poster

Život a doba soudce Roye Beana

 • USA

  The Life and Times of Judge Roy Bean

 • Slovensko

  Život a doba sudcu Roya Beana

Komedie / Western / Romantický

USA, 1972, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinderman
  ****

  Ďábel se tentokrát tak trochu skrývá v titulku "původní scénář John Milius". Z něj lze vydedukovat, že Huston (případně Newman) Miliusův scénář (předpokládám, že byl sevřenější a temnější) značně přepracovali. No, aspoň že mu ve filmu nechali tu pochvalnou zmínku o Theodoru Rooseveltovi jako nejlepším prezidentu USA, tohle tvrzení vyhodit, Milius by se nejspíš zastřelil, a nevytvořil už žádné další (skvělé) scénáře a filmy.(23.3.2012)

 • RHK
  ***

  Poněkud rozvláčná westernová komedie s charismatickým Paulem Newmanem v titulní roli. SPOILER: Psanec Roy Bean vstoupí v Texasu na západ od řeky Pecos do putyky s tlustou prostitutkou koupající se v malé vaně, ale místo očekávaného doušku whisky je okraden místní sebrankou a lynčován tažením na koni. Zachrání jej až anděl v podobě mexické krásky (Victoria Principal). Vystřílí všechny lumpy a pak se sám jmenuje soudcem pro celou oblast, hřbitov se rozrůstá. Zajímavé scény: Po poškrabání plakátu milované pěvkyně Langtry medvědem soudce Bean řve zblízka na medvěda a medvěd mu řevem oplácí; později zase přijíždí na koni albín Zloduch Bob (představte si mnicha Silase zkříženého s fotbalistou Pavlem Nedvědem) a je zabit sice v sebeobraně, zato bez šance zezadu puškou soudcem Beanem (kamera přiblíží na díru velikosti menšího míče v Bobově břiše). Trailer: http://www.sms.cz/film/zivot_a_doba_soudce_roy_beana/ukazka(4.4.2009)

 • pakobylka
  ****

  ----- "Za Texas a slečnu Lily !" ----- Veskrze poučné pojednání o tom, že pokrok nezastaví ani samozvaný soudce Roy Bean - obzvláště pokud ho celou dobu přivolává. Nicméně nostalgie je prevít. Třebaže se zápletka bere převážně nevážně, s ubíhajícími minutami jakoby jí ztěžkl krok ... snad únavou - těžko říct, zda fyzickou či dušení, v důsledku čehož propadne trudnomyslnosti a nedaří se jí tak úplně navázat přetrženou nit scének, v nichž dominuje suchý humor, mnohdy laškovně pomrkávající za černými brýlemi. Sice nakonec v potu tváře dotáhne děj do finále, aniž by ztratila čtvrtou šerifskou hvězdu, leč za cenu nemalého - a bohužel divákem viditelného úsilí.(3.8.2020)

 • Martin741
  **

  Nemam rad Pala Novomuza, ale uznavam, ze herecky talent mal mimoriadny, a ze vedel hrat. To uznava aj taky zakomplexovany debil ako som ja. Tuna sa predstavil pan Novomuz v roli gaunera, pomsti sa ale stamgastom v istej krcme, a tak pre Mexicanov sa stal hrdinom, a stal sa sudcom. Prva polka filmu je zaujimava, divaka dostatocne navnadi, aby v druhej polke prislo jednoi velke nic a kopa nudy. Okrem Novomuza tu bol aj Anthony Perkins /Psycho, Proces/. 40 %(23.9.2014)

 • indiano
  *****

  ´Dalšia klasika nášho detstva. Madzi najlepšie scény patrí nájazd čierneho pištolníka s bielou hrivou, pijúceho vriaci čaj a milujúceho konské mäso a cibuĺu. V pôvodnej verzii s titulkami mal meno Bujný Alino - tak sme na seba pokrikovali v škole... no neviem prečo vo verzii uvedenej v TV Prima dostal meno Bob...Taktiež Ava Gadner/ Lili / bola v prvých verziach vystrihnutá a bola uvedená len v titulkoch...ktovie prečo...(24.2.2009)

 • - Režisér John Huston se ve filmu objevil v roli medvědáře Grizzlyho Adamse. (John Dunbar)

 • - Skladba "Marmalade, Molasses and Honey", která ve snímku zazní, byla nominována v roce 1973 jak na Golden globe adward, tak na Oscara jako Nejlepší originální song. (Terva)

 • - Victoria Principal byla v roce 1973 za svůj výkon nominována na cenu Golden globe award v kategorii Objev roku. (Terva)