poster

Rudá volavka

 • USA

  Red Sparrow

 • Slovensko

  Červená volavka

 • Velká Británie

  Red Sparrow

 • Kanada

  Red Sparrow

 • Austrálie

  Red Sparrow

 • Nový Zéland

  Red Sparrow

Drama / Thriller

USA, 2018, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bloodline
  ***

  Spomeňte si na akýkoľvek špionážny film od Jamesa Bonda po Bourna a máte 90% šancu, že ide o trefu do fajnovejšieho filmu ako Red Sparrow. Scenáristicky bezzubé, námetovo fádne a suchopárne natočené. 140 minút ťažkého boja s vlastnými sedacími svalmi, silno pociťujúce prvé štádium dekubitov. Pred šedým zákalom ma uchránilo občasné a explicitne tupé (a)sexuálne pasáže, popretkávané prehnanou brutalitou niektorých scén. S minimom výčitiek, prvé sklamanie tohto roka za 2 a 1/2*(19.3.2018)

 • Esgalnor
  ****

  Jasně, když by někdo chtěl, dokázal by na Volavce najít a vyčíst jí spoustu nedostatků, jenomže mě až překvapilo, jak rychle mi těch 140 minut v kině uteklo. Tempo je sice chladně pomalé, ale na plátně se pořád něco děje a navíc si film neustále pohrává s divákem, který po celý film váhá, jestli Dominika to Rusko miluje nebo vlastně zas až tak ne. Až mě překvapilo, jak krvavá a zvrácená Rudá volavka dokáže být, špionážní thriller je tentokrát uchopen realističtěji a tísnivěji. K tomu si připočtěte fakt sexy JLaw, která tu hraje velmi solidně, skvělé dějové zvraty a především ten vynikající závěrečný plot twist, který mi to hodnotí nakopl až na silnou čtyřku. Francis Lawrence si na nic nehraje a servíruje nám slušný špionážní thriller, který sice trochu postrádá atmosféru, ale přesto zvládne upoutat a zabavit. Plusem je rozhodně také fascinující vizuál využívající barevného kontrastu a tísnivá hudba J. N. Howarda. Tohle si zasloužilo větší box office úspěch.(14.3.2018)

 • Pepinec
  ****

  Tenhle film mi připomíná střední; nic moc toho ve mně nezůstalo, pamatuju si akorát to, že jsem se bavil. 140 minut s Jennifer ale i přesto považuju za týrání, mně prostě nebaví koukat na někoho, kdo se neustále tváří jakoby měl kolíček v zadku. Chválím atmosféru, způsob natočení akčních scén a soudruhy z ortopedie. A jenom se modlím, abych nikdy od holky neuslyšel větu: "včera jsem viděla Rudou volavku, pojď, něco ti ukážu..." (Banff, Kanada)(20.3.2018)

 • Streeper
  ***

  Tohle je film, na který musíte mít náladu a chuť. Šla jsem na Red Sparrow do kina večer po práci, byla jsem unavená, ale těšila jsem se na pořádnou dávku akce, zabíjení a mrtvol. Začátek super, Jenn jako trošku oplácanější balerína byla skvělá, zaškolení ve výcvikové škole zajímavé ale potom to jde s příběhem dolů a dolů. Začala jsem se nudit, zívat, dokonce i usínat. Přišlo mi to až moc ukecané a měla jsem pocit, že ten film trvá tak 4 hodiny. Na konci už se příběh zase zvedá a opět to bylo zajímavé. Je škoda, že režisér z toho příběhu nedostal více akce a spolehl se pouze na sledování a krásu Jennifer, která vypadá opravdu dokonale a jako nikdy před tím. Její ruský přízvuk se mi zdál nejhorší ze všech, ani bych nepoznala, že hraje ruskou ženu, ale za to rozhodně body neubírám. Přemýšlela jsem zda dát filmu 2* nebo 3*, nakonec dávám vyšší s tím, že se na film ještě jednou později podívám znovu.(5.3.2018)

 • anatheman
  ****

  Velmi milé překvapení, vskutku nečekané. Rudá volavka představuje špionážní thriller, který tu dlouho nebyl. Ano, jistě každého napadne Atomic Blonde, ale ta tomuto filmu nesahá ani po kotníky. Což je vskutku pozoruhodné, jelikož zde máme lepší stylizaci - a to se nejedná o komiks, zábavnější děj - a to zde není skoro žádná akce, a také zde máme zajímavější hrdinku. Stylizaci podporují úchvatné záběry v prostorách opulentních hotelů, v mrazivých ruských končinách a také v harmonických ulicích Budapešti a Vídně. Akce zde vskutku skoro není. Dialogy nejsou nijak filozoficky dráždivé, ale... jakýmsi způsobem baví. Především tomu napomáhá přehledné a souvislé vyprávění, které zaručuje pocit intenzivního napětí. Pokud na tuto hru přistoupíte, budete štědře odměněni četnými plot twisty. Herci jsou super - stačí si přečíst jejich jména a není pochyb. I když nejsem nějakým obsedantním lawrenceholikem, musím uznat, že se Jennifer zhostila role na jedničku a celý film spolehlivě táhne. Kvality díla zpečeťuje uchu lahodící soundtrack od mistra Howarda. Tak tedy... silné čtyři hvězdičky!(2.3.2018)

 • - Interiérové scény z ústředí ruských tajných služeb se natáčely v barokním paláci Festeticsů ve městě Keszthely. Druhý palác Festeticsů v Dég se proměnil ve výcvikové středisko „rudých volavek“. Jako moskevské baletní divadlo posloužila Maďarská státní opera v centru Budapešti. První úkol pro ruskou vládu plnila filmová Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) v prostorách budapešťského hotelu Boscolo, jedna z klíčových scén se odehrála také ve slavné kavárně New York Café, která je součástí hotelového komplexu. V několika scénách došlo i na interiéry dalšího neméně proslulého budapešťského Hotelu Gellért. Úlohu kulisy pro první setkání Dominiky a Nathaniela Nashe (Joel Edgerton) pak sehrála plavecká hala Fabó Éva ve městě Dunaújváros. (IlMagnifico)

 • - Film je natočený podľa knihy "Red Sparrow" od Jasona Matthewsa, bývalého agenta CIA. (Haysilee)

 • - Na filmu spolupracovali věhlasní baletní tanečníci Sergej Polunin a Isabella Boylston, která v tanečních scénách zaskakovala za Jennifer Lawrence (Dominika Egorova). Choreografie byla svěřena Justinu Peckovi. (IlMagnifico)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace