Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (Cinemart)

Castorr

Mix velkých filmových klasik Skleněný peklo a Smrtonosna past 1, ale bohužel s tupym scénářem. Je to prostě až moc americký a sympaťák Rock to proste sám nezachrání. Kdybych na tohle zašel do kina, vyšel bych zklamenej a možná až nasr... za vyhozeny peníze. Jelikož jsem čekal, jak bude film vypadat a nic jsem od něj nečekal, tak nakonec docela dobrá odreagovačka, u které nesmí člověk přemýšlet. Ale podruhé bych si to asi nepustil 😉 ()

Gogo333

Rocka můžu, bohužel v této variaci na Die Hard mi vůbec nesedl. Celé docela přitažené za vlasy, což by mi ani tak nevadilo, kdyby byla slušná akce. Bohužel to je takové celé suché a nezáživné a film mě nijak nebavil. ()

Hanys_

The Rock jako ex-FBI zvíře, toho času invalida pojišťovák. Katastrofák ve stylu např Skleněného pekla se rozhodně nekoná, už jen z toho důvodu že mrakodrap je skoro neobydlený. Tohle je prostě jen takový akční béčkový výplach, kterých Rock začíná boužel chrlit nějak moc. ()

SpaceOdyseus odpad!

Tak tudy ne Dwayne, vsechno spatne. Proc sis vybral tak debilni scenar? Proc se vsechno bere tak moc vazne? Proc v kazdem druhem zaberu parta cinanu uzasle kouka na to, co se deje? Proc je tam ten debilni cinskej policajt, kterej jen unavene kouka a jinak nic neudela? Proc mas Dwayne umelou nohu? Jen abys se za ni povesil v posledni chvili chytnul? Proc se finale odehrava v zrcadlovym sale? Proc finale vykrada Total Recall? A hlavne: proce ses nechal obsadit do hlavni role? Vzdyt tvoje postava Willa Sawyera jde uplne proti tvemu fyzickemu typu! ()

F.W.Colqhoun

Těm, kterým takový důkaz přijde vhod, může Mrakodrap posloužit jako potvrzení pravidla, že velký rozpočet nemusí dobré béčko zabít, když se nebudete snažit být moc chytří. U Dwaynea Johnsona & co. toto nehrozí a je to tak lepší. Svou úlohou traumatem sžírané mlátičky, která přišla o nohu a získala rodinu, ve spektáklu o dobrých záměrech šlechetného čínského miliardáře, potvrzuje pověst korektní akční ikony pro třetí tisíciletí se vším dobrým a špatným, co z toho vyplývá. Vyhovujíce požadavkům postmoderního diváka Rawson Marshall Thurber (údajně první ne-komediální produkce; nevěřte tomu) minimalizuje cokoliv originálního a veze se plných sto minut na vlně připomínání něčeho původnějšího - Skleněným peklem počínaje, Dvojitým zásahem pokračujíce, produkcemi Luca Bessona pokračujíce dále, Smrtonosnou pastí nekonče. Každá z citací je podána formou předlohy přetvořené do formy pouťové atrakce. Technologické obohacení představují scény Rockova hackování bezpečnostního systému plně v GUI a to samé v podání jeho ne-vřískající filmové manželky Neve Campbell, která tak činí s urputností akčního nákupu na Amazonu. Znáte-li filmové zdroje, můžete po prochechtané hodince a půl na tento remix v klidu zapomenout, k čemuž ostatně dojde, i kdybyste nechtěli. Možná budete ale příští Vánoce při sledování Willisovy tour de force po Nakatomi marně pátrat v paměti, kam se poděla postava té sexy Číňanky. Dávkování akce, dramatu, komedie, hláškování farmaceuticky přesné. Dávkování závažnosti homeopaticky minimální - prakticky bez účinné látky. Kontraindikace: kritické myšlení. ()

AdamesWWE

[7/10] Na moje príjemné prekvapenie, vcelku dobrý thriller ktorý ma bavil od začiatku až do konca. Samozrejme je to klišé a blockbuster, takisto predvídateľný dej, ale teraz mi to nevadilo a povzniesol som sa nad všetky klišé ktoré tu človek nájde a snažil som sa zabaviť a to sa aj podarilo. The Rock podal veľmi dobrý výkon, bavil ma, ostatní sú tiež v pohode. Je tu aj pár dobrých scén, či už na mrakodrap cez den, alebo už počas požiaru, bolo sa načo pozerať, aj nejaké akčné scény boli celkom schopné. Mrakodrap je pre mna jeden z tých lepšie natočených thrillerov, čakal som že to bude vačší prepadák alebo nuda, ale film mal svižné tempo, stále sa niečo dialo, bolo sa načo pozerať, takže nakoniec som rád že som sa k tomuto filmu dostal. ()

Paity

Tohle bylo slabé. Už od začátku jsem věděl, že ty stupidní obrazovky v kouli budou sloužit k souboji na konci, kde se bude Dwayne se záporáky překvapovat, kdo není a je real. Na jedno pokoukání to je, více ani omylem. ()

cmenda

Nevím no možná použil moc pásky aby to slepil, ale po půlce to začalo bejt předvídatelný a stereotipní . ()

Hanes88

Ačkoliv byl tento film dost očekávaný a byl i v kinech, tak není pochyb, že je to spíše b-čko. Nicméně Rock dělá, co jen může a nakonec je z toho celkem zajímavý filmek. Jako zápor celkem očekávaný děj ve stylu Smrtonosná past, ale nesahá ji to snad ani po kolena (po kotníky by byla zase pro tento film velká kritika). Bohužel kvůli očekávání, které jsem měl, jsem se rozhodoval jestli dát 2 nebo 3 hvězdy. Nakonec dávám 55%. ()

Sygauras

Po úvodních 40 minutách seznamování se z aktéry a samotným mrakodrapem, nastává čas hrdinů. Mrakodrap nikdy nebude aspirovat na blokbástr roku, to je jasná věc, ale za tu akci která následuje po těch docela nudných 40 minutách si zaslouží minimálně 3 hvězdy. Možná i 4, fakt jsem se rozhodovala. Dwajne Johnson byl mou osbou nedávno označen za herce jedné role a jedné tváře (Rampage + Rychle a zběsile) a pořád si na tom trvám. Hraje zase Dwajna Johnsona, ale tady ho hraje trochu lépeji a z umělou nohou. Mrakodrap, i když je to pořád průměrná blbina, mi vrátila alespoň kousek naděje že akční žánr má pořád co nabídnout. Tohle smrtonosné peklo ve skleněné pasti zabaví i trochu náročnější diváky. Je tam sice spousta věcí které mi přišly zbytečné - jako třeba skleněné panely v "nebi" které tam byly k ničemu (no byly tam kvůli závěrečnému tančení, ale jinak tam byl jako na co, když tam bylo to nebe) nebo celkový systém budovy, který se dal ovládat jedním tabletem, ale co už, na výsledku to nic moc nemění. Co bylo potěchou pro moje - prací ovlivněné - oko, byl krásně udělaný vizuál budovy. Něco takového je sen každého designera. Ta nádherná struktura a mezipatra se zahradou, do prkýnka, něco takového bych chtěla navrhnout. Další věcí je Neve Campbel, která taky nějak zapoměla stárnout a pořád vypadá naprosto dokonale. Hele já tyhle věci moc neprožívám ale u pár scének se mi potily tlapky, to klidně přiznám. ()

filipvrbik

Skleněné peklo jsem pochopitelně viděl a výšek se taky pochopitelně bojím...Je jasné, že film z roku 1974 by už díru do světa neudělal, takže tu pár věcí přibylo- ale zrovna přestřelky s teroristy mě moc nebraly. Film má dva zásadní plusy - za a) fantastický mrakosdrap Perla o 220 patrech a za b) Rock válí s umělou nohou - trochu spoiler, ale ví se to hned od začátku... Proč jde vypnout požární systém, ani blboučký děj mi nevadil, ale co mi vadilo byly ty davy dole, které jen tupě zíraly na obrazovku a policie, která místo vyslání vrtulníka a pomoci Willu Sawyerovi jen přešlapuje z místa na místo. Ale konec dobrý, všechno dobré...60% ()

WayDott

Chujovina, jako všechno, kde hraje Dwayne Johnson. Nechápu, že je tak oblíbený. Za mě to je jen hora plná steroidů. Ten vymakaný barák byl super, taky bych ho brala. ()

Mimomisu

Mela to by oddechovka, ktery ja fakt rad tu a tam. Vlasne se docela na ne i tesim. Na tohle jsem moc netesil. Ja doufam, ze Dwayne setri prachy, protoze tuhle silu moc dlouho neutahne. (jasne, Jumanji bylo fajn, ale co vsecko to kolem). A tohle je fakt na slaby dve. ()

Zombi

Snesitelný akčňák, kde se více hraje na to katastrofično, než na akci, ale Rock to zvládá i v této vážnější poloze. Logiku musíte hodit za hlavu, pak je to obstojná zábava na večer, nic víc. ()

bobstock

Řemeslně dobře natočená žánrovka psaná Skále na tělo. Parta vyděračských teroristů má tu smůlu, že při podpalu ultra moderního mrakodrapu zůstala jedna rodina uvězněná uvnitř. Rodina Willa Sawyera, který neváhá ani vteřinu a hází všanc svoji protézu, protože překvapivě každý muž má svoji skrytou slabinu a v tomto případě to není končetinová náhrada, ale jeho žena a děti. A nebojte se, že by hrdina byl nějak omezen, protože nemá nohu, naopak je snad ještě silnější a odvážnější než kdykoliv před tím. Scéně, kdy za uměláka visí z baráku jsem se upřímně a hodně nahlas zasmál. 45% ()

Magika82

Tento hokus-pokus nelze označit za katastrofický snímek, nicméně jej lze označit za přemrštěně akční. Kaskadéři zde o práci neměli nouzi. Trikové efekty hodné 21. století. Ale co dále? Dívat se a nemyslet na nesmysly ve filmu, ignorování fyzikálních, termodynamických a gravitačních sil? Nemyslet na prostoduchý scénář čitelný tak dobře, že jen trochu myslící divák pochopí dějovou linii až do samotného konce již po deseti minutách sledování? ... Vedle excelentního filmového počinu jakým je Skleněné peklo z roku 1974, je tento hokus-pokus nedomrlým potratem.... Takže, jak film objektivně ohodnotit? Těžko... Snad pouze za v každém podobném snímku krk riskující práci kaskadérů, a původní interiér mrakodrapu to stačí na 20% a jednu hvězdu... ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu