Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (více)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

IronRocky

Na první shlednutí mě film moc nezaujal a chvílemi jsem usínal. Ale na druhé shlédnutí mě film už více zaujal. Škoda jen nudného a pomalého rozjezdu filmu, ale druhá polovina filmu je jak má bejt - dobrá atmosféra a hodně napínavá. Jinak film je dobře natočen a zahraný. ()

Pai-Mei

Veľmi dobre zvládnutý film na rok 78. Hudbu nepočuť často, čo je pri hororoch dosť dôležitý prvok. Keď sa však hudba na nejakú chvíľu objavila, kvalita fimu išla dole. Na šťastie je tu takýchto scén málo. Dej je stále v pohybe, takže sa človek nenudí a kvalite určite pridal aj Donald Sutherland, ktorý zahral veľmi dobre. Pri náhodnej strate chuti dopozerať film do konca treba rozhodne vydržať, koniec je totiž brutál. ()

Olafsson

Na sedmdesátky překvapivě kvalitní provedení a to i co se týče trikové části. Dobrý casting, poutavý příbeh, překvapivý závěr. Zasloužené čtyři hvězdy, ()

iz67

Na to, kolik filmu je, si udržel jistou atmosféru. Jsou tam samozřejmě mnohokrát před tím a po tom použité věci (poslední obraz), ale přesto docela fajn. ()

Blazkowicz

Dlouhé jak šráky. Většinu času se tam stejně nic neděje a když ano, tak už to člověk ani nevnímá, jak je z toho znuděný. Pointa příběhu jako dobrý, ale provedení je prostě tristní. 2* ()

adamix

Mysteriózna a vcelku dosť paranoidná stará chuťovka, ako od Cronenberga, Cravena a iných hororových majstrov starej generácie, ktorá do polky zaujme konkrétnymi detailmi a skrytej, neznámej a pomaly rastúcej hrozbe ,,lupičov tiel", zatiaľ čo v tej druhej už ide do tuhého a vystačí si vkľude aj bez akcie či litrov krvi. Výborný príklad pre horor o parazitoch, pri ktorej snáď už len náročnejší diváci budú potrebovať menšiu dávku trpezlivosti skrz dlhšiu stopáž. ()

ric

Ta atmosféra se dala krájet snad od samého začátku. Bohužel (zatím) nemůžu srovnat s originálem, ale tento remake je moc podařený, takže originál mě zajímá velmi. ()

DooFooS

Nezapomenutelný snímek pro pomalu se vtírající tísnivou atmosféru a Sutherlandův závěrečný jekot, ze kterého mě mrazí v zádech ještě dnes. ()

djbarrel

Temná a dusná atmosféra strachu a nejistoty. Všudypřítomná paranoia. Skvělá hudba a dobré herecké výkony k tomu dělají z tohoto filmu dost solidní atmosférickou pecku. Navíc potěšil i konec, který tentokrát happy end postrádá. Jediná vážnější chybička je poměrně dlouhá stopáž, která způsobuje, že se objevují hlavně v druhé půlce hluchá místa. 82 % ()

brtko

Ta atmosféra si jednoznačne zaslúži vyššie hodnotenie.. Posledná pol hodinka je naozaj mizerná a v podstate o ničom. Inak jednoznačne skvelý horor s nahou Brooke Adams. ()

Aywes

Fajn klasika s příjemným nápadem.Žádné složité vysvětlování.Děj se rychle vyvíjí a nemohl jsem si na něj ztěžovat.S klidným srdcem daruji 4* a budu bedlivě sledovat květiny. ()

david666

Námět za 5, provedení tak za 3. Čekal jsem trošku více ponurou atmosféru a více hororových prvků. Taky s nějakým vysvětlením a propracováním děje se tady tvůrci moc neukázali. Takže si z filmu pamatuji víceméně jen závěrečný křik D.Sutherlanda, který mě celkem vyděsil. ()

Naiki

Byt to prvni film, budiz, dalo by se to snad prekousat lepe. Ale tohle je uplne zbytecny, navic ne moc povedeny remake mnohem lepsiho originalu. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)