Irena (J. Bohdalová) je majitelkou a šéfkou velké prosperující firmy. Když přežije těžkou autohavárii, změní jí to život. Rozhodne se firmu prodat a ze získaných milionů podporovat i zcela neznámé lidi, kteří se ocitli v těžkých životních situacích. Takový nečekaný zvrat v Irenině myšlení a její charitativní úmysly se nelíbí nejen jejímu synovi (O. Vetchý), ale především jeho silně materiálně založené manželce (T. Vilhelmová). Do této doby charakterní a matku milující Jaroslav se tak nečekaně ocitne mezi dvěma dominantními ženami a prožívá osudové dilema. Má se dívat na to, jak jeho matka rozdává miliony, které měly už brzy spadnout do klína jeho rodině, nebo proti ní zakročit, a to s rizikem, že jejich vztah zůstane navždy ztracený? (Česká televize)

Azrail

Na tuzemské poměry velmi kvalitní film. Paní Bohdalová i ve svém pokročilém věku předvádí velmi dobrý herecký výkon, taktéž Vetchý zahrál dobře a i Vilhelmová s Preissem se mi líbili. ()

Romanstekl

I po letech musím říct, že skvele obsazení herců spolu s dokonalým scénářem vytvořilo zase jednu dokonalost.P.Zelenka nezklame, p.Bohdalová excelentní, p.Vetchy opět neskutečný... nebylo zde špatných herců, je to silný příběh, který vezme za srdce, díky za něj. ()

Uesbe

Mala to byť mravoučná limonáda o peniazoch a rodine.......ale nakoniec z toho bola riadna emočná víchrica ! ()

subic

Manželka zblbne manžela, manžel nadává synovi, že taky nezblbnul. A z čeho jiného může manželka zblbnout než z dědictví po tchyni. Naštěstí tchyně má advokáta, který si je jako jediný ještě schopný udržet soudnost a vlastně jako jediný ví, proč dotyčná rozdává svůj majetek. Rodinku to ale nezajímá, hlavně chtějí ty prachy. Hamty hamty, všechno jenom mě... Parádní obsazení, přesto jsem se u toho trochu nudil, ale někdy příště na to ještě kouknu. 55% ()

Pitryx

Nooo, velmi příjemné překvapení. Jen náhodou objevený snímek mne zcela zaujal, ať už herectvím, nebo scénářem. A nakonec i příběhem jako takovým, kdy se mezi milionáři perou o další mamon. Hamty, hamty, jak se říká. Jednotlivé herce či postavy nelze vynášet, zaujali vlastně všichni. A tak trošku zamrzel konec příběhu, který snad mohl být dotažen ještě více. Takže pro mne skvělý film a zcela jistě v budoucnu mrknu znova. ()

Daertelon

Naprosto nelegitimní ohlasy ostatních hodnotitelů dokazují, že jsou pouze omezenými infantilními postavičkami ve hře "jak dopálit ČT". Nedovedou se podívat pod pokličku celé té frašky kolosu českých filmů a nemohou, snad ani nechtějí, přiznat, že se konečně českým filmařům něco podařilo. Herecké výkony jsou samozřejmě díky obsazení takřka dokonalé, jediné faux pas si zde ušila Tatiana Vilhelmová, která svým mnohdy až příliš okatým vyjadřováním emocí přehrávala. Děj je skvělý, myslím, že velmi reálný, dobře zpracovaný a scenáristicky zvládnutý. Za mě 95%. ()

ostravak30

Film je zajímavý z toho pohledu, že je a bude nejspíš stále aktuální. Mnoho rodi se snaží dostat rodiče nebo babičky do opatrovnictví, aby mohli nakládat s jejich majetkem a dostat se k jejich prachům. Ve snímku se dozvíme, jak je (ne)možné zbavit někoho svéprávnosti. Není to tak snadné. Myslím, že Jiřina Bohdalová předvedla svůj standartní výkon. Horší je to s dalšími. Ondřej Vetchýá je po právu jeden z našich nejlepších herců, ovšem zde se trochu hledal. Možná mu role nesedla, možná to bylo režisérským vedením. Každopádně se jednalo spíše o komorní rodinné drama, které rozhodně běžného diváka neoslní. Spíš někoho, kdo se s něčím podobným setkal. ()

Mamlas

Stará babka disponuje velkým majetkem po svém zesnulém muži. Má to sama na kahánku, tak jí trochu rupne v bedně a začne páchat dobro rozdáváním peněz. Její slabošský syn a standardní manipulativní chamtivá snacha se ji snaží udělat na nesvéprávnost. Film je natočen vcelku mizerně, řemeslně to připomíná Ulici, Růžovou zahradu a podobné braky. Aktéři přehrávají a často se hádají, aby se v tom minimálním ději jakoby něco dělo. Ta myšlenka filmu není úplně špatná, Bohdalová je fajn, realizace velmi pokulhává, děj je na celovečerní stopáž nedostatečný a tak to nudí, otravuje protivnými hádkami a nutí k přetáčení. (42%) ()

Coliseum

Bože, dejte Vetchýmu jinou roli než naprostýho ňoumu! Hrušinskýho nechte principálem, ale před kameru jen na vaše/naše nebezpečí. Bohdalová fakt hraje jen sebe a Táňa? To je horší Aňa. Inscenace samotná? Klasika. Má to bejt drama, ale hudba, scény a bohužel i dialogy svádí k žánru parodie na komedii. Proč dvě? Protože koňak s cígem, ač obojímu neholduju. A náznaky psychologickýho filmu o rodinných vztazích tomu pomáhají opravdu pramálo. Jen dodám: takhle se k mámě chová jen prase. ()

Honzulik odpad!

Tak naše "slavná" česká televize nabyla dojmu, že pětaosmdesáté narozeniny herečky Jiřiny Bohdalové musí pořádně rozmáznout. Musí být haló jako u Britů, slavícími devadesátiny své královny. To jsou furt samé reprízy a nejednou "BÁC" nový TV film "Každý milion dobrý" scenáristy, režiséra a nevím čeho ještě v jedné osobě Zdeňka Zelenky. Film má být jakousi poctou známé herečce Jiřince Bohdalové. Ale je to opravdu nutné vyčlenit Jiřině Bohdalové tolik prostoru. Za svůj život předvedla několik velmi dobrých, ale více špatných a průměrných výkonů. Byla dobrá a lidi ji mají rádi spíše ze silvestrů s panem Dvořákem. No pro mne je to hodně přehnané a jsem zvědav na oslavu další slavné herečky Ivy Janžurové, která také slaví 75... Česká televize jako by najednou zahodila veškerou snahu posledních let naplňovat svými díly základní standardy. Každý milion dobrý je špatný film na absurdní úrovni, nevkusný strašák typografie. Příběh vypráví o majitelce miliardové firmy, jež na sklonku života propadne charitativní činnosti a jejíž syn (Ondřej Vetchý) ji chce (zmanipulovaný svou ženou Tatianou Vilhelmovou) „za odměnu“ zbavit svéprávnosti, než se jeho dědictví rozplyne před očima...Ale jaksi tu nedává smysl nic od výchozího rozestavení rolí přes motivace po posuny v ději atd. Servilní a hloupé situace, v nichž mohou lidé obdivovat Jiřinu Bohdalovou za její prozřetelnost, moudrost a vtipnost, ale tady těžko říct, jestli se v té chvíli smát, nebo jen cítit trapně... Je smutné sledovat herečku dříve proslulou přesvědčivou spontánností, jak selhává v zobrazení jakékoliv emoce. Ve snaze vyvolat cit si musí ve vypjatých chvílích pouze opakovaně sundavat paruku... Pro mne film nechutně trapný, který opět jen potvrzuje za co veřejnoprávní TV vyhazuje (naše) peníze... Odpad! ()

Benjamin_L

Moralizování cákají z televize plné kýble od začátku do konce. Co kýble, stříká to na diváka jak z požární hadice, spolu s milionkrát ohraném klišé o hamižné manželce, závistivých sousedech a ubohé Bohdalce. Pro mě zcela nepřesvědčivá agitka. ()

tsatsiki

Tohle bylo geniální. Výborný výkon nestarnoucí Jiřiny Bohdalové,která zde dala jeden ze svých nejlepších výkonů,ale famózní výkon zde podal Ondřej Vetchý. Vyvaroval se veškerého přehrávání,jako v Okresním přeboru, a podal tu neskutečně věrohodný a snad za celou kariéru nejlepší výkon. A skvěle sekundovala Vilhelmova,která tu svini hrála dokonale, Preiss a Zdenda Piškula,který je neskutečný talent a už to není jen Honzík z VYPRÁVĚJ,ale pan herec. Musím pochválit pana Zelenku za skvělý scénář a režii a pana Šece za výbornou kameru,myslím,že tento film dlouho u nás nikdo nepřekoná. ()

chrustie odpad!

Jak Rákosníček s Křemílkem a Vuchomůrkou k penězům přišli. Strašná sračka na kterou nešlo se dodívat. ()

fugyx

Veľmi dobrý počin na televízny film. Možno niektoré oblasti (posudzovanie nesvojprávnosti, právne náležitosti, rozhadzovanie úplatkov) boli zjednodušené, ale jedine sledujúc morálku, na ktorú sa tu celý čas poukazovalo. Jednak poukázaním na to, že nečestnosť sa nakoniec neoplatí (a je jedno za ako dlho). Ale aj na baženie po peniazoch, na krehkosť rodinných vzťahov, na sociálny fenomén v spoločnosti atď. Možno priveľa vzletných slov, ale výkon pani Bohdalovej svedčí o tom, že by sa nepustila do úplnej triviálnosti, aké z obrazoviek často vyskakujú... ()

HellFireFery

Nečekaně silný film s perfektním hereckým obsazením. Jiřina Bohdalová i ve svém požehnaném věku hraje excelentně, ale i Ondřej Vetchý, Tatiana Vilhelmová a Viktor Preiss drží kvalitu hodně vysoko! Téma filmu je silně aktuální a výtečně natočené. ()

garry odpad!

Pohádka o hodné milionářce a hamižných chudácích. Jak se ti herci mohou k něčemu takovému propůjčit. ()

sharka.68

tohle by měli pouštět častěji..ne nejsem masochistka, ale v tomto příběhu,(až na ty miliony) je spousta pravdy......a doktora Nebeského bych brala všemi deseti ;.) Honza Hrušínskej byl tak odpornej, že to snad ani nehrál..... ()