Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

Tosi

Film se natáčel zřejmě v kalných odpadních vodách, páč ve scénách pod vodou bylo hovno vidět. Zmatenost a uspěchanost děje tomu nasadila korunu a i přes snahu upírky Belly je z filmu čistej žánrovej průměr. ()

Lachtaan

Před spuštěním filmu mnou vždycky cloumá dilema, jestli si pustit nějaký z mnou ještě nedotčených postarších kultů nebo jestli se mám mrknout na nějakou novinku. S těmi se v současnosti roztrhl tak obrovský pytel, že je zkrátka třeba se jim věnovat i s rizikem toho, že se nakonec budou jevit jako ztracený čas. Underwater je ke své smůle velkou většinu své délky nepřehledným, chaotickým pobíháním po oceánském dně, kde partu těžařů-smolařů začne cosi nebezpečného ohrožovat. Monstra se nakonec svým vzhledem jeví jako jediné pozitivum tohoto rychle zapomenutelného sci-fi thrilleru. ()

BROKEN_

Stěžovat si na tenhle film opravdu nebudu, mě to sedlo. Od začátku až do konce se pořád něco děje, a ani na chvíli film nenudí, to tempo je velký plus. Dále postavy jsou zcela v pořádku, chovají se přesně tak jak by se člověk měl v takových chvíli chovat. Ale co si budem povídat, je tady Miller se svými někdy až otravnými kecy, které můžou některým kazit atmosféru, a hlavně může být rušivý element filmu. Já jsem ale byl ve finále rád, byl celkem cool. Jinak ostatní herci hrají přesvědčivě, a každý byl ve své roli bezchybný. Kristen Stewart zahrála roli opravdu dobře, a její charakter se mi líbil. Po technické stránce je film skvěle zpracovaný. Samotný monstra vypadají velmi dobře, a ani jednou jsem neměl pocit, že je CGI špatný, ne vypadá to fakt skvěle. Atmosféra filmu je v některých momentech opravdu nepříjemná, jelikož dívák neví co má očekávat, jak vypadají monstra plus pod vodou je hovno vidět, takže o to více se snažíte vnímat okolí. Film Underwater mě vůbec nezklamal, po traileru jsem se opravdu těšil, a nakonec je to povedená žánrovka, která sice není nikterak inovativní, a ničím neohromí, jenže to zároveň neurazí, pořád se něco děje, a vizuálně je film na vysoké úrovni. Takový filmy mám zkrátka rád, takže bude super, když takové filmy klidně budou vznikat dál, jen je pravda, že přijít s něčím originálním je celkem složitý. :) ()

filmmovier

Ani od tohoto filmu jsem neměl přílišná očekávání, přesto jsem byl zklamán. Potenciál tu byl, to je samozřejmé. Navíc podobných žánrových filmů, ať už z vesmíru nebo ze dna oceánu, se točí pomálu, takže každý podobný příspěvek je vítaný. Ze Života s Ryanem Reynoldsem jsem byl jak )o jeden z mála nadšený, tady ale bohužel není moc co, z čeho být nadšený, leda možná tak z hereckého výkonu Kristen Stewartové (ale pouze v rámci možností, protože není špatný, ale ani nijak úchvatný) a sympaťáka Cassela, který by klidně mohl dostat víc prostoru. Jinak mně to celé prakticky nebavilo, snad jen to finále bylo fajn a monstrum příjemně cthuluovské. Ale film vypadá dobře a má fajn tempo (stopáž je tak akorát), takže za to rozhodně plus. Příběh se rozjel dobře, ale bohužel už po pár minutách mi bylo jasné, že v načatém stylu rozhodně pokračovat nebude. A měl jsem pravdu. Pod vodou je čistokrevné a těžce průměrné béčko, které neurazí, ale rozhodně nenadchne. Na sobotní večer na Nově nebo Primě je to vyloženě super. ()

Johnny.ARN

Príšerky z vesmíru majú na chvíľu pauzu, teraz sa venujeme príšerkám pod vodou. Cením to minimalistické poňatie, ploché ( doslova) charaktery, bez zbytočných vysvetľovačiek ( miestami na škodu ) so spádom a správnym tlakom ( zase doslova ). Neúspešná upírka si je vedomá svojich možností, nerobí ťahy ktorým by sama nerozumela, nehrá sa na superhrdinku pred divákom. Rovnako tak aj ostatní. Film o malom počte postáv a veľkom pošte príšer a efektov. Pre mňa obrovský mínus, že je to celé v tme a tie lúče z bateriek seriózne nestačia. Našťastie, rejžo si bol tohto nedostatku vedomí a nesilil to na dve hodiny. Takže v konečnom dôsledku priemerny mystery-sci fi-survival film, kde ste síce hodený priamo do deja, ale za to viete, ako to bude pokračovať a kde to skončí. V kine by som to ale nedal. 3 z 5 ()

Mrkvič

Skvělá Kristen v atmosférickém podvodním thrilleru. Předchozí vesmírný film režiséra by mě málem unudil. Zde jde o první minuty o akci a boj o přežití. Herecky se film moc povedl. Informací mám také dostatek. Občas problesknou útržky vyprávění k nějaké postavě, ale tempo vyprávění to ani trochu nenaruší. A s hudbou Marca Beltramiho film působí občas docela velkolepě. ()

oveckaoa

Ty 2 hvězdičky dostane to creepy obří monstrum , které , ale je bohužel tak debilní, že mu natrhne prdel holka co hrála ve Stmívání. Jinak se jedná o průměrný horor s absolutně nezajímavými postavama (budiž mu, ale k plusu, že zde není žádná vata a hned se rozjede). Většinu smrtí člověk ani nezaregistruje (zhruba 2 lidi umřou poté co vybuchnou v důsledku ztráty tlaku) ani jedna není originální (i na závěrečné obětování a záchranu dojde nebojte) a příšery se objevují sporadicky. Většinu filmu jde vidět velké hovno což taky nepotěší. 40 procent čekal jsem to lepší teda. ()

noriaki

Vím že bych neměl v hororech řešit logiku, ale pořád mi nešlo do hlavy, proč někdo na dně Mariánského příkopu kachličkoval koupelnu. A jak je možné, že do základny prosakuje voda a všichni pořád žijí. Když jsem se oprostil od těhle hnidopišských myšlenek, dostal jsem slušný survival v exotickém prostředí. Desetikilometrová hloubka sice není přímo vesmír, ale smrtonosností se mu vcelku vyrovná. Dokonce až tak moc, že jsem si postupem času říkal, že bych se bez nějakého monstra úplně obešel a užil si katastrofický thriller ve stylu Dobrodružství Poseidonu. ()

asirtes

PLUSY: Veľmi slušne nastavené časovanie/budovanie napätia + zdarene natočené klaustrofobické scény a prostredie + Kristen hrá ako hádam nikdy. MÍNUSY: Slabšie dialógy + klišoidné zápletky + (pozor spoiler) absurdita v zakončení filmu, kedy by síce možno boli zachránené 2 životy, ale tsunami spôsobená výbuchom by zrejme zabila tisíce ničnetušiacich obyvateľov pobreží. ()

Pavlínka9

Film jsem chtěla vidět ihned po traileru, protože jako člověk, který má problém se stísněnými prostory a klaustrofobické snímky mi pomalu zpomalí tep - jsem byla zvědavá, copak z toho bude :) A jsem tedy spokojená :) I když si myslím, že pokud by běhala v kalhotkách po těch prostorech - byla by jí zima, ale tak víte jak - efekt to mělo :D Je to sice klasická "bubačka", ale mělo to na mě opravdu veliký efekt...A na začátku a na konci skvěle svižně bez zbytečných okecávaček vysvětleno jaká firma co dělá a proč...Super :) ()

elanius

(79/2022) / Veľmi príjemné prekvapenie. V prvej trištvrtke filmu sa ťažko hľadá niečo čo by nefungovalo. Tlieskam castingovej produkcii, táto parta môže smelo konkurovať posádke Nostroma. Kristen tomu dala tvár a zbytok s Casselom na čele sa k nej náramne hodili. Minimum pátosu a kecov a za asi dve minúty sa ide rovno na vec. Na filme je vidieť aj slušný budget a kombinácia cgi a kvalitných props sa naozaj podarila. Je to super natočené a veľmi rozumne dávkované. Možno koncu chýbala trochu väčšia dramatizácia a napätie, celkovo ale nadpriemerný klaustrofobický survival. (8/10) ()

lennyd

Mohl to být den jako každý jiný. Pracovní, nudný den. Tedy pokud považujete za nudu být stovky metrů pod mořskou hladinou, v hypermoderním těžebním zařízení. A pokud považujete za nudu, když se (něco) (pokazí), a celé zařízení se začne rozpadat. A zbude vás jen pár. A cesta ke svobodě vede hluboko po mořském dně. A kde vás honí něco, co má ke krásným barevným rybičkám hodně daleko ... Tyto filmy mám rád (když si je mohu vychutnat v teple obývacího pokoje, a když si v nejvypjatější chvíli mohu film zastavit, a zvýšený tep si trochu zklidnit). I tento zhruba do poloviny vypadal, že se zařadí k těm mým oblíbeným - sice si tvůrci trochu vypomohli, a místo vizuálních efektů použili všudepřítomnou tmu, pouze rušenou blikáním varovných světýlek. Pak se to ale nějak zvrtlo v - "půjdeme sem .. aha tady to nikam nevede .. půjdeme tam .. aha musíme jít jinam ...". Takže zajímavý začal být už jen konec, a to možná bylo tím, že Kristen Stewart a Jessica Henwick začaly pobíhat v miniaturních plavečkách.. ()

bizz_mjc

Zábavný béčko, co se vrhne do akce, jen co si divák sedne do sedačky. Kirsten role sedla jaxviňa a potvory rovněž peckový; ta požíračka byla dokonalá. ()

hroubek

Nečekaně působivá podívaná. Pod vodou je mnohem lepší film, než jak ho prezentovaly trailery. A i přestože má film "béčkovější" zápletku, tak jsem se nenudil. Režisér William Eubank předvádí celkem velké divadlo a po řemeslné stránce mu nelze skoro nic vytknout. Eubank nasadil ze začátku hodně zběsilé tempo, a nezdržuje se zbytečnými vysvětlovačky a ani výraznějším představením hlavních hrdinů. Sazí totiž na nepříjemnou atmosféru, napětí, a herce. Kristen Stewart je zde opravdu hodně fajn a je dobře, že jako herečka zkouší jiné žánry a polohy. Vincent Cassel je neselhávající jistota a má obrovské charisma. T.J. Miller hraje ten typ postavy jako vždy, a kupodivu to není na škodu. Jesssica Henwick a John Gallagher Jr. příjemně doplňují ostatní. Film má rychlé tempo, a když se zpomalí, a postavy si něco řeknou, tak je příjemně civilní a svým způsobem opravdové. Bohužel to musí nějak vygradovat. Trochu zamrzí, že se film musí v poslední půl hodince akčněji rozjet. To nic naštěstí nemění na tom, že jsem ve výsledku spokojený. Podruhé to asi neuvidím, přesto o špatném filmu nemůže být řeč. ()

MikeZ

Kdyby Scott Snyder zažaloval Eubanka za vykradení komiksu The Wake, asi bych se nedivil. Jinak solidní béčko s Ripleyovou pro chudé. 6/10 ()

VanTom

Úvodní kolaps podmořské těžební stanice intenzivně chytnul a vtáhnul, jak se však hrstka přeživších pustila na strastiplnou cestu po dně k záchranným modulům (a narazila na masožravá monstra), už to taková výhra nebyla. Hlavně když se rozhovořili o čemkoliv jiném, než věcném a akutním. Nepodařilo se prodat heroické ani náhodné skony, takže přes atraktivní smrtící prostředí (ne tedy, že by z něho šlo něco vidět) se snaživý žánrový přírůstek utopil v průměru sci-fi béček. ()

Timak

Takový Vetřelec pro novou generaci. Dokonce i na kalhotky došlo. Škoda těch posledních 20 minut, to byl totální průser a nemohla za to překvapivě Kristen, která (ne)hrála to co vždycky. ()

Sany33

Po záverečných titulkoch mi napadla trojica super-hrdinských epizód seriálu South Park, kde sa vŕtalo do dna oceánu a tiež to narobilo kopec zloby. Pod vodou pripomína hranú verziu tejto udalosti, len smerovanú do temnoty, atmosféry a bohužiaľ aj otrepaných schém. Skrátka klišé jednohubka, ktorej kvality začínajú na kamerových spomaľovačkách, pokračujú zopár solídnymi hercami a končia hudbou Marca Beltramiho. Plusom však je, že ani výraznejšie neurazí, i keď hlbinné hlasy príšer by v podobných filmoch už mohli znieť aj inak ako genericky. 47% ()

lykan9

Pod vodou má velké plus v tom, že jede hned od začátku a nijak se nezdržuje představováním postav. Divák si k nim sice nevytvoří žádný vztah, ale vzhledem k tomu, že podobných filmů bylo již v minulosti natočeno přehršel, tak proč se s tím zdržovat. Tento s nadsázkou horor je sice předvídatelný a místy až fádní, ale příjemně ubíhá a díky tomu, že trvá jen něco málo přes 90 minut, tak nestihne ani nudit. Tvůrci si sice mohli trochu pohrát s příšerami, ale díky tomu, že jsou ve tmě, to taky ani moc nevadí. Underwater je prostě slušný film, který stojí za to aspoň jednou vidět. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu