Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

ghatos

Ale jo, má to ten styl, co se k filmu o zbraních hodí. Navíc je samozřejmě do toho vklíněn americký sen, USA systém peněz a války, humorné scénky...film splnil bez problému, co měl. 73%. ()

P1tr

Todd Phillips to tentokrát zkouší se serióznějším tématem, do kterého sice nezapomene vložit pro sebe typický humor, ale film má znatelně vážnější a civilnější polohu a nutno říci, že výsledek působi velmi solidně a sebevědomě. Ačkoliv je snímek o obchodu se zbraněmi, velkou roli hraje ztvárnění přátelství hlavních postav, které je postaveno díky titulní zápletce velkému testu a díky tomu disponuje film nejenom zajímavým a napínavým dějem, ale také funkční lidskou stránkou. ()

Drnqonovic

Ucházející film, kterému do vyšší ligy cosi chybí. Možná větší důraz na absurditu jednotlivých scén, možná dramatičnost okamžiků, nejspíš oboje. Dva dny po shlédnutí film, na rozdíl od klasik žánrů jako je třeba Lord of War úplně vyšumí. Jonah Hill je zvíře! ()

Maynard.

Máš rád Obchodníka se smrtí? Líbí se ti Vlk z Wall street? A máš rád trávu? Pokud je odpověď na tyto otázky ANO, tak se na to koukej podívat! :o). Od začátku do konce parádní tempo. Styl "vyprávění" mám u filmů hodně v lásce a tady je to přesně vončo. Rejža sice doposud točil primitivní komédie (Pařba ve Vegas 1,2,3,4,5,6,7 a kdoví kolik ještě:o) ) ,ale tohle je jinej šálek kávy. Vlastně to ani moc komedie není. Tráva, koks a sem tam nějaká ta děvky jako ve Wall streetu. Asi to je dost i tím, že tam hrál stejnej baculatej herec. Toho druhýho znám jako bubeníka z Wiplash(taky mimochodem skvělej film). No, akorát ten Cooper, kterýho můžu, mi nějak neseděl do role mafiánskýho bosse, asi to bylo těma divnejma brejlema. Bavil sem se skvěle a proto dávám krásnejch pět hvězdiček :o) ()

herr_carter

Jsem nakonec vážně rád, že se zde nejedná o čistokrevnou komedii, jak by asi každý po shlédnutí hereckého obsazení čekal. Poměrně dobře vystavěný příběh o jednom velkém a jednom ještě větším machýrkovi, jež si téměř podmaní volný trh zakázek zbraní. Člověk by si až řekl, že je to fakt až takhle jednoduché, když zde sleduje, jak jde vše podle plánu. Film mě bavil, od začátku do konce, dá se říci, že zase něco netradičního ve filmových vodách....P.S.: Hill evidentně své obezitě ještě neřekl poslední slovo.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Dromed

Obchodník se smrtí (Nicolas Cage) říznutý Vlkem z Wallstreet (Leonardo di Caprio). Nařezaný, tedy ne tak dobrý matroš jako předchozí dva, ale i tak velice ucházející. Dobrý styl vyprávění, pěkná výprava se špetkou Hangover humoru. ()

Lukoboss

Tak u tohoto jsem se fakt dobře bavil. Mám tenhle žánr rád, navíc tady je to střižený takovým mírným humorem, ale nic přehnanýho. Ústřední dvojice si výborně sedla, chemie mezi nima funguje. Třešničkou na dortu je pak minirole pro B. Coopera, kterej se tam vlastně objeví jen párkrát, ale vůbec to nevadí. Je to svižný, není tady vůbec prostor na nudu a hezky to ukazuje, jak se dva v podstatě nýmandi dostanou do vysoké ligy černýho trhu, kterej je jenom pro velký kluky. Ale i tak si tam užijou kopec srandy mimojiné. Potěší i soundtrack se závěrečnou Behind Blue Eyes - ovšem v originále od The Who, takže pozor! A důležitej citát na závěr: "These aren't just crumbs, this is the whole fucking pie!" ()

LexBarker

Já to říkám pořád, nemíchat koks s nebezpečnou prací...Když chcete hamtat v risky businessu, musíte nechat druhý aby si taky lízli a velmi dobře si musíte udělat jasno v tom, koho nemůžete ochcat a koho jo. Efraim tohle neukočíroval a to se mu stalo osudným. Celkem svižně natočenej film o nesourodým duu kluků, kteří si taky chtěli přijít na svý a pochopili, že peníze se válí na ulici, jen je umět najít a sebrat... Nejsou v něm zbytečně hluchý místa a tak si ani nevšimnete, že ty dvě hoďky utekly jako nic. ()

Forsberg11

Zábavné a znesiteľné takmer výhradne vďaka Hillovi. Miles Teller tu bol nerýrazný a nevtipný. Nejlšpia scéna bola jednoznačne cesta do Bagdadu. Boli tu už aj lepšie žánrovky, ale na "vypnutie" je to v podste ideál. 60 %!! ()

sedm.1

War Dogs drží nad vodou především ústřední herecké duo a opravdu zajímavá a poutavá zápletka, inspirovaná skutečnými událostmi. Hlavní hvězdou filmu je každopádně Jonah Hill, který tu precizně zvládl jak dramatickou, tak humornou polohu, v obou byl velmi přesvědčivý, každá jeho scéna měla navíc fakt pořádný koule a jen tak mimochodem, oproti jeho předchozímu filmu tu má zas tak asi o tunu víc, takže je to taky takový herecký chameleon 8D. Miles Teller je pak sice sympaťák a hrát též určitě umí, jeho jen bohužel omezuje fakt velká nevýraznost, a kvůli tomu mám u něj i krapet obavy, že se z něj nějaká ta úplná top star asi vážně nikdy nestane, nicméně jako parťák suprový. Zápletka pak dokáže skutečně zaujmout a bavit, ovšem zároveň je nutné ve spojitosti s ní zmínit, že se jí tvůrcům nepodařilo až tak zcela přesvědčivě zpracovat. Jednak se tu až nemile často střídají momenty opravdu skvělých a našláplých scén, s momenty, kde by se člověk uzíval k smrti, a jednak, přestože se vše v ději od začátku filmu stupňovalo a stupňovalo, tak si tvůrci nakonec s výslednou gradací nedokázali vůbec poradit a místo vyšperkovaného a dynamického finále tak došlo jen k přichcíplému vyústění, bez nějakého výraznějšího dopadu a bez emocí. Chyběla mi tu ale i nějaká osobitější atmosféra a styl, naopak ale musím pochválit filmaře za časté a fungující pasáže plné jak napětí, tak i opravdu vtipných momentů, které film hodně osvěžili. Celkově jde ale každopádně o určitě zábavnou podívanou, které tedy rozhodně chybělo svižnější pojetí, jinak ale fakt pohodová jízda, která stojí za pozornost. ()

srbak

Vojnoví psi síce pôsobia po veľa stránkach suverénne a megalomansky, no na druhej strane neprinášajú nič nové a prelomové, čo z nich robí len ďalšiu tuctovú záležitosť. Námet pritom vôbec nie je na zahodenie, herecké duo je kvalitné, no mne tam chýbal taký ten klasický štýl Phillipsa, ktorého rukopis sa už overil časom. Za pokus to stálo, avšak do budúcna by som sa týmto smerom na jeho mieste nepoberal. Na môj vkus až príliš seriózne a ťažkopádne. ()

KoRner

Taký "milý" film o tom, že v Amerike je možné všetko. Aj to, že dvaja lúzri bez nejakého obchodného talentu dostanú najväčšiu zákazku na dodávku zbraní v histórií. Hill je tu klasický "Scoseseovský" grázel, od ktorého nič dobré nečakáte, ale tie jeho vtipné trampoty so zbraňami sú najlepšie časti filmu. Potom však vo vážnych pasážach už je to iba očakávaná klasika, ktorá sa dá predvídať. Je to možno iba napodobniteľ žánrových majstrov, avšak stále jeden z tých podarenejších. ()

Corpsegrinder

První půlhodina neni moc dobrá a nechtělo se mi moc koukat dál, jenže jakmile přijde Jordánsko tak se film tak nějak přehoupne a potom je i dost zajímavej. Označení komedie bych zde bral s rezervou neboť je to občas jen bráno odlehčeně, podobně jako Wolf of Wall Street. ()

MatejNosal

Niekto sa tu inšpiroval filmom Pain and Gain. Rovnaké filtre a štýl natáčania. Humoru sa tu nachádza veľmi skromne a sem tam som sa aj začínal nudiť. Zaujímavá story no druhý krát to vidieť nemusím, zato vyššie spomenutý film môžem vidieť každý rok. (70%) ()

Hanys_

Phillips, boužel pro některé, nenatočil další průměrnou taškařici, ale výborné byznys drama z ranku Wolf of WS nebo Lord of War. Díky ústřednímu duu, našlapanému soundtracku a silnému příběhu je to jízda od prvních minut. Jeden z nejsilnějších zážitků roku. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz