poster

Kozoroh 1

 • Československo

  Kozoroh jedna

 • USA

  Capricorn One

 • Československo

  Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1977, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  *****

  Může mi někdo říct, co přesně bylo na tomhle filmu sci-fi? Tohle je naprosto skvělé, čistokrevné drama z prostředí vysoko sahajících komplotů až někde před dveře samotného prezidenta USA! Na konci jsem ještě čekala nějakou tu dohru, ale nechci se v tom pitvat, protože ještě teď jsem zcela pohlcena napínavým dobrodružstvím jedné posádky raketoplánu. Jako bombaaa :-) Nějaké to zdvižené obočí tam sice bylo, jako v případě lopinky práškovacího letadla, kdy se všichni drželi jako přisátá klíšťata plus ještě nějaké další zjednodušené scény, ale tohle prostě házím za hlavu. Po lehčím rozjezdu mě drželi v absolutním napětí až do samého konce a ještě při závěrečných titulcích jsem to celé tak nějak ztěžka rozdýchávala. Co pak měly říkat samotné manželky astronautů, že. Já nemám co bych k tomu dál napsala. Stojí to za zhlédnutí, akorát si moc nečtěte obsah filmu. Na můj vkus toho až příliš prozrazuje.(12.4.2016)

 • Derek
  ****

  jednoznacne najlepsi hyams a vynikajuci prirastok do zanru politickeho konspiracneho thrilleru. elliott gould bol skvely ale co ma otravovalo bola neschopnost vlady ho zneskodnit (nemaju problem nechat zmiznut zo sveta pracovnika NASA, ale jeden reporter je obrovsky problem) a ten koniec mohol byt tiez menej melodramaticky, ale inak spokojnost...(7.2.2015)

 • YURAyura
  ****

  8/10 Super film ze stare skoly, co ma vsechno to, o co se snazi ti novi tvurci bez uspechu napodobit - myslenka, pribeh, akce, tempo, spad, konec. Byt to kapku drsnejsi a min pro decka, dam snad i 10. Hyams dokazal i bez hvezd, kdyz pomineme OJS a stek sileneho praskovaciho Tellyho, natocit pribeh, ktery vam dovoli nahlednout do kuchyne NASA a vy zjistite, ze se nepodvadi jenom ve fotbale nebo politice (Wag the dog) Je to takove explozivni tema, kdo vi, jestli se nedockame nejakeho remaku...(16.1.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  "S dnešnými prostriedkami máme možnosť ľudstvo presvedčiť o čomkoľvek." Paradoxne to nedávno potvrdila Čína na otváraciom ceremoniále olympijskych hier, aj keď v porovnaní s Capricornom (v ktorom sa citeľne odrážajú nálady končiacich vesmírnych pretekov, vrátane polemiky pristania na mesiac a zmyslu celej tej naháňačky v mene ľustva) úplne neškodne. Trasher Hyams za svoju bohatú kariéru natočil dva kvalitné filmy a toto je jeden z nich. 75%(21.8.2008)

 • Kangax
  ****

  Skvelý, napínavý sci-fi thriller zo starej školy, keď ešte nebolo povinné dávať do filmov zbytočné lúbostné scény a tancujúcu mládež :) Režisér zvládol svoju prácu skvele, a film je od začiatku až do konca napínavý. Inak takmer všetky superlatívy napísali ostaný užívaťelia, ja teda len doplním, že trochu to škrípalo s hereckými výkonmi samotných kozmonautov (tie boli slabšie), a preto nejdem na plný počet....(27.2.2009)

 • - Scéna s Telly Savalasem, který tu hraje pilota Albaina, se stihla natočit za jediný den. (Mol)

 • - Vzhledem k negativnímu vykreslení vládní agentury NASA ve filmu, byla nulová šance na spolupráci při filmování. Producent Lazarus ale s NASA spolupracoval v minulém filmu Futureworld (1976). Lidem v agentuře se práce producenta líbila a tak nakonec sami nabídli potřebné rekvizity a dokonce i prototyp lunárního modulu k natáčení Kozoroh 1. Dlouhou dobu ale NASA oficiálně asistenci popírala. (Toneil)

 • - Novinářku Judy Drinkwater (Karen Black) měla původně hrát Candice Bergen. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace