Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, Katja ovšem nemůže jít dál s vědomím, že vrazi její rodiny chodí beztrestně po svobodě. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger. (Aerofilms)

wick

OK drama o terorismu a zoufalé ženě..s dobrým výkonem Diane K., i když hodně levicově nakloněné. Ano, oběti mezi imigranty, co ale takhle pohled z druhé strany? ()

Gregor_Samsa

Nebát se do titulků v dnešní době hodit tvrzení, že 7 let znamená 7 mrtvých z důvodu neo/fašistických útoků... Je to skoro neuvěřitelné – v Proti zdi jsme byli poctivě a ruku v ruce proti establishmentu, jak to jen nejvíce šlo, a kritizovali jsme vše, co jsme mohli – a nyní po 10 a více letech v táboře mluvící většiny a jako součást pseudo-levicového mlžení si vybereme rádobytéma... Necháme-li tuhle absurdnost stranou, pak z toho zbyde celkem hustá soudní linie a ještě hustší příběh s Diane, co to dokázala zahrát. Aneb i Řecko je plné fašistů – kecy!!! Velmi rozporuplné, zvláště v dnešní době... [80%; 2018-01-06 BioOKO] ()

uhlerado

Celkom fajn. Úvod emócie a potom nudnejsie pasaze a napokon záver. Nebudem prezrádzat, no čakal som viac. Niečo, čo so do mnou zatrasie. Preto len štyri * ()

rigby

Výborné drama se skvělou Diane Kruger v hlavní roli. Úvodní kapitola mě nezaujala tak, jak by měla, ale hned nato jsem se při líčení v soudní síni cítil jako doma. A závěr, ten byl tak trochu nečekaný. Možná chtělo ještě zdůraznit motivy počínání pachatelů, aby to mělo ještě větší sílu. Takhle jen 3+ ()

VideoTuti

Děsíme mě představa z filmu, že naše města budou rozdělena na muslimské (ve filmu uváděné jako turecké) čtvrti čtvrti ostatní. ()

Grázl83

Me se to libilo. Vyborna Diane, ale za slabsi konec a trochu nelogicnosti v soudni tahanici (chybejici kamerove zaznamy, provereni jestli pachatele byli opravdu v Recku apod. ) snizuji o jednu *. ()

Tomas_PO

Priemerná dráma z nemeckého prostredia, avšak pozerateľná a zaujímavá až dokonca, najmä vďaka viacerým zvratom. ()

taibrek

Film o matke a manželke, ktorá vezme svoj nespravodlivý osud do svojich rúk. Jediné čo na tomto filme nechápem je, že prečo sa nechala odpáliť spolu s tími dvoma vrahmi? K tomuto filmu by sa mi páčil skôr koniec pomsty a následne v podstate v sebe našla vytúženú spravodlivosť a úľavu... ()

fafejt001

Měl bych k tomu něco málo výhrad , leč , kdo by se v tom pitval . Mohli možná lépe si pohrát se scénářem , přece jen ten její život , tedy hlavní hrdinky a jejího dítěte mohli více obohatit . Bylo to jen u toho přechodu, pak v kanceláři a finito . Následoval výbuch a pak jen zlomená Diane a soudní proces . OVŠEM ten závěr , byl drsný . Tedy ve smyslu jejího rozhodnutí .Já bych to nechal pod tím karavanem a pak . . . No ináč slušné natočené a tak dávám *** a půl . ()

Ironhead

Kvalitně natočená i zahraná podprahová agitka o tom jak jsou ti turečtí/kurdští dealeři drog hodní a utlačovaní... ()

Vajnlich

Odnikud nikam. Tak by se dal tento snímek zhodnotit. Naprostá slátanina bez špetky logiky a známky děje. Nemůžu se ubránit dojmu, že to byl bohužel tendenčně splácaný nesmysl. Opět nechápu hodnocení filmu. Jak tomuhle mohl někdo dát pět hvězdiček je pro mě naprostá záhada. ()

BloomGeorge

Po dlouhé době jsem viděl film, který byl nejen bezvadně proveden a zahrán, ale děj jsem prožíval velice procítěně. Hlavní hrdinka umí zahrát :-) Vřele doporučuji. ()

bonovox

Silný príbeh s výbornou atmosférou a hlavne s dokonalým hereckým výkonom D.Krueger. Jediné čo mi vadilo bola schopnosť hlavnej hrdinky vyrobiť bez žiadnych problémov bombu to bolo trochu pritiahnuté za vlasy, ale inak výborný film. ()

Astonko

Film ma priklincoval k sedačke a nepustil od začiatku až do konca. Pre mňa bolo vrcholom filmu spracovanie súdneho procesu, ktorý som teda ešte lepšie natočený nevidel. Taktiež si myslím, že ide (minimálne o doterajší) vrchol kariéry Diane Kruger, pretože podáva bezchybný výkon a to aj napriek tomu, že počas celého filmu nezlezie z obrazovky. Jej neopísateľný výkon v spojení s podmanivou kamerou vyvoláva v divákovi široké spektrum pocitov od smútku cez deprimovanosť až po hnev a ja teda až na istú neoriginalitu námetu nemám čo vytknúť 9.5/10 ()

Kozlowski8

V době četné aktivity radikálních islamistů a jejich teroristických akcí po celém světě je tato problematika (logicky) tématem mnoha filmů. Ve snímku Fatiha Akima ale sledujeme jiný (stejně závažný a aktuální) zdroj teroristické hrozby - fašismus a extrémní pravičáctví, zde navíc s nespravedlivým vyústěním soudního procesu. Děj příběhu je v podstatě velmi jednoduchý, není nijak rozvětvený a členitý, ale o to silnější je jeho psychologická stránka a emocionální aspekt. Má to "na svědomí" nádherná kamera a její, pro někoho možná zdlouhavé, ale absolutně smysluplné záběry, které dávají prostor k vyjádření a vstřebání emocí a hlavně Diane Kruger, jejíž herecké představení - s výrazy zlosti, beznaděje a zoufalství - je dechberoucí. Výtečný, velice silný snímek. 80 %. ()

PTuranyi

Slušná dráma ženy, ktorá prišla o muža a dieťa pri bombovom útoku. Žiaľ, smútok a depresia privádza hlavnú hrdinku až k pokusu o samovraždu, ktorú prekazí dolapenie páchateľov. Produkcii sa podarilo v súdnom pojednávaní výborne vybičovať emócie a postaviť diváka na stranu žalobkyne, kým mladý neonacistický pár s ich arogantným obhajcom sú očividne odsúdeniahodní. Klincom do rakvy je oslobodzujúci rozsudok. S tým sa však Katja nemieni zmieriť a vydáva sa po stope obžalovaných a ich svedka. S mottom oko za oko... sa podarilo v napínavom a mrazivom závere zobraziť ako sa s nimi v vysporiada. Produkcia je kvalitná hoci to nie je Hollywood. Herci sú dobrí a hlavne Diana Kruger v hlavnej úlohe predvádza veľmi emotívne predstavenie. 75% ()

Co chystá režisér Odnikud?

Co chystá režisér Odnikud?

25.09.2018

Držitel Zlatého glóbu za drama Odnikud v hlavní roli s Diane Kruger (Hanebný pancharti) Fatih Akin připravuje svůj další projekt. Německý režisér chystá hororový thriller The Golden Glove inspirovaný… (více)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

16.10.2017

Bláznivá špiónská komedie, thriller o pomstě a spravedlnosti, ponurá dystopie nabízející neutěšený obraz naší budoucnosti, film o slavném spisovateli Stefanu Zweigovi nebo fascinující příběh dvou… (více)