Poté, co vydá úspěšný bestseller inspirovaný úmrtím jednoho z jeho spolužáků ze střední školy, je kontroverzní spisovatel Sidney Hall (Logan Lerman) nečekaně katapultován ke slávě a věhlasu. Vztah s jeho přítelkyní (Elle Fanningová) se začne rozpadat, neboť temné důsledky vydání této knihy naruší jejich společný život a Sidney náhle beze stopy zmizí. Bezmála o deset let později začne tajemný detektiv (Kyle Chandler) pátrat po zmizelém spisovateli, jehož knihy jsou propojeny s řadou záhadných případů žhářství. (Cinemax)

Aljak

Zaujímavý film, ktorý sa v podstate odohráva v troch etapách Sidneyho života. Trvalo mi naozaj dlhú chvíľu, kým som sa v tom náročnom troj-etapovom koncepte ako tak zorientoval a dal som si to do nejakého zmysluplného celku, ale postupne to všetko do seba zapadalo - aj keď tie dôležité spojivká príbehu sme sa dozvedeli až na úplnom konci. Finálny príbeh so všetkými okolnosťami teda vyznel naozaj zaujímavo. Aj keď akosi nechápem (pozor spoiler), prečo Sid podvádzal Mel, keď ju tak bezhranične ľúbil. A takých nelogických vecí tu bolo v podstate viac. Napriek vynikajúcemu konceptu a formátu, ktorý absolútne nedal šancu priamočiarosti, som ohľadom dejovej línie až tak spokojný neni. Hoci potenciál takýchto filmov o spisovateľoch dáva obrovský priestor na hru s balansom na hrane reality a manipulácie. Myslím, že aj tu sa s tým dalo pohrať aj ďaleko viac... ()

Lischai

Ten film se snaží sedět zároveň na židli "mnohovrstevnatý mindfuck s komplikovanou strukturou vyprávění jako Fontána" a na židli "sociální sonda do traumat lidí na předměstí". A já myslím, že mu to škodí. Začátek je super, to vás táhne ta narativní divočina - ale v půlce filmu už nejenže víte, co se stalo, ale bohužel i co se bude dít dál, a jen koukáte, až hrdinové dokončí oblouky, které si už ale sami dovedete domyslet. Po téhle první půlce by měla asi naskočit ta sociální sonda do traumat, ale ta na mě působila dost ploše, studeně. Postavy mají problémy, ale neprocítíme je, vidíme je jen z dálky. Místo toho, abyste si řekli "omg, on zažil XY, to je hrozný, ta scéna mě úplně rozebrala", si řeknete "jo, on zažil XY a proto odjel tam, čímž se propojí tahle linka s touhle, dobrý". A tím, že Sidneyho pořád někdo chválí za to, že je jeho psaní "upřímné a syrové a opravdové", je jen zřetelnější, že Christensenův náhled do závažných traumat není. On má tu lidskou bolest jako motivace pro posunování postav v příběhu, ne jako něco, co upřímně a do hloubky zkoumá. A to je pro mě škoda. Chtěl bych tomu moc dát 4* - obecně mě tahle témata a styly vyprávění baví - ale tady to prostě nějak není. ()

BarryLyndon

Děkuji PetaBlackovi za doporučení filmu.   Hodně zajímavá směsice žánrů s výborně zahranou ústřední dvojkou v podobě Lehrmana a Fanning. V podstatě je to kombinace mysteriozního drama a comming out of ale. A obojí to umí.  Jen bych si to přes zjevné kvalita asi víc užil před lety, kdy jsem tyto filmy vyloženě vyhledával. Teď bych si to asi nebýt výzvy nepustil, což je super že tak zafungovalo, protože jsem si to užil. 7,5/10 ()

C0r0ner

Kdyby nic jiného, je to špičková práce se střihem (opravdu excelentní), ale ono to navíc má i dobrý příběh, režii, kameru... vlastně tak nějak všechno, co by měl pořádný film mít. Škoda malinko přepálené stopáže, která stála tu jednu hvězdičku, ale dohromady moc pěkná věc. 85% ()

Juto

Zaujímavý scenár, ktorý je pútavý. Posledných 20 minút je strhujúcich, ale aj depresívnych. Ale doporučujem si film pozrieť. 6/10 ()

angel74

Úplně přesně nevím, čím to může být, ale pro Logana Lermana mám slabost. Buď má štěstí jako málokdo v Hollywoodu nebo si opravdu pečlivě vybírá, v čem bude hrát. Nejspíš to bude kombinace obojího plus jistá dávka hereckého talentu, jelikož snímky, ve kterých se objeví, mě skoro vždycky upoutají. Role bolestně se hledajícího mladíka Sidneyho Halla mu sedla jako ušitá. Společně s Elle Fanning si tenhle film ukradli sami pro sebe, což mi ani trochu nevadilo. Výhrady bych měla snad jen k místy až moc překotnému střídání časových rovin, občas jsem fakt netušila, která bije. Nicméně možná i díky tomu jsem pořádně prozřela až téměř na konci celého příběhu a za to jsem tvůrcům neskonale vděčná. (80%) ()

Copacabana

Vanishing Sidney hall...alebo burning Sidney hall?Chlapec popáli všetko,hlavne svoje výtvory.Keby si takto počínal každý spisovateľ, ďakujem pekne🙏asi by nám veľa literatúry hold neostalo😁.Slušná hipsterina na štýl The Perks of being a Wallflower. Ale v niečom to bolo aj poučné. Každý už v živote hladal samého seba.Netreba s tým prestávať, keď hľadáme sami seba, dokážeme objaviť úžasné veci...ale niekedy aj tragické...ale taký Sidney hall je. ()

Tosi

Smutné melodrama s mizerným tahem na bránu. Přesto se vyplatí ponořit do tří časových linií příběhu o zmizení mladého spisovatele a počkat si na "velké" odhalení. Výborný hudební doprovod dělá z filmu alespoň slušnou podívanou. ()

ecceHOMMO

Úžasne natočené a zostrihané. Príbeh ma pohltil svojou podstatou a tá moja striedavo plesala a smútila nad životom ako takým. ()

Johnny.ARN

Nuda jak sviňa. Keď tomu ale dáte šancu a zapozeráte sa, rozprávanie príbehu vás tak nejak vcucne a nepustí. Pekná gradácia, dôležité body povedané v závere, úplne vychytané obsadenie. Len je to proste, také. Natiahnuté, kecavé, pochmúrne, uplakané, emočné. Druhý krát by som si to už nedal, ale vyžaduje to plnú pozornosť a aspoň trochu snahy na pochopenie Sidneyho. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Film má tři dějové roviny, které jsem ze začátku nevěděl, zda na sebe nějak opravdu navazují, nebo jde jen o hru s fantazií. Výsledná skutečnost a dílky, které po celou dobu chyběly a díky nimž byl děj poněkud tajemný, se naplno projevily až v samotném závěru a o to emotivnější dohru celý snímek měl. Tato myšlenkami protkaná romantika se špetkou tragédie, melancholie, deluzí a opravdu miniaturního nihilismu, se mě osobně dokázala dotknout a zanechala ve mně hořkosladké pocity. ()

Pavlínka9

Hodně silné, depresivní, pravdivé, syrové a lidské - bez přetvářky. Za mě top film, který jsem tento rok viděla. Dostalo mě mnoho momentů, kdy jsem byla úplně v šoku a očekávala jsem, zdali budou odhaleny ty chvilky, o kterých se mluví, ale člověk nevěděl přesně o čem. Dvakrát u mě přišly slzy a chvíle, kdy jsem jen zcepeněle seděla. Všechno to zapadlo do sebe a tleskám. ()

Blue.Poison

Melancholická skládanka nacházení a ztrácení. Zpočátku stavíte jen obrysy a tápete v mlze, ale výsledný obraz vás posadí na zadek. Ideální na prohloubení pochmurných stavů mysli. ()

L_A_D_A_S

Klasickej hipsterskej film alá Perks of being wallflower, akorát lepší. Na Sidney Halla musí mít člověk náladu a chytit ten správnej okamžik. Já ho chytil. 5* ()

jefff

Velmi dobře natočené, ale ještě lépe napsané drama s notnou dávkou deprese a pochmurnosti. Herecky zdařilé a castingově neokoukané tváře potěšili. Druhá půlka je vyloženě strhující, byť tempo filmu je vlastně velmi pomalé. ()

Forsberg11

Nedajte sa zmýliť názvom filmu. Toto je čistokrvná dráma opierajúca sa takmer výhradne o depresívnu atmosféru a herecké výkony. Žiadnej akcie, či nečakaného zvratu sa tu (bohužiaľ) nedočkáte. Sledujeme pomerne zaujímavý život jedného mladého, mimoriadne úspešného spisovateľa, ktorý ale totálne podľahne svojim depresiám a nepriazni osudu. Všetko je to podfarbené nádhernou hudbou, ktorá na seba strháva až nebadane veľkú pozornosť. Napriek všetkým pozitívam však musím priznať, že práve takýto štýl filmu nie je moja šálka kávy. Dej plynie len veľmi pomaly, naviac je rozdelení do troch časových rovín, čím sa stráca akákoľvek možnosť pútavého, lineárneho rozprávania príbehu. Naviac je to film miestami aj dosť nudný a nevýrazný. Tunajšie hodnotenie (momentálne 85 %) je silne prestrelené. 55 %!! ()

herr_carter

Uuuuuuuf, těžký - přetěžký kousek k uchopení a je fakt hodně důležité, aby byl filmový divák nastavený ve správné náladě na to, aby celý snímek uchopil. Mě se to naštěstí povedlo na jedničku a jsem nadšen. Jsem nadšen i díky této databázi a hodnocení ostatních uživatelů, jinak by tenhle skvělý film asi zůstal utajen navždy. Nejedná se o žádný mainstream, ale řekl bych takový typický festivalový kus. Logan Lerman, na to kolik mu je, tu hraje vyzrále a vyspěle roli mladého spisovatele, který si ale žije v dost atypickém světě a je obklopen množstvím nestandardních a život stěžujících okolností, díky kterým dokonce na x let zmizí takříkajíc ze světa, než ho po dlouhé době vypátrá domnělý policista, z něhož se vyklube jeho hlavní sok v bojích o Pulitzera. Film je depresívní a bez pozlátka, ovšem doplněn nádhernou hudbou a celkově zajímavě natočený se spoustou flashbacků, které ale dávají smysl a nejsou rušivým elementem. Tohle je přesně ten typ složitého filmu, který čas od času potřebuji shlédnout...................moje hodnocení = 9 z 10. ()

sedm.1

Sidney Hall je velice silným, zároveň ale i mimořádně náročným, filmovým zážitkem, který mě skutečně dokázal emočně strhnout a vážně si ho užít. Celý film každopádně není určitě jednoduchý na sledování, jelikož děj, odehrávající se ve třech časových rovinách, je natolik rozkouskovaný a na první pohled nepřehledný, že nepozorný divák bude po pár minutách úplně mimo, ovšem ten pozorný bude úžasným a strhujícím způsobem postupně rozmotávat jednotlivé motivy postav a vývoje děje, který následně vygraduje v opravdu působivé finále, kde tvůrci vyloží veškeré karty na stůl a je to vážně síla, jenž asi jen málokoho nechá chladným. Navíc je to potřeba ocenit o to víc, že zde tvůrci nepotřebují k vyvolání oněch působivých a silných emocí ani jednou po celou dobu jakkoliv tlačit na pilu, vše vyznívá velice přirozeně a přesvědčivě jen tak samo od sebe, což je také úžasné. Celé je to pak navíc zabaleno do takové zvláštní, podmanivé atmosféry, která mě též velmi oslovila a samozřejmě velkou zásluhu na působivosti snímku mají i vážně hodně výrazné postavy a jejich herečtí představitelé, v čele s obrovským hereckým talentem a sympaťákem v jedné osobě, Loganem Lermanem. Já osobně zkrátka považuji Sidney Hall za úžasný filmový klenot, bez jediné vady na kráse, prostě poctivá, upřímná, emočně silná, perfektní filmařina, jenž mě naprosto uchvátila. ()

Tejkina

Je to takové typické drama o zničených životech. Smutné, dost dlouhé a nezáživné. Vše zachránil až samotný závěr filmu, který byl silný, ale těch tragédií tam bylo nějak moc. To by mi zrovna asi až tak nevadilo, ale trošku bych zkrátila stopáž. ()

ahateye

"I don't understand" Sindney Hall je spisovatel. Úspěšný. Jen možná příliš mladý. Je hezké, když člověk může pořádně dělat to, co ho baví / to, co chce. Jen tu jsou ještě jiní lidé. Ostatní proměné v rovnici štěstí. S osudem nic neuděláš. Prostě se takové věci dějí. A ty se s nimi můžeš vypořádat. Nebo se jimi nechat položit. Film skáče bez obtíží skrz tři roviny v životě Sidneyho: středoškoláka, úspěšného autora, člověka, co utíká od problémů. Soundtrack zajímavý. Prostředí různorodé. Postavy uvěřitelné. Tragédie. Provázané osudy. Můžete pouštět film i po několikáté, ztotožnit se, nadávat, ale stejně se to nezmění. Život bere různé kličky. Drama (pro někoho) celebrity naservírované v omalovánkách, jen bez určitých barev, které byste možná čekali. Nebudou tu divoké večírky, zato vztahy s postupným vyústěním. Následky, pronásledování, naděje či zapomínaní. Jestli chcete zatoulanou procházku za snem(?), se vším všudy, jste tu nejspíš správně. 5/5 ()