• Francie

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie, 2017, 103 min

Moc jsem se na pokračování Paddingtona těšila, vždyť, kdo by neměl rád to chlupaté a až moc příliš vstřícné stvoření? Jednička se mi moc líbila, byl to ten typický anglický humor, který miluji a celkově ten film byl krásně roztomilý, ale pokračování už se mi tolik nelíbilo, přišlo mi to až moc dlouhé na rodinný film, takže jsem se malinko nudilo a všimla jsem si, že děti v sále to taky nebavilo, jelikož neustále utíkali někam jinam, takže délku filmu považuji za velké mínus filmu a také už mi to nepřišlo tolik vtipné. Jednička je prostě lepší.(5.12.2017)

Medvídek Paddington se snaží vydělat peníze, aby mohl koupit narozeninový dárek pro tetu Lucy, ale vše se zkomplikuje, protože je odsouzen za krádež, kterou nespáchal a končí ve vězení... Příběhu by se dalo určitě něco vytknout, ale malý i velký divák si film užije a dobrá nálada trvá od začátku do konce. Hugh Grant nebyl špatný. Za Brendana Gleesona (Knuckles) palec nahoru. I don't do nothin' for no one for nothin'.(10.5.2018)

Paddington se vrací a znovu je to kvalitní zábava. Na Paddigtona jsem se těšil a jsem rád, že se film dost povedl. Film má v sobě tu správnou pohádkovou esenci naivity, dobrodružství, zábavy, hravosti, morálního poučení a dobroty srdce. Jo, napsaně to z ní divně, a mé cynické já se tomu také diví, ale je to to tak. Na Paddigtona se kouká velmi dobře, jelikož tvůrci v čele s režisérem krásně vystihli dané kouzlo Paddigtonových dobrodružstvích. Režisér Paul King odvádí velmi dobrou práci a u několika scén jsem si řekl, že se hodně inspiroval filmy Wese Andersona a to mě udělalo velkou radost. Radost mě udělalo i perfektní obsazení, které nezklamalo a to ať už jde o Sally Hawkins, Hugha Bonnevillea, nebo parádního Brendana Gleesona s perfektně přehrávajícím Hughem Grantem, jenž si svojí roli užívá jak to jen jde. Parádně funguje humor(prádelna, umývaní oken, vaření ve věznici) a i akční scény(honička, vlak, útěk). Paddigton 2 je krásná a hravá pohádka, která mě zahřála na srdci a vykouzlila upřímný úsměv.(21.12.2017)

TROCHA SPOILERŮ. Zidealizovaný Londýn, zidealizovaná věznice, zidealizovaný plán útěku a celkově i bájná historka o pokladu ve 21. století. Zásadní problém je, že ty děcka to můžou fakt vzít vážně. Byl jsem chvílemi tak nadšený z toho, že vidím originální prvky humoru a oproti jedničce inovativní zápletku se spoustou sympatických postav, až se ze mě po východu z kinosálu málem stalo stereotypní sluníčko, které stejně jako Paddington pro slova "Hezký den" a "Mějte se krásně" nezajde daleko. Chápu, že ta vánoční atmosféra to extrémně vyžaduje, jenže čeho je moc, toho je příliš a kýč nového rozměru kazil jinak pěknou podívanou. Vždyť i ten záporák Phoenix a soused Capaldi byli tak komičtí, že se jich nešlo bát! Musím pochválit povedenou narážku na policii a nakonec došlo i na city, jenže právě příklady jako proměna Knucklese, veselý útěk balonem a růžoví vězni tančící do taktů muzikálu jsou důvodem, proč s hodnocením dvojiky Paddingtona nemohu zajít výš.(20.12.2017)

Na medvedí chlp rovnako dobré ako jednotka. Vtipy pre všetky vekové kategórie, poteší milión kameo rolí z celej Británie (Ayoade!) a celá epizódka vo väzení je perfektná. P. S.: Všimol si niekto, že okrem Capaldiho postavy (mimochodom, životná rola), majú všetky ostatné postavy v podstate dobrý koniec?(8.12.2017)

• - Film mal ísť do distribúcie na území Spojených Štátov pod hlavičkou Weinstein Company a Dimension Films, ale po obvineniach zo sexuálneho zneužívania proti zakladateľovi Harveyho Weinsteina, sa spoločnosti Heyday Films a StudioCanal začali obzerať po ďalšom americkom distribútorovi. Verili, že film pre deti by nemal byť spojený s Weinsteinovým škandálom. (Scraffy)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. listopadu 2017 v Londýně. (Varan)

• - Natáčelo se v těchto datech: 28. 6. 2017, 17. říjen 2016 až leden 2017, 2. až 7.duben 2017, 12. červen 2017, a od 22. do 27. června 2017 v Anglii a Irsku. (Varan)