Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Maric

Tak to bylo něco. Přečetl jsem všechny knihy Pána Prstenů, viděl jsem předchozí dva díly (velice zdařilé) a musím říci, že jsem na 100% spokojen. Film přesně splnil má očekávání. Důležité části příběhu nebyly vypuštěny, film obsahoval spoustu bojových scén, které se svojí rozsáhlostí a kvalitou rovnají velikánům daného žánru, snad je i převyšují. Nedokážu ani spočítat, kolikrát mi běžel mráz po zádech, a vyhrkly slzy do očí, a měl jsem co dělat, abych nenasedl na koně a nejel do bitvy (Théodenův proslov před bitvou na Pelennorských polích, Aragornův proslov). Efekty byly skvěle udělané a není jim co vytknout. Z kina jsem odcházel ohromen, ale hlavně spokojen, Proto 5 hvězd. ()

pelegryna

Někdo musí být nejlepší a někdo nejhorší a to Návrat krále z celé trilogie je.Leč fakt je ten, že i tak musím ohodnotit maximem... ()

r.a.s.l

Vyrostl jsem na příběhu ze středozemě a stokrát jsem si představoval jak to asi ve středozemi vypadá. Můj dětský sen se mi splnil! Bravo! Bravo! Bravo! Drobné rozdíly mezi knižní předlouhou a film. zpracováním jsou odpuštěny, pro mě jsou to dva příběhy, pouze jinak vyprávěné. PS: věčná škoda, že majitelé práv nedali prozatim souhlas ( nebo spise nepradali práva) na zfilmování Silmarilionu a Nedokončených příběhů, ale "Who knows..." Možná bude po uvedení Hobita na plátna takový hlad a tlak, že se uvolí a nechají to natočit. To by byl můj nemésis, ale když to nebude nic ne neděje prostě si představím tu bratrovzažednou bitvu u thangorodhrim... ()

billcarson

Jackson dokončil historický opus opravdu mistrovsky a lze jen smeknout nad tím jakým způsobem se mu to podařilo, vysoké tempo jenž nasadil v předchozích dílech udržel. Opravdu hluboká poklona i před Shorem. Bitva o Bílé město a Pelenorské pláně mě naprosto fascinovala a říkal jsem si v duchu, jak se mu to podařilo skloubit všechno dohromady? Vizuální efekty předstihly svou dobu a posunuly film úplně někam jinam. Jediné co lze vytknout je ubulená Arwen, přesto nikdy nezapomenu na celodenní maraton s Tolkienem v kině s Extended versions, pro mě jeden z nejlepších zážitků v životě. Konec filmu opravdu musíte probrečet a musím se přiznat že při výstupu na horu Osudu jsem zapoměl dýchat, a odchylky v dějové lince, já jako milovník jsem měl prvně výhrady ale i ty mě opustily po zhlédnutí těchto mistrovských děl. Co říci závěrem, uvidíme se opět Petere u Hobita moc se těším a z hloubi srdce ještě jednou děkuji! ()

Gustik5

Je těžké vybrat z legendární trilogie nejlepší díl, mě se však nejvíce líbil tento. Je možné, že zítra změním názor, a budu řadit mezi oblíbené filmy jedničku, a pozítří dvojku, každý díl epické ságy je totiž jedinečný, a jednoduše geniální (ano, opakuji se, pardón :), dochází mi slova), zkrátka něco tak úžasného už málokdo napíše, a málokdo natočí. ()

nalevka

celou trilogii jsem viděl nesčetněkrát, a tohle je ten díl ,který mě bavil ze všech nejvíc. Nejlepší trilogie všech dob, a to i po mém oblíbeném Matrixu. ()

Darriel

Čtyři hodiny, které uběhly jak voda. Na první shlédnutí se mi zajídaly zelený příšerky, který znatelně ovlivní průběh boje, ale nakonec jsem se smířil i s tímto zásahem, protože se nebojuje jen na jedné frontě. Faramirova jízda a přilétající orli musí hnout s každým. Uncut verze mě obdařila scénou u Černé brány, která jen prohloubí tu možnou beznaděj, ale upevní v odhodlání bojovat do posledního dechu. ()

eburhart

Nemôžem si pomôcť, ale napadá mi jedna výstižná scénka z inak veľmi vydarenej komédie Clerks 2, kde fanúšik Star Wars slovne úplne odrovná fanúšika LOTR, až sa z toho poblije :D. Znelo to takto: "What the f*ck happened to this world? Those f*cking hobbit movies were boring as hell. All it was was a bunch of people walking. Three movies of people walking to a f*ckin' volcano. Even the f*ckin' trees walked in those movies. Let me tell you something. If Peter Jackson really wanted to blow me away with those "Rings" movies, he would've ended the third one on the logical closure point, not the 25 endings that followed...What's the logical closure point? When f*cking Frito wakes up from his little coma or whatever, and the little hobbits are jumping up and down on his bed, and Sam leans in the doorway and gives him that very f*ckin' gay look. That look was so gay, I thought Sam was gonna tell the little hobbits to take a walk so he could saunter over to Frodo and suck his f*ckin' cock. And then right after the Sam-Frodo suckfest, right before the credits roll, Sam f*cking flat-out bricks in Frodo's mouth. Now, that would've been an Academy Award-worthy ending." :D ()

Henriette

3) Peter Jackson tvrdí, že jednička a dvojka PP byly natočeny kvůli třetímu, jeho nejoblíbenějšímu dílu. Drama se mění v Tragédii a na konci na nás čeká Katarze. Po vyhrání bitvy o Středozem a zničení Prstenu se po první úlevě a radosti dostavuje stesk a melancholie. Protože svět nebude nikdy stejný, po tom všem, co se událo zlého. A proto ono sladké hoře na konci filmu, kdy za horizont odplouvá Gandalf a odplouvá Frodo. Je to konec jednoho věku. Ukázka toho, že hrdinové, kteří spasí svět, nebudou schopni v takovém světě žít (Frodo). Co činí z Pána Prstenů takové, vskutku senzační, dílo? Možná právě víra člověka ve své vlastní hodnoty a odvaha-touha chránit svůj malý svět a své milované. Jackson ovlivnil řadu dalších režisérů, kteří již několik let kopírují a napodobují (záměrně i neuvědoměle) jeho motivy a nápady. Z celé trilogie se mi nelíbí jediná scéna: polibek Arwen s Aragornem po jeho korunovaci. Příliš lidské. Navíc následuje čiště americko-hollywoodský potlesk...Ale je to pouze okamžik v dlouhé, zajímavé a krásné pouti. Pán Prstenů – filosofické pojednání o hodnotách lidstva pro nás dospělé a nejúžasnější fantastické Dobrodružství pro děti uvnitř každého z nás. ()

bertrand

Strašný, zmutovaný, zhůvěřilý, poblijózní. Adaptace bych tomu ani neříkal, to si jen Džeksn snažil sobě a divákům nahradit citový život. To nekonečné útrpné ksichtění, mávání mečama kolem sebe a následné nekončící onanistické defilé na závěr bude pana Bertranda pronásledovat v nočních můrách po celý život. Veškerá naděje na koukatelnost Hobita padá se jmenováním tohoto společensky schváleného prznitele literárních děl a postav na post direktora. ()

saluk

Koniec trilógie, na ktorú sa len tak nezabúda. Opäť ma nadchli nádherné prírodné scenérie, ktoré v spojení s epickou hudbou robia z Pána Prsteňov to, čím je. Návrat kráľa spája a ukončuje načaté dejové linky z predchádzajúcich dielov aby vyústil do zhruba polhodinového záveru. Ten mi vôbec nevadil, skôr som bol nešťastný z toho, že sa to všetko končí. Trilógia ako celok funguje perfektne, má všetko to, čo má kvalitné fantasy mať. Neviem sa dočkať Hobbita! ()

DJKubeeCzech

Nemám moc důvod hodnotit každý film zvlášť, protože trilogii vnímám jako jedno dílo, proto přidám hodnocení pouze k závěrečné části - Zhmotnění snu několika generací, vytvořené s obrovskou láskou, pozorností k detailu a vášní, která je cítit v každé sekundě tohoto největšího kinematografického opusu. Vítězství, nikoliv čehosi nad něčím jiným, pouze vítězství. Jak říkal pan režisér - největší home video v dějinách, které se stalo úhelným kamenem dalších aktivit a posunulo hranice kinematografie, hranice Nového Zélandu, hranice možností a poznání. Herci, hudba, kamera, střih, efekty, výtbvarné zpracování, masky, rekvizity ... poselství ...... (I když Randal za pultem má jiný názor) ()

pekkanik

Čo ešte dodať ku všetkým tým superlatívom? Nádherné zakončenie nádhernej série. Bitka pri Minas Tirith je parádna, ale do dokonalosti Helmovho žľabu jej predsa len niečo chýba, Gloch štandardne výborný... Svet sa mení. Cítim to vo vzduchu, vo vode... (až na to, že v knihe to hovorí Stromobrad. Predsa len je lepšie, keď to vo filme povie Cate...) Touto trilógiou sa svet predsa len trochu zmenil. K lepšiemu. ()

Veromonny

některé scény mě nuděj, ale jinak opět dávám 5 hvězdiček i když.. ale jo dávám..co říct, jsem citlivka takže jsem trošičku pobrečela sem tam i usměv mi naběhl-pohodička. Jediné co nejspíš kdo mi tam vadí je Frodo chvílema. Taky obdivuju Sama, já bych se na Froda už vyprdla ;).. ()

M.a.r.v.i.n

Nejdřiv jsem viděl normální verzi a trochu sem pochyboval o 5ti hvězdách ale prodloužená verze si 5***** zaslouží bez dlouhých diskuzí... pár okamžiků se mi zdálo trochu zbytečně roztahaných ale v konečným výsledku je to ikona na kerou se jen tak nezapomene a myslim že tu nemluvim jen sám za sebe když řeknu že je to zřejmně jedna z nejlepších trilogií co kdy kdo natočil... ()

Choucas

Zde už není třeba jakýchkoli komentářů, protože je to stejně skvělé jako veškeré předchozí části trilogie. V prodloužené verzi super. ()

balrag

Takový smutek jsem prožil když jsem zjistil že přede mnou běží titulky a celá tato trilogie končí.Říkám si co teď ?Po několika maratonech poustěni te to trilogie jsem dostal tu božskou informaci že se bude natáčet Hobbit tak jsem se zas stal tím nejšťastnějším člověkem ve Středozemí. ()

Filip.Fiser

Někdo říká, že dobré filmy mají vždy tři díly. A to u Pána prstenů opravdu platí. Po shlédnutí předchozích dvou dílů jsem se opravdu těšil jako malý, až si budu moci shlédnout třetí. Stalo se a já jsem opravdu ohromen. Efekty vynikající, příběh také výborný a konec byl nádherný. Některé scény byli zbytečně moc natahované, ale to nic nemění na zasloužench 5* ()

Tanakasan79

Nejsem žádný šílený obdivovatel J. R. R. Tolkiena, nicméně tenhle film a potažmo i celá trilogie se doopravdy povedla. Trochu mě vadilo jak fanoušci knihy film odsuzovaly za jeho změny, takže jsem si dodatečně přečetl všechny tři díly a pořád nerozumím oč těm lidem jde. Zfilmovaná verze Pána prstenů je tak neuvěřitelně blízko knize, jako snad žádný jiný příběh který se točil na motivy slavného knižního díla s vyjímkou H.P. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert