• Francie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie, 2017, 103 min

To, co platí pro první díl, v tomto případě platí bezezbytku i pro druhý díl, jelikož Paddington 2 pokračuje v nastolené tradici. Takhle má vypadat originální rodinná zábava, u které se baví naprosto všichni. Tady by si měli brát příklad všichni tvůrci podobných věcí. Scénáristicky sice nikterak překvapivé, ale kdo by něco podobného u rodinného filmu čekal. Do rolí se povedlo nalákat výkvět britské herecké školy a všichni bez výjimky jsou naprosto výborní. Hodně potěšila stylizace, která místy připomíná filmy Wese Andersona. Viz scény z vězení. Pokud máte děti, tak povinnost a pokud ne, tak rozhodně neuděláte chybu když na Paddingtona zajdete.(13.12.2017)

Mne osobne sa to páčilo ešte o malý kúsok viac ako jednotka. Samozrejme, je dôležité aby divák k Paddingtonovi a celému jeho príbehu pristupoval s detskými očami. V tom prípade tá uletenosť kedy si medvedík normálne kráča po Londýne, dokonca ho odsúdia a pošlú do väzenia kde väzňom vyperie prádlo a urobí z neho ružové... to všetko vtedy dostane svoj zmysel a dokáže človeka pobaviť a hlavne príjemne naladiť. Nadpriemer. 75/100(13.5.2018)

TOP film. 95% -- Pre mňa to bolo o trochu lepšie ako jednotka, až do momentu keď idú všetci zachrániť Paddingtona z vlaku, tam bolo celkom veľa scén pritiahnutých za vlasy. Viacej sa mi páčil koniec jednotky. Opäť skvelý herci, dej zaujímavý a vtiahol ma do seba, vtipy podarené a originálne. Odporúčam každú časť.(1.9.2018)

„Vypli ste svetlo, nie mikrofón. To, čo ste práve povedali, sme všetci veľmi dobre počuli.“ Ešte o kúsok rozkošnejšie, ako megarozkošná jednotka – a to už je vážne čo povedať. Možnože tempo troška zdržuje Hugh Grant. Ten je síce na jednej strane super (dosť mi jeho egomaniak pripomínal Kennetha Branagha z druhej potterovky) a samozrejme rozhýbava hlavnú zápletku. Na strane druhej, akonáhle sa zjaví na scéne je síce pôvabný a zábavný a rolu si zjavne užil (vrátane záverečných titulkov), ale, proste, nuž, ehm, ehm, brzdí tempo a narúša celistvú atmosféru. To Brendan Gleeson je opäť zas riadna šupa. Samozrejmosťou sú vydarené výkony Paddingtonovej rodiny + postáv z minula, ktoré sme si obľúbili. Po vizuálnej stránke je to miestami poriadne hravé a originálne („živá kniha“). Je tu tiež plno dobrého humoru a dojemných, silných scén. Miestami tvorcovia robia natoľko bizarné scény, až je to WTF, ale WTF úžasným, pozitívnym spôsobom (premena väznice na raj na zemi). Ústredný medvedík Paddington nestratil nič zo svojej roztomilosti z prvej časti. Stále je to macko, ktorého si jednoducho musíte obľúbiť a nikto sa naňho nedokáže hnevať, lebo to nemyslí zle, je slušne vychovaný a diplomatický a v každom človeku, a to aj v tom najhoršom, vidí aspoň iskierku nádeje a dobra.(8.4.2018)

Musím se přiznat, že pokud bych nešel na CSFD projekci, určitě bych tento film nezamýšlel navštívit. Ale byla by to škoda, protože mě tento film velmi mile překvapil. Samozřejmě, že nemůžeme od tohoto žánru čekat nějaký převratný děj, ale i tak je zajímavý a hlavně pěkně plynoucí. Navíc je podpořen skvělými hereckými výkony a hlavně nevtíravým humorem. Takže za mne dokonce lepší 4*. A jak píše "fisus", také jsme po vstupu do sálu byli překvapeni, že v sálu byli skoro samé děti. Zajímavé na tom bylo, že přihlášených bylo 31, ale v sálu jsme napočítali cca 50 návštěvníků :-)(29.11.2017)

• - Ide o prvé pokračovanie, ktoré kedy natočili Sally Hawkins (Mary Brown) a Hugh Bonneville (Henry Brown). (Astonko)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. listopadu 2017 v Londýně. (Varan)

• - Natáčelo se v těchto datech: 28. 6. 2017, 17. říjen 2016 až leden 2017, 2. až 7.duben 2017, 12. červen 2017, a od 22. do 27. června 2017 v Anglii a Irsku. (Varan)