Invaze zlodějů těl

Invaze lupičů těl

Invasion of the Body Snatchers

Horor / Thriller / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1978, 115 min

Tak je asi na čase se k něčemu přiznat. Ani jedna verze IOFBS se mi moc nelíbí. Nevím proč, podle hodnocení a toho že se jedná o klasiku jsem doufal že se mi budou líbit víc(v jeden den jsem viděl tuhle+verzi z 56). Nepočítám herce kteří mi přišly výborní(jen Goldblum mi připadal strašně divnej). A i atmosféra fungovala na výbornou. Ale prostě mi nesedl ten divnej postoj k filmu, nebo jsem prostě vybral špatnej den na shlídnutí. Protože i když ten film má kvality tak mi nesednul.(28.9.2012)

U původní verze z roku 1956 mi ani tak nedošlo jak moc téma reaguje na tehdejší studenou válku, jak moc je protisocialistické - lusky se snaží vymazat jakoukoliv individualitu, postavit mezi všechny na světě rovnítko. I když mi tohle plně došlo až při sledování Kaufmanovi verze z roku 78, nedá se říci, že by tento remake tak jasně reflektoval nějakou konkrétní politickou nebo společenskou situci. Kaufman natočil především kvalitní horor, film nasáklý depresivní atmosférou, která ve vás ještě dlouho bude rezonovat. Neživotnost, nevýraznost duplikovaných lidí je podpořena kamerou, která ve své plíživosti a jakési strohosti vyvolává pocity úzkosti a chladu.(1.11.2007)

Tady už nenapíšu nic novýho. Opravdovej majstrštyk! Ještě hodinu po skončení jsem byl napjatej jako kšandy. Neuvěřitelně mrazivá podívaná, která ve svém působivém závěru vyvolá ve vás krom silné depky i tak šílenou paranoiu, že minimálně dva dny po tom budete nahlížet na kolemjdoucí trochu jinak. Kromě vynikajícího Donalda Sutherlanda bych vzpomněl i Jeffa "brundmouchu" Goldbluma a hlavně Veronicu Cartwright, která zde dostala víc prostoru než ve Vetřelci, a její výkon stál opravdu za to. K nejlepším scénám patří Sutherlandův spánek a líhnutí jeho dvojníka, waaauu... Nakonec se musim přiznat k tomu, že původní snímek jsem ještě neviděl, ale po tomhle to urychleně napravim.(22.11.2010)

Philip Kaufman to ani lepšie urobiť nemohol. Originál je jednou z najlepších klasík sci-fi hororu a jeho modernizácia funguje na výbornú. Nebyť trochu pridlhej stopáže uvažoval by som aj o plnom počte. Napriek tomu, že som inváziu videl už v 4. verzii dokázala ma opäť strhnúť. Musím pochváliť najmä prácu so zvukovými efektmi (veľmi pôsobivo mrazivé), ktoré som na tak vysokej úrovni videl snáď len u novších ázijských hororov. Je to aj šikovným vedením P.Kaufmana, ktorý oprostil dokonalú "naivnosť" originálu a dodal filmu solídne zázemie ako v hereckom obsadení (od tradične veľmi dobrého Sutherlanda, cez jednu z lepších postáv L.Nimoya až po skvelú poctu hororovým klasikám v podobe Brooke Adams, najmä v jej záverečných scénach) tak vo väčšej detailnosti (ktorá však nie je lacná ako vo Ferrarovej verzii) ako aj v nápaditosti mnohých scén (finále alebo úžasne nakrútené scény ukrývania sa). Proste všetko funguje ako má, Kaufman nakrútil nádherne temný remake, ktorý mi ubral čosi zo spánku :))).(2.8.2005)

• eraserhead666

Je otázkou, zda to je remake o dvacet let staršího stejnojmenného černobílého filmu, nebo jen nové filmové zpracování novely „The Body Snatchers“ Jacka Finneyho. Na začátku se dozvíme, jak se „zloději těl“ dostali na Zemi, a oproti staršímu snímku to má trochu jinej konec. Tohle zpracování bych označil za čisté sci-fi, trochu moc dlouhé a poměrně slabé, určitě by prospěla kratší stopáž. Trikově nic moc (to verze z roku 1956 mi připadala trikově mnohem zajímavější), i když přeměněný pes se docela povedl. Dost mě bavil Sutherlandův účes, ten snad ani nemůže být přirozený :-)(17.5.2009)

• - Kevin McCarthy, jenž hrál hlavní roli v původní verzi filmu, se objeví jako muž žádající o pomoc. (D3VIL)

• - Scéna s nahou Elizabeth (Brooke Adams) byla natočena i v druhé verzi, v oblečení. Tato "mírnější" verze byla vysílána při premiéře na televizní stanici ABC v roce 1980. (D3VIL)

• - Robert Duvall hraje cameo roli kněze na houpačce. (D3VIL)