Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

vyfuk

[KVIFF] Film, který by člověk mohl vidět v multikině. Ale proč to nevidět v Karlových Varech, že? Krasinského debut režijní a celkově tvůrčí dopadl jednoduše fenomenálně. Je něco úplně jiného film vidět v kinosále plném lidí, kde každý záchvěv je slyšet. Film je pro mne kouzelný už jenom tím faktem, že je opravdu tichý. Trochu to v rámci záporáků připomíná vetřelce, ale ono to nějak skoro v každém filmu i jako v rámci napodobeniny funguje. Kromě toho to má skvělý macho konec, který jsem opravdu nečekal. Nevím jestli to byl prostě fakt dobrý zážitek a nebo jenom ty filmy, na kterých jsem byl stály za prd. Nicméně to hodnocení odpovídá všemu. ()

strelenaL

Tiché místo mne zklamalo. Čekala jsem že rozuzlení děje bude jiné. Zajímavá a místy nudná byla absence dialogů mezi herci. Postavit dialog na znakové řeči nebyl špatný, ale nemůže to býrt jediný prvek, který odlišuje děj filmu od jiných žánrově podobných. Co mohu vyzdvihnout je krátká stopáž filmu a skvělé herecké obsazení. Spoiler: stačí kouknout na trailer a máte nejakčnější části filmu v souhrnu a nemusíte koukat na film. ()

Dagoussek odpad!

Pochopila jsem, že museli být ticho a že museli přizpůsobit k tomu celý svůj život, ale odkud potvory se vzaly a proč tam byly? Roky čekaly než jim jen ustřelí hlavy a pustí pisklavý tón? Ne, ani porod mě nepřesvědčil. Dítě neřvalo po celém dni hlady? Odpad. ()

drackula

Takto to dopadne, keď sa vezme originálny nápad a šikovne sa spracuje. Síce my tam chýbalo niečo, čo by mi odstrelilo dekel, ale ako celok určite nadpriemerný fílm. 80% ()

Pedross800

To si tak člověk pustí něco, co už mu v notasu straší tak dlouho, že ani neví proč to tam má a o co go a pak jen valí oči a je napnutej jak struna od začátku až do konce. Naprosto úchvatná a napínavá jednohubka (která koukám, bude mít pokračování), fakt výborný nápad s celou tou situací,kdy jediné co vás zachrání je ticho a jak to podává tento film, wau, skvělej napínák od začátku do konce! A že nevíme nic bližšího o těch vetřelcích a pár nelogičností? Koho to zajímá, když tu jde především o tu neskutečnou, drásající, napínavou atmosféru!! Fakt peckaaaa ()

Kalidor_

Mělo to velký potenciál, který ovšem nevyužilo. Před pár dny jsem shlédnul Bird Box, který měl podobnou pointu. A Bird Box po všech stránkách vyhrálo na celé čáře. ()

Zagi20

V době kdy se nás jeden snímek za druhým snaží ohromit digitálními triky a pompézností všeho toho bordelu co dokáží na plátně vyprodukovat, přišel malý, skoro až komorní horor, který sází na hru se zvukem. A je třeba smeknout přinejmenším nad tím, jak tvůrci diváka nutí zadržovat dech a skvěle budovat napětí. Samotný svět mi však přijde poněkud plytký, bez většího vysvětlení, hloupé chování postav také dojem sníží. Kolem a kolem, 65%. ()

Autogram

Osobne nemám rád, keď sa vo filme priveľa rozpráva a objasňuje. Tu sa ale rozprávalo primálo a neobjasnilo sa vôbec nič. Iba sme sa dostali do tichého sveta, kde ale vodopády neboli plné votrelcov, aj keď tam bolo najviac hluku. Prečo nepustili hudbu zo všetkých reproduktorov sveta na plné gule a mali by vystarané? Votrelci by boli totálne dezorientovaní a pomreli by od hladu. Od druhej polovice funguje aspoň nejaké napätie, ale hľadanie inotajov namiesto logiky mi nikdy nešlo. ()

KASUGI

Zajímavý nápad tragicky zpracovaný. Nemá smysl vypisovat tuny nesmyslů, je to jeden z těch filmů, které rozcupujete na kousky s prstem v řiti. Mohlo to být alespoň koukatelné na efekty, nebo nápady. Bohužel nějakého imbecila napadlo pojmout celý film v komorním duchu a tak čučíme hodinu a půl na čtyřčlenou rodinu, jak chodí a mlčí. Bylo by daleko zajímavější koukat, jak by v takové situaci fungovalo třeba město o několika tisících lidech. Aspoň vesnička. Takhle to vypadá jak 16. díl 153. série Walking Dead. ()

haluska11

Poněkud přeceňovaný horor, byť s dobrou koncepcí a potenciálem. Monstra jsou pěkným digitálním mixem mezi facehuggerem a demogorgonem, herecké výkony jsou na úrovni i u dětských herců. Na dodržování zákonů fyziky a logiky ale už asi naneštěstí nezbyl rozpočet. Druhá polovina filmu kumuluje jeden stupidní jumpscare za druhým a ultimátně je největším bubákem hřebík. Emočně je film působivý, ale racio(nální) jsou víc snad i BeBe sušenky. ()

TroiMae

Nene… :/ Možná jako když by M. Night Shyamalan natočil Hvězdnou pěchotu. Zlatý Znamení. Zlatý Stalo se! Béčkové klišé… To jsem si mnohem víc užil epizodu Metalhead (Černé zrcadlo S04E05). ()

jefff

Není to vlastně špatné. Tiché místo je atmosférický, vcelku napínavý sci-fi horor. který čerpá z Shyamalanovské mystiky. Jen konec je sice trochu podivný. A označení "tichá domácnost" má po tomhle filmu nový rozměr... ()

Hollohlaway

Originální nápad, díky kterému se dramatická stává každá běžná věc. Chůze, jídlo,dětská hra. Minimalistické záběry a kvalitní střih, který nechává prostor pro fantazii spolu se slušnými hereckými výkony jsou hlavní deviza filmu. Je tam dost nelogické vaty, něco šlo rozhodně udělat lépe. Ale napnutí budete. ()

venca163

Občas je přiběhnou rozcápat kvůli škytnutí někde půl kiláku daleko, občas nevadí, že někde za rohem bulí mimino | vetřelco-kudlanky nemaj žádnej jinej smysl (třeba čich) | navigace příšer v normálnim světě (třeba les = území hustě porostlé stromy) naprosto nepořešená | proč rodina nežije někde u řeky/vodopádu or w/e? | kterej poskytovatel jim dodává elektřinu? | blbý načasování k pořízení dítěte (nejdřív bych dal dovolenou v Chorvatsku...v tý sámošce určitě byly i kondomy) | neopodstatněný lekačky | zbytečný obětování otce a obecně hodně nelogický chování postav, hlavně dost retardovaný děti | drama plynoucí z náhod (hřebík, potopa, ...) | trapný rozuzlení (Kurt Cobain style)... Za mě prostě ne, díky. #mffkv (55%) ()

Hugo01

Konečně ve mně po dlouhé době zahořela naděje, že by tu mohla přijít nějaká velká hororová pecka, po které se budu bát jít v noci na záchod. Bohužel, musím přiznat, v tomto ohledu jsem byl zklamaný, protože jsem měl sice plno pocitů, ale strach jaksi absentoval. Ale když si odmyslím, že se mělo jednat o horor, dostal jsem naprosto bezprecedentní, super podívanou, která se svojí vynalézavostí a kreativností řadí na samý vrchol žánru (thriller!) ()

zsn

Myslela jsem, že to bude další krávovina o přežití mezi predátory, ale vlastně to byl zcela normální život, který nemusí být nutně hlučný, pokud si nepořídíte haranta. A to, že nepřežila hlavní postava, to byla jen třešinka nakonec, byť ten demogordon mohl sežrat raději to mimino, aby to nabylo na kontroverznosti. Svižná a hvězdná 90 minutovka, jaká se příliš nevidí. ()

fiLLthe3DD

Emily Blunt a Krasinski přímo excelentní, rovněž i příběh měl něco do sebe... Každopádně dětští herci mi to otrávili natolik, že jsem to ani nedokoukal (kde jsou ty časy, kdy v hororech excelovaly dětské herečky Carrie Henn z Aliens a Danielle Harris v Halloweenu IV).... Další věcí byla logika: Připadá Vám normální, otěhotnět v době, kdy svět sžírají jakákoliv monstra?! Mě teda ne... ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu