekonečna hecující kecy typu „můžeš mít všechno, co chceš, můžeš být vším, čím chceš“ na sto a jeden způsob, to jde člověk radši makat. ()

Prometheus69

Docela dobrá romaňťárna,.. z příměsí žonglerního humoru. Nenadchne, ale ani neurazí. :) Ano.. byli podobných filmů natočených 100vky.. ale z tohoto prostředí ve stylu Academie. Ten konec je trochu vycucaný z prstu... ale než jsem stačil usnout tak byl konec. Takže asi dobrý. :D Nejspíš zatím žádný. :)) Crissy je Donna z Ženatý ze závazky. Pokud tápete kam jí zařadit... I když jí sice čas přidal nějakou tu vrásku, Ten její přežvýkaví okozlující sexepiel se nedá jen tak zapomenout. :D ()

Mrkvič

trochu úlet, ale já byl zrovna v takovém rozpoložení, že tenhle film nemůžu objektivně hodnotit, bavil jsem se výborně a hlavně soucítil s mužskými hrdiny kvůli přístupu hlavní postavy ke vztahům :( ()

JimmyII

Trochu až moc roztomilá blbinka, kterou drží v mezích normálu sympatický Mark Ruffalo. Od takových filmů nelze nic očekávat, a tohle není tak blbé, aby zklamalo i "žádné očekávání". Takže hezké brainwashingové tři hvězdičky. ()

lennyd

Ach Gwyneth, do čeho ses to namočila? Komedie (?) o letuškách pro letušky, kterou nejspíš i režirovala nějaká letuška ... prostě Ptákovina 1. třídy. Hvězdička za Gwyneth :) ()

majxik

Pomerne standartni romantická komedie, nepřekvapí vás, ale když od ní nic převratného nebudete čakat, tak vás ani nezklame. ()

T-pack

Tenhle film hodnotím třemi hvězdami ne kvůli jeho kvalitě, ale dvěma věcem. Tou první je postava Mika Myerse, obviously. Ta druhá? No ona to možná ani není věc, ale pocit, že scénárista si z nás prostě dělá prdel. Respektive ze snu stát se letuškou první třídy, protože způsob, jakým je celá věc podaná, prostě nedává možnost brát to vážně. A aby se film vůbec do kin dostal, tak je to učesáno do jednoduchého romantického příběhu, kterých jsme viděli stovky a ještě stovky uvidíme. Těžko soudit, zda-li to byl záměr, já se ovšem bavil nad myšlenkou, že by někdo napsal scénář schválně naivní a povrchní. ()

uiu

Nevím, mám prostě slabost pro filmy, kde holka ze zapadákova má sen, že se stane lepším člověkem, když jí každej říká, že je nula a nikdy to nikam nedotáhne. Líbila se mi díky tomu Pravá blondýnka s Reese Witherspoon a líbí se mi i tahle volovina. Hlavní hrdinka má sen, za kterým si jde, prožije si zklamání, lásku, přátelství i zradu, aby nakonec zjistila, že rodina, od které chtěla být vždy co nejdál je nakonec to nejdůležitější. Mike Myers je jen třešnička na dortu, bez které by tento film nedržel pohromadě. ()

zdenny

Příjemný skoro romantický film, který nám odlehčenou formou říká, že chceme-li něčeho dosáhnout, musíme to moc chtít a výsledek se dostaví. Samozřejmě někdy i za cenu jiných věcí, které bychom chtěli také, ale vytýčili jsme si jinou prioritu. Nakonec ale vše dopadne, jak má, protože bez lásky je každý jiný úspěch takřka k ničemu. ()

spikey1

Gwyneth si tady sama ze sebe jako ze 180 cm vysoké blondýnky dělá legraci o hvězdičku příjemněji než Resse v pravé blondýnce. Zároveň jí podporuje Mike Myers a to už opravdu ovlivňuje finální verdikt, není to film který se stane vaším nejoblíbenějším, ale je velmi dobrý. ()

sedm.1

Dávám ze všech komentářů k tomuto filmu jediný více než tři hvězdičky(a i těch tří hvězdiček bylo velmi pomálu),přesto si na nich trvám a to i přes neoddiskutovatelnou hloupost a naivitu celého filmu.Hloupost,která byla ale velmi příjemně natočená,nenáročná oddychovka,která pohladila a potěšila.Čekal jsem nějakou infantilní zábavu,kde bude jeden zakopávat o druhého a k tomu ještě poprdívat,ale opak je pravdou a spíš než o komedii,jde o milou romantickou podívanou,o snech a jejich naplnění.Navíc vše doplňeno velmi dobrým obsazením(i mnou neoblíbená Gwyneth mi tu tolik nevadila,navíc mě velmi překvapil svou civilností a celkovým osobním vystupováním Mark Ruffalo...o geniovy jménem Mike Myers se snad od dob Austina Powerse zmiňovat nemusím).Jistě,zaslepení příznivci klubových filmů budou na takovéto hloupostky plivat a proklínat je všude,kde se jen o nich někdo znímí jediným slůvkem,ale i takto naivní filmečky svět potřebuje,a když jsou navíc takhle pěkně a nenásilně natočeny,rád se na ně opakovaně podívám při každé chmurné chvilce. ()