Modré stíny

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(4)

Čtyřdílná minisérie Modré stíny navazuje na trilogii Případ pro exorcistu. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho rána nalezne uklízečka mrtvého přímo v jeho vlastní pracovně. Kriminalisté tak budou řešit, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy, a také to, co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě univerzity. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede hrdiny mnohem dál, než by sami čekali. (Česká televize)

Recenze uživatele bearmeedek k tomuto seriálu (1)

Modré stíny (2016) odpad!

Klidně si tlachejte, že po prvním dílu se seriál nehodnotí. Já to téměř zásadně také nedělám. Ale tam, kde bylo úsilím vydržet do konce prvního dílu, který tvoří čtvrtinu celého seriálu, a je jasné, že lepší to být nemůže, nebudu dál tvůrcům dělat pitomce a čas věnuji raději nějakému FILMU. Děj odnikud nikam. Postavy mdlé a pomalé, nejspíš permanentně mírně sjeté. Kamera mizerná, asi dostal největší příděl. Barvy z prdele, jinak to k realitě nepřirovnám. Zvuk ze stejných prostor a ještě za nějakým závěsem. Že by ČT docházela kvalitní technika? Místy nebylo vůbec rozumět vypuštěným větám. Když jsem pak přepnul na jiný program, kde byl také český seriál, až jsem se leknul barev a že rozumím, co říkají. Jestli to snad měl být Art a umění pro inteligentní občany, tak nechci patřit k těmto vyvoleným a pojedu si dál podle svých zažitých parametrů. ()