• bearmeedek

Klidně si tlachejte, že po prvním dílu se seriál nehodnotí. Já to téměř zásadně také nedělám. Ale tam, kde bylo úsilím vydržet do konce prvního dílu, který tvoří čtvrtinu celého seriálu, a je jasné, že lepší to být nemůže, nebudu dál tvůrcům dělat pitomce a čas věnuji raději nějakému FILMU. Děj odnikud nikam. Postavy mdlé a pomalé, nejspíš permanentně mírně sjeté. Kamera mizerná, asi dostal největší příděl. Barvy z prdele, jinak to k realitě nepřirovnám. Zvuk ze stejných prostor a ještě za nějakým závěsem. Že by ČT docházela kvalitní technika? Místy nebylo vůbec rozumět vypuštěným větám. Když jsem pak přepnul na jiný program, kde byl také český seriál, až jsem se leknul barev a že rozumím, co říkají. Jestli to snad měl být Art a umění pro inteligentní občany, tak nechci patřit k těmto vyvoleným a pojedu si dál podle svých zažitých parametrů.(29.2.2016)

Pokud pominu zvuk a obraz a to, že nemám ráda, když na sebe lidi křičí (ano, sympatie s postavou Kláry Melíškové nabyly trhlin, přestože měla k ječení pádné důvody), tak se jedná o zdárné pokračování Případu pro exorcistu a za tím si stojím. Dozvíme se zase něco víc o vyšetřovacím týmu a nakoukneme pod pokličku vysoké školy. Souhlasím s tím, že všichni kvestoři by se měli jít... nad sebou hluboce zamyslet a možná tam už zůstat. Pro další případ bych ale byla radši, kdyby se pátralo někde v terénu a Detektivové od Nejsvětější Trojice se drželi od politiky dál.(22.3.2016)

• golfista

S největší pravděpodobností se jedná o jakýsi druh umění. Bohužel jsem v průběhu prvního a části druhého dílu nebyl schopen pochopit, o jaký druh se jedná. .... Proto se (udiven tím, že nejsem hoden pravděpodobně nejnovější vlny filmařského umění v čechách) vrátím k opakování "Případů prvního oddělení" abych si alespoň zčásti užil svůj koncesionářský poplatek.(14.3.2016)

Nejlepší česká kriminálka za ...???... hodně dlouho. Byla snad lepší předloha, když zůstal stejný i scenárista? Samozřejmě změna režijního stylu nepřipravenému divákovi (tedy zejména takovému, co sleduje jen české televizní série) nejspíš vyrazí dech a on to radši v sebeobraně někam přepne. Ale i příběh je prostě mnohem lepší. Najednou tu nesledujeme figurky na scenáristově šachovnici, ale postavy, od kterých nevíme, co máme čekat (což se navíc ještě díl od dílu mění!). Na druhou stranu je Viktor Tauš určitě mnohem lepší režisér než herec. Klaním se, a kdyby mi přece jen některé detaily samotného příběhu nepřišly trochu umělé, dal bych i plný počet (90%).(22.3.2016)

Konečně vznikl průměrný seriál České televize, kde je všechno dobré. A něco je trochu vyhrocené, jako, když začnem dávat hlavy do rohu a používat zářivky... Stačí to? V čem je to tak inovativní a kůl? Jelikož znám i předlohu, olomoucké prostředí a samotnýho Michala Sýkoru (dvakrát jsem u něho prošla zkouškou z literatury), tak mě to tolik nerosekalo...no...(25.3.2016)

• - Některé scény seriálu byly natáčeny v prostorách Univerzity Palackého v Olomouci. Její studenti v seriálu vystupují jako kompars. (Genevieve)