Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Ako mladé dievča, už je to za nami, po stromoch som liezla s našimi chlapcami. Keď boli zvedaví, čo to mám pod blúzkou, odháňala som ich zelenou halúzkou .“ Hřebejk sa v PELÍŠKOCH (na rozdiel od neskoršieho PUPENDA) ešte mierne stráca a možno až príliš masívne mieša dokopy výborné komediálne scény (knedlík verzus nok, prcat, umelohmotné lyžičky) s horkastými (elektrická rúra) a takými, ktoré trhajú srdce (posledné minúty, decentne poňaté scény prvého stretnutia so smrťou a sexom). Nič to však nemení na tom, že všetci herci podávajú výborné výkony (Polívka, Donutil, Stašová, Vášaryová, Dušek, Holubová, Zázvorková a predovšetkým excelujúci cholerik Jiří Kodet a jeho dcéra Kristínka Nováková) a dialógy sú klenot („To je pejsek?“ – „To je velbloud!“).(31.12.2008)

 • Radyo
  *****

  Pelíšky jsem viděl až s odstupem času, a ve světle všech velenadšených názorů a superpochvalných kritik jsem byl mírně zklamán. Nicméně na druhý pokus už jsem zjistil, že tento film patří skutečně mezi absolutní českou špičku 90. let a na další pokusy už jsem ho zařadil i do mých oblíbených filmů. Spousta skutečně klasických hlášek (hlavně o "nerozbitných" skleničkách a plastových lžičkách) diváka spolehlivě pobaví i dnes. Herecké výkony osvědčených matadorů Donutila, Polívky, Kodeta, Stašové a dalších jsou opravdu skvostné a jejich mladí herečtí kolegové jim opravdu výborně sekundují. Na tento film se rád podívám v budoucnu ještě několikrát. EDIT 1/2014: Po posledním shlédnutí tlačím na pilu a zvyšuji na 5 hvězdiček. Je to česká špička!(15.12.2002)

 • Vodnářka
  *****

  Spolu se Samotáři můj nejoblíbenější český film. Perfektní scénář, nezapomenutelné hlášky, skvělí herci i herecké výkony... Film má prostě svoje kouzlo a můžete ho vidět posté a stejně vás bude strašně bavit. Vzpomínat na něj budete ve spoustě situací. A z vlastní zkušenosti vím, že pokud cizinci aspoň trochu objasníte naše novodobé dějiny, bude se i on smát z plných plic.(2.1.2008)

 • m.krudenc
  *****

  Nejlepší český film. Každá scéna z tohoto filmu je kultovní a nezapomenutelná. Stejně jako Miroslav Donutil. Co mě na Hřebejkovi opravdu fascinuje, že z tak vážného tématu dokáže udělat tak humornou záležitost a přitom mám celou dobu na mysli, jak vážné věci se na pozadí filmu odehrávají. Nepochybně i herecké výkony všech herců, ale zejména Jiřího Kodeta a jako vždy skvělý hudební doprovod tuto mou fascinaci ještě zvýrazňují. Já už bolševikovi nedávám ani rok natož dva.(24.5.2015)

 • boshke
  *****

  Pro mne absolutní jednička. Je spousta filmů nejen z čela žebříčku, které patří k mým oblíbeným. To jsou však spíše takové, které zhlédnu, řeknu si "wow", to bylo něco", dám pět hvězd a tím to hasne. Kdežto Pelíšky se neochodí, na ty se dá koukat pořád dokola. Nepřeberné množství legendárních hlášek a scén, skvělé obsazení a také skvělé herecké výkony, především pánů Kodeta, Donutila, Duška, Polívky a dam Stašové, Vašáryové a Holubové. A když starej Kraus hraje českou hymnu, za zvuku přelétávajících letadel spřátelených armád, tak mne mrazí... 100%(2.10.2012)

 • - Když Kraus (Jiří Kodet) nese z balkónu vánoční stromek a opírá ho o zeď, je možné si všimnou, že stromek se neopírá, ale chytá ho jeden z asistentů. Opravdová zeď totiž v této scéně nebyla, šlo jen o filmaři vytvořenou přepážku. (Kroup4)

 • - Bílý vůz Škoda 1000 MB, stojící na ulici při filmové produkci, má zadní mlhový světlomet, v té době nemyslitelný, navíc celý z plastu. (Mr.Hudson)

 • - Ve scéně, kdy Saša (Jaroslav Dušek) přichází k Evě (Eva Holubová) na návštěvu, přešlapuje na rohožce ve vzorovaných ponožkách. Poté na gauči má však ponožky jednobarevné. (Kroup4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace