Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

kepiash

Oceňuji originální nápad i to, že se tvůrci nesnažili o nějaké vysvětlování situace, do kterého by se chtě nechtě zbytečně zamotali - nebylo potřeba. Záležet si naopak dali na napínavé a stísněné atmosféře, pro kterou divák dokonce rád odpustí i některé zjevné nesmysly, které příběh bohužel zcela nevychytal. Především - nestačilo nalákat všechny Demogorgony (název vypůjčen ze Stranger Things) na nějaké hodně hlasité místo a tam je všechny nějak hromadně zlikvidovat? Ale jelikož to zřejmě nikoho nenapadlo, máme tu další díl mého oblíbeného seriálu: "Nic neuklidí zápraží tak jako opakovací brokovnice" a ten jen tak neomrzí. ()

vurhor

Ani tolik ne horor. Spíše post apokalyptický thriller s nádechem dramatu. Ale zuby si u toho člověk bude kousat stejně, to jako fakt. Sympatická rodinka přežívá ve světě ovládaném vraždícími netvory, kteří jsou sice slepí, ale ultra citliví na jakýkoliv zvuk. Tudíž aby mohla rodinka pokojně žít, musí být pořád v absolutní tichosti. Nápad jak hrom! Film dělá dost dobrou práci v rozvíjení vztahů mezi jednotlivými členy rodiny, plus zároveň stíhá být napínavý a hrůzyplný. Téměř naprostá absence dialogů a jakýkoliv hlasitějších zvuků dělá z tohoto filmu docela unikátní podívanou, doporučuju pustit si se sluchátky! A některé scény jsou fakt frustrující jak prase. Například když se mámina dostala do určité zapeklité situace ve sklepě, která se ještě více zkomplikovala jejím těhotenstvím, to jsem se fakt chytal za vlasy. Uf... Škoda jen, že ke konci film zaběhne do krapet většího klišé, během něhož se vytrácí i napětí. Ale i tak dost dobrá podívaná. A velice rád bych viděl i nějaké pokračování. Průměrné 4* ()

JohnCZ

Remake Signs s demogorgonem reagujícím na jakýkoli zvuk v hlavní roli? Oh yeah. Oproti netflixáckému Bird Box je to o mnoho napínavější, byť příběhově o cosi jednodušší. Škoda, že si to neudrželo atmosféru první půlky až do konce. Jakmile s to zvrhne v survivalovou honičku, už to nějak není ono... nehledě na kupící se nelogičnosti. Obsazení je ale sympatické, Krasinski si to dává jak režijně, tak herecky a celkově je to napínavé až do konce. Člověk se u toho vyloženě nebojí, ale ta napjatá atmosféra neustálého ohrožení je úžasné nepříjemná. ()

Padme_Anakin

Tento snímek se může směle pyšnit několika přednostmi, tou první je beze sporu herecké obsazení, Emily Blunt je v roli matky úžasná a celkově mi rodina Abbottových sedla a držela jsem jim palce. Naprosto odzbrojující, fascinující a místy i nervy drásající je tu právě to ticho. Ponořit do něj film a hrát si s fantazií považuji za výborný nápad. Přesto, že se tvůrci dopustili pár klopýtnutí či podivností, lze je lehce odpustit, neb dusná atmosféra rodinného dramatu v extrémně nehostinném prostředí mě pohltila a nepustila. U mě spokojenost. ()

zablaga

Rozhodovala som sa či 3 a či 4 hviezdy, ale nie je to zlý počin, dobrá kamera, zaujímavý nápad, príjemná atmosféra aj herci. Čo by som vytkla sú nedokonalosti v príbehu takisto ako trocha klišé koniec, ktorý mi pripomína napodobeninu Shyamalana. Ale aj tak, good! ()

joehot

Shyamalanovštější než Shyamalan posledních let. A to včetně toho, že ne všechno úplně dává smysl. Ale co, soustřeďme se na dobré - jako žánrovka Tiché místo obstává úplně v pohodě. ()

corpsy

Zo začiatku som neúmyselne začal hľadať rôzne nelogičnosti v príbehu ( týka sa to všetko audio stránky ). Môj dojem zo tohto diela bol malý. Aspoň minimálne prvú polovicu. Chcel som sa baviť, byť v napätí a nerozjímať nad nejakým pseudofilozofickým vyznením filmu. A potom to prišlo. Oťaže prevzala žánrová stránka, na ktorú som tak márne čakal. A dostal som scény a zvraty, ktoré majú podľa mňa iba málo od geniality. Z môjho pohľadu nesúrodé dielo, ale v záverečnej fáze je to ( napätím ) spektakulárna zábava. ()

Marsik

Super nápad. Vtáhlo to perfektně a 85 minut uteče jak nic. Mám možnost čerstvého srovnání s Bird Box a Tiché místo je o chlup lepší. Pokud bude opravdu dvojka, rád zajdu do kina. 80% ()

hous.enka

Mně se tenhle horor líbil. Baví mě ten typ filmů, kdy se tam neobjevují bubáci, ale režisér pracuje s lidskou psychikou - v tomhle případě se sluchem. Mám ráda tyhle postapo filmy, kdy lidi zůstávají sami, i když vlastně nikdy nejsou tak dočista sami... Jediné, co by mě zajímalo, by byla přítomnost těch mimozemšťanů. Byli to emzáci? Nebo něco odněkud uteklo? Proč? A proč ten sluch? Jinak skvělé, Emily Blunt i celá rodinka byli perfektní. ()

Vxxx

Už přes měsíc jsem tenhle film v kině totálně přehlížela a nechtěla jsem na něj jít. Dnes jsem vyrazila, protože vše ostatní už jsem viděla. Velká chyba! Tak vystrašená už jsem dlouho nebyla. Já ty horory prostě nemám ráda. Ale co nejobjektivněji musím říct, že je to horor dobrý. Sází převážně na lekavé momenty, ale i celková atmosféra je dost děsivá. Herecké výkony super a fakt jsem ocenila krátkou stopáž :D Líbilo se mi, že jsme se nedočkali žádného vysvětlování a zdlouhavé historie. Prostě takhle teď svět je a tím to hasne. Byl tak před tím a bude tak i po filmu. Vlastně tam není žádná extra zápletka. Nekoná se žádná záchranná mise, prostě se jen přežívá. Jako jo. Palec nahoru. Ale vidět to znovu fakt nepotřebuji. 4* ()

Paxxx.cz

Po filmařské stránce moc fajn film - vše tu do sebe zapadá, jsou tu fajn lekačky a napínavé scény. Pokud chcete v kině navštívit tak trošku atypický a originální film tak doporučuji. Konec možná nebyl úplně top, ale přesto spokojenost...75%. ()

Laxik

Je to fajn. Není to druhý příchod mesiáše ani superoriginální horor a z nějakého důvodu to až moc ukazuje ty své digitání potvory, které měly zůstat ve stínech, v kukuřici a prostě a jednoduše mimo kameru. Efekt Čelisti, znáte to. Ale bylo to fajn. ()

Alementina

Tak jako John Krasinski nemam rada horory, ale kdyz tohle je jiny kafe. A kdyz to porad vsichni tak chvlili, tak jsem si k tomu konecne nasla cestu i ja, kdyz uz je i pokracovani.  Jen u te uvodni sceny mi nesedi, ze byrodice vysly z obchodu a cekali by az dite pujde za nimi, v ralu by to bylo tak, ze byste hracku polozili a dite by tlacili pred sebou, abyste melijsitotu, ze ji zase nevezme .... proste tak to je, rodice to tak delaji. ()

..Lucas..

Atmosférický a velmi dobře zahraný horor, u kterého jsem se po dlouhé době několikrát lekl, dokonce mě dokázal i dojat. Takovýchto hororů by mělo vznikat víc. Emily Blunt jako vždy skvělá. ()

René.girl

Velmi originální sci-fi thriller. Dlouho jsem nezažila film, který by mě dokázal udržet takto napjatou. Absence mluveného projevu má na člověka opravdu zajímavé účinky - nevím, jak vy, ale já jsem se ještě několik minut po skončení filmu bála promluvit. Chválím Krasinského za opravdu povedený film, který se mu povedlo opravdu výborně obsadit. 85% ()

gegina31

Na takových hororech se mi nejvíc líbí, že se ani tak moc nebojím a ani se mi nechce zvracet :-) Tohle beru spíš jako thriller. Jak prý údajně prohlásil King, hlavní roli zde má ticho, které donutí diváka soustředit se jen na samotné scény. A je to pravda. Málokdy jsem se na film soustředila jako teď. Atmosféra a napětí by se dalo krájet, ikdyž na začátku to mělo takový pozvolnější náběh, když nepočítám tu první nešťastnou scénu. Mně tyhle katastrofické scénáře vždycky fascinovali. Jen ta představa, kdybych se v takové situaci ocitla, ta beznaděj... člověk si řekne, proč si rovnou nehodit mašli. Ale v tomhle případě to bylo jasný, děti jsou velká motivace. Za plný počet to pro mě určitě není. Podle mě se to neubránilo tlačení na pilu. Spoiler: Nevím, proč by neslyšel téct vodu, když odcházel z bunkru, když tam jinak bylo ticho jak v hrobě. A já kdybych k sobě lákala nějakou bestii, tak si minimálně nechám v ruce tu sekeru a ne že se nabídnu jak jednohubka. Jinak ty zrůdičky byli opravdu povedené, nejlepší na nich byla parádně propracovaná hlava. Herecké obsazení bylo skvělé, bylo fajn vidět Johna taky ve vážňejší roli, nehledě na to, že u tohohle filmu projevil i jiný talent. ()

salalala

Krasinskimu patří dík za tvůrčí odvahu, s kterou v době, kdy kinům vládnou příliš hlučné komiksovky bez nápadu, natočí film, v němž se většinu času nemluví a je v něm ticho. Navíc s oním tichem fantasticky pracuje a pomocí něj tvoří hutnou a pomalu plíživou atmosféru, z níž divákovi není úplně nejlépe a je v ní cítit všudypřítomné nebezpečí. I díky pomalejšímu tempu zejména v první polovině film funguje báječně a nedá moc vydechnout a vysloveně láká k dalšímu sledování. Krasinski navíc režíruje chytře a úsporně a nechává působit onu atmosféru a nejasný vývoj celého příběhu. Komorní obsazení se mu povedlo na výbornou a Emily Blunt je výtečná, stejně tak ale i sám Krasinski a oba dětští představitelé. Absolutním vrcholem pak je scéna porodu, z níž lehce běhá mráz po zádech a je zrealizovaná, načasovaná a vypointovaná perfektně. Je pravda, že postupem času začíná přibývat nelogičností a vždy, když se na scéně objeví digitální monstra, je trochu po napětí, protože jednak jsou viditelně CGI a jednak nejsou tak děsivá, jak by asi bylo záhodno. Trochu vadí i to, že se autor nijak neobtěžuje s tím vysvětlit, jak k celé apokalypse došlo a proč lidstvo dopadlo, jak dopadlo. Samotný závěr, který evokuje spíš osmdesátková videobéčka, se k předchozímu úplně nehodí, ale budiž. A Quiet Place je ve výsledku hodně kvalitní film, který i díky krátké stopáži uteče jako voda a nemá moc hluchých míst, paradoxně by mu tak mohl nejvíc škodit jen hype, který se kolem něj vytvořil. 75 % ()

radomiil

Nezapře to v mém pocitu styl M.Night Shyamalana, dostatečně mrazivý i tísnivý s naprosto utlumenými dialogy a kvalitními triky v náramném prostředí kukuřičných polí/kupodivu světe div se,jak jsem zde posléze zjistil-)za minimum financí/.O to více si takovéhle dílo cením,ikdyž určité věci k zamyšlení tu kupodivu,abych jen nechválil,jsou v nedotáhnutém stavu... nezničitelné?monstrum zlikvidováno jediným výstřelem=jako armáda a spol. měli pouze luky+šípy a nic silnějšího,což je poměrně zásadní a chtělo tomu dát, i ve větší stopáži, prostor navíc s konkrétnějším přihlédnutím jejich trochu bližšího zkoumání,dále mladá "hrdinná" dceruška je krajně vlezle nesyntetická(jakými castingy asi prošla),a měla být primárně sama naservírována na oltář nejvyšší oběti za svoje pochybení místo nejschopnějšího člena rodiny,což jest bohužel standardním nepsaným pravidlem,tudíž chtěnechtě musím ubrat z nejvýraznější hodnoty! ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu