Epizody(8)

Druhá řada se odehrává několik měsíců po událostech první série, tedy po uzavření případu Cory Tanetyové. Detektiv Ambrose, stále plný svých vlastních démonů, řeší další případ, co má zcela jasného viníka, ale postrádá jakýkoliv smysluplný motiv. (Česká televize)

Yardie

Další zajímavý případ s velmi dobrým zpracováním. Šablona seriálu zůstala stejná, ale případ byl od počátku velmi chytlavý a člověk opět čekal, co se z toho vyklube. Bill Pullman hraje postavu detektiva výborně, takový zvláštní týpek. Seriál má takovou opravdovou, syrovou atmosféru, která člověka vtáhne a nepustí. V průběhu seriálu si člověk sám vymýšlí teorie, jak a co se stalo, které mu během dalšího dílu vyvrátí a začíná se od znovu. To bylo i v první sérii, ale zde možná více. Opět se to povedlo a jsem zvědav na třetí sérii. Howgh! ()

Charlie84

Je to spíš poctivá seriálová práce, než nějaké velké terno. Ale i to se v dnešní době cení. Seriálů je hodně, ale těch co nejdou jen na efekt, pomalu ubývá. Ale občas i nějaký přibyde, jako třeba tenhle:) Co se týká Pullmana, je to dost svéráz. Nevim, jestli bych ho chtě vídat nějak pravidelně, ale sem se hodil. Pětka spíš z milého překvapení. ()

tranquill

"Člověk málokdy najde to, co očekával..." Tentokrát jsem našel ještě více mysterióznosti a po druhé sérii má tento seriál s charismatickým Billem Pullmanem dobře našlápnuto. ()

deLaFere

O kapku slabší než první série, postava Billa Pullmana je méně zajímavá a jeho sexuální hrátky prostě flashbacky do jeho dětství nevynahradí. Biel byla nahrazena zajímavou, ale ne tak výraznou postavou. Přesto si seriál rámcově svou úroveň udržel. Scénář je opět celkem logicky a uvěřitelně postavený, byť jsem již nepociťoval takové napětí jako v první sérii. Určitě zajímavá sonda do celkem specifické sekty bez výrazného náboženského zaměření. Co bych vytkl je horší psychologický profil mladého vraha, na začátku je zmíněna jeho výjimečnost se kterou se bohužel vůbec nepracuje. Ale celkově to bylo stále dobře koukatelné a to se počítá. ()

Monggol

Táto séria trochu kríva, ale tak to už s druhými sériami chodí. Iritovala ma po celú dobu tá černošská policajtka s tragickým výrazom na tvári. Zachraňoval to výborný výkon Carrie Conn, a samozrejme Bill Pullman. Ale nechať sa vydierať len preto, že sklátil kamarátku svojej dcéry... To jako vážne? ()

Najt

Druhá řada tohoto seriálu byla opět kvalitní a příběhově povedená. Musím ale přiznat, že první řada byla lepší. To ale nic nemění na tom, že hodnotím stejně jako předchozí. Ona tato řada byla kvalitně stejná, jen předchozí dění pro mě bylo sympatičtější. Jdeme na 3 sérii. ()

lake-lake

Když se do rodného městečka vrací ženská, kouká z toho romantika. Když do rodného městečka zavítá (ať už z jakéhokoliv důvodu) chlap, kouká z toho průšvih. Náš starý dobrý známý, detektiv Harry Ambrose, si prostě nedá pokoj, a vyslyší prosbu čokoládové lgbt ochránkyně zákona Nová(č)kové a nakýbluje se do domu svého kamaráda. Nejenže se mu vracejí nepěkné vzpomínky na městečko Sklep, musí čelit i drsné realitě a vyšetřit případ malého neúspěšného (?) botanika. ...přičemž vůbec nezaškodí promrskat si v předstihu stupňování podstatných jmen 1. grass 2. weed 3. jimson weed ()

iz67

Ani druha serie neubrala. Nadprumerna podivana. Na Pullmanuv trochu vysinuty projev uz jsem si zvykl a uzival si ho. Krasnej vykon detskeho herce. Vysledek se sice dal predvidat, ale na zazitku to neubralo. ()

Hemlock

Stává se velice často, že po úvodní excelentní řadě vypadá druhá řada jako kryplík, co neustále lapá po dechu. Nápad není špatný, ale chybí mi komorní atmosféra z první série a lulan Julian stojí v čele nesympatických postav, které v některých scénách vypadají jako by měli organické poškození mozku. Hodnotím průměrně, tedy trojec a 50%. ()

iN

Skvěle vystavěný začátek a střed série, kdy se proniká za zvuků všudypřítomného metronomu do největších tajů městečka Keller - ale oproti jedničce je ten konec (8. díl) moc rozplizlý a skoro i zbytečný. Ale ty 4 hvězdy tomu taky dám :) ()

DExUS

V istých smeroch pútavejšie ako prvá séria, flashbacky mali význam a dotvárali dej. Nebolo treba nič skipovať. Bolo to ale zbytočne komplikovaným spôsobom zamotané. Vďaka tomu to držalo to diváka pri obrazovke. ()

muti

Highlightom série boli jednoznačne praktiky kultu a jeho celkové deštruktívne správanie. Mínusom boli predvídateľné napojenia na všetkých dôležitých občanov ako aj nedokončené dozvuky hypnózy a kontroly nad ľuďmi. Čakal by som armádu zombies čo sú schopní všetkého, napokon šla celá linka do zabudnutia. Absolútne zmeny konania postáv Very a Juliana na záver boli tiež trošku na škodu. Inak fajn, som zvedavý na ďalšie série ()

johnnie78

Obě série byly zatím super a dvojka mě do jisté míry něčím chytla ještě víc, než jednička (možná je to tím, že je v ní víc creepy a hororových momentů). Jenže na rozdíl od první série, kde při rozuzlení do sebe všechno zapadlo, u dvojky mi závěr přišel ne úplně dotažený a ve vzduchu stále visí pár otázek. Zkusím je teď nastínit - a pozor, možné spoilery. 1) Na rozdíl od jedničky musím říct, že mi přes veškeré vysvětlování zůstal motiv té úvodní vraždy vlastně dost nejasný. Ne že by jej tvůrci nevysvětlili, ale prostě proto, že mi to za daných okolností přišlo velmi málo uvěřitelné. Chybělo mi i vysvětlení, proč vlastně vrah obě mrtvoly tak zvláštně aranžoval, myslel jsem, že to má nějakou spojitost s něčím, ale nakonec to vyšumělo. Vůbec mi přišlo, že ta dvojnásobná vražda byla ve druhé sérii jen proto, aby "bylo co vyšetřovat" a pro hlavní dějovou linku byla vlastně strašně nedůležitá - série je spíš rodinné psychologické drama nastolující otázky o smyslech pojmů jako je domov, mateřství atd. Za druhé - jakou úlohu hrál v celém příběhu ten chlapík Glenn Fisher? Jeho postava tam nakonec vyšla úplně naprázdno. 3) Vůdce sekty "Maják" - v jedné z epizod je naznačené, že ho Vera zabila. Čekal bych, že se to objeví v nějakým flashbacku na konci, nakonec by se dal lépe pochopit i motiv té hlavní vraždy. ()

jackalsc

Druhá sezóna je o mnoho lepší než ta první. Kroutil jsem hlavou proč detektivovi dali tak zvrácené masochistické potřeby hned na začátku. Důsledkem bylo naprosté znechucení postavy. V této sezóně je to aspoň potlačené na naprosté minimum, což je velmi dobře. Celkový děj je také o mnoho lepší. Máme zde místní kult a nakonec i postavy kterým se věnuje pozornost a celkově se vyvíjí a něco k nim cítíte. Ne jak v první sezóně, alá vysypání pytle 2D charakterů pobíhajících splašeně okolo. Toto bylo hodně slušné kriminální drama. ()

hony23

2. série mě sice chytla hned od začátku, ale postupem času to trochu ztrácelo šťávu a také závěrečné rozuzlení mi přišlo přitažené za vlasy. Jinak se tvůrci drželi starého schématu, na záčátku dojde k těžko pochopitelné vraždě, kdy pachatel je znám a na motiv se snaží přijít starý známý detektiv Ambrose. ()