Modré stíny

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(4)

Čtyřdílná minisérie Modré stíny navazuje na trilogii Případ pro exorcistu. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho rána nalezne uklízečka mrtvého přímo v jeho vlastní pracovně. Kriminalisté tak budou řešit, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy, a také to, co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě univerzity. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede hrdiny mnohem dál, než by sami čekali. (Česká televize)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (5)

Modré stíny (2016)

Případ to byl složitej a čert nám ho byl dlužnej. Vedl sice k odvolání ministra, ale... Je to o level lepší, než předchozí Případ pro exorcistu (2015). Klára Melíšková skvělá a ještě ostřejší, Stanislav Majer slušný, Tereza Ramba dostala 2x přes držku, Tomáš Dastlík už není jen nýmand do počtu, takže tým je teď ještě kompaktnější. Na plukovníka Miroslava Krobota se provalilo jeho členství v STB, tak předčasně sám rezignoval. Kavka "Bimbo" David Novotný, i když tu měl spíš zápornou roli, v závěru ukázal svůj charakter. Vedlejší roli a hlavního podezřelého tu má Martin Huba a ten válel naprosto skvěle. Takže mně se to celkem líbilo. Dva díly jsou za 3, 2 za 4, takže celkově 7/10. ()

Epizoda 1 (2016) (E01)

Začalo to pěkně, krve jak z vola. Do vyšetřovacího týmu se nově zapojil i David Novotný jako kavka, makat ve skupině se mu moc nechce, ale ambice na vyšší místo zcela jistě má. ()

Epizoda 2 (2016) (E02)

Tady začínají chytat saze. Melíšková je ještě ostřejší než v předchozím Případu pro exorcistu (2015). Malou roličku, ale o to preciznější tu má Jiří Lábus. Plamenná řeč ke konci je tu totiž o modrém ptákovi Ivanu Langerovi, kterého tu přejmenovali na Gelnara a nechali mu post ministra vnitra. Je to takový pomníček politické mrtvoly. 7/10 ()

Epizoda 3 (2016) (E03)

Po trošce moralizování a rádoby opilé Melíškové tu dvaapadesátiletá Eva Jeníčková asi měla potřebu ukázat svoje pořád celkem slušně udržované tělo. A jako zbitou ji namaskovali slušně a i ta domácí držková byla udělaná slušně. ()

Epizoda 4 (2016) (E04)

Dopadlo to trochu jinak, než jsem čekal. David Novotný tu měl sice zápornou roli, ale na konci se ukázal jako charakterní polda, který patří do nějakého týmu. ()