Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit? (CinemArt)

kodwin

Další příklad podporující naivní představu o ruských špionážních službách. I přestože film nebyl vyloženě špatný a měl spoustu zajímavých momentů, tak tohle americky nevěrohodné zobrazení Ruska ho stahuje dolů. Ne poprvé a jistě ne naposled. ()

Accuphose

Jednu hvězdičku dám za kameru a za konec. Jinak to bylo dost mimo a myslím si, že se Američané i Rusoivé zasmáli. Diskety (dvakrát zálohované samozřejmě) bych bral tak před 30-ty lety. Mohlo to být dobré, pokud by si s tím dali mnohem větší práci. Takhle je to jen další promarněný pokus... ()

Zaba

Film, který mi zpříjemnil léčení virózy. Bylo to svižné, zápletka dobrá, herecké obsazení parádní... Možná tam bylo i pár věcí, který byly přitažený za vlasy, ale to už je snad v každým filmu. Film jako takový funguje jako hezky orámovaný celek. Jeniffer zde předvedla opravdu senzační výkon. Zbytek hereckého obsazení byl vybrán opravdu dobře, protože charaktery postav fungovaly naprosto dokonale. Mě se to zkrátka líbilo :) ()

Damnsinead

Pro fanoušky Jennifer Lawrence bomba, pro nás ostatní průměrný thriller. Mladá baletka se zraní, a její strýček (který čistě náhodou vypadá jako Putin) jí dohodí práci "volavky". Samozřejmě v Rusku, kde jinde by se to mohlo stát. Samozřejmě že tam všichni mluví anglicky. Ve stereotypně kontroverzní špionské škole ji vycvičí a za chvíli se sblíží s vyhlédnutým amíkem. Jak se sakra sblížili, fakt nevím. Takhle nudnou, jalovou romanci a páreček bez vzájemné chemie jsem už dlouho neviděla Přehnaná stopáž volavce taky moc neprospěla. I přes explicitní nahotu a násilí jde o snadno zapomenutelný film. ()

draxxi

Těžko hodnotit. Příběh zajímavej, jeden přečůrává druhýho, docela i napínák. Problém je v tom, že chvilkama jsem se ztrácel, ale ještě větší problém vidím v tom, že mi bylo tak nějak jedno kdo vyhraje a kdo umře... 3/4/2020 65% ()

vladi3

Roztahane, nudne o nicom, s bonusom v absolutne jalovej Lawrence... jedine, co som so zatajenym dychom sledovala, boli bratislavske exteriery/ interiery.... ()

Matt_Farrell

Film bol urobený dobre, vrátane skvelého výkonu Jennifer Lawrence. Len sa nemôžem zbaviť podivnej pachuti rusofóbie, ktorá sa tam vznášala. Knihu napísal bývalý agent CIA a bol samozrejme objektívny. Rovnako naložil Rusom aj Američanom. No, a všemocný strýko Jegorov zožral našej Dominike jej habaďúru aj s navijákom. Myslím, že film je skôr zbožným želaním amerických filmárov, než odrazom skutočnosti. ()

zurivymlok

On to vlastně nebyl špatný film a vlastně to ani nebyl dobrý film. A já nevím proč. Kdybych měl něco vyčítat, vlastně bych ani nevěděl co. Ale i tak nemohu říci, že by to byl nějaký supr film. Spoiler: stahovač z kůže opravdu budil respekt. ()

Pythonator

Tak nám blbci z hnUSA musejí zase jednou ukázat, že studená válka nikdy neskončila a je potřeba ty Rusáky pořádně pošpinit a taky ukázat, jak jsou zlí a bezcitní a jak mají všude nastrkané špiony. Taky je potřeba Rusy postrašit, aby pochopili, že u nich jsou na nejvyšších postech nasazení vlastizrádci, kteří pracují pro tu skvělou Ameriku, co tak ráda zastává ty mírové hodnoty a proto všude neustále rozpoutává válečné konflikty. Ale tak jinak to byl příjemný špionážní thriller s perfektním závěrem (a přímo bububu vzkazem pro Rusko). Tedy příjemný byl především díky té Jennifer, na kterou se tak krásně dívá... O čem to vlastně bylo? Jo, už vím ta nestydatá coura šla donaha a roztáhla nohy. Jo, to byla mrazivě dobře vygradovaná scéna. ()

nudlis

Nic extra. Ale jeden moment mě ukrutně pobavil: píchačka na gauči mezi volavkou a Nashem. To byl fakt fofr, půl minuty a hotovo :-))) ()

Bogrant

Vraj bol o tento film záujem (aspoň z mužskej strany) kvôli tomu, že sa v ňom objaví nahé telo Jennifer. To je síce čiastočná pravda, avšak táto bledá, akože drsne sa tváriaca kriminálna dráma nie je ani len trochu sexy. Naopak je príliš natiahnutá, neosobná, prostoduchá a až nepríjemne sa snaží byť za každú cenu bezcitná. Volavka, ktorej ťažko niečo uveriť, len ďalšia v poradí. ()

mire.k

Plná spokojenost.  Thriller jak má být.  Nikam to neutíká, ale má to napětí. A nepředvídatelný děj. Chtělo by to zfilmovat další díly trilogie. ()

Sa.sa

Tak to že "kurvy" cvičili jak v Rusku tak v USA není pochyb, stejně jako to ostatní... Rozhodně není CIA takový svatoušek jak ve filmu uvedené, ale co čekat od amerického filmu 😀😀😀Jinak mladá hezká žena získá více informací a věcí než stará a hnusná... To je jasné od začátku světa jako takového... Jinak slušný film až na ten konec, který byl fakt divný a samozřejmě přehnaný, ale byl to prostě a jenom americký Happy end ()

Talita1

Úspešná ruská baletka Dominika musí kvôli zlomenej nohe ukončiť svoju kariéru. Ako sa však postará o svoju chorú mamu ? Dá sa teda najať do ruskej tajnej spravodajskej služby. Výcvik je však náročný a miestami až sadistický. Film má viaceré kruté scény. Niektoré naozaj neboli príjemné pre diváka, zachraňuje to však tá troška citu, ktorá vznikne medzi Dominikou a americkým dôstojníkom Nashom. Obdivujem Jennifer Lawrence za zvládnutie hlavnej roly. ()

january

Dost promyšlená a chytrá zápletka, docela se divím, že bez žádných vysvětlovaček a v neuvěřitelným tempu. Celkem se člověku chtělo po filmu namalovat si časovou osu s událostmi, jestli mu nic neušlo a vše dává smysl (dávalo). Přišlo mi ale vrcholně trapné zobrazení Ruska a nechutných ruských praktik a v kontrastu k tomu vylíčení Států jako svobodomyslných, čestných a kultivovaných. To vážně nepíšu jako žádný rusomil, ale přišlo mi to jako blbá agitka. ()

PF 2018

PF 2018