Husí kůže 2: Ukradený Halloween

• Austrálie

• Kanada

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA, 2018, 90 min

Nemám se žánrem dětských hororů žádné zkušenosti. Neviděla jsem ani první Goosebumps. Ale na dětský film to bylo opravdu dobré. Vtipné, svižné, strašidelné a příjemně se koukalo i na ta monstra. Rozhodně žádný propadák. 4*(29.10.2018)

Som spokojný. Z viacerých dôvodov. No najmä z dvoch. V prvom rade som rád, že som sa k filmu dostal ešte tento rok a nie v januári (alebo ako sa tu píše teraz až v marci) a okrem toho ma teší, že som si ho aj celkom príjemne užil. Postavy sú okey, Slappy je vtipný a pritom aj celkom efektívny padouch a okrem toho som miestami vôbec nevedel kam bude film smerovať. Možno síce pri konci vieme, že budeme mať ten klasický happy-end, no celkovo to funguje uspokojivo. Vizuálne je podľa mňa film celkom okey. Niektoré efekty sú super, iné sú zase trošku divné, no myslím si, že vyzerá to reálne o niečo lepšie ako prvý film. Moc si už prvý film síce nepamätám, no mám pocit, že je tu niekoľko kreatívnejších momentiek a bavilo ma to. Teda až na pár vecí. Občas som mal pocit, že Madison Iseman bola trošku plytká a málo zaujímavá. Viac-menej jej postava nemá tomu moc čo pridať. Je super, že sa tu objavil aj Jack Black, no jeho postava je tu podľa mňa absolútne nevyužitá. A mrzí ma to z toho titulu, že v prvom filme bol super a chcel som ho v role R.L. Stina vidieť znovu. A tu dokopy ani reálne nakoniec nemusel byť. Popravde, načo tu vlastne bol? Niektoré scénky sú trošku divné a mizerné. Najmä s tyranmi, ktorých tu musíme mať. A okrem toho si myslím, že sme sa do poriadnej akcie mohli dostať trošku skôr a v úvode je film trošku monotónny a jemne nudný. Ale keď sa začne dvíhať, tak je to super a užíval som si to. Napriek tomu rodinnému tónu si myslím, že film stojí za pozornosť. Ak sa vám páčil prvý film, možno si užijete aj tento. Za seba hovorím, že ja áno. Hodnotenie: B-(10.12.2018)

• - Natáčelo se ve státu USA – Georgia, konkrétně ve městech Covington, Atlanta a Decatur. (BMW12)