Dekupáž i rakurzy jsou naprosto perverzní, ornamentální, sebepředvádivé. Uvádí postavy i diváka do naprostého chaosu. I rozhovor na lavičce před barákem se mění v jakési halucinované cvičení nespojitého střihu, divného vázání záběrů a vypouklých úhlů kamery + plus ty podivně středové kompozice. Tím je to vlastně zajímavé. A navíc ta přesvětlená tonalita. Prostě, je to lázeň :-) Ale jen na chvíli. [...] Podíval jsem se na předchozí dva díly a musím říct, že jsem byl dost příjemně překvapený. Je to vlastně opravdu dobré. Je to dost deziluzívní zúčtování s gründerskou dobou devadesátek. To k předloze Michala Sýkory, které prosvítá pod scénářem. Krom zmíněného stylu, mě dost překvapili i některé opravdu soustředěné hercké akce - k nim patří i postava, kterou hraje Tauš samotný, který je velmi přirozený. Potom Melíšková samozřejmě. A podivný humor. Zbytek po posledním dílu.(14.3.2016)

• bearmeedek

Klidně si tlachejte, že po prvním dílu se seriál nehodnotí. Já to téměř zásadně také nedělám. Ale tam, kde bylo úsilím vydržet do konce prvního dílu, který tvoří čtvrtinu celého seriálu, a je jasné, že lepší to být nemůže, nebudu dál tvůrcům dělat pitomce a čas věnuji raději nějakému FILMU. Děj odnikud nikam. Postavy mdlé a pomalé, nejspíš permanentně mírně sjeté. Kamera mizerná, asi dostal největší příděl. Barvy z prdele, jinak to k realitě nepřirovnám. Zvuk ze stejných prostor a ještě za nějakým závěsem. Že by ČT docházela kvalitní technika? Místy nebylo vůbec rozumět vypuštěným větám. Když jsem pak přepnul na jiný program, kde byl také český seriál, až jsem se leknul barev a že rozumím, co říkají. Jestli to snad měl být Art a umění pro inteligentní občany, tak nechci patřit k těmto vyvoleným a pojedu si dál podle svých zažitých parametrů.(29.2.2016)

Perverzní přesvětlená kamera, atmosféra, dobrej příběh i vedlejší linie, opravdu jsem nečekal, že bych někdy mohl vidět tak dobrou českou televizní kriminálku. Výborně vybraní a přirození herci ve velkých i malých rolích, Klára Melíšková je přímo špičková. Z figurek v trapném Případu pro exorcistu se staly plnohodnotné postavy, které po napínavém finále chci vidět v další sérii.(21.4.2016)

Koukám, že se tady zase melou ho*na. Znalci opět v akci. Uznávám, že kamera se hejbe víc než je zdrávo, trošku se mi z toho motala hlava, ale ten zvuk tak tragicky nevidím. Já jsem se bavila a těším se na další díl. Natruc těm kritikům tady. Viktore, dobrá práce zatím! Edit po 4. díle: po zásluze jasných 5*.(29.2.2016)

Diametrálně odlišné než předchozí případ. Zůstává sice obsazení a postavy, ovšem námět a celkové pojetí je jiné. Snaha o artové zpracování a přidání na stopáži paradoxně tomuto seriálu spíše škodí, jelikož se to celé míjí účinkem kvůli vyloženě amatérskému technickému zpracování (zvukař by zasloužil jednu po tlamě a okamžitý vyhazov) a otravně houpavé práci s kamerou. Případ totiž zdaleka není ani daleka tak zajímavý, jako minule a děj je velice často ředěn různými podzápletkami, které ale paradoxně jsou záživnější než samotné vyšetřování. Hrstka detektivů tvoří příjemnou partu, která se sice někdy chová krajně neprofesionálně a nerealisticky a co víc, herci často vyloženě přehrávají, ale divák s nimi vcelku soucítí. Příště bych ale vyměnil režiséra a kameramana, kteří svou snahou o uměleckou seberealizaci kazí jinak docela dobrou krimi. Slabší 3*.(18.10.2016)

• - Některé scény seriálu byly natáčeny v prostorách Univerzity Palackého v Olomouci. Její studenti v seriálu vystupují jako kompars. (Genevieve)