Kdo chce říct, že v šoubyznysu skutečně prorazil, musí mít vlastní vystoupení v Redshore City, hlavním městě zábavy. Jenže tam to má pevně pod kontrolou nelítostný vlk Jimmy Crystal, bez jehož souhlasu nemůžete ve městě ani otevřít pusu, natož abyste zazpívali. Koalák Buster Moon sice má ve svém týmu hvězdnou pěveckou sestavu (dikobrazí rockerka Ash, plachá slonice Meena, citlivý gorilák Johnny nebo věčně provokující čuně jménem Gunter), ale i tak je skoro jisté, že konkurz u Jimmyho Crystala skončí totálním krachem. A tak Buster totálně zariskuje (ostatně v prvním díle mu to opakovaně vycházelo) a znuděnému Crystalovi slíbí, že když bude moci v jeho městě nazkoušet show, obsadí do ní největší žijící hudební legendu, lva Claye Callowaye. Potíž je v tom, že Calloway už léta žije v ústraní, zásadně nevystupuje a asi poslední, kdo by ho k tomu přemluvil, je jeden otravný koalák. Jenže Buster razí zásadu, že jen opravdu velké sny mají nějakou cenu, a pro jejich splnění je ochoten udělat opravdu cokoliv. (CinemArt)

666Carnage

Jednička byla pecka a dvojka je taky moc dobrá. Pěkná animace, svižně tempo a občas povedený soundtrack, který se do filmu fakt hodil(system of a down😁). 80% ()

aquiver

Podobně nevkusné jako první díl. Opět můžeme sledovat prasata a jiné tvory zpívající laciné populární písně. Animák sotva na jedno zhlédnutí. 40 % ()

Prochy38

První díl mě nadchl. Super songy, super animace. Dobrý příběh a vůbec hodně koukatelně natočeno. Bez slabých míst, nula nudy, sympatické postavy a super dabing (a teď myslím oba). No a druhý díl? O třídu lepší! Pecka příběh, skvělá zábava a dokonalý soundtrack. ()

berry.77

Po delší době se musím vyjádřit a musím uznat, že tohle mělo šťávu a tu správnou energii. Opravdu to gradovalo jak příběhem tak i postavami. Sice to bylo opět předvídatelné, ale od začátku vás to chytne a pustí až na konci kde to opravdu po celou dobu neztrácí tempo, ale spíše to rotuje nejdříve dolů a nečekaně na poslední chvíli to vystřelí a to ne jednou. Chytlavé písničky pop hudby a ty songy i animace jsou fresh. Je to lepší jak jednička i když ta originalita z jedničky je fuč, ale určitě to chytne děti i dospělí..... ()

Pawlisman

Příjemné překvapení s gradací, skvělou animací (viz tok vody) a muzikou, která ke konci příjemně zahrála na emoce. Jinak klasickej animák, ale po tomto díky tomu hudebnímu vyvrcholení i něco zůstalo. 4 hvězdy by v této konkurenci byly málo (už jenom proto, že je lepší než jednička). ()

molcan2

Neviem prečo ale "Spievaj 2" sa mi páčil ešte viac než jednotka. Hudobne čísla boli opäť fantastické a dej bol úžasný. Všetky postavy si ľahko obľúbite a hudba funguje s plynulosťou filmu, ako aj s pocitom z filmu. Aj keď je dej veľmi podobný prvej časti, dosť prvkov bolo odlišných, aby to bolo svieže a úplne zábavné. ()

TheSpearCZ

Řekl bych lepší než první díl, který nepotěší jen malé děti, ale rozladí emoce také kdejakému dospělákovi. Příběh o "proražení do světa" a "návrat Callawaye" jsou dva silné náměty, které tu diváka strhnou, na oko je film barevný a energický, kvůli tomu se na to opravdu dobře kouká, písničky se mi tu také líbí více než u předchůdce, ale jedno mají přeci jen společné, a to naprosto dokonalou finálovou show. Muzikál pro fanoušky hudby. Čisté 4* ()

barteca

Pecka ! Určitě ještě lepší než jednička, prostě famózní show, nápadité, vtipné. Charakterizace postav jedinečná. Už jsem to viděla dvakrát... ()

FilmWave

Non-stop hudební pecka! U finálního souboje goriláka a učitele tance se neubráníte potlesku ani doma na gauči and there's nothing holding you back! ()

BOURQUE

Prvé dielo, predstavené ešte v roku 2016, bol príjemným prekvapením, hlavne vďaka skvelým postavičkám a citom vybraných pesničiek. Pokračovanie síce nepostráca nové postavy s potrebným potenciálom (napr. postava dabovaná Bonom alebo Mr. Crystal), aj samotný príbeh má niekoľko sľubných častí (napr. snaha prekonať naše obavy, bolesti, depresie alebo nešťastie), ale celkovo Sing 2 už nevie udrieť tak silno ako prvé dielo. Chcelo by to trochu lepší vývoj charakteru jednotlivých postáv. Stále sa však bavíme o veľmi dobrom anime, v ktorom tvorcovia aj teraz potvrdzujú, že majú cit pre kombináciu rozprávkových a muzikálových prvkov. Napísané a predvedené predstavenie síce postráca lepší príbeh, ale pompéznosť mu nechýba. Škoda, že jednotlivé prvky predstavenia neobsahujú trochu viac rock/metal prvkov (ale to je len môj problém). Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

helloween93

Sing 2 strčí hravě do kapsy všechny Disney a Pixar animáky z roku 2021. A to jak animací, tak dynamikou, emocemi, příběhem a hudebními čísly. Dokonce se mi sequel líbil víc než jednička. Původní parta se totiž vrací a chce se svým muzikálem prorazit ve velkém městě, v cestě jim však stojí proradný producent. Nejlepší scéna je, když Bono Vox zpívá svůj song I Still Haven’t Found What I Was Looking For. Za mě fakt pecka od Illuminations. 4* ()

Razzor_82

"Já jen neměl kuráž vybrat si správně."  Zvířecí hrdinové v muzikálu po druhé. Od jedničky ničím originální. Dobrý výběr pohodových písniček. Cílovka je menší publikum. 6/10 ()

chrispe

Do dvojky jsem nešla s velkým očekáváním, protože jednička mě nijak zvlášť nenadchla. A fakt mě to bavilo. Dost jsem se u toho zasmála, děti byly spokojený. Co víc si přát. 4,5* ()

NitroXcz

Druhý díl Zpívej má snad ještě větší draiv než už tak dobrý první díl. Nahrává tomu skvělý výběr songů či samotné choreografie. Animace, která u Illuminationu není nějak zvlášť výrazná, tak u tohohle kousku se povedla. Jsou tu moc pěkné detaily na různé prvky, ať už látka, světlo nebo samotná velká scéna. Příběh... a to se týká obou dílů je moc fajn, když už si myslíme, že je vše vyřešeno, tak ono nakonec ne a pak až to klapne! Za mě solidních 8/10 ()

Maximilianus

Nakoniec to nedopadlo tak hrozne ako som očakával a zo Sing 2 sa stal celkom dôstojný nástupca. Postavy boli celkom fajn, ale pripadali mi menej výrazné a vtipné ako v jednotke. Príbeh jednoduchý, ale asi najviac ma mrzelo, že tvorcovia išli do istoty a použili známe hity namiesto toho, aby vytvorili originálnu hudbu. Pesničky sa ale do filmu hodili, takže to beriem. 6,7/10. ()