• Francie

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie, 2017, 103 min

To, co platí pro první díl, v tomto případě platí bezezbytku i pro druhý díl, jelikož Paddington 2 pokračuje v nastolené tradici. Takhle má vypadat originální rodinná zábava, u které se baví naprosto všichni. Tady by si měli brát příklad všichni tvůrci podobných věcí. Scénáristicky sice nikterak překvapivé, ale kdo by něco podobného u rodinného filmu čekal. Do rolí se povedlo nalákat výkvět britské herecké školy a všichni bez výjimky jsou naprosto výborní. Hodně potěšila stylizace, která místy připomíná filmy Wese Andersona. Viz scény z vězení. Pokud máte děti, tak povinnost a pokud ne, tak rozhodně neuděláte chybu když na Paddingtona zajdete.(13.12.2017)

Moc jsem se na pokračování Paddingtona těšila, vždyť, kdo by neměl rád to chlupaté a až moc příliš vstřícné stvoření? Jednička se mi moc líbila, byl to ten typický anglický humor, který miluji a celkově ten film byl krásně roztomilý, ale pokračování už se mi tolik nelíbilo, přišlo mi to až moc dlouhé na rodinný film, takže jsem se malinko nudilo a všimla jsem si, že děti v sále to taky nebavilo, jelikož neustále utíkali někam jinam, takže délku filmu považuji za velké mínus filmu a také už mi to nepřišlo tolik vtipné. Jednička je prostě lepší.(5.12.2017)

Prostě roztomilé stejně jako jednička. Opět bych se vyhnul pár scénám, kdy je to až moc infantilní, ale i u některých podobně laděných scén jsem byl i já odrovnám kouzelným malým medvědem a jeho bezbřehou dobrotou. A ač měla dvojka těžší start ve srovnání s jedničkou, která těžila ze začátku plného novinek, je možná druhý díl díky skvělému záporákovi o trochu lepší. Takže je skvělé, že si Hugh Grant zasloužil titulkové finále, při kterém jedno malé dítě v kině tančilo před plátnem!(11.12.2017)

Né že by se mi jednička nelíbila, ale upřímně mi tak trochu vyšuměla z hlavy a nezanechala ve mně nějaký silnější dojem. Asi proto jsem od dvojky moc nečekal, ale musím říct, že to bylo nakonec velmi milé překvapení. Vizuálně opět bomba. Krásné a originální zpracování (např. leporelo, závěrečný taneček ve věznici). Spoustu režijní nápaditosti. Navíc příběh fungoval mnohem více než v prvním díle a líbilo se mi i větší množství vtipných až parodujících scén. Opravdu naprosto skvěle vyvážený rodinný film, který uspokojí jak děti, tak dospělé.(17.12.2017)

Začátek trošku vlažnější, co se týká humoru. Ale poté se to i v tomto ohledu rozjelo. Platí vše co u jedničky - milé, pozitivní, zábavné, vtipné, parádní animace, odpovídající hudba. Je tady ještě jeden aspekt navíc a to, že to bylo místy i dojemné. A vlastně ještě jeden - a to Hugh Grant. Ten si to neskutečně vychutnal. Stejně jako u prvního dílu je jasné, jak to bud probíhat a jak to asi skončí. Ale opět - vůbec to nevadí. Je to prostě nevídané v dnešní době - slušný film bez nadávek a agrese, inteligentní humor, pozitivní atmosféra. Prostě takový film, který pohladí duši a člověk se cítí tak nějak lépe. Opět se to velmi povedlo. Zase bych to viděl na těch 90%. Film pro celou rodinu, kde si každý najde své. Paráda. Asi zvážím pět hvězdiček ještě... A tak jo, dám je a změním to i u jedničky. Howgh!(14.12.2017)