V hororu zavřu oči, protože se nechci leknout, ale tady jsem zavřela oči a zacpala si uši, protože jsem některé věci už nevydržela. Horor je fikce, tohle je realita. V Rusku denní chleba, i když se jistě najdou tací, co budou tvrdit opak. Drsný, emočně okleštěný film, stejně jako to Rusko dovedlo za doby Stalina a jak to jisté složky jen s jinou zkratkou dovedou opět. Síla.(3.3.2018)

Jeden z těch filmů, které za týden zapomenete. Fajn večer v kině, nemůžu si ztěžovat, ale celkem zbytečně dlouhé a bez čehokoli navíc..., což tak nějak reflektuje současný trend v rámci žánru. Pryč jsou velké efekty nebo občasný humor jako jsme to znali ze špionských filmů minulých dekád. Red sparrow je film, jaký už dávno hloupě nehláškuje ani nikde nevybuchuje v metru, je podstatně komornější, ale o to víc mu chybí síla scén, které by něco vypovídaly... Další film, který chce dostát tomu co se teď očekává, ale v rámci "minimalismu" si vylámal zuby.(6.3.2018)

Dovedu si představit, že kniha je mnohem komplexnější a nešlo jí zpracovat méně než 140 minutovou stopáží, ba naopak mi přišlo, že spousta linek byla ještě zásadně zkrácena. Na mě to ale bylo celé poměrně zdlouhavé a pořádně jsem se nedokázal na film naladit. Tandem Lawrence-Lawrence už toho má hodně za sebou a co se týče nějakých těch řemeslných kvalit, tak tady není o čem pochybovat, barevná paleta krásně symbolizuje studenost celého konfliktu a chvilku jsem i přemýšlel o tom, že kdyby se všude neválely ty ultrabooky a smartphony, tak se jedná o 30-40 let starý konflikt. Naproti tomu J-Law přijmula rozhodně nejodvážnější roli v kariéře a jistě se jí moc nelíbilo, že Rudá volavka tak zásadně prohučí a kritikou bude odsouzena jako laciné ruské soft-porno, bijící na první signální. Celkově je tedy Red Sparrow dle mého rozhodně dobrý film, který si svou cílovku jistě najde, ale bohužel nenaskýtá moc důvodů, proč bych na film rád vzpomínal, nebo si jej pustil znovu. Ale možná to tomu bude více sedět v televizi než v kině.(13.3.2018)

• POMO

Ako sa mladá balerína Jennifer Lawrence zo dňa na deň najlepšou ruskou špiónkou stala, samozrejme po absolvovaní výcviku mladistvých rekruitov v eticky kontroverznom ruskom ústave “The Sex Games”. Totálne nezvládnutý pokus o atmosférický a rafinovaný cold-war thriller s romantickou linkou. Rádoby vyspelá špionážna dráma, ktorej chémia medzi ruskou agentkou a americkým agentom je píliš nijaká na to, aby si mohol dovoliť stavať výhradne na nej. Pri svojej odvážnej stopáži totiž neponúka nič iné - ani thrillerové napätie, ani akciu. Lawrence s jej detskou tváričkou je v ňom castingovým fuck-upom roku. Matthias ako jediný hrá uveriteľne, dokonca sa podobá na Putina! Hudba “inšpirovaná” Goldsmithovým Základným inštinktom má akože navádzať zvodný sexuálny tón filmu. Na nič si nehrajúci akčňák Atomic Blonde je v tomto dueli jasným víťazom.(4.3.2018)

• mortak

Špatný přepis docela solidního knižního špionážního brakového pulpu. Matthews jako bývalý operativní pracovník CIA totiž dokázal na skoro pěti stech stranách dodat absurdní béčkové zápletce dostatek reálných detailů. A víc ho zajímá celá ta mašinérie špionáže a tak se v knize hlavní hrdinka často upozaďuje ve prospěch komplexního pohledu na americká a ruská špionážní centra. Jenže film vznikal jako "vehicle" pro Jennifer Lawrence, která nevyleze ze záběru. To sice potěší její fanoušky, ale příběh tím dost trpí, protože nikdo mimo Lawrence tu nemá dostatek prostoru pro rozehrání čehokoliv dalšího.(6.7.2018)

• - Natáčelo se od 5. ledna do 10. května 2017. Mimo Slovenska a Maďarska se natáčelo ve Velké Británii, v Rakousku a na londýnském letišti Heathrow. (Varan)

• - Film je natočený podľa knihy "Red Sparrow" od Jasona Matthewsa, bývalého agenta CIA. (Haysilee)

• - Spoiler: Jedná se o první film, kde má Jennifer Lawrence kompletně nahou scénu. (Tomas_TM)