Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ***

  Jake(Kevin Bacon) stále sní o své spisovatelské kariéře. Avšak, když po dokončení školy pojme svoji lásku Kristy (Elizabeth McGovern) za manželku pohřbí tak zároveň své spisovatelské plány. Živí se reklamami. Brzy se může ze svého pracovního i všedního dne unudit k smrti. K odreagování mu zbyly pouze sny. A pak dostane Kirsty rodiči vysněné děťátko... Tichá, obyčejná, satirická pohádka se skrytým významem.(26.3.2005)

 • ABLABLABLA
  ***

  "Poskytneš jí kreditní karty a dům se čtyřma ložnicema a dvěma koupelnama, klimatizaci a profesionální výzdobu? Mercedes Benz, dva týdny na Bahamách každé jaro? Budeš si pamatovat takové maličkosti, které znamenají mnoho jako květina na vaše výročí, hezké slovo v těžký den a občasné "Propána zlato, dneska ti to sluší"? Budeš mít porozumění, když bude unavená nebo ji bude bolet hlava, když se bude cítit ošklivá nebo bude mít velký jebák na tváři? Nebudeš takové prase, když se budeš sprchovat? Budeš trpělivě poslouchat vyprávění o dětech, nachlazení, šatech, botech a tučných platbách dekoratérů?" - "Ano." aneb jak místo běžného "Bereš si zde přítomnou za svou zákonitou manželku" slyšel pravdu skutečného manželského soužití. Parádní komedie, kdy si člověk říkal, jestli vzhledem k té řadě halucinací a představ náhodou netrpí nějakou duševní chorobou. Ta sekačková scéna? Na to můžu říct jen "wtf?". Jinak některé vtipy byly naprosto banální a tolikrát omílané, že by si člověk řekl, že už ani nemůžou být vtipné, ale Hughes je vtipné zase udělal, jako když manžel jede do porodnice, kam má dovézt rodící ženu, ale jaksi ji zapomene naložit. Jinak ten konec byl parádní, kdy různí herci jako totální mlaďoši a ucha říkali možné klučičí jména. 3-4*. Druhý nejslabší snímek od Hughese.(1.3.2014)

 • misterz
  ****

  Vyrieši to dieťa? Život je obyčajne tvrdší, preto odpoveď by bola, že často ani nie. Práve preto je tento film tak pozitívny, ukazuje, ako by to v živote malo byť. S humorom a nadhľadom je často možné vyriešiť mnohé partnerské problémy. Myslím, že film je akýmsi archetypom mnohých neskorších romantických komédií a drám zakladajúcich sa na nezrelosti jedného z partnerov a strachu pred záväzkom (obyčajne to je muž). Príjemná a humorne ladená vzťahovka. 70/100(14.9.2015)

 • pepo
  ****

  Výborný film. A výborne dramaturgicky a režijne vymyslený. Skôr než o klasickú komédiu ide o osobnú výpoveď o tom, že nič nie je pre mladého chalana horšie než manželstvo, pokiaľ mu nedojde čo vlastne má. Občas veľmi vtipný, miestami dosť depresívny film, ktorý dokáže klasickú filmovú stavbu a klasický prerod hrdinu nahradiť jednou skvelou scénou ku ktorej to celé smeruje. Trochu škoda,že sa to musí celé odohrávať v Hollywoodskych mantineloch, pretože keby bol záver drsnejší mohlo to byť fakt úžasné. 8/10 a trochu mi to atmosférou pripomínalo ešte lepšie Marley a ja. P.S. veľmi rád by som si prečítal o tomto filme dramaturgicko vedecký rozbor(4.6.2015)

 • rikitiki
  **

  Naprosto jednoduchá storka o mladíkovi, který se ožení, ale nějak si tím pořád není jistý. Příběh ozvláštňují jeho představy, když třeba vidí sousedy sekající trávník u předměstských domků jako taneční reklamu na maloměstskou idylu připomínající Stepfordské paničky. Děj je nevýrazný, sem tam se objeví jeho někdejší přítel, kterému všichni říkají, jak moc jim chyběl, aby ho pak zase několik let nepostrádali, když odjede. Ke konci se to zvrtne do malého dramatu, které hrdinu náležitě poučí o důležitosti rodinných hodnot. ____ Mnohem lepší by film byl, kdyby mezi mladým manželským párem bylo nějaké pouto. To ale zcela chybí. Mladík vlastně pořád vidí svou manželku jako cizorodý element a chová se, jakoby ani nevěděl, jak se ocitla v jeho životě, kde mu překáží. Vzhledem k tomu, že je film podáván z jeho pohledu, tak ani vztah manželky k němu tam téměř není. Prostě ten pár k sobě nepatří, nemají spolu nic společného, necítím z nich žádné emoce. Dojem ze snímku je proto hodně slabý.(8.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace