poster

Život a doba soudce Roye Beana

 • anglický

  The Life and Times of Judge Roy Bean

 • slovenský

  Život a doba sudcu Roya Beana

Komedie / Western / Romantický

USA, 1972, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  „Chceš ještě něco říct předtím, než tě shledáme vinným?“ Nejprve zábava, nakonec melancholie. Předně, čekal jsem spíš něco ala Podivné dědictví (hlavně komedie). Tahle „Newmanovka“ je sice také hodně vtipná, ale zároveň je zde místy nemálo cítit drama, a to film krapet ztrácí šťávu. Zábava však povětšinou převládá. Ostatně, jak se také nesmát u světa, kde „slavného“ lupiče nerespektují ani nevěstky, život zachrání a pistoli přinese úplně náhodou ta nejkrásnější „Mexičanka“ (Victoria Principal), postavy vypráví svůj osud do kamery těsně před svou smrtí, psanci se verbují na zástupce zákona, ceny pokut a piva se vypočítávají dle aktuální potřeby, místo psa zde hlídá medvěd, fotografuje se s oběšencem (ale spustit níž, ať se vejde do objektivu!) a cibule se zalévá vařící vodou podávanou přímo do úst? Škoda toho natahovaného závěru. Chápu sice důvod, ale to neznamená, že mi to tak úplně sedlo. Proto hodnotím pouze slušnými 4*. „Jste psanci?“ - „Jsme čestní muži! Jen okolnostmi dohnaní k životu mimo zákon…“(26.8.2016)

 • Dont
  ***

  Dvě zdařilé přestřelky, dvě velmi půvabné ženy (sorry, ale Lilly z plakátu nepočítám), několik silných scén, také několik absurdních a humorných situací většinou v souvislosti s vlastním a značně svérázným výkladem zákona v podání soudce Roy Beana. Nejvtipnějším momentem filmu byla krátká, ale výživná návštěva Bad Boba v městečku, hrob medvěda mě taky pobavil. Jenže mezi tím spoustu vaty, která mě chvílemi až nudila, a měl jsem i problém se zařazením snímku. Je to podle "skutečnosti", žánrově můj oblíbený western, ale jinak spíše komedie a ze všeho nejvíc asi karikatura. Nejde mi to nějak všechno dohromady. Paula Newmana mám mnohem radši v jiných rolích, tentokrát jsem se s jeho pohledem na svět západně od Pecosu neztotožnil tolik jako třeba v Hombrem.(12.11.2012)

 • aluna
  ***

  "Bude to krásné místo k životu. Bude tu pořádek, pokrok, civilizace, mír. Mír především....a je mi jedno, koho kvůli tomu budu muset zabít!" Samozvaný soudce Roy Bean sází jednu suchou hlášku za druhou, ale bohužel potom to začne ztrácet dech (a mojí pozoznost s ním) a natahuje se to jako žvejkačka...(10.6.2010)

 • classic
  ****

  Najbizarnejší western,aký som asi v živote videl,čo pozoruhodný je tiež,myslel som,že Hombre predčí moje očakávania,ale sudca Roy Bean je ešte väčší týpek,t.j Paul Newman je herec,ktorý sa hodí do projektov,ktoré potrebujú zvláštnosť,čo Hustonov absurdný,ale výborný počin jednoducho má. Inak Jankovia,t.j režisér,scenárista Milius a producent Foreman sú po celý čas ako opití,mal som pocit,že sú sústavne pod vplyvom alkoholu,či omamných látok...(22.7.2014)

 • Tamdydam
  **

  Vskutku podivný film. Trochu mi to připomínalo Monthy Pythony. Zvláštní, že jejich filmy, které jsou všeobecné považovány za kontroverzní, se( alespoň co já vím ) líbí v podstatě všem. No já patřím do té ( prý početné ) skupiny lidí, která tento humor ráda nemá, čímž chci říct, že se mi nelíbil ani tento film. Nezasmál jsem se snad ani jednou a mnoho jiných přijemných emocí ve mě také nezanechal. Ale bylo zajímavé, vidět Newmana v této netipické roli, kterou zvládl opravdu bravurné(14.11.2008)

 • - Režisér John Huston po celou dobu natáčení popíjel čistou vodku, což vysvětlovalo jeho hravou náladu. (Mikino00)

 • - Victoria Principal byla v roce 1973 za svůj výkon nominována na cenu Golden globe award v kategorii Objev roku. (Terva)

 • - Režisér John Huston se ve filmu objevil v roli medvědáře Grizzlyho Adamse. (John Dunbar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace