Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  *****

  Jeden z absolutních vrcholů české kinematografie, film, který člověka nikdy neomrzí. Neuvěřitelně realistické pojetí a vykreslení dvou rodin, které stojí na opačné straně. Nezapomenutelné hlášky, které již dnes doslova zlidověly a také řada velmi silných scén. Nezažila jsem tu dobu, ale jsem velmi vděčná, že vznikl takto výborný film, který bude navždy všem generacím připomínat jednu významnou událost našich dějin, i když všechny narážky asi už nikdo plně nepochopí tak jako lidé, co tu dobu zažili. U závěrečných minut mě vždy silně mrazí a miluji symboliku posledního záběru na ptáky v kleci, tento jediný záběr má větší sílu než tisíc slov.(24.12.2012)

 • Mariin
  **

  Žasnu nad tím, jaké nadšené ohlasy jsou na Hřebejkovy „Pelíšky“. Mně se naopak tento film nezdá skvělý, ani vtipný. Spíše je smutný ve své povrchnosti. Vše je tu tak nějak pokřivené, nejsou zde kladné postavy, které si uvědomují, o co opravdu ve zhoubných režimech (nejen v komunismu) jde. Je též symbolické, že tu spatřujeme tři pokusy o sebevraždu, což tvůrcům i divákům dnes připadá vtipné. Scéna učitelky, která se válí s chlapem v posteli před svým dítětem, je také hodně ubohá a smutná. Jediný přínos tohoto filmu je jeho (byť poněkud primitivní) antikomunismus, ale to je dost málo. To, že Donutil s Polívkou měří medvěda nebo se sázejí o zadržení dechu (apod.), opravdu nestačí na to, aby to byl tzv. superfilm nebo alespoň dobrá komedie.(7.1.2008)

 • MM_Ramone
  *****

  "Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!". Už len pre toto nasrdené zvolanie Jiřího Kodeta mám "Pelíšky" rád. Ale samozrejeme nie len preto im prideľujem plný počet hviezdičiek. Táto komediálna dráma výborným spôsobom zachytáva atmosféru šesdesiatých rokov v socialistickom Československu. Skvelé herecký výkony všetkých zúčastnených aktérov dávajú príbehu vierohodnosť a svižná, ale zároveň citlivá réžia Jana Hřebejka to všetko skladá do príjemného celku. *****(12.2.2008)

 • TeeAge
  *****

  || Scenár: Petr Jarchovský, Petr Šabach | Hudba: Ivan Hlas, Ivan Kral | Produkcia: Pavel Borovan, Ondřej Trojan | Distribúcia: Česká televize || Premňa až neuveriteľná harmónia a vyladenosť žánrov komédie a drámy. Všetko ostatné je zbytočné opisovať, ajtak by to skončilo analízou politicko-historického pozadia a hodnotením nehodnotitelného kultového českého humoru. Pri venovaní v záveru filmu uroní slzu snáď i ten, kto v danej dobe ešte nežil - tematika celého filmu je totiž nadčasovou záležitosťou - emočne i generačne je s nami naveky spojená.(29.5.2011)

 • Hromino
  *****

  „Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!” –– Pro mě bezesporu nejlepší film české kinematografie vůbec. Už jenom ta skutečnost, že mě dokázal natolik chytit za srdce svým dokonalým kouzlem tehdejší doby, že jsem se do ní chtěl byť jen na krátkou chvíli podívat, mluví snad už za hodně. Pokud k tomu však přidáme životní roli Jiří Kodeta (čest jeho památce) a všeobecně skvělé herecké výkony, brilantní scénář perlící jednu glosu za druhou a výbornou Hřebejkovu režii, znamenají pro mě Pelíšky film, na nějž se můžu dívat stále dokola a dokola a stále jej budu obdivovat. A při scéně, kdy Kodet hraje českou hymnu, mi pokaždé naskočí husí kůže.(24.7.2008)

 • - Ve scéně, kdy pije Šebek (Miroslav Donutil) hořící vodku a z úst mu vyletí plamen, je za ním možné zahlédnout autogen. (Ole92)

 • - Původně chtěl Jan Hřebejk zfilmovat Pelíšky už před natočením filmu Šakalí léta (1993). (Karlos80)

 • - Představiele otce Krause (Jiří Kodet) nemohl režisér Hřebejk dlouho najít. Věděl, že role je jako ušitá pro Jiřího Kodeta, ale před lety spolu točili a nerozešli se v dobrém. Režisér nakonec našel odvahu a Jiřího Kodeta oslovil. Tomu zpočátku role moc nešla, bylo to způsobeno především nově udělanými zuby, které ho bolely a také trochu šišlal. I díky názoru Jiřího Krejčíka ale zůstal režisér trpělivý a Jiří Kodet nakonec ztvárnil jednu ze svých nejlepších rolí. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace