OA

• USA The OA
Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (více)

Série(2) / Epizody(16)

poppy75

spravila som si dlhy vecer a dala vsetkych 8 casti naraz...z nadsenia som tak za par hodin klesla az k znechuteniu...co ma nadchlo si necham pre seba..co ma nastvalo? rodicia si malu prairie nacierno kupia-a pre policiu je vsetko ok?ako si oa spravila sama jazvy na chrbte?ako sa zrazu objavil alfonsov otec v zaverecnom dieli?a co do riti mal zaverecny diel znamenat????ja chapem aj nepochopitelne,ale ten zaver bol cez ciaru...navyse ako kazdemu sudnemu jedincovi mi tie tanecky prisli trapne-to bol ten moment ked sa z wow stane wtf...na konci ti 4 v jedalni vyzerali ako strazcovia vesmiru...ma to druhu seriu? dufam,ze hej,lebo skoro vsetko treba ozrejmit...a dufam,ze tu nejde len o prachy producentov...kvoli 7 castiam by som dala aj 5 hviezdiciek,kvoli zaverecnemu dielu prudko znizujem hodnotenie... ()

xray0045

Ctu komentare a nechapu. Nelogicnosti a nesmysly v kazdem dile. Pokud mate radi podivnosti a neco jako umelecky typ serialu, budete si to asi uzivat. Ostatni se budou asi jenom divit. Kdyz jse o tom premyslel vice prisel jsem na to, ze se mi serial nelibil hlavne kvuli Brit, je mi tak neprijemna az mi to cele zhnusila. Nepatuji si kdy naposled jsem tak spatne investoval svuj cas. Kdyz jsem dosel na zaver cekalo me neco tak smesneho az trapneho, ze neuverite ze scenar psal clovek a ne kun. ()

LennyCowler

Někdy je lepší než číst místní recenze , raději se nejdřív na seriál mrknout a nebýt ovlivněný některými ne dost objektivními hodnoceními. Byla chyba, že jsem to neudělal a přistupoval k tomuto výbornému počinu ovlivněn tím co jsem si o něm přečetl. Očekával něco co tam nebylo a co si jen někdo přede mnou špatně vysvětlil či lépe špatně pochopil. Nebudu se rozepisovat o tom co každého v této serii čeká. Bud se mrknete a budete naladeni na stejnou vlnu, nebo vás to prostě neosloví. Mě se to líbilo a dobře jsem se bavil. ()

lahvi

Brit znam, mam jeji scenare rad, vedel jsem tak, co cekat. Ale jednoduse, tentokrat to bylo slabsi. Ac odpurce 80% moderni kinematografie - kde se s dejem pospicha, hlavne at je to sama akce, na ukor pribehu - ta todle se táhlo vážně až moc. Tešil jsem se, jak mi to vynahradí silný závěr, jak je u Brit zvykem, ale ani to se u mě v tomdle případě nakonalo. K tomu drobnosti typu, že mi nesedl výběr většiny herců, mnohdy nezajímavý výlety do vykreslení jejich postav, ...jednoduše - klasická Brit, ale tentokrát se to povedlo o poznání méně. ()

Šíma2

Zal Batmanglij natočil úplně totéž dokonce se stejnou herečkou jako film v roce 2011. Tento seriál mi připadá úplně zbytečný. ()

Jarmila68

Tak na další řadu se tedy opravdu těším,v 1díle jsem bulela jako blbec a v posledním taky,mě osobně by stačilo shrnutí do 3-4 dílů ale budiš....je to ujetina ale mě chytla:-)víte někdo kdy a zda bude dlší série? ()

Honza2211

Rozhodně nejlepší seriál co jsem poslední dobou viděl! Hodně mě potěšil jak zpracováním, tak nápadem. Po vizuální stránce perfektní, emocionalitou i dojemností celého příběhu rozhodně není co dodat - jsem absolutně spokojený a nadšený - po každém dílu. Ani jeden díl mě nezklamal a vždy se těším na další. To je ta správná duševní potrava pro zklamanou seriálovou duši (povrchními seriály!) jako mě. Co se týče hereckého obsazení a hereckých výkonů‚ jsem spokojen. Je to právě celková neobvyklost, kontroverznost a zajímavost tohoto seriálu, to je to čím se zásadně od ostatních liší a co mě upoutalo. V seriálu je vždy něco co vede k diváka k hlubokému zamyšlení jak celý příběh dopadne a jakým směrem se bude ubírat. Je tam napětí, chytlavost i hloubka. Je to výborně promyšlené a zpracované, příběh se nedá předpovídat. Sice později se objevují hodně kontroverzní scény (nechci prozrazovat), ale celkově je celá první série výborná. Námět občas trochu šokuje, ale je to v rámci celého příběhu je to přesně jak má být. Výborná úroveň se nedrží celou dobu, ale i tak jsem zvědavý na druhou sérii. Celkově dávám naprosto zasloužené 4 hvězdičky (80%). ()

stuj

Ale jo, narvu tam nakonec těch pět hvězd. Je totiž super, když divák nemá páru, kam by se děj mohl ubírat. A takových seriálů je málo. Atmosferická záležitost, která navíc vtáhla. Co víc si přát? Jenom pozor, není to mainstream. A dokážu si představit reakci spousta kámošů, že to je hovadina. Je to tedy podívaná spíš pro jednoho. / Série 2: Jupííí, ono to má další sérii. A navíc povedenou stejně, jako byla jednička. I když z dost jiného soudku. Je to plnohodnotné pokračování, kdy se opět neví, kam bude příběh směřovat. Smekám před představivostí tvůrců. Chtělo by to mnohem víc takovýchto povedených nezávislostí. U posledního dílu mě napadlo, jaká to škoda promarněného času, když sleduju nějakou obyčejnost v bedně, nebo kdekoli jinde. Tolik prokoukaných hodin bez hlubšího zážitku. :( ()

space weaver

The OA má silnou atmosféru a je dost náročný na pozornost a symboliku. Ovšem, jelikož jde o seriál, který si nehraje na skutečné události, mohli si tvůrci dovolit pustit uzdu fantazii a pokud jste otevření cestováním v čase, různými dimenzemi a chcete vypnout od běžné reality, je tento seriál balzám pro fantazii a podnětěm k divokým snům :-) 90% ()