Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

kolemjdouc

Pokud jste film sledovali v klidu a soustředění tak vás opravdu pobavil.Jen ta hláška "ty krávo "ta tam opravdu neseděla a byla docela dost rušivý element.Hill hrál jak o život a nikdo jiný by tu roli parchanta tak nedal.Pro mě neznámý Teller byl chvílemi neslaný nemastný.Dobrá režie,kamera a i výběr herců. ()

F.W.Colqhoun

War is economy. Je zároveň dojemné a otravné, jak moc chce být Todd Phillips Martinem Scorsesem. Jeden by optimisticky řekl, že následováním vzorů dosáhne člověk lepších výsledků. Asi to platí v případě, když se člověk nedostane na scestí. A společensky uvědomělé gangsterky pro filmaře, který dobře točil filmy o chlastačkách ve Vegas, tímto scestím možná jsou. Tím, jak zjevně Philips točí Vlka z Wall Streetu, si na toto neférové srovnání nabíhá. Oproti Scorseseho životopisům bezskrupulóznich kšeftařů s čímkoliv se ve Philipsově filmu nic moc nestane a tempem odpovídá zhruba Mlčení, tedy filmu, jímž klasik od svých gangsterek schválně ukročil. Voice over hlavního hrdiny a ani tento sám není dost cool, Ana de Armas působí jako přiliš mateřská verze Scorseseho představy femme fatale. Philipsovi se bohužel též nedaří dostatečně věrohodně změřit hlubinu žumpy, jímž je praxe vojensko-průmyslového komplexu a jejího napojení na U.S. Army, i když se sluší připustit, že Philips na edukativní rozměr filmu úplně nerezignoval. Když to ale jeden srovná s barvitou výmluvností, s níž Scorsese nedávno vykreslil situaci v odborech... Čajíček. Jonah Hill, který aspiruje volbou rolí na nového Joe Pesciho (mimo jiné ve Vlkovi) je jedinou položkou na seznamu scorsesovin, která dostojí vysoko nastaveným standardům. Kromě několika vtípků (This is why I like arm business. There's no women.) potěšil Philips už jen slušným sountrackem a drobnostmi jako je hudební výpůjčka z vynikající Soderbergovy Nákazy: Forsythia od Cliffa Martineze. God bless Dick Cheney's America. ()

AndrejBB

Podľa obsadenia som čakal viac komédie ako som dostal. Celkovo to nebol zlý film, ale netreba od toho čakať veľa. Možno keby mal o polhodinu menej, tak by šlo pridať jednu hviezdičku, takto som sa pri niektorých pasážach nudil. Nepomohol ani Jonah Hil, ktorého síce nemám rád, ale aspoň vie občas pobaviť. Tu aj keď bol vypasený ako prasa, tak mu proste to, že je zlý a drsný neverím a ešte k tomu ten jeho smiech... Aspoň hrali počas filmu dobré pesničky. ()

Paldiny

Tak svižné a pohodové až ma nemrzelo ani to, že som niektoré kroky či osudy predvídal. Dôležitejšie boli pre mňa sympatie k ústrednému duu antihrdinov čo si mysleli, že im svet leží pri nohách. A chvíľu aj ležal, luxusné apartmány, tučné kontá, zázrak v garáži, ďalší v malej postieľke a ten najväčší v manželskej. Počkať, ešte tu máme kamoša v biznise. No proste rozprávka aká chcete aby trvala večne. No ako to tak býva, vždy sa zákonite niečo poserie a inak tomu nebude ani teraz. Preto Irak, Albánsko, Čína a do toho ešte tie blbé zákony čo prekážajú v slušnom podnikaní, však. Netreba ale očakávať ďalšiu žánrovú epopej, na to tu máme iných tvorcov. Taký Guy Ritchie či Todd Phillips nimi veru nie sú a ak sa s týmto faktom dokážete vyrovnať, možno nebudete riešiť podobné sprostosti tipu ako je možné, že sa film podobá na to či tamto, prečo sa nepracuje toľko s charaktermi a nejde hlbšie do konfliktu. Od toho sú tu iné filmy, iní režiséri, iní herci. ()

Jaro_slav

Přirovnání k Vlkovi z Wall Street sedí, nicméně místo Margot Robbie je tu nějaká neznámá kubánská krasavice a místo Leonarda je tu Whip Lash. Ale díky absenci Leonarda to považuju za podobně kvalitní dílo. Nic hlubšího k tomu nicméně prohlásit nedovedu. ()

Henry007

Těšil jsem na svižný životopisný film s prvky komedie. Dostal jsem ve všech třech bodem zklamání. Film není svižný, nemá říz, flow, koule, ať to nazýváte jakkoliv. Necelé dvě hodiny pro mě působily jako dvě a půl. Pomohl by tomu třeba lepší písničkový soundtrack (ve filmu jsem si užil snad jen závěrečné Behind blue eyes). Ten by umožnil více montáží, nemuselo by se tu zničeho nic skákat v čase, kdy se vynechávají až měsíce života postav. Což souvisí s druhým bodem. Na životopisný film tu není dostatečně vykreslen vývoj postav. Vidíme 2 roky jejich života a posuny v chování a uvažovaní jsou minimální. I kvůli tomu zde nefungují emoce a jakékoliv obavy o postavy. Skoky v čase se vysvětlují ve dvou větách voice-overu hlavní postavy, což místy působilo lacině a líně. Voice-over měl být pravděpodobně i zdrojem humoru, což ale občas fungovalo. Film měl asi připomínat Vlka z Wall-street nebo Pain & Gain. Jenže oproti obou Týpkům chybí šmrnc, humor a lepší vykreslení postav. Přesto se nejedná o špatný film. Jsou zde kvalitní herci, dobrá kamera a místy i zajímavý příběh. Ten je však podán tak odtažitě a nezajímavě, že to film sráží do průměru. ()

geimz

Vzhľadom na profil režiséra a zaradenia pomimo iné žánre aj do komédie som čakal trocha viac vtipu, ten tu absentuje takmer úplne. Napriek tomu, klobúk dole, od filmu som veľa nečakal (opäť vzhľadom na profil režiséra) a aj keď sa v niektorých momentoch príliš snaží byť takým mixom Obchodníka so smrťou a Vlka z Wall Street (ani jednomu nesiaha ani po päty), funguje v celku OK. Rozumej nečakaj veľkoleposť vyššie zmienených filmov, a budeš sa dobre baviť. ()

laepus

Film plný nesympatických postav, u kterých je mi úplně jedno, co se s nimi nakonec vlastně stane a jak to dopadne. A to je pro mě dost zásadní chyba. Nějak to tak jen plyne bez zásadnějšího humoru či napětí a neoživí to ani Bradley Cooper ani jediná scéna, která mě dostala do kolen - ta, kdy Hill zkouší náboje v Albánii a u toho hrajou Floydi - ta byla boží - jediná, bohužel. ()

Santino7

Možno som vzhľadom na sľubovanú (mne značne príťažlivú) tému očakával až príliš, možno ma trailery navnadili oveľa viac než mali (a mohli), no v konečnom dôsledku som zostal po pozretí tejto snímky - a to i napriek mnou udelenej bodovej "štvorke" - mierne sklamaný. Skrátka sa mi zdalo, že potenciál životného príbehu dvoch (ne)zdravo sebavedomých a odvážnych priekupníkov zbraní a ich raketového vzostupu nebol ani zďaleka využitý naplno. Či už to bolo nesprávnou voľbou režiséra (nič proti Phillipsovi, má za sebou hneď niekoľko divácky značne úspešných komédií, no z môjho pohľadu by si to na režisérskej stoličke pýtalo skrátka o čosi väčší "kaliber", i keď je mi zároveň jasné, že tie najväčšie esá v danej oblasti by do tejto veci pravdepodobne nešli, ba čo viac by o túto matériu snáď ani len nezakopli), celkovým nesprávnym uchopením či súhrou viacerých okolností, skrátka som si to predstavoval trošičku inak. Pochopiteľne sa ale nedá stopercentne vyhovieť úplne každému, a teda je zbytočné to ďalej rozvádzať. Prúser to však v žiadnom prípade nebol, musím uznať, že som sa párkrát celkom slušne zasmial, na niektoré vydarené pasáže si dokážem spomenúť i doteraz, (a to už u mňa od projekcie ubehla vcelku dlhá doba), napr. vydarená pasáž z "tripu" do vojnovej zóny v Afghanistane, taktiež ma dostatočne zaujali aj herecké výkony (najmä Jonah Hill), avšak v konečnom dôsledku by si to - opäť vzhľadom na to, o akú matériu ide - pýtalo o čosi viac. A hoci som sa tomu chcel silou mocou vyvarovať (nakoľko mi bolo vopred jasné, že to pre túto snímku asi ani nemôže dopadnúť inak než zle), počas pozerania a tesne po ňom som sa nedokázal vyhnúť občasnému porovnaniu s Lord of War, ktorý je však kvalitatívne úplne inde, o level (alebo aj viac) vyššie. Nebolo tu prítomné skrátka nič, čo by sa na tejto snímke dalo na dlhšiu dobu zapamätať (možno až na tie spomínané občasné vtipné momenty, avšak to je samo o sebe málo), čo by z nej akokoľvek zarezonovalo, celé to proste tak nejak prirodzene vyšumí. Avšak i napriek tomu tento film hodnotím ako vcelku vydarenú jednohubku, ktorej pozeraním nie je moc čo pokaziť, no proste dá sa. 65% ()

jarmik

War Dogs místy připomínali Lord of War, akorát to byla komedie a místo Cage tam hrál Hill. Každopádně jsem se dobře bavil a ani chvilku se nenudil. A i když je to primitivní, nejvíc mě dostal Jonahův nový úchylný smích. :) ()

mira007

Stupidní český název hodně dobrého filmu podle skutečného příběhu dvou dvacetiletých borců, kteří dokázali zásobovat americkou armádu v Iráku zbraněmi. Je to svižné, vtipné, nápadité, skvěle zahrané a já si v tom našel celkem hluboké zamyšlení, že když se vede taková ohromná válka tak často stojí na těžko uvěřitelných nohou včetně dvou cucáků ( v tom filmu to nebylo tak znát ta absurdita, ale ve skutečnosti v době obchodování těm dvěma bylo 19 a 23let , pro přehled jsou dobré tyhle stránky http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/war-dogs/) ()

Marys

Niektoré veci mi v tomto chýbali, iných bolo nadbytok. Nejako pre mňa snímok negradova a príbah bol koniec koncov plochý, nezáživný, s pomerne nudným výsledným efektom. Pokojne by som sa zaobišiel bez Milesa Tellera. Chalan môže celkom dobre hrať, no ja mám nechuť dívať sa na jeho tvár. Nič osobné, len mi skrátka vôbec nie je sympatický. ()

Ollie235

,,Everyone's fighting over the same pie and ignoring the crumbs. I live on crumbs." Přikrášlené příběhy o skutečných postavách jako Efraim Diveroli mám na plátně rád a tento měl rozhodně potenciál. Jonah Hill se role chopil dobře, bohužel tomu ale chybí propracovanější scénář. Vše působí zbytečně jednoduše a není zde žádný extra prvek, který by film vystřelil z šedých vod nevýrazného průměru. Postava Davida Packouze ve výsledku působí nesmírně nudně a nemůžu se zbavit pocitu, že zrovna na tomto morálním boji (obyčejná práce a čas s rodinou vs. pašování zbraní na druhém konci světa a spousta peněz) by šlo celý příběh postavit. Místy jsem se bavil, ale převažujícím pocitem je bohužel zklamání. ()

Swoser

Béčkový Vlk z Wall Street, který má kratší stopáž a mnohem menší energii i charisma. Ale kolem a kolem je to kvalitní, vtipná podívaná se skvělými hereckými výkony. 7/10 ()

TheSpearCZ

War Dogs na mě udělali skvělý dojem. Dvojice Jonah Hill, Miles Teller výborná! Navíc podle skutečné události a to já rád, takže film velice potěšil. Také potěšily odkazy na Pulp Fiction a Zjizvenou Tvář. V průběhu sledování mi to velice připomínalo film Pain & Gain akorát o dost lepší. Lepší 4* ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz