OA

• USA The OA
Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (více)

Série(2) / Epizody(16)

Cooller

hm, vzhledem k tomu že netflix tenhle serial zrušil dřiv než se stačil dokončit a dost silně pochybuji že se toho od pulky ujme nějaka jina streamovaci služba tak budu hodnotit to co je k dispozici... kdyby vynechali všechny homo-trans pičoviny který jsou dneska očividně v modě a kdyby se to dokončilo tak bych tomu dal nejspiš určitě víc ale takhle nemužu jinak.. námět dobrý, cestování časoprostorem je perfektní nicmeně tady se jim ta komplexnost děje dle mě zamotává už v maskerně a ne jen na produkci... čím více člověk vidí tim meně ví a rozumí tomu co se tam vlastně děje a proč... dost možná by to dávalo smysl později ale na zakladě spekulaci ke kterým nikdy nedojde se moc recenzovat nedá... za zkouknutí to ale stojí pokud člověku nevadí že se nedočká konce ... 3* ()

Felisr

Konečně něco aspoň trochu jiného. Kvalitní mysteriózní počin tu myslím delší dobu chyběl, na rozdíl od sci-fi a fantasy, těch je (i dobrých) všude plno. Palec nahoru za herecké výkony, obzvláště za Jasona Isaacsa. ()

Persephone9

Ma to velmi pomaly rozbeh, cele je to take chillove a clovek si musi pockat kym sa vlastne nieco dozvie. Ale ten KONIEC... nebolo to az take wow, ked si to vezmem ako celok.... ale fakt som nieco take necakala a naozaj som si povedala THE FUUUCK?!.... napad velmi dobry i spracovanie, urcite si pozriem i druhu seriu ak bude. ()

Plastík

Moc veliká pecka. Nevíš co máš na závěr čekat. A jak to dopadlo, tak to mohlo dopadnout nejlépe. ALE, nikomu to nedoporučím, a druhé sérii se vyhnu. Jinak za mě nádherný seriál. Opravdu kumšt. ()

ervina

Doprčic,to muselo skončit zrovna takhle?Teď jsem napnutá jak špagát.Mám ráda tyhle "jiný" seriály.I jsem si na konci pobrečela.Vadila mi tam teda ta úzkostlivá matka.Jo,bylo to dobrý. ()

Trixcze

Člověk na to kouká a doufá, že z toho nakonec něco zajímavého vyleze, když to má tak vysoké hodnocení. Sorry, ale tenhle seriál byl i přes herecké výkony ztráta času a já se pokusím to přehnané hodnocení srazit tam kam patří. ()

Heyyy

Když si po prvních pár dílech řeknete, že to pojmete jako sledování pohádky na pokračování, čeká vás podstatně míň otáčení očí vsloup. Ono totiž... vše, co uvádí tagy, zde opravdu je (vč. dalších podivností), ale jelikož mi byly hlavní postavy sympatické, některý pasáže byly napínavý a vůbec nesouhlasím s tím, že celkové tempo bylo pomalé, dalo se bez problémů vydržet koukat. Poslední tři epizody mají navíc výrazně kratší stopáž než počáteční, takže vše odsejpá. Docela mi chybělo prostředí "vězení" v posledních dvou dílech, protože životní příběhy posluchačů mě moc nebraly. A poslední díl je prostě bez komentáře... Suma sumárum je to hodně jiný a občas k zamyšlení. ()

G3orgig

Nemůžu si pomoc, ale asi se jedná o nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Toto ocenění se uděluje poměrně těžko, neboť není jasné, jaká jsou jeho kritéria. Pokud by jedno z nich mělo být znovukoukatelnost, tak ta je u OA mizivá. Naproti tomu epický zážitek a jakési kritérium "nemožnosti odtrhutí se" je stoprocentí. Nikdy jsem nezažil seriál, kdy bych zkrátka musel v 1 ráno vidět další epizodu (už samozřejmě poslední). Po jejím skončení opět další a pak zase ještě jednu až do 4:00. A to i v případě, že jsem další den vstával ráno do práce. Skvěle vybudované napětí a touha po objasnění je hlavní předností tohoto skvostu. Plně chápu hodnocení na úrovni odpadu nebo 1* a naprosto se ztotožňuji s pětihvězdičkovým ratingem... Buďto to milujete nebo nenávidíte :) ... A já se hrdě hlásím k první skupině. ()

hwnd

Už pilot sliboval slušný psychomazec a to já docela rád. Děj vyprávěného příběhu mě naprosto pohltil, příběh je poutavý, klade nové a nové otázky. Poslední epizody už ale přecházejí do ještě vyšší abstrakce, než jen nějaký ten prožitek blízký smrti. A co je úplně nejhorší, tak se ve finále vlastně nic nevyřeší, tedy možná to někdo pochopil hned, možná mi to dojde někdy v budoucnu, pokud dojde na repete, možná přijde druhá série, která nechápavci pomůže. Seriál tedy kvalitní, zážitek hluboký, ale zmatek taky... ;) ()

Knightey

Rozhodne zajimavy serial svym dejem a zpusobem vypraveni. Clovek se ale musi chtit nechat vtahnout do deje. Prvni dil, jsem daval na dvakrat, protoze me to zalostne nebavilo. Na podruhe jsem tomu dal sanci a pak to zaclo byt lepsi. Urcite by se dalo najit dost veci, jak udelat jinak. No ale nevadi. Snad nekdy jindy :) ()

moudnik

Stále nechápu, proč mnozí srovnávají tento seriál s dětským Stranger Things. Masová glorifikace Stranger Things je pro mě nepochopitelná. Tohle je jiná káva a úroveň. Tady se musí zapojit představivost a věci domýšlet, což je dnes pro mnohé práce a nuda. The Leftovers je též úžasná záležitost, podobné donucení diváka spolupracovat. Ne pouze vidět a vnímat to, co je na obrazovce. Když budete dítěti číst třeba pohádku, představí si princeznu sám. Když mu z lenosti pustíte pohádku v bedně, už jinou princeznu než tu viděnou, si nepředstaví. Nechte se unést tímto mystery thrillerem a přemýšlejte o tématech v něm nakouslých. Třeba o životě po smrti nebo smrti před životem. Napsáno po třetím dílu. Po shlédnutí celého seriálu a přečtení článku z Edny "10 věcí z The OA, které nedávají smysl", převzatého ze španělského webu, musím konstatovat: Už jen to, že seriál donutil novináře k tak hlubokému rozboru, je úchvatné a odhaluje perfektní práci tvůrců. Jen Bůh a sv. Václav vědí, zda všechny ty nesrovnalosti nebyly vytvořeny schválně, aby donutily diváky k přemýšlení a ne jen k tupému sezení před bednou. Realita na obrazovce je pro každého. Realita nutící k zapojení vlastní fantazie je v dnešní době méně populární, zato naprosto nezbytná. Jinak bychom se mohli snadno přeměnit ve žvýkající stádo. ()

hufnagel

So seriálom som veľmi spokojný,pretože to bolo úplne niečo iné a dosť vzdialené bežnej seriálovej tvorbe.Šialený nápad zo zvláštnym finálovým koncom. ()

mr.twizta

Opravdu jsem tuhle miniserii chtel mit rad, ale zpackana gradace a nechtene smesne finale posilani OA do sedych cisel, kam ve zdejsim hodnoceni doufam co nejdrive skonci. Mimochodem - troufam si tvrdit, ze az se dozvite, co ze to vlastne OA znamena, mnozi z vas vyprsknou smichy. ()

Ronkar

Výborná herečka v hl. roli, netradiční story a neuvěřitelně slibný začátek. Bohužel se to i přes pár episod neudrží kvalitu a závěr mě vyloženě zklamal. Přesto hodnotím vysoko. OA je hodně zajímavá záležitost a já jsem rád, že i vznikají i tyhle podivnosti. ()

eliskakoz

Právě teď jsem dokoukala první sérii a upřímně netuším, co si mám myslet. Neviděla jsem snad ještě seriál, kde by byla hlavní postava tak neuvěřitelně nesympatická, o vedlejších postavách ani nemluvě, to taky nebyla žádná sláva. Díky tomu, že se mi od prvního momentu hlavní hrdinka doslova hnusila, skoro mi ani nezáleželo na jejím osudu a její příběh mi byl zčásti hrozně ukradený. Kvůli tomu pro mě celý seriál klesl na nižší úroveň, protože jsem se nedokázala za celých osm hodinových dlouhých, zčásti nudných, dílů odpoutat od mé averze vůči ní. Ale chápu, sama Brit Marling si napsala scénář a vymyslela námět, tak proč se neobsadit do hlavní role, že? Obecně miluji na seriálech a filmech, když jsou charaktery a povahy postav vykreslené do detailu, a přijde mi, že tady na to tvůrci dost kašlali a to je mi velice líto. Na závěr bych ale chtěla říct aspoň něco pozitivního. :-D Nápad jako takový je velice povedený, téma smrti a afterlifu mi přijde opravdu originální, ale znovu, nedovedený do takových detailů, jak bych si představovala. ()

Mayleth

Výborný seriál, konečne niečo neotrelé a dobre uletené. Všetci hľadajú akciu a logiku a ja oceňujem, že tvorcovia išli presne opačným smerom. Po kúskoch odhaľujú mozaiku príbehov, ktoré v konečnom dôsledku dávajú viac otázok než odpovedí. Hrubý náčrtok, výrazne podkreslený atmosférou, kde divák má obrovský priestor na zapojenie vlastnej fantázie. Ako čerešnička na torte je samotná Brit Marling a jej herecký výkon. Navyše sa na ňu moc dobre pozerá. ;) ()

DexMASTER094

Škoda, že tupci z Netflixu opět zabili seriál s obrovským potenciálem, opravdu věčná škoda. Miluji seriály tohoto typu, kdy člověk nikdy nemůže předvídat, co se bude dít dále. Ta hloubka, nápaditost a propletená kompozice příběhu se mi převelice zamlouvala. Teď se ale už musím jen spokojit s koncem nekoncem. Za The OA a 1899 bych Netlifxovým pohlavárům nejraději nas#al do dlaní. ()

slovan.mma

Po prvom dieli som si hovoril "toto bude bud uplne super serial, alebo super picovina". Bolo jasne ze sa to rozsekne az v poslednom dieli. Zialbohu som musel dat dve hviezdy(z toho jedna iba vdaka zaujimavemu nametu). Ako keby autor mal iba tu jednu ustrednu myslienku a nic viac. Okrem hlavnej dejovej linie boli postavy ploche, ich konanie sprevadzali tony nelogickych krokov(hlavne tej partie v zajati), a neboli tam v podstate ziadne vedlajsie linie. Iba jeden motiv. No ten bol na zaver zmasakrovany pseudofilozofickym WTF koncom ktory si moze clovek tiez vylozit desiatimi sposobmi. Dalsi do zbierky serialov kde sa pociatocny potencial zmenil v sebaukajanie ukoncene nechutnym vyvrcholenim. Za mna o trochu lepsie ako odpad. Ale iba o trochu. Lutujem kazdu sekundu ktoru som serialom zabil. ()