Pamatujete si na loňský Atomic Blond, který se tvářil cool, ale doplatil na svoji překombinovanost, zmatečný děj, ale měl zase solidní akční konec ? Kdyby ne, nic se neděje, tady Red Sparrow je vlastně to, čím Atomic Blonde, chtěl být, ale nebyl jím. Tenhle film, zároveň slouží jako předobraz dnešního Ruska, ve všech jeho ohledech a směrech. Co tyče příběhu, má svoje překvapení, ale neni to zmatečné a nelogické, jako u Atomic Blonde, je v mnoha ohledech jednoduší, ale přesto funguje tak jak má a výsledek splňuje svůj účel. A po dlouhé době, je zde i film, který se s ničím nepáře, znásilnění, šílený výcvik, nelidské mučení, mrtvoly se kupí na sebe a velice výrazné násilí. Které je srovnatelné, snad jen s filmy jako Cannibal Holocaust či podobně situovanými filmy, ale zatím co Kanibalů, to je změť všeho možného, aniž by to dávalo smysl, zde je vlastně ukázáno jak pracují takzvaní "diplomaté" na Ruských Ambasádách a jak operují v cizích zemích. Ale za pochvalu stojí i herečka Jennifer Lawrence, která do všech věcí šla na plno, konečně se někam, po herecká stránce dostává. Však i ostatní herci stojí, mocný Matthias Schoenaerts, ňouma Joel Edgerton a neskutečně charismatický Jeremy Irons. A ten soundtrack, byl fakt něco, celému filmu dodává divadelní nádech.(28.3.2018)

Tenhle film mi připomíná střední; nic moc toho ve mně nezůstalo, pamatuju si akorát to, že jsem se bavil. 140 minut s Jennifer ale i přesto považuju za týrání, mně prostě nebaví koukat na někoho, kdo se neustále tváří jakoby měl kolíček v zadku. Chválím atmosféru, způsob natočení akčních scén a soudruhy z ortopedie. A jenom se modlím, abych nikdy od holky neuslyšel větu: "včera jsem viděla Rudou volavku, pojď, něco ti ukážu..." (Banff, Kanada)(20.3.2018)

• Lacike

Brutalna Nikita na rusky spôsob. A aj ked sa film odohrava v sucasnosti, tak lokacie pôsobia strasne retro. Keby tam nebol obcas zaber na nejaku sucasnu technologiu, tak by som mal pocit, ze stale naplno prebieha studena vojna. Cenim si, ze v dnesnej dobe v ktorej sa tocia CGI tupe PG-13 vyplachy sa niekto pokusi natocit retro spionsky film so zmysluplnym pribehom a v nekompromisnom R-kovom prevedeni. Jednym z hlavnych dôvodov vdaka ktoremu takyto dnes netradicny film vznikol, bola urcite starpower Jennifer Lawrence. Takze aj ked ju nemusim, tak si zasluzi vdaku. A zaroven obdiv za to co fyzicky vytrpi a ake odvazne sceny predvedie. Bohuzial jednym z dvoch hlavnych problemov toho filmu je hlavna postava, ktora je napisana strasne odtazito a necitatelne. Divak nema sajnu o jej zameroch nielen v druhej polovici filmu, ked meni strany ako ponozky, ale ani v tej prvej, ked absolvuje tvrdy vycvik v ktorom sledujeme jej zrod v trvdu agentku. Cely cas len monotonne a uplne bez emocii pozera do blba. Dokonca ani v sceny v ktorych ju mucia vo mne nevyvolali ziadne emocie. Kedze vyzerala, ze to ma na haku, tak som to mal na haku aj ja. Tie sceny zaujmu iba explicitnym znazornenim mucenia. Duhym hlavnym problemom je stopaz. Aj keby hlavna postava poriadne fungovala, tak zapletka nie je natolko nosna, aby utiahla taku dlzu stopaz. Kludne by sa to dalo skratit aj o 40 minut. Medzi klady by som zaradil vedlajsie postavy, ktore vdaka spickovym a charizmatickym hercom funguju aj v tomto nemasnom neslanom filme. Ci uz slizky Matthias Schoenaerts, sympaticky hrdina Joel Edgerton, general Jeremy Irons alebo roztomilo zmätena Mary-Louise Parker. Vo finale sa dockame aj pointy, ktora tentokrat dava zmysel, vdaka comu ma neprekvapila. Ale stale lepsie jak nejaka blbost vycucana z prstu na poslednu chvilu. Takze film by som odporucil maximalne tak fanusikom komixov, aby videli jak vyzera oldschool film a ked sa im to bude pacit, tak si potom môzu pustit aj nejaky kvalitny oldschool film. 4/10.(11.5.2018)

Film se sice inspiruje řečmi o nové Studené válce, ale zpracováním jakoby se zasekl v té staré. Tím samozřejmě nemyslím technickou stránku, ale naivní podání s jasně vytyčenými mantinely dobra a zla. Ale to by se dalo přehlédnout v případě, že by tu nebyly další boty. Začalo to mým neoblíbeným kurzem "elitním agentem snadno a rychle", ve kterém hlavní hrdinka totálně pohořela, ale přesto jí vedení rozvědky poslalo na důležitou misi. No a pak se všichni agenti včetně těch ze CIA začali chovat jako nesvéprávní idioti, což volavce dávalo prostor k legračním eskapádám. Na druhou stranu se musím přiznat, že jsem se bavil, protože to prostě byla sranda. Jasně, pokud by člověk nebyl zhýčkaný celou řádkou sofistikovaných špionážních thrillerů, asi by se na to díval jinak, jenže to jsou jen "kdyby". Co se Lawrencky týče, tak ta zahrála tentokrát slušně, ale jen od krku dolů. Donutit k nějakému výkonu hlavu se jí zase nepovedlo a já se obávám, že už to lepší nebude. Nicméně mužská část castingu docela zaválela, takže v tomhle ohledu zklamán nejsem. Celkově to vidím na lehký nadprůměr, ale v tomto případě má na tom velkou zásluhu kouzlo nechtěného. 60%(11.5.2018)

Veď to sa natáčalo u nás v Slovenskom rozhlase! Teda, niežeby som to zistila až pri pozeraní filmu, keďže som bola v rozhlase (= v práci) počas natáčania a videla som Jenniferinho psa a Jenniferine nohy. Ach, tie životné highlighty (= zvýrazňovače). A hej, film bavil. Veľmi. Hoci teda scény mučenia, bŕŕ. (Cinema City Aupark - 23.4.2018)(28.5.2018)