Žeňa a Boris procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Žeňa si našla staršího bohatého muže, Boris čeká dítě s kolegyní z práce. Jejich dvanáctiletý syn Aljoša je spíš přítěží. Nestojí o něj ani jeden, jako by jim připomínal vlastní selhání. Neprojevují mu náklonnost, zdá se, že toho nejsou ani schopni. Všechno se změní ve chvíli, kdy Aljoša zmizí. Náhlý pocit prázdnoty dožene oba rodiče k pátrání nejen po vlastním synovi, ale i po kořenech vlastního emocionálního chladu. (Film Europe)

wick

Zcela jistě hodnotný film...který ale zaostává za předchozím Leviatanem. I když některé scény jsou mrazivé, pro mnohé nebude příjemné hodně pomalé tempo. ()

Gregor_Samsa

Kamera jen pomalu ukazuje záhyb zčernalé řeky, větve zimních stromů se odrážejí ve vodě, je zima, sněží. Na nového Zvjaginceva jsem se těšil a neudělal jsem tu hloupou chybu, že bych si přečetl byť jen jedinou větu či slovo z anotace filmu; tohle totiž dokáže dobré filmy někdy zcela odrovnat. Takže jsem dopředu nevěděl vůbec nic a procházel jsem tím nelineárním a nepřímočarým příběhem velmi pomalu, spolu s hlavními „hrdiny“; Zvjagincev nám nastavuje zrcadlo jako nikdy jiný a pozorovatel je to z nejpřesnějších. (Samo)láska, odcizení, touha po štěstí, vyhoření, únava... silný film - skončí a člověk má touhu po objetí toho druhého. [90%; 2018-03-04 Kino Pilotů] ()

cinemafil

Deprese od první minuty filmu. Jít na film trochu víc rozhozený, tak vede cesta z kina rovnou k psychiatrovi. Film vyznívá pesimisticky a krutě. Zvjagincev je výborný režisér, zvládá řemeslo, ale tenhle příděl beznaděje, co hrne od první minuty moc diváků nebude dávat. Ale 4* za mistrovské provedení i když bezbřehé beznaděje. ()

Mr_Corny

Atmosferickosť, vizuál, hudba - super, vyobrazenie vzťahov chladnejších, čoby ruská zima - super. Film ašpirujúci na "wau efekt" sa vďaka zbytočne presiahnutej stopáži stal nudným a koniec vykúpením. ()

kokofek

Zneklidńující a mrazivé.Typicky pomalé tempo,které má většina ruských snímků.Ale tady je na místě,potřebujete čas vnímat a prožívat .Dlouho mi scény vydržely strašit v hlavě. ()

el_chorro

Souhlasím s tím, že je to trochu reklama na záchrannou službu, ale i tak je film velmi uvěřitelně zpracovaný. Deprese zde vládne každou vteřinou a člověk čeká a čeká na konečně nějaké rozuzlení... Jednu hvězdu ubírám, neb ta stopáž je v rámci dějové linky opravdu vražedná! ()

Tomas_PO

Mrazivo skvelý film, prekvapivo, ruskej produkcie. Skvelé dialógy a rodinné situácie, verne, až hrozivo verne zobrazujúce smutný život neštastného manželského páru. Pekná kamera a jesenno-zimná príroda vhodne dotvára atmosféru. Takmer 5 hviezd. ()

Perunwit

To byla celkem síla. Lidská bezcitnost a blbost snad opravdu neznají mezí. O tomhle snímku se moc tlachat nedá; buď tu bezútěšnost vnímáte, nebo ne. ()

Koco

Komplexný rozbor vzťahu dieťaťa a rodiča, ktorý Zvjagincev predviedol pred pätnástimi rokmi v Návrate je nahradený pol hodinovou expozíciou, v ktorej sa dozvedáme o rozvode Aljošových rodičov a zámere postarať sa o to posledné čo ich drží po kope (spoločný byt, nie vlastné dieťa). Po centrálnej dejovej udalosti však nastáva pátranie, ktoré sa obsahovo neodlišuje od priemerného televízneho krimi seriálu. Odvážna kritika ruskej politiky a fungovania spoločnosti z Leviathana je prítomná len vo forme ironických televíznych a rádiových vstupov. Ani jeden zo spomenutých motívov nedosahuje rovnakú hĺbku a kvalitu ako v predošlých režisérových dielach. ()

Capri2016

Veľmi smutný príbeh, kde nenávisť manželov je väčšia ako láska k dieťaťu a to to nedokáže prijať a utečie. Celý film je o hľadaní niečoho, čo je už dávno stratené a teda nenahraditeľné. Výborná sociálna dráma dnešnej doby, ktorá je režírovaná Zvjagnicevom pomalším štýlom, ktorý zodpovedá príbehu. A aj keď sa príbeh odohráva v civilizácii, pretože sa týka necivilizovanej manželskej dvojice, je neuveriteľne mrazivý ako keby sa odohrával na Sibíri citov. Bohužiaľ smutný obraz dnešnej materialistickej doby a u mňa veľmi solídnych 80%. ()

catinwater

jednoduchý a surový pohľad na sebestrednosť a sebeckosť života v modernej spoločnosti. pekná kamera. aj keď je pravda, že situácie Borisa v práci mi prišli trochu pritiahnuté za vlasy (totálna izolovanosť zamestnancov, na druhej strane až panický strach z odhalenia rozvodu). ()

hanca.uh

Jako je u ruských filmů víceméně typické, jsou i tady velmi dlouhé (a jakoby zbytečné) záběry kamery... Ty vás ale nutí dumat nad tím, proč je např. snímán zrovna tento pohled z okna, co tím chce rejža říct...je tu cítit to lidské napětí . Film je to tedy pěkně psychózní, což o to:-)), ale i tady prostě tápete nad otázkami, chováním manželů, i otevřeným koncem. Rozhodně artový film, který stojí za podívanou a není pro každého (podobně jako Jelena=za mě ještě lepší režisérův film z r. 2011). ()

aribari

Znepokojující obrazy temné zlověstné krajiny, všudypřítomného téměř hmatatelného zla, zlé přání se splní, ale nic nepromění. Linie mezi ruinami starého světa a luxusem nového života je tak tenká! Rozbití, vyprázdnění a zneplatnění toho, co bývalo, jenže to nové, co se nabízí, není lepší, je to prázdnota bez obsahu, jiný způsob otroctví, život, který jen bere a používá. Chladný západní luxus, sobectví, odcizení, nezúčastněné sledování neštěstí druhých v televizi, jediným způsobem komunikace mezi těmi, co si mají být blízcí, je hádka, sex a smsky. Nevaž se, odvaž se, máš přeci právo na štěstí. Pokud člověk nenahlédne a očekává, že mu štěstí zaručí jiný člověk, hmotné věci nebo peníze, nic se nezmění a vše se opakuje znovu. Zlo vypadá tak lákavě, nabízí splněná přání, ale ve skutečnosti člověk nedostane nic, satan, kterému obětovali, nic nedá. . Nevím, co všechno čte Rus mezi řádky, ale pro mne je nejsilnější závěrečná scéna filmu, která evokuje otázku: Kam běžíš Rusko? Kam běžíš Česko? Kam běžíš Evropo? Vždyť není rozdílu mezi Ruskem a ČR, mezi východem a západem...Stranické linie vystřídaly firemní a lidé jsou ještě více zotročeni udržením zdání a životní úrovně. Tak kam běžíš ty člověče? ()

Royaldell

Tohle se fakt povedlo. Chladný film s velmi zajímavým dějem,který vtáhne a nepustí. Co by byl ale děj bez skvělých herců a taky výborné kamery,která je už ale na Východě dobrým zvykem.. ()

surprise

Nemilovaní jsou tak nešťastní lidé, i když mají všechno. Stokrát slyšená pravda, které se ani po stoprvý neuvěří. Kdo uvěří, bude spasen. ()

jakubvojt

Z obyčajného života v Rusku. Deň ako každý iný a zrazu zistíte, že potrebujete pomoc. Rusko, podobne ako Slovensko, vám teda veľa pomoci neposkytne, a tak na to zostávate sami - s partiou dobrovoľníkov. Posledná scéna - Rusko nevieme kde bežíš, ale bežíš stále len na mieste! ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (více)

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera