Reklama

Reklama

Husí kůže 2: Ukradený Halloween

  • USA Goosebumps 2 (pracovní název) (více)
Trailer 1

V pokračování úspěšné strašidelné komedie Husí kůže, oživí parta teenagerů příšery uvězněné v knihách. Strašidelná monstra, v čele s loutkou Slappym, jsou rozhodnuté ovládnout svět. Tuto pohromu mohou odvrátit jen Sam, Sonny a jeho sestra Sarah. Čas však hraje proti nim… (Falcon)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (84)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Zatímco první díl Husí kůže byla skvělá rodinná zábava, dvojka je zaměřena již na vyloženě dětské publikum, čemuž odpovídá především zápletka, která je sice možná svižná a v rámci možností i nenudící, nicméně zároveň působí opravdu hodně naivně a prosťounce, což se ovšem týká i humoru, který osloví též jen to nejmladší publikum. Co se týče efektů, ty působí oproti předchozímu dílu mnohem laciněji, jsou zastoupeny v daleko menším množství a navíc už zde ani zdaleka nemají takové výrazné postavení. Atmosféra pak postrádá ten správný fantasy odér a prakticky vůbec to nedisponujete žádnými zajímavějšími, či nápaditějšími scénami, monstry, nebo postavami. Na druhou stranu, když už zmiňuji ty postavy, je ale nutné podotknout, že právě jak postavy, tak jejich herečtí představitelé, tedy až na opět krutě otravného a přehrávajícího Jack Blacka, patří rozhodně k tomu lepšímu v tomto pokračování, kdy především ústřední rodinka působí vážně sympaticky a zábavně. Celkově jde každopádně ale o mnohem horší pokračování, kde rozhodně neplatí to klasické větší a efektnější, spíš tedy naopak, jedná se o mnohem poklidnější a levnější druhý díl, který končí jasnou výzvou k natočení třetího pokračování, na které se ovšem po této zkušenosti nebudu již ani trochu těšit. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

První Husí kůže byla taková nenáročná jednohubka od Sony. Což je už takový trademark rodinných filmů, jež nádherně vypadají a mají povedené triky. A přesně ve stejných šlépějích jde i adaptace Ukradeného Halloweenu, na kterou následně může navázat mnoho dalších. A ani o toho Jacka Blacka nepřijdeme.. Trojku si rád dám. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Hororová komédia vyslovene iba pre mladšie ročníky, tak do 14 rokov. Tí starší si to odtrpia. Mrzí ma hlavne, že tu nebol využitý komediálny talent Johna Blacka. Tiež jednotlivé scénky so strašidlami či Slappym mi po všetkých stránkach prišli až príliš banálne a bez šťavy. Ani sa človek nevystraší a ani sa nejak extrémne nezabaví. Na druhú stranu aspoň že tých miest vyslovene nudných je tu málo. Ale prvá časť bola podstatne lepšia. Slabší priemer. 55/100 ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Jednička byla ucházející béčko, které zachraňoval parádní Jack Black. A pokud všechno z jedničky snížíte o úroveň, téměř vymažete Blacka (objeví se až v cameu na úplném závěru), dostanete Husí kůži 2. Děti jsou ucházející a nemáte je chuť zabít (ono taky Madison Iseman je 21). On celý film je ve znamení "ucházející". Triky jsou fajn, monstra se po příšerně vlažný první hodince taky dostaví. Je škoda, že jsou tak šíleně nevyužitý. Právě to mě na jedničce bavilo. Každý monstrum tu mělo minimálně jednu scénu, tady se předvedou jen gumový medvídci. Finále je nudný, nezajímavý, náhodně generický a zoufale tu chybí ten Jack Black. Pokračování o ničem, který nebude nikoho bavit. Děti pod 10 se budou bát, ostatní nudit a rodiče spát. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Pri upratovaní opusteného sídla nájdu Sonny (Jeremy Ray Taylor) a Sam (Caleel Harris) hračku, ktorá ožije. Povie im, že môže vyriešiť všetky ich problémy, ak sú ochotní stať sa jeho rodinou. Jeho schopnosti sa pre chlapcov stanú užitočnými, ale len do chvíle, keď zistia, že Slappyho úmysly sú nekalé a oni mu svojou nevedomosťou pomáhajú naplniť diabolský plán, ktorý ohrozuje celé mesto, ktoré zažije Halloween ako nikdy predtým. - Asi každému je jasné, že Hollywoodske hviezdy nemusím, ale tento pán Jack Black to je iný level, pretože tak nesympatického herca aby človek pohladal. Po tých dvoch tohtoročných prepadákoch si snáď uvedomí, že pri hororoch nemá čo hladať, a to ani v prípade, že ide o neškodné PG-13 filmy. Sequel k Goosebumps nie je zlý, ale je ešte menej hororový, než jeho predchodca. Masky sú ale stále velmi pekné, deti majú medzi sebou podarenú chémiu a keďže sa natáčalo v okolí Atlanty, je tu plno ludí, ktorí sa v menších úlohách objavili v Stranger Things. Aj vďaka krátkej stopáži to ubehne rýchlo a sviatočná nálada je spracovaná príjemne. Často sa pobavím na nezmyslených prekladoch názvov do našich jazykov, ale tentokrát v prípade vtipu víťazí uvedenie Halloweenskeho hororu, ktorý mimochodom nepatrí nikde inde než na DVD, do kín v marci. + herečka z Tales of Halloween + herec z It + herec z Castle Rock + herečka z The Collection + herec z Stranger Things ()

Galerie (21)

Zajímavosti (5)

  • Během scény v 18. minutě, kdy dva kluci jsou pronásledováni partou tří výrostků na kolech, je k zemi srazí zahradní hadice. V dalším záběru (zepředu) sice výrostci dopadají na zem, nicméně jejich kola záhadně zmizí. (dom156)
  • Film měl mít původně název „Goosebumps: HorrorLand“. Následně byl přejmenován na „Slappy's Revenge“. Nakonec byl přejmenován ještě jednou na Goosebumps: Haunted Halloween. (ČSFD)
  • Natáčelo se ve státu USA – Georgia, konkrétně ve městech Covington, Atlanta a Decatur. (BMW12)

Reklama

Reklama