Reklama

Reklama

Invaze zlodějů těl

  • Česko Invaze lupičů těl (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (177)

lamps 

všechny recenze uživatele

Po Vetřelci asi nejlepší sci-fi horor 70. let. Hustá atmosféra by se dala krájet, vesmírné vetřelce vůbec nepoznáme, čímž se výborně násobí napětí a čím více jsou hlavní hrdinové znepokojení, tím více i v nás narůstá pocit nejistoty a izolace. Klubání "duplikátů" je pak vskutku děsivá a nefalšovaně hororová záležitost. Herci jsou dobře zvolení a v rámci žánru podávají hodně slušné výkony. Zajímavá je určitě i závěrečná část, kdy by většina čekala zásadní zvrat, ovšem režisér nás nakonec dokonale překvapí a u závěrečných titulků jsem na chvíli zůstal jako opařený. Dnes už snímek samozřejmě takový strach nenahání, ale pořád dokáže docela nepříjemně zabrnkat na divákovy nervy. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Film "Invázia zlodejov tiel", ktorý natočil v roku 1978 režisér Philip Kaufman, je remake rovnomenného snímku z roku 1956. Ten som zatiaľ ešte nevidel. Zároveň je to i filmová adaptácia literárnej predlohy, ktorú napísal v roku 1955 americký spisovateľ Jack Finney. Túto jeho novelu som tiež ešte bohužiaľ nečítal. No pozhliadnutí tohto remake snímku si iste pozrem i originál a určite si niekde zoženiem knihu. Príbeh o sofistikovanej invázii mimozemšťanov s cieľom ovládnuť našu planétu ma velice zaujal. "Invázia zlodejov tiel" je veľmi dobrý sci-fi snímok. **** ()

Reklama

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Remake Invaze zlodějů těl vzniknuvší po 22 letech je tedy ovšem řádný pokles dolů. I přes hodně zajímavou účast herců jako Donald Sutherland, Jeff Goldblum, Brooke Adams a dokonce i Kevin McCarthy (minirolička a původní hlavní role) se jedná o takovou zívárnu, kterou je docela těžké v závěrečných minutách dokoukat. Což o to, rozjezd a příběh do půlky by ještě šel, ale zbytek zkrátka uchází. Oproti prvnímu zfilmovanému originálu jakoby úplně chyběla ta tajemná a tísnivá atmosféra. Stejně je na tom pronikavý pocit beznaděje, jehož letmý náznak možná někdo zaregistruje. Objektivně bych hodnocení viděl kolem trojhvězdí, ale jelikož mě adaptace z roku 1956 uchvátila mnohem víc, tak hodnotím přísněji. Zklamání. ()

Krt.Ek 

všechny recenze uživatele

Řekni, kde ty kytky jsou - inu, chystají se na invazi, pí R. A-tak: (ne)buďte necitou a pojďte si taky přičichnout, pane Sutherland. Ta pronikavá vůně, hleďte, co provedla s pány Goldblumem a Nimoyem, inu jako znovuzrození, úplně noví lidičkové. Rezistence? Když jste už dva dny nespal? Dobrou noc! 75 % ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

No, docela zklamání. Na film jsem byl dost zvědavý ale nakonec mě moc nenadchl. Ne, že by byl špatný to v žádném případě. Má velice dobré herce v čele s výborným Sutherlandem, povedenou kameru a skvělou hudbu. Jen mi přišlo, že film plyne až moc pomalu a dost často jsem se nudil. Ale konec mě dostal. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (18)

  • Robert Duvall hraje cameo roli kněze na houpačce. (D3VIL)
  • Podle DVD komentáře režiséra Philipa Kaufmana dostal herec Robert Duvall "honorář" v podobě značkové bundy Eddie Bauer. (D3VIL)

Související novinky

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (více)

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)

Reklama

Reklama