Film sleduje dramatický osud tří kosmonautů, kteří jako první měli absolvovat let a přistání na Marsu. Těsně před startem však dostanou příkaz opustit kosmickou loď. Jsou odvezeni do vzdáleného opuštěného hangáru, kde je jim svěřen úkol. Mají svůj let jen fingovat. Kosmonauté zpočátku odmítají podílet se na ohromném, dopodrobna připraveném podvodu, který má odvrátit hrozbu, že by vláda v případě neúspěchu odmítla dále financovat program kosmických letů. Nakonec však souhlasí a zúčastní se jen předstíraného letu, který je z ateliéru prostřednictvím televizní obrazovky veřejnosti a oficiálním místům předkládán jako skutečný. Až na několik zasvěcenců, nikdo nic netuší. Mladý reportér Caulfield však předjímá pravý stav věcí a hledá důkazy. Prudký zvrat v situaci nastane, když se kosmonauté dozvědí, že se údajně stali obětí katastrofy a že jsou pro své rodiny a pro veřejnost mrtví. Pokusí se o návrat domů, cesta však je příliš dlouhá, nebezpečná a vysilující. (Česká televize)

Brejlil

Film, který za komunistů pronikl do kin a televize, protože "nastavoval zrcadlo". Dnes působí pomalu (dlouhé pateticky prázdné monology, jako je úvodní vysvětlení vysoce postaveného člena projektu NASA, proč ten podvod, jsou skoro k nepřečkání), velmi nerealisticky (těžko si lze takový podvod vůbec představit, technické potíže by byly značné i dnes, v éře vizuálních efektů) a paranoidně. Závěrečná honička vrtulníků s dvouplošníkem to alespoň trochu zachraňuje. Jedna hvězdička navíc z nostalgie. ()

Salmayo

Měli být hrdiny, místo toho byli honěni jak vysoká zvěř. Vynikající nápad, který nabízí zamyšlení, jestli se to náhodou opravdu nemohlo stát. ()

RomeroIsGod

Pecka! Pro konspirátory naprostá povinnost, pro ostatní alespoň velmi napínavej film. Přestávám věřit, že vůbec někdo byl na Měsíci. James Brolin a Hal Holbrook hrajou nekompromisně, zvlášť druhej jmenovanej předvádí doslova koncert. Pro mě 90 - 100% a totální nadšení. ()

jorgus

vynikajici tema a perfektne rozjety film, ktere postupem casu se meni v bezny televizni film:(prvni pulhodina je rozehrana mistrovsky..uz jen kvuli zakladni pointe, ale po uteku pilotu to zacina byt spise nudne nez katarzujici..a to se tyka bohuzel pro obe dejove linky:(..bohuzel:) ()

mh.mail

60% - Jako dítě jsem tenhle film "žral". Teď už na mě tolik nepůsobí. Ale díky zajímavému námětu a trošce nostalgie dám tři hvězdičky. ()

Candida

Uff...od té doby, co jsem tenhle film viděla, nevěřím v existenci kosmických letů, natož v nějaké Marsy a Měsíce, kde by se snad dokonce dalo přistát!! ()

Gastovski

Film s velice zajímavým námětem a myšlenkou ukazuje, že si nemůžeme být stoprocentně jistí, zda byl vůbec někdo (v tomto případě) na Měsíci. První půle je opravdu strhující, ale konečný (dobrý) dojem kazí druhá polovina, která už nudí a předvídatelný pompézní konec tomu taky zaťal dráp. Celkově však film razí myšlenku, že to, co se objevuje v učebnicích dějepisu jako historická PRAVDA, mohlo být úplně jinak. A takové téma se mi opravdu zamlouvá. ()

xargos

Společně s filmem Blízká setkání třetího druhu srdeční záležitost. V hlavě 11 letého kluka to byl napínavý film plný intrik, lží a holé prosté pravdy, které se ti zlí bojí. I s odstupem času ponechávám plný počet bez "ztráty desítky". ()

kesty

Tie najlepšie možné momenty (fejkovanie letu a život na Marse, survival v púšti) vo filme vlastne ani neboli, nehovoriac o tom, že to bolo nechutne dlhé. Námet dobrý, priemerné spracovanie, aj na rok '77. ()

amarth

Zkrátka a dobře Kozoroh 1 se pohybuje na tenkém ledě. Zachycuje reálně souboj o vesmír mezi "kosmonauty a astronauty". Otázka: Kam až jsou státy schopny dojít, když se jedná o prestiž nejen na žebříčku vyspělosti? Film lehce poukazuje na tenkou hranici mezi vlastenectvím a vlastizradou. Těší mne, že je z dílny USA a tak trochu "ohlodává" top secret svazky NASA... ()

strikeman

Dal jsem na zdejší velmi kladné hodnocení a pořídil si tento snímek hned, když vyšel v levných dvd. Nelitoval jsem. Všechny pochvaly, co jsem zde přečetl, sedí, navíc já "scifárny" rád... Jen mě tentokrát mrzelo (i když obvykle mám nedořečené konce filmů rád), že jsem se nedozvěděl, jak bylo naloženo se všemi těmi neřády:-) ()

Radek.SCH

Možná můj konečný dojem ovlivnil fakt, že jsem se na to díval někdy v pět ráno, ale bylo to moc předvídatelné a ten konec byl vážně pitomoučkej. Myslím tím tu úplně poslední scénu. ()

Filmárik

Tomuto sa hovorí originalita len taký fukot !! Spolu s Truman show sa radí tento snímok do kategórie filmov po ktorých začnete podozrievať aj upratovačku v práci za vedúceho konšpiračnej skupiny. Keby Hyams udržal latku svojich filmov nastavenú minimálne v úrovni Capricorn one alebo neskoršej 2010, nemal by som výhrady. Škoda tej stagnácie vedúcej do B-čkových vôd zavŕšenej klenotom A Sound of Thunder. ()

Hapretor

Chcete vidět hezký thriller o tom, jak vláda a média můžou zblbnout diváka? Jak můžou pohlaváři za velký prachy nařídit vraždu? Jak soutěžení ve vesmírném výzkumu má vliv na politiku? Ne se nudit a příjemně na 123 minut vypnout mozek před obrazovkou? Oželet debilní, naivní konec a málo akce? Ocenit docela dobré herecké výkony? Popřemýšlet, že toto není sci-fi ani náhodou - jediný prvek je v myšlence přistání na Marsu? Tak ok. Kozoroh na vás čeká, ale rozhodně netrkne. ()

fr3ak

No svoji dobu po technické stránce opravdu zajímavá záležitost (kulisy a hlavně závěrečná naháněčka, která by i dnes bez problému obstála). Důvod vzniku je jasný a věřím, že být mladší tak bych i o tom přistání na Měsíci opravdu začal pochybovat :) ()

Shredo

Spočiatku som čakal snímok ala Apollko, ale som rád, že je to o troška o inom. Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu, keďže sa jedná o celkom síce starý, no nadčasový film, ktorý tak drží napätie, že som nezaspal ani keď som to len o polnoci začal pozerať. Naozaj zaujímavé, ako sa veci v skutočnosti majú, keď tento film odkrýva možno viac než je treba. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson