Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Usínám a chtěl bych se vrátit o nějakej ten rok zpátky, bejt zase malým klukem, kterej si rád hraje a který je s tebou... V letech 1998 - 2001 se situace v Českém filmu opět začala vyjasňovat. Vladimír Michálek natočil "Je třeba zabít Sekala", který já řadím mezi 10 nejlepších českých filmů (a určitě nejlepší porevoluční), Petr Zelenka svoji prapodivnou hudební mystifikaci "Rok ďábla" a Jan Hřebejk "Pelíšky". To ještě byly časy, kdy duo Hřebejk - Jarchovský neplodilo každý rok jeden film se stejnými herci, o jednom a tom samém, a přitom o ničem. Melancholicky úsměvný vzpomínkový film s příjemným humorem a skvělými herci. Miroslav Donutil svého fanatického bolševika, majora Šebka ztvárnil s úžasnou ironií a nadhledem. Stejně tak byl vynikající Jiří Kodet, válečný hrdina, pedant a člověk fanaticky lpějící na konvenčnosti. Rozkošné role si rovněž střihli Bolek Polívka či Boris Hybner. Tak kvalitních filmů, jako jsou právě "Pelíšky" vzniklo za poslední léta minimum. Hlášky, které za krátkou dobu po natočení zlidověly, mluví za všechno. 95%.(8.1.2008)

 • Pilda17
  *****

  ,,Víš co Sašo? Jdi do prdele!" Tak přesně na tu hlášku nezapomenu a ještě na pár dalších. Jedna z nejlepších českých komedií. Milan hřebejk zrežíroval šedesátá léta výborně. Do toho nekompromisní herci Bolek Polívka, Jiří Kodat a Miroslav Donutil. Všech tří postav excelentní herecké výkony a já se nemohl nic jiného než smát. Zajímavé jak jde na vážné téma zpracovat i dobrá komedie... 10/10 = 100%(22.1.2011)

 • Djkoma
  ****

  Nemám tento film rád. Nevidím v něm nic úžasného. Možná je to věkem. Pro mě jsou nejlepším českým filmem Samotáři. Je pravda je tu pár vtipný hlášek a hádek (ty noku :))), ale to nestačí. Herci hrají dobře, ale film chvílema kolébá ke spánku a nudě... Po pár letech a pár shlédnutí tento film pro mě získal na kvalitě a musím uznat, je víc než dobrý.(19.6.2004)

 • sportovec
  *****

  Jedno z nejlepších děl naší národní tvorby devadesátých let představuje současně jeden z mála zdařilých pohledů na rok Pražského jara a komunistické období vůbec. Pohled o to cennější, že nezkresluje a nedémonizuje žádnou z odpůrčích stran, jejichž přednosti v nezkreslujícím - protože neúprosném - stále dětském pohledu jaksi nejsou ututlávat nebo potlačovat. Chce se říci: Ano, takoví jsme tehdy také byli.(25.8.2007)

 • boshke
  *****

  Pro mne absolutní jednička. Je spousta filmů nejen z čela žebříčku, které patří k mým oblíbeným. To jsou však spíše takové, které zhlédnu, řeknu si "wow", to bylo něco", dám pět hvězd a tím to hasne. Kdežto Pelíšky se neochodí, na ty se dá koukat pořád dokola. Nepřeberné množství legendárních hlášek a scén, skvělé obsazení a také skvělé herecké výkony, především pánů Kodeta, Donutila, Duška, Polívky a dam Stašové, Vašáryové a Holubové. A když starej Kraus hraje českou hymnu, za zvuku přelétávajících letadel spřátelených armád, tak mne mrazí... 100%(2.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace