poster

Kozoroh 1

 • Československo

  Kozoroh jedna

 • USA

  Capricorn One

 • Československo

  Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1977, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chermy
  ****

  Vyčítat tomuhle filmu naivitu a hromadu klišé by asi nebylo úplně fér, když ve své době byl jeden z prvních, ne-li první:-) Co určitě stojí za pochvalu jsou poměrně slušné kaskadérské záběry a hlavně vtipné dialogy! To snad ani nepamatuju film, který by byl ve své podstatě tak vážně myšlený, přitom je to tu samá hláška....(17.3.2011)

 • curunir
  ****

  ,,JA SA ZREJME POVRACIAM." ,,TÝM SA TO VYRIEŠI." __ ,,Kozoroh 1" je taká poctivá stará škola, dobre sa na ňu pozerá a okrem milovníkov thrillerov z tej doby poteší svojim nevšedným námetom tiež milovníkov konšpiračných teórii o letoch do vesmíru. Dokonca som plne chápal Holbrookov prejav o tom, prečo musia všetko takto urobiť. Z formálnej stránky nemám filmu čo vyčítať, skôr som úplne nerozumel niektorým logickým nedostatkom (,,nutný" rozhovor s rodinami, pri ktorom sa pritom riskovalo vyzradenie) a bez niektorých postáv by sa dej prakticky obišiel (reportérka). Celková výstavba príbehu potom smeruje len k dvom možným alternatívam konca - nešťastnému, kde sa zahladia všetky stopy alebo k šťastnému, ktorý sa však nebude páčiť ,,najvyšším kruhom". Telly Savalas sa v nezvyčajnej úlohe dostane ku slovu až v závere, svoju postavu však zvládol na výbornú. (2821. hodnotenie, 227. komentár k filmu)(30.7.2014)

 • YURAyura
  ****

  8/10 Super film ze stare skoly, co ma vsechno to, o co se snazi ti novi tvurci bez uspechu napodobit - myslenka, pribeh, akce, tempo, spad, konec. Byt to kapku drsnejsi a min pro decka, dam snad i 10. Hyams dokazal i bez hvezd, kdyz pomineme OJS a stek sileneho praskovaciho Tellyho, natocit pribeh, ktery vam dovoli nahlednout do kuchyne NASA a vy zjistite, ze se nepodvadi jenom ve fotbale nebo politice (Wag the dog) Je to takove explozivni tema, kdo vi, jestli se nedockame nejakeho remaku...(16.1.2008)

 • Gemini
  ****

  Ehm, přistáli opravdu Armstrong s Aldrinem v devětašedesátém na Měsíci? To vám nedošlo, že tenhle film je jen ironickým výsměchem všem, kdo tomu věří? Připusťte si na chvíli možnost, že jsme už dlouhá desetiletí manipulováni....ale vážně, jako správná loutka dávám 80%, i když svojí formální podobou směšný závěr by odůvodňoval nižší hodnocení. Na druhou stranu tu máme výborně zrežírované akční scény, slušné herecké výkony, a aby toho nebylo málo, tak i výbornou hudbu Jerryho Goldsmithe. Prostě klasický "reveal the conspiracy" thriller ze sedmdesátek. Jo a BTW, na obalu DVD bývá velmi výrazně uváděno jméno Tellyho Savalase, což je podraz, protože má velmi vedlejší (i když povedeně ujetou) roli.(12.1.2004)

 • Orlau32
  *****

  Film, který mě v r.1979 velmi zaujal pro svou novost myšlenky. Myslím, že byl velmi dobře natočen (s odvahou) a řekl přesně to, co jsme si všichni mysleli a šeptali : jestli to všechno není kamufláž na obou stranách -tedy ruské i americké a že si z kosmického výzkumu dělají závody pro vytlučení politického kapitálu v období "studené války." Nyní jsem měla možnost koupit si DVD s tímto filmem a stejně se mi líbí jako tehdy. Jenom jednu poznámku : Zde na čsfd se uvádí délka 123 min. Na mém DVD 110 min. A já jsem stále měla dojem, že mi tam schází scéna delší, ve které vysvětluje plukovník své ženě kde byli loni na dovolené, aby jí naznačil, že je to všechno podfuk. Nechápu, proč to vydavatelé zkracují, co je k tomu kroku nutí...(13.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace