• Francie

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie, 2017, 103 min

Sice tomu oproti minule chyběla má oblíbená australská MILFka, kteroužto navíc v roli hlavní padouchyně nahradil neoblíbený odporný modrooký slizoň, v sále potom naopak přebývalo mnoho oječených a do sedaček kopajících příslušníků cílové skupiny (jít na to do kina den před tím Štedrým byl opravdu blbej nápad), nicméně méďa byl opět stlašně loztomilý a vůbec to bylo vkusně zábavné cca jako minule (jasně, kvůli fakanstvu musely být přítomny i nějaké mírně pitomoučké medvědí gagy, ale s tím je holt třeba počítat), takže opět za pět a mé infantilní já mi snad dá zase na chvíli pokoj.(23.12.2017)

Paddington 2 sa vydaril. Je zábavný, svižný a vo finále príjemne dojemný. Ak vás oslovila jednotka, nevidím dôvod, prečo by tomu malo byť tentoraz inak. Za svojim predchodcom zaostáva najmä kvôli tomu, že je až druhý. V čase blížiacich sa vianoc na lepší rodinný film ťažko narazíte. Ak teda máte možnosť si požičať nejakého toho mladšieho súrodenca alebo už máte vlastné deti, tak neváhajte. Jemu urobíte radosť a vy si takisto nebudete rezať žily ako pri My Little Pony alebo Mimoňoch. 8/10(1.12.2017)

Paddington 2 je stejný jako Paddington 1. Jedná se o roztomilou britskou pohádku, která však nepostrádá chytrý situační humor, tu pohádkovou roztomilost a především milou zábavu. Jestli nějak točit pokračování tak asi nějak takhle. Pořád se jedná o vizuálně úchvatnou podívanou. Hugh Grant ,který zde v roli padoucha střídá Nicol Kidman z prvního filmu jí slušně nahrazuje.Jedná se o šíleného herce a mistra převleků při čemž v této roli Hugh Grant ukazuje, že ještě nepatří do starého železa... I když jde jenom o pohádku. Slušnou část filmu, tvoří scény ve vězení kam se Paddington krátce po začátku filmu dostane. Vůdce vězňů zde ztvárňuje Brendan (Pošuk Moody) Gleeson a jedná se o roztomilého drsňáckého dědečka. Paddington 2 je prostě slušné pokračování prvního filmu a i když pořád nejde o převratnou pecku, je to výborná pohádka kterou si s chutí můžou užít i starší diváci. Více takových pohádek a sem s trojkou!(5.12.2017)

"Paddington 2". Ani neviem čo som od tohto filmu očakával. V prvom rade som si myslel, že to k nám príde až v januári. Ale koniec koncov, termíny vydania filmov sa neustále menia a nakoniec sa len pár týždňov pred tým, než film oficiálne vyšiel dozviem, že sa ho dočkám ešte tento rok. Takže som ho posunul ešte do tohtoročných očakávaní a môžeme ho zhodnotiť. V prvom rade je treba povedať, že je to skutočne séria dobrých rodinných filmov, ktoré si môže užiť podľa mňa každý. Deti aj dospelých to pobaví, zasmejú sa a užijú si dobrodružstvo malého medvedíka, ktorý najviac miluje toasty s pomarančovou marmeládou. Funguje to skvele a Paddington sa rýchlo dostane do srdca bežného diváka. A nebudem klamať aj do môjho. Najmä preto, lebo film má veľmi príjemnú, srdečnú a láskavú atmosféru. Napriek všetkému čo sa stane, tak tento maco rozdáva ľuďom radosť a preto sa mu aj veľa láskavosti od druhých vracia. A to je podľa mňa najsilnejšia stránka filmu. Jeho srdečnosť. Humor je podľa mňa tiež dobrý. Nie je maximálne prestrelený ako niektoré animované komédie a vie to vybalansovať veľmi dobre. Vtipy sú podľa mňa vymyslené solídne a nie sú ani vulgárne ani urážlivé. Postavy sú vtipné a dokonca aj zloduch v tomto filme je skvelý a vtipný. Najväčším problémom prvého filmu bol pre mňa Nicole Kidman. Nebola vyslovene otravná, no jednoznačne som nemal pocit, že by bola vhodným zloduchom. A ani jej plán ma nejako nebral. Keď sa film na ňu sústredil, na môj vkus sa to moc spomalilo. Hugh Grant je naopak veľmi vtipný a energický zloduch. A každá scénka s ním je dobre spracovaná. Možno keby sa do filmu dostalo menej klišé a trošku nebol scenár obohraný, mali by sme tu vynikajúci rodinný film. Ale aj napriek tomu je to napísané slušne, postavy sú dobré, hlavný hrdina je super, hlavný zloduch je super... ak máte deti a chcete ich na niečo zobrať do kina, toto nie je zlá voľba. Vezmite si svoje toasty s marmeládou a užite si jazdu s týmto malým medvedíkom. Je to dobrý film. Hodnotenie: B+(2.12.2017)

Naprosto přesně o jeden medvědí chlup horší prvního dílu. Především kvůli zbytečné potřebě velkolepého akčního finále à la Osamělý jezdec (ostatně aluze na něj se táhnou celým filmem), které jakkoli dobré i náležitě napínavé nesporně je, tak se stylově k tomuto typu filmu nehodí. Jinak nemlich to samé co jednička; což pro jednou není výtka, ale naopak nejlepší možná pochvala. Protože o Paddingtonových eskapádách i podruhé platí, že jsou tou nejryzejší esencí milého, vtipného, hravého a s gustem natočeného i zahraného rodinného filmu, který opravdu je pro celou rodinu bez rozdílu (nejen) věku. A to se vidí velmi málo; zvlášť pak s přihlédnutím k tomu, jaká bezpočetná kvanta filmů se škatulkou "rodinné podívané" zaklínají.(2.12.2017)

• - Film mal ísť do distribúcie na území Spojených Štátov pod hlavičkou Weinstein Company a Dimension Films, ale po obvineniach zo sexuálneho zneužívania proti zakladateľovi Harveyho Weinsteina, sa spoločnosti Heyday Films a StudioCanal začali obzerať po ďalšom americkom distribútorovi. Verili, že film pre deti by nemal byť spojený s Weinsteinovým škandálom. (Scraffy)