poster

Kozoroh 1

 • Československo

  Kozoroh jedna

 • USA

  Capricorn One

 • Československo

  Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1977, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fanucci
  ***

  Super námět, ale bohužel špatně zpracovaný a nedotažený. Jako by se mysteriozní Akta X (vládní spiknutí, zmizení kamarádova reportéra) spojili s obyčejným dětským cartoonem (scéna s práškovacím letadlem). Některé nelogičnosti byly doslova ubíjející (neznámá nájemnice v bytě - stačilo se zeptat sousedů, ty všechny vyměnit nešlo; neschopnost dopadnout 3 lidi když je do spiknutí údajně zapojeno několik vládních složek včetně FBI...). Škoda, kdyby dostal do ruky takovou látku lepší scénárista, mohlo jít o super film! Nemůžu dát víc než 3 hvězdy - 70%(23.9.2008)

 • flanker.27
  ****

  V 70. letech byla v USA společenská atmosféra zatížená po aféře Watergate všeobecnou nedůvěrou ve státní instituce, průmysl a elity vůbec. Vznikaly tehdy filmy jako Tři dny kondora, Princip domina nebo tento. Některé přetrvaly coby klasika dodnes, jiné poněkud zastaraly. Toto je spíš ten druhý případ, přesto (a i přes poněkud bondovský závěr s letem na křídle) jde stále o atmosférický thriller, za který se tvůrci nemusí stydět. Jen to nebrat příliš vážně jako narážku na Apollo. Jak jednou prohlásil Glenn: To si myslíte, že by Rusové mlčeli, kdybychom na Měsíc nedoletěli?(11.12.2010)

 • T2
  ****

  Rozpočet $5miliónov║ V prvom rade musím potvrdiť, že tento film svojími myšlienkami zakotvenými vo filme predbehol dobu a tým pádom aj vďaka týmto trefným témam vytiahol tento film z priemernosti, kde mohol kľudne zapadnúť, lebo miestami ide o dosť vyhrotenú dráma rovnako tak občas až prílišnú dejovú pasivitu, kde sa nič zvláštne nedeje. Po technickej stránke v celku zvládnuté dielko, chýba tu troška zaujímavejšia postava, ktorá by dej o niečo spružila, takto tu ostáva najzaujímavejšia postava reportér pátrajúci po pravde, kozmonauti čo by mali ťahať dej sú tu trošku nevýrazní, chýba im skutočná vyformovaná osobnosť. /70%/(13.11.2008)

 • ClintEastwood
  ****

  Tak jsem zase po delší době dostal chuť na nějakou old schoolovou sci-fi. Specifický žebříčkový výběr na ČSFD mi vyhodil zajímavou nabídku - Kozoroha 1. Už po přečtení obsahu, jsem si film stáhl a těšil se, jak si ho večer po práci vychutnám. A musím říct, že to byla dobrá volba. Velmi zajímavý příběh o kosmonautech, kteří měli být na Marsu, ale jaksi nejsou - se změní v útěk a boj o holý život před vlastní vládou, která klame celý svět. Film má na svou dobu povedený vizuál, atmosféru a dobře budované napětí, které v závěrečné půlhodině skvěle graduje. Herecké obsazení je také fajn, taková plejáda béčkových velikánů 70. let. Potěší nás například O. J. Simpson, J. Brolin, H. Holbrook a další. Hudební doprovod zahřmí pod vedením Jerryho Goldsmithe a je takovou třešničkou na dortu. I když si už člověk myslí, že má ve sci-fi žánru vše podstatné nakoukané, tak pokaždé objeví další kousek, který stojí za to vidět. Pořád mám co dohánět.(23.10.2013)

 • JASON_X
  ****

  Vzpomínám si, že tenhle film jsem viděl poprvé už jako malý kluk někdy na začátku osmdesátých let v ČST, neboť soudruzi nám sebekritické americké filmy pouštěli rádi. Mě ovšem tehdy nejvíc ze všeho uvízla v hlavě scéna s jezením hada. Viděno dnes dospělýma očima, jedná se o celkem záživný a napínavý thriller s výbornou zápletkou, sice svou formou poněkud zastaralý, ale svým tématem aktuální i dnes, kdy nás média masírují ze všech stran virtuální (mediální) realitou.(14.4.2013)

 • - Vzhledem k negativnímu vykreslení vládní agentury NASA ve filmu, byla nulová šance na spolupráci při filmování. Producent Lazarus ale s NASA spolupracoval v minulém filmu Futureworld (1976). Lidem v agentuře se práce producenta líbila a tak nakonec sami nabídli potřebné rekvizity a dokonce i prototyp lunárního modulu k natáčení Kozoroh 1. Dlouhou dobu ale NASA oficiálně asistenci popírala. (Toneil)

 • - Režisér Peter Hyams původně chtěl aby postavu Albaina (Telly Savalas) hrál Donald Pleasence. (Mol)

 • - Onu scéna s červeným práškovacím letadlem, což byl Boeing-Stearman 75, bojujícím se dvěma vrtulníky Hughes OH 16 „Cayuse“, považoval hollywoodský letecký expert Frank Tallman za „nejnebezpečnější a nejsložitější sekvenci, jaká byla ve filmu realizována.“ (Stoka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace