• Francie

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie, 2017, 103 min

Na medvedí chlp rovnako dobré ako jednotka. Vtipy pre všetky vekové kategórie, poteší milión kameo rolí z celej Británie (Ayoade!) a celá epizódka vo väzení je perfektná. P. S.: Všimol si niekto, že okrem Capaldiho postavy (mimochodom, životná rola), majú všetky ostatné postavy v podstate dobrý koniec?(8.12.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $40,442,052Tržby Celosvetovo $225,735,664Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Na pokračovanie to je stále dobrá rodinná zábava, aj keď z väzenskej cely )) Fórky dostanú. /70%/(19.5.2018)

Advent dva roky za sebou přinesl mimořádné filmové zážitky- po loňském Andělu Páně2 přichází podruhé také peruánský medvídek. Tentokrát přináší návod jak zlomit srdce ostřílených kriminálníků (pomerančovou marmeládou), jak vytvořit prototyp hvězdy (obsadit Hugha Granta), jak udržet smích v kině (skvělým britským humorem suchým jako Pinot Gris), jak přinést nejkrásnější dárek tetě Lucy (milovat ji) a jak obdarovat, kromě tety, také diváky. Díky, Paddingtone, za báječný dárek!(7.12.2017)

I když jsem si myslel, že to na první film nemůže dosáhnout, příběh byl celkově docela zajímavý a hezky bláznivý, a navíc se zde objevují postavy, které jsou prostě skvělé, především pak proto, jak se je podařilo zahrát skvělým britským nebo irským hercům. Místy je to prostě krása pohledět, je to zábavné, ale i dojemné, pokud je to potřeba.(27.3.2018)

Paddington 2 má sice o něco slabší příběh, ale akce a humor první film naprosto předčily. Uznávám, že je to ještě větší hovadina, a že některé scény opravdu byly pomalu až nesnesitelné (například samotný fakt, že Paddingtona okamžitě obvinili a poslali do vězení na deset let, to jako vážně?), ale přece jenom jsem si film skvěle užila. Kromě roztomilého Paddingtona v podání Bena Whishawa ale nesmím zapomenou vypíchnout Hugha Granta, který byl naprosto dokonalý. Snad ani jedna z jeho rolí mu nepadla jako právě tato, roztříštěnou osobnost zahrál bravurně a ke konci se ještě pořád bavím jeho bravurním výkonem ze soudní síně a závěrečnou scénou z vězení. Paddington 2 sice možná měl víc "mušek", které mi vadily, ale hodnotím stejně jako první film, a to proto, že jsem se u tohoto daleko víc pobavila.(28.3.2018)

• - Film mal ísť do distribúcie na území Spojených Štátov pod hlavičkou Weinstein Company a Dimension Films, ale po obvineniach zo sexuálneho zneužívania proti zakladateľovi Harveyho Weinsteina, sa spoločnosti Heyday Films a StudioCanal začali obzerať po ďalšom americkom distribútorovi. Verili, že film pre deti by nemal byť spojený s Weinsteinovým škandálom. (Scraffy)

• - Natáčelo se v těchto datech: 28. 6. 2017, 17. říjen 2016 až leden 2017, 2. až 7.duben 2017, 12. červen 2017, a od 22. do 27. června 2017 v Anglii a Irsku. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. listopadu 2017 v Londýně. (Varan)