Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, Katja ovšem nemůže jít dál s vědomím, že vrazi její rodiny chodí beztrestně po svobodě. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger. (Aerofilms)

joker.george

Nedokázal jsem odhadnout, co přesně se bude nadále dít, respektive jsem si nechtěl domýšlet, co dalšího by se ještě mohlo stát. Pocit zoufalství i bezmoci mi byl nepříjemný a film se snažil zobrazit první strašlivé dojmy co nejintenzivněji a nekompromisně. Třetí část mi však přišla trošku vytržená z předchozího dění a nedosáhla tak silné katarze jako zbylé dvě. Ale dílo to stejně dokázalo ustát a nabídlo silné emoce. A podle mě je jen otázka času, než vznikne americký remake. (Brno, kino Scala) ()

dubinak

Jednoznačně nejlepší letošní zážitek na KVIFF. In the Fade je sice hodně ždímací typ filmu, ovšem ne takový, který by vás tím štval. Téma je velice silné, scénář ještě silnější. Film je rozdělen do tří částí, z nichž první je ta poznávací a zápletková. Druhá, naprosto brilantní část se odehrává v soudní síni. Tu považuji společně s famózním herectvím Diane za naprostý vrchol. Třetí část už má být jen šokující revenge. Někomu se možná závěr nezamlouval, mě málem roztrhal na kusy. Neuvěřitelné, jak strašně lze s Diane v této její roli soucítit a konečně dostala dostatek prostoru k předvedení svého špičkového talentu. Po titulkách a obrovském potlesku bylo v sále doslova hrobové ticho. KVIFF 2017 ()

C0r0ner

Závěr to nakonec těsně vytáhl nad průměr, ačkoli to celou dobu nebylo vůbec špatné. Srážely to akorát nelogičnosti v ději, které se kupily jedna na druhou. I tak to ale bylo scenáristicky dobře rozjeté a jelikož mám rád filmy od soudu, ani jsem se moc nenudil. A ponaučení? Neberte si čmoudy! 70% ()

Cheeter

První dvě části mi přišly výborné. Psychologicky dobře propracováno a mělo to dobrý spád. Navíc se hudba objevovala jenom místy, čímž děj byl více realistický, hudba člověku neříkala, jak moc dramatická situace je nebo není. Ta třetí část to docela stáhla dolů. Hledání na vlastní pěst bych ještě vzal, ale zbytek... Proč? Nicméně celkově dobře propracovaný film s aktuální tématikou. ()

campix

[MFFKV - 2017] Nejhutnější film letošních Varů. Silný námět se skvělou Diane Kruger v hlavní roli, které bych možná i nějakou tu nominaci na Oscara za tento výkon hodně přál. Téma národního extremismu a rasové nesnášenlivosti v současné době hodně rezonuje a tak je Odnikud hodně současným filmem.Vrcholem filmu jsou scény ze soudního procesu , které jsou opravdu výborné. Sice bych asi dějovou linku ukončil o něco dříve, ale i tak má finále velkou sílu. Parádní drama. ()

zette

Pokud budu uprimny..., kdybych vedel pred filmem, kdo stoji za teroristickym utokem, tak na film do kina nejdu. Samozrejme vim, jakeho je Akin puvodu, presto me k ohledu na soucasnou situaci v zapadni Evrope akt neonacistu trochu sral, ale i takove veci se deji, tak budiz. K filmu samotnemu, opet se potvrdilo, ze filmy Fatiha Akina maji vybornou rezii, velmi dobrou atmosferu, pracuje se zajimavymi namety, ale ve scenari je rada der. Konkretne zaver v Recku, "probuzeni" ve vane (ac temer genialne natocene) a asi bych dal u soudu prostor i obzalovanym, kteri nerekli ani slovo. Diane Kruger podala dobry herecky vykon, zase bych ho ale neprecenoval, protoze takove dramaticke role musi zahrat kazdy trochu dobry herec. Videno v ostravskem Artu, 7 divaku. ()

Martrix

Turecko-německý režisér a scénárista v jedné osobě, ukazuje další variaci na téma rasové nesnášenlivosti. Snaží se být korektní a lacině nenasazuje proti systému, nebo zemi, kde se narodil a vyrostl. Ale stejně tak se nesnaží idealizovat Turky. Akin nevypráví ani tak o prostředí a vztazích mezi turky a němci, ale především o lidech. A nijak zvlášť neřeší, jaké náboženství jeho postavy uctívají. Jde hlouběji a ukazuje bolest Katji, ženy, kterou někdo připraví o rodinu a beznaděj, to když vidí, že systém selhal. A následně pak sledujeme, jak se k tomu tato žena postavila. Z textu distributora by to mohlo vyznít, že půjde o nějakou revenge akční jízdu. Nepůjde. Budete sledovat velmi dlouhou pasáž o tom, jak se Katja trápí, dlouhou pasáž u soudu a rozvláčnou poslední třetinu, která vše uzavře. A ano, skvělou Kruger, velmi dobrou režii Akina a skvěle padnoucí hudební podmaz, což celý film pěkně zhutnilo. Přesto jsem se místy nudil, resp. po skončení jsem si uvědomil, že i přes tu závažnost tématu, ve mě tento film vůbec nic nezanechal. Nejspíš proto, že si stejně jako většina Čechů (nesprávně) myslím, že se u nás nic podobnoho stát nemůže. Film je to natočený i zahraný parádně, ale z nějakého důvodu mě Odnikud neoslovilo...snad proto, že už je ve všech médiích těch konfliktů souvisejících s migrací moc. ()

KajusaK

Naprosto fantastický herecký výkon Diane Kruger. Velmi svižný děj, napínavé od začátku do konce. Vynikající !! Spokojenost!! Doufám, že film vyhraje na KVIFF. ()

Larushka

Diane Kruger a její němčina je naprosto úžasná. Filmu se podařilo ve mně vyvolat silné emoce od prvního okamžiku. Skvěle natočené. Říkáte si, co byste na jejím místě dělali vy. Upřímně doufám, že se to nikdo z nás nebude muset dozvědět. Velice silný, uvěřitelný snímek. ()

chelseaman22

Tomuhle říkám skvělý počin. Nekonvenční drama o tom, kterak německá justice vykonává dobro pro lid. Avšak německá justice opomněla faktor "Katja", která je nabroušena jako svině po odebrání selat. A proto se Katje nemůžeme divit, že se vydá do Řecka, aby provedla vendetu. Krvavou. 79% ()

andrii

Po dni krutostí. V duši zataženo, prší. Její žal trestá. Když ne talár, "noiretovský" mustr. Na lože jim naloží, obloží je plameny. A amen bude s křišťálovou nocí, západním na/r/cismem. ()

Johnny.ARN odpad!

Nemcom to v tom Nemecku už pekne šlape na tú hlavu pojašenú. Blondska si vezme za manžela Turka, ale tak bridkého, ani doma by ho neprijali, ktorý je navyše grázel, basista a díler, vrhne mu bastarda a potom sa čuduje, keď zlí škaredí náckovia odpália pred jeho kanceláriou podomácky vyrobenú bombičku a ich to rozjebe na písek. Následne ani Bundeslandsúd jej veľmi nepomôže a tak sa rozhodne konať sama. Och Bože, prečo som toto vzhliadol, robilo sa mi nevolno z tých Nemcov a z toho, aký desný film to bol. A ešte aj málo mŕtvých to malo. ODPAD! ()

hroubek

Hodně silné drama, ze kterého mě fakt mrazilo v zádech. Odnikud není film, který si pustíte, když si chcete odpočinout. Odnikud je perfektní depresivní podívaná. Režisér Fatih Akin vzal poměrně jednoduchý příběh a parádně ho odvyprávěl. Žádné uhýbání stranou, žádný patos, žádné srdceryvné projevy, jen těžká deprese. A tohle mě hodně sedlo. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě skvělá režie, parádní atmosféra(půlku filmu prší a nebo sněží), napínavé dialogy a hlavně perfektní Diane Kruger a Denis Moschitto. Kruger je zde výborná a prodá každou emoci naprosto uvěřitelně a nelze jí nefandit a rozhodně jsem chápal její rozhodnutí. Moschitto má velmi vděčnou roli a celou třetinu filmu(část se soudem) si krade pro sebe. Jediné co mě trochu nesedlo, byla poslední třetina v Řecku, kterou jsem si představoval trochu jinak. Odnikud je hodně dobrá podívaná, která mě velmi sedla, ale je to taky film, který je tak silný, že ho v nejbližších měsících nepotřebuji a ani nechci vidět znovu. ()

ZeroCZ1233

Fatih Akin je svým specifickým způsobem německý Spike Lee. Jen své sociální cítění čerpá ze svých regionálních problémů, tudíž řešení rasistických otázek zůstává, jen je zakořeněno v odlišnějších konotacích. Odnikud není výjimkou a Fatih se k tématu navrací s novou, neotřelou a patřičně oddřenou dramatickou výpovědí. Hlavní hvězdou a nositelkou snímkem zvolené subjektivní narace je postava Katji, jež nacionalisticky zaměřenou vraždou přichází o manžela tureckého původu (napraveného recidivistu) a jejich malého syna. Tím se roztáčí dramatický kolotoč syrově nativních postupů vyšetřování, usvědčování a boje za pravdu, v nichž s hlavní postavou prožíváme každou psychickou a fyzickou ránu, již jí byla zasažena. Fatih k vyprávění využívá několik rozličných postupů. Samotný příběh je přirozeně plynoucí a ušetřený kdejakých trapných zvratů a momentů, hlavně se zaměřuje (jak využití subjektivní narace napovídá) na psychický vývoj hlavní postavy. To je vystavěno jako cesta rozdělena na 3 metaforické celky: 1) chvilka štěstí eskalující ke ztrátě toho nejdražšího, 2) hledání vykoupení skrz systém a systematická ztráta úplně všeho, 3) konečné vykoupení. Těmto celkům Fatih věnoval zásadní řemeslnou péči někdy skrytou v těch nejmenších detailech, ale všechnu čest je nutné směřovat k Diane Kruger, jež ze sebe vyšťavila maximum a divák jí žere každý pohyb svalu, prolití slzy i krve. Velmi dobré drama se silnými myšlenkami, jež Fatih prodává velmi zdatně tak, aby žádná z nich nepřišla vniveč. 8/10. ()

Mr.KarlAdler

Zážitek, který emočně vyčerpá, způsobí husí kůži a navodí chuť projít se někam doblba, zapálit si cígo a vstřebat tu depku. Po celou dobu filmu pozorujeme, jak se Katja vypořádává se smrtí svých milovaných, přičemž u toho prochází několika stádii – odmítnutím, uvědoměním si, ztrátou vůle k životu i touhou po pomstě. Tím, že se umírněná režie koncentruje ryze na svou protagonistku, dává vyniknout hereckému koncertu Diane Kruger – a ono to místy fakt vypadá, že stačilo zajímavě zacílit kameru a nechat se unášet její odevzdanou zarputilostí (což kvalitám zpracování samozřejmě nijak neubírá). Možná lze namítnout, že Akin s divákem manipuluje tím, že ho přinutí dívat se na problematiku čistě z pohledu zraněné Katji, ale víc než o samotné klasické vyšetřování toho, „kdo za to může“, jde skutečně spíš o film intimně zacílený na prožívání pozůstalých. V tomhle pohroužení se do lidské bolesti je výtečný, dle mého názoru se nijak nepodbízí a svou podmanivostí si nezadá s těmi nejlepšími severskými kriminálkami. ()

vyfuk

To, co na filmu dokáže být nejhorší, může paradoxně být i nejlepší. V tom ohledu, že film dokáže být neuvěřitelně normální až stejnosměrný, ale dokáže i vzít za srdce. Celou první půlhodinu až hodinu čekáte, že to bude někam směřovat, pak přijde soud, kde dojde k nějakým trauma zvratům. To, že Diane Kruger celý film hraje dokonale a Oscarově asi nemusím zmiňovat. Pak to přijde do vyhrocených emocí v rámci finále a i toho jak její příběh prožíváte a nevím jak vám, ale já posledních oněch dvacet minut hrozně prožíval a byl napjatý jako při hororu. To asi musím na celém filmu prostě vyzdvihnout. Nicméně přijde mi, že každý evropský film je dělaný podle nějaké šablony, protože všechny jsou dělány jistou suchostí, která filmu škodí v rámci diskuze a distribuce, ale dělá ho vždy v tom jedinečným. Film s mezinárodními ambicemi nicméně. ()

Tft

Diane Kruger a její sólo koncert. Rozhodně jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů roku 2017. In the Fade je dalším z řady chladných thrillerů o vypořádání se se smrtí nejbližších. Vyčnívá především právě kvůli hereckému výkonu Diane Kruger a tématu o neonacistickém útoku, který vedl ke zmiňovaným úmrtím. Poutavě skličující atmosféra s kterou film prezentuje rozklad hlavní postavy, která si projde všemi stádii truchlení je asi to hlavní co se na filmu dá pochválit. Děj až na zvláštně nečekané finále čerpá z klasických struktur truchlících filmů a musí se tak opřít o kvalitu jiných aspektů. Jedním z nich je režisér Fatih Akin, který dokázal z Diane Kruger vyždímat naprosto všechny emoce a spolu s jeho povedenou režií dělá z In the Fade víc než jen tuctový snímek o ztrátě rodiny a touze po pomstě. Zdánlivá jednotvárnost je tady spíš předností a snímek díky tomu dostává jakýsi obraz sebejistoty. Fatih Akin ukazuje, že je mazák a i z poměrně rutinního námětu dokáže vykouzlit něco víc. 80% ()

Co chystá režisér Odnikud?

Co chystá režisér Odnikud?

25.09.2018

Držitel Zlatého glóbu za drama Odnikud v hlavní roli s Diane Kruger (Hanebný pancharti) Fatih Akin připravuje svůj další projekt. Německý režisér chystá hororový thriller The Golden Glove inspirovaný… (více)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

16.10.2017

Bláznivá špiónská komedie, thriller o pomstě a spravedlnosti, ponurá dystopie nabízející neutěšený obraz naší budoucnosti, film o slavném spisovateli Stefanu Zweigovi nebo fascinující příběh dvou… (více)