Rozpočet $69miliónovTržby USA $46,869,980 Tržby Celosvetovo $150,230,691Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Snaživé, snaží sa to držať pri zemi v reálnej rovine ale riadi to tu rutinér Francis Lawrence a tak to aj dopadá vyškriabe sa to na klasický priemer. Je pekné že to má akú takú retro patinu socializmu, vidíme tu dokonca aj lokácie z Bratislavy ako Istropolis či obrátenú pyramídu. Spoznáme tu veľa známych tvári, herecky to ani nie je zle od nich zahrané ale pútavosť, či údernosť ponúknutého príbehu je na minime. Pre priame konkurenčné porovnanie mala Atomic Blonde viac šťavy. /60%/(5.6.2018)

Rudá volavka představuje špionážní thriller, v kterém je erotika a sex nástroj pro manipulaci. Dlouho mi takový film chyběl. Nabízí pohled na to, že každý má svojí špatnou stránku, které se dá využít, vytěžit z ní maximum a pak odejít dál. I přes délku si film jde za svým a nabízí slušnou podívanou, a to nejen s určitou mírou nahoty, která je někdy i pěkně bolestivá. Velice slušně se povedl casting, Jennifer se na roli chladné, ale vnímavé primabaleríny hodí, Edgerton je uvěřitelně lidský, Irons typicky mentorský a Matthias Schoenaerts jede na plné obrátky. Vše v pozadí sekunduje přísný pohled Charlotte Rampling. Jsem rád, že můj oblíbenec Francis Lawrence se zase pomalu odráží zpět mezi režisérkou elitu Hollywoodu, kde po menším odskočení ("vydělám si na zbytek života s Hunger Games") patří. Povedený film. PS: přestože film působí, že se pohybuje mezi Moskvou, Londýnem a Budapeští, většina filmu se natáčela v Budapešti (vč. interiérů z Moskvy, doporučuji navštívit např. New York Café v Boscolo Budapešť nebo Book Café), jako pravidelný návštěvník Budapešti jsem se musel usmívat velkou část filmu (když zrovna někdo netrpěl, aby se neřeklo...).(26.3.2018)

• korbitch22

Jestli takhle v 21.století fungují tajné služby, tak je naše společnost mnohem blíž totálnímu rozkladu, než vůbec kdokoliv z nás tušil. Nejen že se ta sladká prdelka do role vůbec nehodí, ona totiž hraje pořád stejně. Vyvalí kozy, zahoupe bokama a prdelí a všichni se z ní můžou posrat. Asi dvě scény mají opravdu dobrý náboj a to je útok ve sprchách holí a mučení, jinak je to nudná, tupá a nezáživná sračka s tragickým scénářem a stupidním chováním všech postav. To rádoby zamotané finále už mě doslova nahlas rozesmálo. Celé mi to přišlo, jako kdyby si děti kolem třináctého věku hráli v umělecké škole na špiony a cvičili na školní představení pro rodiče. Absolutní výsměch každému divákovi, který má větší IQ než 100 a nevovil SPD a Zemana. Na nic si nehrající retro lahůdka Atomic Blonde strčí tuhle stupidní hovadinu do kapsy. Kokotina s velikým K. 30%(17.5.2018)

Pamatujete si na pecku "Černá labuť" s Natalií Portman? Tady je hlavní hrdinka také baletka (respektive bývalá baletka) a taky se tu dočkáte ošklivé scény s odstraňováním kůže z těla (hodně sugestivní mučení, to mi věřte). Tím ovšem veškerá podobnost končí. Snímek vypráví spletitý dramatický příběh z prostředí ruských a amerických tajných služeb, ve kterém nechybí násilí ani nahota (která ale rozhodně nemá za cíl diváka vzrušit). A Jennifer je fantastická jako vždy.(15.3.2018)

Neskutečná hudba Jamese Newtona Howarda vynáší Rudou volavku o pár stupínků výš, než by stála sama o sobě. Jinak je to ptáče, které má sice nasazený nevinný kukuč Bambiho, ale umí ho posednout brutalita a pak byste mu radši měli jít z cesty. Knihu jsem ještě nečetla, takže nedokážu posoudit, nakolik byl příběh zúročen, ale tvůrci jednoznačně dosáhli naturalistického tónu, kdy jste si říkali, že si ten sex mohli odpustit... fakt mohli, navíc jsem to nevěřila ani Joelovi, kterého nějak nemusím, ani Jennifer. Tyto scény prostě působí jako "tak jo, teď se očekává, že na to hupnem, tak poď do mňa." A Red Sparrow je typ filmu, který vidím jednou a šmytec, takže tu chemii mezi postavami už přezkoumávat nebudu. Nechtějte to po mně, ta elektrická škrabka na ne-brambory mi jednou stačila...(9.3.2018)

• - Spoiler: Jedná se o první film, kde má Jennifer Lawrence kompletně nahou scénu. (Tomas_TM)

• - Natáčelo se od 5. ledna do 10. května 2017. Mimo Slovenska a Maďarska se natáčelo ve Velké Británii, v Rakousku a na londýnském letišti Heathrow. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. února 2018 v Londýně. (Varan)