Manželé Cindy a Bob Russellovi musí kvůli náhlému onemocnění Cindina otce odjet za ním a nezbývá nic jiného, než svěřit tři děti _ středoškolačku Theu, devítiletého Milese a pětiletou Maicy do péče strýčka Bucka, zapřisáhlého starého mládence, proslulého bohémsky neukázněným životním stylem. Buck, zaměstnaný v pneuservisu své dlouholeté milenky Chamice, se rázně ujme své úlohy, celkem snadno čelí rozpustilostem Milese a Maicy, zato se střetává s negativistickou dospívající Theou. Buck prokáže v nezvyklé roli nevšední vynalézavost, smysl pro humor, ale hlavně srdce a zodpovědnost a brzy si získá synovce a menší neteř. Vzpurná Thea se pomstí Buckovi intrikou za to, že brání jejímu vztahu se spolužákem: způsobí roztržku mezi Buckem a Chamice. Buck ochrání Theu před nechtěnou sexuální zkušeností a Thea docení jeho životní moudrost. Během týdne stráveného s dětmi Buck pochopí, že jeho mládenecká svoboda může vyústit v osamění a že mu chybí žena a rodina. Báječný strýček Buck se k radosti dětí smíří s Chamice a chystá se obohatit svůj život i jinak. (oficiální text distributora)

Langy10

Tahle komedie je fakt pěkná , lůíbila se mi , tohle přesně mam moc rád :)... a role Macaulay Culkina sem sedla jako bota :) ()

C0r0ner

Není na tom vlastně vůbec nic speciálního, originálního nebo zapamatování hodného, ale skvělý (jako vždy) John Candy to zvedá nad průměr, přičemž mu zdárně sekunduje scénář, který není chudý na podařené fóry. Příjemná jednorázová záležitost. 70% ()

Noviik

U téhle komedie se opradu třískám smíchy. Povedený strýček Buck v kuchyni, v komoře či v autě jako zabiják, je naprosto nepřekonatelný. Tohohle smraďocha prostě žeru :) ()

tom88

Strýko Buck je taká tá klasická americká komédia, tentokrát nijak zvlášť výnimočná. Uplynie to celkom rýchlo a nájde sa aj zopár úsmevných scén. Celkom dobrá úloha pre Johna Candyho, ktorého až tak nemusím. Culkin bol vtedy naozaj úžasný detský objav. 60% ()

fantoci

Nejlepší komedie Johna Candyho spousta zábavných scének a rozhovorů: VÍTE CO JE SERVIS HY HY HY .... HY HY HY DOUFÁM ŽE VÍŠ CO TO JE RYTUÁLNÍ VRAŽDA HY HY HY.... POKUD MI BUDEŠ THEU OCICMÁVAT NA ULICI, BUDEŠ OBĚŤ HY HY HY.... ()

Skuby47

Tahle bláznivá rodinná komedie stojí a padá s hlídacím staromládeneckým strýčkem Johnem Candym, jehož výkon je vskutku excelentní a vlastně díky této roli jsem si ho tak oblíbila, že si nenechám v televizi ujít žádný z jeho filmů. Jeho svérázné a originální výchovné metody, jakkoliv se na první pohled mohou zdát tvrdé, jsou uplatňovány s láskou, životní moudrostí a smyslem pro humor. Jeho přirozené herectví, bohémský přístup k životu a vtipné hlášky strhly k velmi dobrým výkonům i dětské představitele. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Takového vynalézavého strýčka na hlídání by v mnohé rodině uvítali a mohl by začít hned v té naší. Škoda, že už je pozdě. ()

Ryuuhei

Absolutně průměrná a nezáživná rádoby komedie. Pokud si chcete rozšířit herecké portfolium Culkina, tady ho nehledejte - je těžce vedlejší postavou. Celé to táhne sympaťák John Candy, ale jinak film absolutně ničím nevyniká. Ani se mi moc nelíbil styl, jakým byl natočen. U následujícího Sám doma došlo k řádnému obratu. ()

VanTom

Odmazání nostalgického oparu odhalí bezzubou výchovnou rodinnou komedii, která dnes nemá co říct. Očekávaný syžet postupného porozumění naštvané, až podlé puberťačky s nezodpovědným, frivolním čtyřicátníkem (který si po týdnu stráveném s třemi dětmi samozřejmě uvědomí, že tohle chce taky) nenabízí žádná překvapení, jen umolousaný hřejivý sentiment a trapné, dopředu zazděné vtípky, které neprodá ani fajnový John Candy. ()

PALINO

Podobné typy filmov už síce majú svoj vrchol dávno za sebou, ale ak ku strýkovi Buckovi pristúpime s určitým nadhľadom a toleranciou, nájdeme i niekoľko vtipných a vydarených momentov. No ak by mal strýko Buck v kolonke rok vzniku čislo začinajúce sa dvojkou, s veľkou pravdepodobnosťou by som celý film zvozil pod čiernu zem. ()

Han22

Možná jedna z posledních typicky osmdesátkových komedií. Candy je jako obvykle perfektní, tady hraje vlka samotáře, který se musí postarat o dvě děti a jednu dospívající holku. Jeho souboje s onou slečnou, která si chce dělat co chce, nebo jeho boj s domácností je prostě kouzelný - stačí koukat jak pere ponožky v mikrovlnce a suší je na větráku, bojuje s pračkou nebo dělá megapizzu. Nebo jeho kára, která mi připoměla auto z Fallouta 2 :-)) V poslední třetině film trochu ztrácí tempo a vše končí klasickým rodinným happyendem, ale stejně je to moc fajn film. A Culkin tu má taky pár dobrých scének. ()