Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (více)
Trailer

VOD (1)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

Trailer

lamps

Po Vetřelci asi nejlepší sci-fi horor 70. let. Hustá atmosféra by se dala krájet, vesmírné vetřelce vůbec nepoznáme, čímž se výborně násobí napětí a čím více jsou hlavní hrdinové znepokojení, tím více i v nás narůstá pocit nejistoty a izolace. Klubání "duplikátů" je pak vskutku děsivá a nefalšovaně hororová záležitost. Herci jsou dobře zvolení a v rámci žánru podávají hodně slušné výkony. Zajímavá je určitě i závěrečná část, kdy by většina čekala zásadní zvrat, ovšem režisér nás nakonec dokonale překvapí a u závěrečných titulků jsem na chvíli zůstal jako opařený. Dnes už snímek samozřejmě takový strach nenahání, ale pořád dokáže docela nepříjemně zabrnkat na divákovy nervy. ()

MM_Ramone

Film "Invázia zlodejov tiel", ktorý natočil v roku 1978 režisér Philip Kaufman, je remake rovnomenného snímku z roku 1956. Ten som zatiaľ ešte nevidel. Zároveň je to i filmová adaptácia literárnej predlohy, ktorú napísal v roku 1955 americký spisovateľ Jack Finney. Túto jeho novelu som tiež ešte bohužiaľ nečítal. No pozhliadnutí tohto remake snímku si iste pozrem i originál a určite si niekde zoženiem knihu. Príbeh o sofistikovanej invázii mimozemšťanov s cieľom ovládnuť našu planétu ma velice zaujal. "Invázia zlodejov tiel" je veľmi dobrý sci-fi snímok. **** ()

Seabeast

Remake Invaze zlodějů těl vzniknuvší po 22 letech je tedy ovšem řádný pokles dolů. I přes hodně zajímavou účast herců jako Donald Sutherland, Jeff Goldblum, Brooke Adams a dokonce i Kevin McCarthy (minirolička a původní hlavní role) se jedná o takovou zívárnu, kterou je docela těžké v závěrečných minutách dokoukat. Což o to, rozjezd a příběh do půlky by ještě šel, ale zbytek zkrátka uchází. Oproti prvnímu zfilmovanému originálu jakoby úplně chyběla ta tajemná a tísnivá atmosféra. Stejně je na tom pronikavý pocit beznaděje, jehož letmý náznak možná někdo zaregistruje. Objektivně bych hodnocení viděl kolem trojhvězdí, ale jelikož mě adaptace z roku 1956 uchvátila mnohem víc, tak hodnotím přísněji. Zklamání. ()

Krt.Ek

Řekni, kde ty kytky jsou - inu, chystají se na invazi, pí R. A-tak: (ne)buďte necitou a pojďte si taky přičichnout, pane Sutherland. Ta pronikavá vůně, hleďte, co provedla s pány Goldblumem a Nimoyem, inu jako znovuzrození, úplně noví lidičkové. Rezistence? Když jste už dva dny nespal? Dobrou noc! 75 % ()

Chrustyn

No, docela zklamání. Na film jsem byl dost zvědavý ale nakonec mě moc nenadchl. Ne, že by byl špatný to v žádném případě. Má velice dobré herce v čele s výborným Sutherlandem, povedenou kameru a skvělou hudbu. Jen mi přišlo, že film plyne až moc pomalu a dost často jsem se nudil. Ale konec mě dostal. ()

• Robert Duvall hraje cameo roli kněze na houpačce. (D3VIL)
  • Podle DVD komentáře režiséra Philipa Kaufmana dostal herec Robert Duvall "honorář" v podobě značkové bundy Eddie Bauer. (D3VIL)

Související novinky

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (více)

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)