• korbitch22

Jestli takhle v 21.století fungují tajné služby, tak je naše společnost mnohem blíž totálnímu rozkladu, než vůbec kdokoliv z nás tušil. Nejen že se ta sladká prdelka do role vůbec nehodí, ona totiž hraje pořád stejně. Vyvalí kozy, zahoupe bokama a prdelí a všichni se z ní můžou posrat. Asi dvě scény mají opravdu dobrý náboj a to je útok ve sprchách holí a mučení, jinak je to nudná, tupá a nezáživná sračka s tragickým scénářem a stupidním chováním všech postav. To rádoby zamotané finále už mě doslova nahlas rozesmálo. Celé mi to přišlo, jako kdyby si děti kolem třináctého věku hráli v umělecké škole na špiony a cvičili na školní představení pro rodiče. Absolutní výsměch každému divákovi, který má větší IQ než 100 a nevovil SPD a Zemana. Na nic si nehrající retro lahůdka Atomic Blonde strčí tuhle stupidní hovadinu do kapsy. Kokotina s velikým K. 30%(17.5.2018)

• rikitiki

Tak ony se pořád ještě točí propagandistické filmy? Myslím, přímočaře a prvoplánově propagandistické? Rusové = zlí, Američani = hodní. Zdá se, že Hollywood větří, že ideologická válka opět nabývá na síle. _____ Jennifer je děsně unylá. Nápad zverbovat jako agentku, která má vystupovat pod krycím jménem, bývalou primabalerínu Balšovo těatra, můžou mít jenom hodně nekulturní lidé. Takové krytí by prokoukl každý, kdo umí listovat divadelním programem. ___ No a pak se odvíjí spletitá historka o různých předstíráních, podrazech a zradách, ze které jsem si odnesla jako hlavní poselství, že stát se agentem nějakého z pohrobků KGB, je řehole a prostituce v jednom, přičemž maximální odměnou je, když tě vlastní lidi nezabijou. Že tě trochu pomučí, je přece samozřejmá věc, se kterou se musí počítat. SHRNUTÍ: A pak, že Studená válka už skončila!(29.7.2018)

Velmi milé překvapení. Špionážní thriller, který navozuje tak dokonalou atmosféru, že jsem si chvilku myslel, že se děj odehrává za studené války, z čehož mě naráz vytrhla moderní auta a mobilní telefony. Nicméně takový feeling jsem měl po celou dobu sledování. Že stopáž trvala přes 2 hodiny jsem vůbec nezaznamenal, uteklo to jako voda. Film táhnou mimo jiné perfektní herecké výkony, kterým vévodí pro mě do téhle chvíle neznámý Matthias Schoenaerts. Dále stojí za zmínku také slušný scénář podle předlohy. Když se thriller nebojí decentní nahoty, sexu, násilí, pikantních krvavých scén a má překvapivý konec, je to poměrně vždycky výhra.(5.4.2018)

Příběh o tom, jak nakonec Volavka vyjebala (skoro) se všemi. Klasické špionážní drama v maďarských kulisách, kde by nechtěl žít vůbec nikdo. Lawrence skvělá, stejně tak jako Edgerton. Režie sice možná občas tápe (v jiných rukou by to mohla být ještě o chlup větší pecka), ale jinak v zásadě velmi příjemný thrlller, i přes tu úmornou stopáž, jíž by občas neškodilo někde ubrat. 70%(12.5.2018)

V očekávání, že se na mě chystá nová Hanna či Atomic Blond, jsem se luxusně pronudil dobrou třetinou filmu, než mi došlo, že on možná ten problém bude právě v tom očekávání. Jakoby s tím však snímek počítal a když se protagonistka přesune do tajného výcvikového centra, kde namísto předpokládaného špionského výcviku ji čeká spíše etapa ze 120 dní Sodomy, na což si posléze ona stěžuje úplně stejně jako my. Čím rychlejší přeladění na kanál tak trochu jiného (přesto v lecčem až klasického, kánon držícího), reflektivního špionážního filmu, zvolíte, tím více vezmete film na milost. Není to jednoduchý, když Joel Ergerton zkrátka moc hereckého výrazu nemá a Jennifer Lawrence se (opět) tváří celou dobu jako by před ní někdo řekl nepatřičný vtip. Nicméně několik poměrně unikátních scén, občasné exploze neočekávaného násilí v jinak dost vycizelovaném prostoru před kamerou a hlavně jedna brutální symfonie o několika ostrých předmětech a škrabce na brambory alespoň zajišťují, že úplně na ten film třeba nezapomenete. 3-4, ale čisté žánrovky si musíme hýčkat, takže nahoru.(1.6.2018)

• - Režisér Francis Lawrence počítal s obsazením Jennifer Lawrence do hlavní role ještě před začátkem psaní scénaře. (Royaldell)

• - Počas natáčania v Budapešti, bola počas voľna Jennifer Lawrence (Dominika Egorova) prítomná pri jednej barovej bitke. (Astonko)

• - Je možná podobnost mezi Red Sparow a Black Widow ze série od Marvelu. (griph)