Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

borec999

No neviem, až tak ma to nechytilo. Fajn nápad, prvotriedni áčkoví herci aj spracovanie, zaujímavý postapokalyptický svet i príšery v ňom, s ničím som nemal problém. Dokonca ani s tým, že takmer celý film bolo v filme ticho, čo nie je zrovna typické. Ale hororovú atmosféru a strach sa na mňa akosi nepodarilo preniesť a čo sa stane v tomto survivali hlavnej rodinke mi bolo úprimne ukradnuté, a to hlavne vďaka nelogickému správaniu postáv. A tým nemyslím deti, ktorých správanie sa dá vzhľadom na vek ospravedlniť, ale skôr rodičov. No predsa čo je najlepší nápad vo svete kde nemôžte vydať žiaden zvuk aby ste prežili? Spraviť si dieťa! Lebo pôrod a dieťa v skorších rokoch života vôbec nie sú hlučné... Lepšie 3* a 60% ()

MareT.

I kdyz, jako hororovy fanousek musim uznat, ze to nadsene hykani kolem toho mi zveda ego, jsem celkem prekvapeny, jak prumerny horor to je. Mame tam postavy (ktere nemluvi), mame tam atmosferu jako blazen, mame tam napinave situace, ale co nemame, je rozvijejici se pribeh. Film za 90 minut prejde od neceho k nicemu a to se mi neda prekousnout. Situace, ktere jsou postavy vystaveny, jsou take monotonni a nevyviji se, jen se predhazuje to same porad dokola a z toho se cerpa nejvetsi napeti. Blunt je sama o sobe bomba, ale scenar to nezachrani. A kdyz film skoncil, mel jsem dojem ze to nekdo vypnul uprostred filmu a konecne se to zaclo rozjizdet. Vsak posudte sami. ()

adam9

Tiché místo je kromě hororu také vynikajícím psychologickým dramatem a to se na konci jednoznačně projevuje. Nejde totiž jen o samotný strach, ale i o zobrazení ztráty lidské svobody. Samozřejmostí pak je naprostá emocionální katarze. Film se zkrátka stupňuje s každou minutou a marně v něm nacházím nějaké zásadní chyby. Více zde má ext. recenze. ()

Retik

John Krasinski přichází se svým již třetím režijním kouskem, kde si tentokrát zahrál po boku své partnerky Emily Blunt. Jak dopadl psychologický thriller, ve kterém se toho zrovna moc nenamluví? Vše zjistíte v mé videorecenzi . ()

Sayko

Neumím si představit, že by byl film bez titulek.. Výborný nápad amerického režiséra, herce, dramaturga, scénáristy a nevím ještě, čeho jiného. Příběh sice moc nedává smysl a někdy jsem si říkal, že prostě nechápu logiku postav a myslím, že by se do filmu vešlo mnohem více. Představení postav, života a celkové situace trvá půl filmu a než jsem se nadál, tak už jim monstra běhala po zahradě. Na mě toho bylo málo. Čekal jsem do podrobna vysvětlené, jak se sem TO dostalo, nebo něco více z jejich tichého života, napadá mě hromada věcí, které děláme nahlas a ve filmu by se to dalo výborně zužitkovat. Samozřejmě jde o to, jak na se na to člověk dívá. Suprově to vysvětluje život neslyšících a "zádrhely", se kterými se každý den setkávají, ale do příštího dílu (pokud nějaký bude) bych hodil trochu více okolní logiky a větší pochopení světa, popřípadě záchranu. !SPOILER! Jestli teda nebude stačit vzít sluchátko, megafon, brokovnici a chodit po městě, v tom případě bych byl zklamaný. Snímek nebyl ani špatný, ale nebyla to žádná "bomba", jakou jsem z traileru čekal. Pokud bude druhý díl s trochu větší dávkou logiky a vysvětlení, budu moc rád. 3,5/5 /viděno v kině/ ()

Zmrv

Krasinského nový počin se velmi povedl. Scénář se sice místy s logikou nijak zvlášť nekamarádí,a až na námět se o nic objevného taky nejedná, ale v zásadě panuje velká spokojenost. A to hlavně díky atmosféře světa, kde musíte být téměř úplně potichu abyste přežili. S tím perfektně pracuje i zvuková stránka a hudební podkres. Výrazným kladem je i herecké obsazení. Všichni čtyři členové rodiny totiž i ve filmu, ve kterém prakticky nepromluví, dokáží velmi dobře zobrazit charaktery svých postav, a dokonce jsou i sympatičtí a doufáte, že všichni přežijí. V neposlední řadě je potřeba zmínit i k hororovému žánru patřící lekačky. Ty jsou zde překvapivě velmi kvalitní, a to i přesto, že alespoň polovina z nich je celkem očekávatelná. Tiché místo je tak pro mě velmi kvalitním hororem, který pravděpodobně nesedne každému, ale určitě stojí za to mu dát šanci. 80% ()

jakeer

Zhruba 70 minúť z celkových 90 som si hovoril, že na iflmový horor je to neskutočne kvalitný film. Výborná myšlienka - nemožnosť hovoriť (a zároveň výborné načasovanie prvého hovoreného slova po véééééľmi dlhej dobe), trauma zo straty syna, problematický vzťah medzi otcom a dcérou, tradične utrápený výraz Emily Blunt. No bohužiaľ, záver filmu je doslova katalógový, ako v iks iných priemerných hororoch. Tým pádom sa napätie zmenilo na predvídateľnosť (spoiler: už od vodopádov mi bolo jasné, kto sa bude musieť obetovať + úplne jasný celkový záver). ()

aquiver

Tiché místo se řadí mezi spoustu jiných filmů o tom, že se několik lidí snaží přežít v ohrožení před monstrem z vesmíru, přichází však s novými nápady a je originální formou - vyprávění čistě obrazem je výborné, na velkém plátně vtahující a v momentech intenzivní. Je to nejen horor, ale i psychologické drama - ztráta nejbližších, nový potomek... K dokonalosti ale chybí přesah a především závěr spadne do nepříliš promyšlených až hloupých mainstreamových vod. I když si pořád říkám, kolik lepších žánrových filmů tu vzniklo od dob Darabontovy Mlhy, musím pokrčit rameny a smířit se s tím, že mainstream chytré filmy nechce. A to je Tiché místo ještě stále slušný nadprůměr! 65 % ()

kery-

Já teda nevim, ale pro mě spíše zklamání. Nutno ale podotknout, že má očekávání byla až "extrémní". To, na čem film staví, je povětšinou silně ovlivněné špatnou režií a divák si klade otázky jako "proč je míra odhalitelneho zvuku každou chvilku nestejná" nebo "Proč když o tom ví, tak se nepřipravili?". Moji domněnku o nezvládnutém zpracovaní podtrhuje i konec, který patří spíše do B až C kategorie hororu v nějakém televizním filmu. Naopak často zmiňované chybějící vysvětlení počátku mi zase tolik nevadí a považuji ho spíše za plus. Neříkám vůbec, že je film nějaké laciné hovno, ale zdejší i světové hodnocení je silně natažené a ja věřím, že po onom hypu padne pod 70%. ()

Junglista

Atmosféricky je to paráda, ale to je tak bohužel všechno. Normálně nelogičnosti u hororů fakt neřešim, ale tady je na tý největší vystavěná celá zápletka a to já prostě nezkousnu. A chtěl bych někdy potkat lidi, který 450 dnů nezakašlou... ()

HArna

Po loňském skvělém Get Out přichází další výborný snímek, kterému bez váhání dávám plný počet. Atmoška je na jedničku, skvělé obsazení - plakáty trochu klamou. Není to jen o Emily Blunt. Pár originálních nápadů, není to však žádná revoluce. 90% ()

666Carnage

Tohle mě bavilo a to hodně. Atmosféra byla super a některý scény byli přímo geniální. Hlavní potvory sice mohli vypadat lépe a ne jak něco co vylezlo hodně ze sci-fi. Emily Blunt mě bavila a její manžel, který je vlastně opravdu její manžel i režisér snímku taky nebyl k zahození. To ticho, které třeba bylo i několik minut dlouho v některých scénách bylo opravdu super. Díky tomu mě ten film fakt bavil a já hodně pozoroval obraz a koukal co by se mohlo stát. Určitě si tenhle film zaslouží lepší hodnocení už jen pro jeho originalitu. 80% ()

Corpsegrinder

Líbilo. Už si ani nepamatuju kdy naposledy mi film tak rychle utekl, natož film kde se nemluví a postavy si nemůžou ani prdnout aniž by nepřiběhl monstronaut jim vynadat. To je jedna z věcí co se mi na filmu líbila hned ze začátku, člověk je zvyklej že ve filmech podobnýho ražení postavy udělaj omylem nákej zvuk načež se zatváří jakože OOPS a chvíli se vyčkává co bude načež se nestane nic a vy jako divák si řeknete UFFF TO BYLO TĚSNÝ. Zde to tak nefunguje a příšery přijdou vždy a pokaždý jsou dost neodbytný. Zároveň mě i potěšilo to že jsem si párkrát u filmu říkal jak by byl dobrej nápad udělat to a tohle a následně to postavy fakt udělaly. O tom jak fungujou fiktivní příšery nebudu spekulovat, samozřejmě by se daly položit otázky jako jak reagujou monstra na zvuky co vydávaj samy, případně jak může bejt většina planety v prdeli a zda někoho nenapadlo použít vzdušnou obranu nebo atomovky. Ale o to ve filmu nejde a je to uplně jedno. Celou dobu je to hodně dusný, obzvlášt díky tomu že drtivá většina filmu se odehrává během jednoho dne a je to skoro jedna souvislá scéna kdy se postavy dostávaj do dalších a dalších průserů. ()

Hanys_

Chvilku "po" jsem si říkal, že to byl fakt zážitek srovnatelný s prvním Cloverfieldem. Plno nápadů, atmosféra, originalita (do jisté míry samo..), po skoro 2 týdnech už si pětihvězdou jistý nejsem, takže jen za 4. Každopádně Krasinski za kamerou ukázal talent, ženušku dokopal k životnímu výkonu, a celkově tenhle film šlape jako tiché hodinky. ()

HonzysKISS

Nuda, nuda a ještě jednou, nuda. Od začátku až do dokonce. Všude se o filmu mluví, jako o nejlepším hororu současné doby. Nechápu proč. Jako rozumím tomu, že když se ve filmu skoro vůbec nemluví, tak z toho nejde moc filmařiny vytáhnout, ale o něco víc akce by neuškodilo. Jestli to má působit nějak psychicky, tak to si nemyslím. Nejhorší je, že celý film je vlastně úplně zbytečný. Protože to, co se stalo na konci, mohli prakticky udělat už dávno na úplným začátku. Většinou na logiku moc nehledím, ale tady bylo tolik nesmyslných věcí, že mi to zkazilo celou atmosféru. Například děcko se narodí a je úplně v klidu, wtf?! Nebo týpek běží skrz kukuřici, musí dělat hluk jako prase a příšera je někde v pozadí? Jediný, co aspoň můžu na filmu pochválit, je nápad, i když dost primitivní. Muselo to mít koule tohle natočit. Dobrý pokus, ale za mě nevyšel. ()

Ripley

Je to solidně natočeno.Námět je originální.Herecké výkony jsou slušné.Jenže scénář má tolik nelogičností,že film sráží na kolena. ()

SpaceOdyseus

Paradni film presne podle meho gusta. Husto-husty thriller, kde zbytecny dej neprekazi atmosfere, tematizuji se tu pro me aktualni veci a omezeni casove (vetsina se odehraje behem jedne noci/dne) a prostorove (farma) dava skvele vyniknout zakladni premise. ()

Ashar

Zajímavé zpracování, jen mi chybělo vysvětlení, jak se ty potvory zjevili a jak se jim podařilo tu skvělou lidskou rasu pokořit až k úplné tichosti. No snad v dalším pokračování. ()

F.W.Colqhoun

Žádný div, že byl King nadšený. Ten točí mizerné horory taky. Jako divák, který s přibývajícími léty čím dál hůř snáší kravál a plané žvanění, jsem byl myšlenkou nastolení mlčenlivého světa a pekla extrovertů zaujatý. Brzy jsem měl ale zjistit, že Tiché místo je z toho druhu filmů, které sám pro sebe škatulkuji jako shyamalanovské: Nejenže přímo odkazuje na Vesnici a Znamení, ale především je výsledkem nechvalně známého modu operandi: Vyplodit při onanistické brainstormingové seanci slušný nápad, zatraktivnit jej libozvučným pielbergovským rodinným akordem a vzápětí zazdít neochotou před první klapkou trochu přemýšlet. Angažmá zajímavé bestie, Marca Betramiho, slušných herců a několika dobrých nápadů (porod, zvukotěsná kolébka - to by šlo na dračku) nepřebije velmi slabou domyšlenost. Mějte mě za přízemního, ale - jak zatloukat potichu hřebík, štípat dříví, praktikovat zemědělské práce? Žít rustikálním životem, pečovat o idylicky vyhlížející farmu? Jak chcete ksakru potichu sklízet a zpracovávat kukuřici tak, jak to Abbottovi mimo kameru bezpochyby dělají?! Diváci, kteří nejsou z nutnosti držení kušny konsternováni k úplné otupělosti, se musejí takovými otázkami zaobírat v průběhu sledování filmu nepřetržitě. To ruší přesto, že je jinak ticho jako v kině. Kdyby hloupost byla slyšet, krvácejí na tomto tichém místě uši. Krasinskiho jsem měl za chytřejšího. (Možná proto, že tak vypadá.) ()

bloodline

Festival najprimitívnejších rozhodnutí pod kinematografickým nebom naplno rozkvitol počas tejto relácie pre nepočujúcich. Na nešťastie podkopali očakávania natoľko, že medzi nimi prichodili na um niekoľko krát vykradnuté a ďaleko sofistikovanejšie zvládnuté survival postupy (The Road, 10 Cloverfield Lane) a fatality (Signs, War of the Worlds). Mohla to byť epická žánrovka udávajúca smer zvučnejším tvorivým veličinám. Takto ide len o ďalšiu premárnenú príležitosť, ktorá zarábala iba na nemom úžase a podkopala kvalitatívny rozmer prehliadkou postupov z Príručky mladých svišťov pre brunejského sultána. 3 a 1/2* ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu