Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, Katja ovšem nemůže jít dál s vědomím, že vrazi její rodiny chodí beztrestně po svobodě. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger. (Aerofilms)

Barka88

Vynikající herecký výkon Diane Kruger. V tomto filmu opravdu exceluje po všech stránkách – budete jí věřit úplně všechno. Ačkoli téma ,,němečtí Turkové“, mě úplně nebere, je velice dobře zpracované. Z nějakého důvodu nemám kladný postoj k německé kinematografii, ale musím uznat, že tohle se opravdu povedlo. Konec by si asi většina z nás představovala/přála jinak, protože Diane prostě musíte fandit celou dobu. Za mě 4* a veliká poklona před hereckým výkonem Diane. První film režiséra Fatiha Akina, kterému jsem dala šanci a díky kterému vyhledám i jeho další filmy. ()

neo93

Muž je propuštěn z vězení. Ihned poté si bere ženu, která na něj celou dobu čekala. Ona žena spolu se svým synem jedou za mužem, jejím manželem a otcem. do jeho práce. Žena nechává syna otcovi. Sama odjíždí pryč. Když se večer vrací na místo, kde zanechala svou rodinu, sleduje něco, co by ji vůbec nenapadlo. Policejní zátarasy, záchranné služby, spoustu lidí okolo. To vše před domem, kde má otevřený podnik její muž. Běží přes omezující pásy, chce vidět svou rodinu, živou a zdravou. Policejní eskorta ji zadržuje a následně vede do dočasné místnosti se všemi zraněnými. Jenže oni tam nejsou. Přichází muž a sděluje ženě, že oběťmi se stali muž s malým klukem. Teprve nyní vidíme titulek s názvem Aus dem Nichts - Odnikud. Tak začíná úvodní intro snímku, který si mě naplno získal. Není to pouze dokonalým herectvím Diane Kruger, která nám famózním způsobem přestavuje ženu, jenž se potýká z nenadálou situací ve svém životě. Ale zásluhou i dalších podstatných faktorů. Už samotné příběhové rozdělení do tří částí, je netradičním ozvláštňujícím prvkem, který přesně vystihuje to, co se na plátně, právě odehrává. RODINA, nám ukazuje příbuzné pozůstalé, tak i její nejbližší přítelkyni a jejich reakce na nečekanou událost. SPRAVEDLNOST, zobrazuje boj dvou odlišných stran, z nichž každá chce vyhrát, byt jen jedna může zvítězit. A poslední část, MOŘE, je už jen čistým vyústěním předešlých dvou. K tomu všemu, je film skvěle nasnímán a zrežírován. Intenzivní, silný, působivý zážitek, vyplněný mnoha výbornými momenty během celé projekce. ()

Maximilianus

Kvalitne vybrúsená dráma so skvelou Diane Kruger. Páčilo sa mi rozdelenie filmu na tri tematické časti, ktoré film výborne charakterizovali. Prvé dve ma zaujali viac, a aj keď tretia nebola nudná ani zlá, prišla mi trochu moc americká a trošku skratkovitá, avšak aspoň trochu prekvapivá ku koncu a práve tretia časť bola taká, aký som očakával celý film, takže celkovo tento počin predčil moje očakávania. 7,8/10. ()

Franc1s

Na tenhle kousek jsem se těšil. Ženě, při jednom bombovém útoku zemře manžel a syn, jí se právě roizpadl svět, začíná vyšetřování a soud.. Herečka Diane Kruger zde exceluje a vše jsem prožíval s ní. Nejlepší část byla ta u soudu. Atmosféru to má i nervy jsem měl, ale bohužel mi tam něco chybělo a nedostalo mě to tak, jak jsem očekával. Na jedno podívání určitě, ale myslím že za týden už asi ani nevzpomenu, škoda.. 7/10 ()

Mitisko

Čistá propaganda jak za komančů budovatelské filmy. Propaganda fungující na podprahovém vnímaní a na otáčení reality, kde německý občan používá bombu na přistěhovalce, přitom velmi dobře víme, že v skutečnosti tyhle teroristické činy páchá druhá strana, která je ve filme vykreslena jako ta poškozená, která potřebuje pomoct. Samozřejmě klasická sbírka nálepek jako fašisti ultrapravice a podobní nálepky... Zajímavé je také vykreslení agresorov - německých občanů, který žijí v přívěsu a vypadá to, že jsou sociálně slabý, přitom imigrant bývalý feťák a drogový dealer žije v hezkém bytu a očividně materiálně nijak nestrádá, protože má dokonce svojí firmu v které podniká v ekonomických záležitostech :D :D to mě už fakt odrovnalo. K závěru musím povědět, že tyhle politicky korektní filmy může točit jenom buzna, které se těší na velké černé péro. Nebudu svině a pomodlím se dokonce Aláhovi aby jeden pořádní klacek se našel pro pana Fatiha Akina očividně ho fakt potřebuje a dělá vše proto aby se k tomu dostal... ()

Inozuka

Už dlouho mě nějaký film takhle nevtáhl a udržel v napětí. Psát komentář není úplně jednoduché, protože bych nerad spoileroval, takže to pojmu minimalisticky. Skvěle natočená a zahraná sonda do nitra člověka, jemuž se život ve vteřině otočil vzhůru nohama a přišel o to nejcennější, co měl. Perfektně nasnímané a odvyprávěné s hustým dávkováním beznaděje. Diane Kruger válí a předvádí životní výkon, kterým vás totálně uzemní. ()

Likan7

Mocná depka. A všechno ovládá svým skvělým výkonem Diane Kruger. Už dlouho se mi nestalo, abych viděl tak přesvědčivý herecký výkon. Vůbec nechápu, že si neodnesla Oscara, že chyběla v nominaci je jen flusanec do tváře. Její Katja je tak silná postava, že Vás uhrane a nepustí do konce filmu. Ten samotný je rozdělený na 3 části a jak přemýšlím, všechny jsou vlastně skvělé. První, samotný čin by mohl být možná trochu víc na sílu (čekal jsem, že se TO stane přímo před kamerou). Hlavně ale ta prostřední část, ze soudního procesu, je co do atmosféry a herectví parádní. Vždycky mám rád, když sleduju ve filmu nějaký soud. Něco mě na tom fascinuje a tady jsem si to užil až do morku kostí, zvlášť když laboratorní specialistka dost barvitě popisuje, co se stane s tělem Vašeho dítěte, když u něj bouchne bomba. Konec je pak už zase ta mocná deprese, která člověka vyflusne a říká si, že to je strašně na h*vno. Pokud o filmu nic nevíte, budete pravděpodobně šokováni jako já. A pak příjemně překvapeni, že jste viděli zase jednou perlu. ()

gemi

Tři čtvrtiny filmu jsem měl pocit, že se dívám na Big Bena či podobnou detektivku s typickým německým rukopisem. Závěr to trošku vylepšil, ale je to slabá trojka. ()

E lan

Děsivě smutný příběh, který od začátku do konce nepotěším. Ozdoben skvělými hereckými výkony, na obou stranách barikády. Navíc scénář částečně psal život. Hrozné, poučné a skutečně by se to mohlo stát. ()

bearmeedek

Nejsem nadšen jako ostatní. Počáteční utrpení Středoevropanky, která si pro život vybrala Turka s pochybnou minulostí, je pro film zdlouhavé. Následné soudní drama je na dobré úrovni, ale zbytečně dlouhé. A závěr, kde jsem očekávat alespoň 20 minut napětí a řádné pomsty, také nebylo to pravé. Konečné řešení sice bylo správné, ale jen na 50%. Dalších 50% bylo hloupé, až zbabělé. Celkem bych se bez tohoto filmu obešel. ()

seeba10

Tak takhle zapojeny do filmu jsem už dlouho nebyl. Napjatý jak kšandy až do konce. Někdy je třeba jít spravedlnosti naproti. ()

hazdrova

Neskutočné! Diane exceluje, prostredie a príbeh sú realistické a neskutočne skvelo vystavané. Hudba do bodky vystihuje atmosféru a každý detail vytvára dohromady kompozíciu, ktorá sa leje podobne ako karamel po zmrzline. Hudba: I know places - Lykke Li 5* ()

Shitonit

Míchání náboženství, ras, kultur.. jen tak dál. Tisíce let se to vše navzájem jebe, a bude jebat, dokud se to nevyjebe. Chceš být šťastná ?? Pořiď si muslimáka.. Jinak je to dost dobře nakroucený, a nakonec jsem rád, že už vím co si uvařím v papiňáku v neděli k obědu. Bude to grilovaný karavan na hřebíčku, prokládaný masokostní moučkou z Dianky, a jako příloha patrně poslouží náckovský plátky z vymaštěnejch kebulí. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Tak nějak obyčejný soudní proces, kdy spravedlnost vykoná poslušný občan. Nebylo to špatné, ale takových filmů je hromada a daleko lepších. ()

Co chystá režisér Odnikud?

Co chystá režisér Odnikud?

25.09.2018

Držitel Zlatého glóbu za drama Odnikud v hlavní roli s Diane Kruger (Hanebný pancharti) Fatih Akin připravuje svůj další projekt. Německý režisér chystá hororový thriller The Golden Glove inspirovaný… (více)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

16.10.2017

Bláznivá špiónská komedie, thriller o pomstě a spravedlnosti, ponurá dystopie nabízející neutěšený obraz naší budoucnosti, film o slavném spisovateli Stefanu Zweigovi nebo fascinující příběh dvou… (více)