Epizody(8)

Druhá řada se odehrává několik měsíců po událostech první série, tedy po uzavření případu Cory Tanetyové. Detektiv Ambrose, stále plný svých vlastních démonů, řeší další případ, co má zcela jasného viníka, ale postrádá jakýkoliv smysluplný motiv. (Česká televize)

Kozlowski8

Záhadný případ, který řeší detektiv Ambrose společně s mladou policistkou je zavede mezi místní komunitu zvláštních lidí a Ambrose i policistka Novaceková odkrývají souvislosti, které jsou pro oba velmi osobní. Druhá série mne dokázala vtáhnout trochu víc, než ta první. Byla tajemnější, měla větší spád (i když i zde byly pomalejší pasáže) a přes místy trochu překombinované vyprávění byla ucelenější. K opět výbornému, charismatickému Pullmanovi, tentokrát přibyli rovněž skvělí Carrie Coon a Elisha Henig. 75%. ()

Kyrgyzstanec

Pár skvělých věcí z první série se zachovalo. Chytře pro další "whydunnit" zvolili prostředí kultu, kde vybrali víc zajímavých motivů. Ale nějak moc se děj točí v praktických scénách, které spojují dedukci, což v tradičních detektivkách dává divákovi příležitost připojit se k vyšetřování, tady to moc nedává smysl. První série mě totálně dostala, druhá jen průměrně. ()

Hombre8

Domotaný příběh, kde hlavní roli sehrávají pomatená matka, ultramanipulativní lžimatka a jejich harant s výzorem čertíka Bertíka (kdo si ještě pamatuje), zcela nepodobný komukoliv ze svých rodičů, za to však se jménem odpovídajícim zplozenci pekla a i se tak chovajícím. V ději se to jen hemží trestnými činy, mrtvolami, ale nakonec se všichni v pohodě rozejdou jako by se nic nestalo. No nevím... Na třetí serii pravděpodobně bobek. ()

jojo33

Carrie Coon je hlavnym dovodom sledovat tuto skoro mormonsku (alebo co je to za posahana uzavreta spolocnost) alternativu hry na macku a mys. Je prekliate sexy aj bez make-upu a jej herectvo patri k najprirodzenejsim vystupom v TV za posledne roky. Mlady vrah (alebo obet?) menom Elisha Henig si zase svojim presvedcivym emocionalnym vykonom dlazdi cestu k ambicioznejsim projektom. A Bill Pullman je uz istotou od prvej serie... tato poloha mu sakramentsky sekne a nebojim sa povedat, ze na stare kolena vyzrel do hereckeho skoro-levelu typu Hopkins alebo Pryce. PS: Carrie beriem si ta za zenu! ()

draxxi

Perfektni scenar plnej necekanych zvratu a k tomu paradni obsazeni v cele s neuveritelne prevedcivym klukem. O neco slabsi nez prvni rada, ale porad nadprumer. 21/5/2023 86% ()

Vena69

Druhá série je vyzrálejší, důmyslnější než ta první. Už tady sice není Jessica Biel, ale seriál se o to víc věnuje detektivu Ambrosovi a chemie mezi ním a Verou (Bill Pullman a Carrie Coon) je tím nejlepším z celé druhé série. Osobní život detektiva Ambrose, který mě v první sérii moc nebavil, je tady o tolik zajímavější. (A už tady není ta tlustá ženská!) Přiběh Juliana se sice zdá méně zajímavý než Corin případ v první sérii, ale moc pěkně se vyvíjí a dostane se minimálně na stejnou úroveň. Přál bych si větší konfrontaci mezi policií a sektou. 75 % ()

Forrestovi

Nejspíš jsem si zvykla na postavu detektiva Harryho a hlavní myšlenku seriálu jako takovou, takže za mě je Julian lepší než první Cora. Sice mě kult jakýchkoli sekt neláká ani ve filmovém zpracování, nicméně v případu Juliana to bylo stravitelné. Zajímavé také je, že zločinec je opět naprosto nevinný a mírumilovný člověk, který svou vinu velmi těžce nese a ač jsou okolnosti zločinu a motivy zločinu polehčujícími okolnostmi, zločinec viní především sám sebe (stejné jako u Cory). To se v dnešní reálné době moc nevidí. ()