OA

• USA The OA
Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (více)

Série(2) / Epizody(16)

Skeksis

Celkom dobrý základ, dobrí herci... Ale posrali to s tými anjelmi, babou čo vyzerá ako Perinbaba na tripe, navyše s leprou. A na tých ich 5. pohybov trebalo volať skôr exorcistu, ako čakať, čo sa stane. Brit Marling mám rada, ale toto nie. ()

P1tr

V případě The OA se skoro ani nedá mluvit o tradičním seriálu, neboť to by téměř uráželo ambice tvůrců a jedinečnost tohoto projektu. OA je ze všeho nejvíc zážitkem, který vás vezme s sebou na neobvyklou jízdu představující tajemný příběh, který vás celou dobu bude držet v napětí a v nejistotě co je vlastně pravda a co ne. Tvůrci pracují s mnoha koncepty a myšlenkami a všem zvládají věnovat dostatek času. Díky tomu se nám naskytne příležitost sledovat podrobně životy několika zajímavých postav, zabývat se vírou, náboženstvím, nadpřirozenem, je toho zkrátka hodně a jde o tak neobvyklý a těžce popsatelný projekt, že si o něm uděláte nejlepší obrázek pokud se na něj podíváte sami. Ačkoliv trošku zklame zakončení příběhu a pár slabších momentů v průběhu, jde stále o originální věc, která se objeví jednou za čas a vy byste jí neměli propásnout, neboť i přes chyby jde o těžce návykovou záležitost. ()

zsn

Zas*aná terapie pro schizofreniky a ti, co to tady povznáší, stoprocentně berou invalidní důchod na hlavu. Ani o ho*no víc to není. Jo, je - velice špatně investovaný čas vašeho života. Nic, co udrží vaši pozornost. Nic, na co se podíváte podruhé. A dost možná nic, co vůbec dokoukáte do konce. A když dokoukáte, tak jen s vidinou nějakého vývoje. Který však nebude žáden. První řadu jsem měla za inovativní fantasmagorii, která se dala unést a v závěru s charismatickým doktorem a jeho dějovou linkou v čele, to dotáhla až na čtyři hvězdy. Ovšem to, co přišlo s druhou řadou... Druhá řada tak zprznila tu první, že snad celý seriál degraduji na dvě hvězdy. A jestli mne poslední díl druhé řady nevzbudí, pak dám hvězdu za obě série jen jednu. S druhou řadou totiž přišel vylitej guláš v hajzlu. Záměna identit hlavních postav, jejich fyzických schránek i rolí, zprovázanosti děje... Prostě neskutečný, a hlavně nezáživný pitchachaos!!!! Bez logiky, bez děje a bez nápadu! Jsem fascinovaná, jak moc lze utratit zbytečně filmový čas. Slátanina prvního kalibru. Existují daleko poutavější seriály a v době permanentně plodícího Netflixu, kdy jeho seriály pomalu nemáte šanci shlédnout všechny za celý život, si člověk ze svého drahocenného času musí vybírat, kterému dá přednost. OA prosím ne. Vtipné bylo i podílení se Brada Pitta na tomto seriálu. Zrovna on není ten typ, který by takový astrální výlet kdy jindy podporoval a možná mu i rozuměl. Ku*va, o čem to vlastně bylo? - o tom, že mi funguje přetáčení na ovladači? Takový Altered Carbon je sto a jedna k tomuto. ()

TroiMae

První řada byla zvláštní, inspirativní, terapeutická, ale asi moc divná a vyústění mě přesvědčilo, že to celé nemělo smysl. Podlehl jsem, jako někteří hlavní hrdinové. Na druhou řadu jsem se tak ani nechtěl dívat. Až po několika letech čas uzrál. Zdála se mi „lepší“, ale hlavně té první dala smysl. Můžeme se jen dohadovat, jak by příběh, který měl mít pět řad, dál pokračoval. Ale také v nejlepším přestat a i cliffhanger tomu dává důstojný konec. ()

pavcas

Musím říct, že mně tohle mysteriozní drama z dílny Netflix celkem posadilo na zadek, připomínalo mi Stranger things, ale o level lepší. Ze začátku to vypadá jako klasika a trochu nuda, mladá žena se ztratila, zčista jasna se po 7 letech našla a teď se dozvíme co se stalo. Jenže příběh Prairie Johnson je přeci jen trochu jiný, což pochopíte už v prvním díle v nemocnici při setkání s rodiči, které nejdřív nepoznává. Prairie má šrámy nejen na duši, ale i na těle a v sobě ukrývá jedno velký tajemství, které se z nějakého důvodu rozhodne sdílet s pěti dalšími outsidery z města. Postupem času vás její neskutečný příběh natolik vtáhne do děje, že mu odpustíte místy trochu přestřelenou scifi zápletku a na konci si nebudete jistí, jestli se jí to všechno jenom nezdálo. A když mluvím o velmi realisticky natočeném finále, tak to mi šel vážně mráz po zádech. Doufám, že bude druhá serie, chtěla bych vědět víc, protože vlastně pořád nevím nic, ale ještě dlouho o tom budu přemýšlet....Může být nějaký život po životě? ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Hluboký a velmi citlivý náhled do nitra jedné schizofrenní duše, kterou ostatní nechápou, byť se snaží jak mohou. Někdy pro sou vlastní egoistickou zatíženost, jindy pro přesný opak. V prérii, když člověk dobře hledá a nechá si ten správný čas, může nalézt Opravdového Anděla. Křehkého ale pevně rozhodnutého to vše kolem pochopit. A kdo jsme my, jiní "andělé", než jen křehké bytosti odsouzené k nicotnému a prachmizernému životu v neznalosti, že? ()

Devilian odpad!

Jedním slovem EZOCRINGE. Rádoby originální scénář je tak neskutečně dementní, že to trumfnou snad už jen ještě dementněji napsané postavy. I mrkev má ve finále víc charakterových vlastností, než všechny postavy tohohle "díla" dohromady. Ezoonanie z pera Brit Marling, která si z nějakého vlastního pohnutí potřebovala zahrát anděla na cracku. "Woke" a "deep" výgrc, který může uspokojit jen lidi, kteří stříkají blahem u sraček jako je Pozemšťan. ()

Kienast

Dost mi to připomenulo Dívku z budoucnosti od stejných tvůrců, která mi přijde o dost lepší hlavně pokud jde o závěr. Seriál The OA měl parádní rozjezd a líbivou atmosféru tajemna ... bohužel si jí nedokázal udržet až do konce ... škoda. ()

klukluka

Dávám 3 pecky, ale ani pořádně nevím za co... Nudilo mě to, drásalo to moji nervovou soustavu (neměnná kondice po léta vězněných lidí, jejich nestárnoucí hadry, stabilní výzor, jejich neschopnost přemoci jednoho psychopata), hereckou manýru Brit Marlingové už jsem nemohl vystát, konec byl pro mě naprosto rozpačitý a neuspojivý... Co se mi naopak líbilo, byl například popis pošramocené a odlišně fungující psychiky dlouhodobě zadržovaných vězňů. Celkově mám pocit, že mi v tomto případě něco uniká, že nemám kapacitu na to, abych si dokázal domyslet, co tu zůstalo nevyřčeno. Bez toho, na co možná nestačím, jsem toho ale dostal málo. Na 3 hvězdy by to bylo málo, ty neodráží kvalitu, ale pouze můj alibismus. P.S.: S malým časovým odstupem nabývám dojmu, že to byl 8mi hodinový mindfuck. To je přepych, který si nechci dovolovat a ostatní od něj hodlám v rámci možností varovat. Snižuju proto hodnocení. ()

Junglista

Zkouknuto ve dvou dnech, ale po posledním díle mám v hlavě ne guláš, ale rovnou kotel guláše. Jenže tentokrát to není zrovna pochvala, protože poslední díl mi přišel tak blbej, až se mi nad tím přemejšlet nechce. Takovej mindfuck za každou cenu, protože do 7. dílu jsem se v pohodě chytal. U scény ve škole nastoupilo jenom wtf a blížil se mi hořkej smích v kombinaci s trapnym znechucením. Škoda, těch 7 dílů mě bavilo (až na těch 5 pohybů, co to sakra bylo? Nějakej pseudošamanskej tanec?), poslední to bohužel krutě zazdil. Nejspíš jsem to nepochopil, ale nedá se svítit. Nepotřebuju polopatický vysvětlení, ale tohle nepobrala ani polovička a ta má v chápání divnejch konců mnohem vyšší úspěšnost... ()

HonzysKISS

Pokud se rozhodnete zkouknout tuhle podívanou, tak se připravte, že první série dělá základ celého seriálu a až ve druhé vás zasáhne ta pořádná mysteriózní atmosféra. Tady je jenom vážně průser u toho začátku. Mě taky celkem štvaly ty nesmysly. Jako že nemyslím mysteriózní, ale chování postav bylo dost dementní. Naštěstí i přes to mě to nutilo pořád koukat dál a chtěl jsem strašně moc vědět o co v tom opravdu jde. Druhá řada po té první stojí vážně za to. Jeden díl je dokonce i totálně creepy. Akorát bych bohužel nedoporučoval se dívat teďka dokud není aspoň třetí série. Protože to skončilo sice nejvíc otevřeně, ale výborně. 85/100 ()

Disease

Zvládl jsem tři díly, ale lehce po začátku čtvrtého jsem to vzdal. Tohle je snad jen pro fanatické čtenáře Raymonda Moodyho. Zpracování slušné. ()

Ricky_CZ

Rozporuplné hodnocení, kterému 1 hvězdu přidala Paz Vega, kterou vždycky rád vidím. Seriál má dobře postavený děj a jak to u Netflixu bývá, umí si vás udržet. Hudba, neotřepané obsazení, dobrá atmosféra... Kouká se na to opravdu dobře. A pak přijde finále a vy si připadáte, že vám tvůrci prostě naplivali do obličeje a se smíchem odešli. Nebo si nevěděli rady, co s rozehranou partií? Přišel náhle deadline? Proč sakra?! ()

Milky.

Vcelku zajímavá levičácká mysteriozní kravinka pro mladé publikum, která lehce znechucuje unyle pomalým dějem a naprosto kurví dojem nesmyslným koncem. Asi jako když měsíc balíte holku, pak vás konečně dotáhne domů a když už ji položíte na postel a sáhnete na kozy tak dostanete facku a vykopne vás z bytu. Asi tak nějak to finále po všech předchozích dílech působilo. A nemluvím jen o scénáři. Opravdu si někdo myslí, že magor přijde vystřílet školu, po pár dávkách vleze do jídelny a jen tak si pochodí kolem 150ti lidí krčících se pod stolama a pak se zvědavě podívá jak 5 magorů cvičí Tai Chi a nikoho nesejme? ()

sedlo03

Kvalitativně vyrovnaný seriál, který asi na nejvyšší mety útočit nebude, a to z několika důvodů. Přestože režie a herecké výkony jsou skvělé, příběh mírně pokulhává, dějová linie odehrávající se v současnosti není až tak zajímá a pro mě největší minus je finále série, které nenabízí uspokojivé zakončení příběhu (nebo alespoň něco, s čím můžete spokojeni, dokud nebude nová série), přestože pár náznaků tam je. Každopádně pokud máte rádi Stranger Things a celkově Netflix a nebudete mít přehnané očekávání, čeká vás poměrně slušná jízda. ()