Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

Domas88

No komedie to bych ani neřekl, na to že Jonah Hilla znám a jeho komedie rád mám, tohle bylo málo, spíš drama, ale slabé.. ()

Pecan206

3,5* film se pozvolna rozjíždí, začátek tedy žádný zázrak, ale v závěru povedený film. Obchodník se zbraněmi je tak trochu vyšší liga ()

lobo87

Vzhľadom k obsadeniu režisérskeho postu som čakal väčšiu srandu, ale Vojnoví psi sú vo výsledku dobrý film so skvelým obsadením (krásna Ana) a fakt zaujímavým príbehom podľa skutočnej udalosti... 70% ()

Mikecat

Najskor zopar citatov z filmu aby som odovodnil hodnotenie: pri vstupe do iraku na letisku: americka nadutost nema hranic:"musim ist prvy lebo som american", Pri prejazde smrtiaceho trojuholnika na domorodom nakladaku prechadzajuca usa armada a dokonaly spomaleny zaber na vztyceny prostrednik od americkeho vojaka. Natocene podla skutocneho pribehu kde sa dvaja 20 rocny sopliaci dokazali uchadzat a vladnu zakazku na predaj zbrani, celkom slusne im to islo, ale ludska chamtivost nema nikdy dost, stacilo zaplatit bulharom za vykonanu pracu-prebalovanie cinskych nabojov do kartonovych baleni, samozrejme tu prichadza zapletka v podobe nezhod tychto dvoch partakov a celkovo film posobi ako ma pubertaci obchoduju so zbranami takze tu nevidime ani poriadnu akciu, z toho dovodu to nieje preexponovane ale zase menej putave. Vyborny Miles Teller a Jonah Hill-hotovy manazer.ws ()

Vasyl

Asi škoda, že to bylo podle skutečných událostí. I tak to ale mohlo byt o dost zábavnější (zdravím Juri Orlova). Hvězda navíc za nádhernou paní Tellerovou, ten její úsměv mi vydrží v palici dlouho. Dost vyvážila pohled na hnusně tlustýho a zmrdskýho Hilla. ()

blondboss

Jonah Hill opäť presviedča o svojich kvalitách. War Dogs je sviežy akčný snímok, ktorý kĺbi komédiu a drámu dokopy a približuje svet nepoznaný, svet, o ktorom každý vie, ale nikto o tom nehovorí. Miles Teller slušný sekundant a Ana De Armas nádherná až hrôza. Celkovo teda tento snímok možno hodnotiť len kladne a je to určite jedno z tých príjemnejších prekvapení roka. 75 % ()

K1NGSLAYER

Nazval bych to takovým slabším Vlkem z Wall Street. Řekl bych velmi povedený scénář s parádní hudební vložkou v každé části filmu o dvou mladých obchodnících, kteří touží jen a jen po penězích. Efraim na mě zapůsobil hned od první chvíle, hlavně jeho doplňující vtipný smích. Musím říct, že jsem opravdu spokojený s tím, co jsem viděl. Krásné se nám tu střídá prostředí a celé je to hezky natočeno, tempo tady není zaseknuto na jednom bodě, pořád jsem byl v napětí, co se zase stane a taky že stalo. Děj končí docela smutně a pilně doufám, že bude brzy oznámeno i pokračování, neboť konec na mě zapůsobil tak, že to pokračovat prostě bude! Teller a Hill to zahráli skvěle. Dost si dokážu představit, že se tento příběh opravdu stal. ()

solisoli

Dramatická téma obchodu zo zbraňami zinscenovaná, ako sentimentálny komický príbeh. Ešte k tomu podľa skutočnosti. Až komicky pripadajúce scény, kedy šlo o život takým, ktorí netušili čo ozajstná vojna je. Proste sranda v bojovej línii. Tento podpriemerný projekt šliapol od skutočnosti hodne vedľa aj s obsadením. ()

mnx

Dle mého mnohem lepší a uvěřitelnější verze Obchodníka se smrtí. I když komedie to moc není, škatulka "životopisný" sedí mnohem lépe. Důkazem je, že reálný hlavní tlusťoch podal žalobu na všechny, kteří měli něco společného s výrobou tohoto filmu :-) Rád bych viděl něco podobného i z českého prostředí, jak pořádně vydělat na dírách v systému. Nejen velká zvířata, jako byl třeba Mrázek, ale tyhle podobné menší ryby. A že by námětů bylo.. ()

Stumbleine

Tenhle byznys jel i u nás. V roce 04, těsně před koncem ZVS, jsme jako vojenští logisti vyklízeli muniční VÚ...Standartně někde v lesích v prdelákově daleko od velkých měst, s obřím technickým prostorem se sklady narvanými samopaly vz.58 a všemožnou municí bývalého východního bloku, kterou nikdo léta nekontroloval ani nijak neevidoval, a pokud ano, ty zežloutlé papíry, co ležely v šuplíkách od socialismu se prostě ztratily chápete..pamatuji si, že jseme zrovna nakládali rakety do raketometů BM-21 do vlaků směr Praha, kde se to prý..ehm, "likvidovalo", a podobné kecy. Ve skutečnosti to mířilo rovnou do letadel směr Izrael apod. Ty bláboly v televizi, že jsme údajně "darovali" 50 000 kusů vz.58 Izraelské policii.. tenkrát se musel taky někdo slušně napakovat. My, jako osmnáctiletá ucha, jsme si tam rozebírali plné krabice různých druhů testerů na sarin a soman, yperit, kyanovodík, látky typu V.. ()

Bilky

Hill ma prvýraz milo prekvapil ale režisér opäť sklamal. Bez znalostí skutočnej predlohy sa dalo uhádnuť, ktoré scény sú umelo zveličené alebo vymyslené. Lord of War bol štýlovejší a o level lepší film... 65% ()

Vito_LePour

Film má příjemné tempo a člověk pořád v napětí čeká na ten moment, kdy se něco totálně podělá. A jak to v případě takových příběhů bývá, opravdu ten moment přijde, je jich vlastně víc. Nakonec oba aktéři vlastně dopadli docela dobře, což pro ně bylo ještě velké štěstí. Skvělý výkon předvedl Jonah Hill, kterému přesně takové role sedí perfektně. ()

wowylgu313

Musel jsem si po tom všem pustit jeden starší kousek s jistotou toho že si zlepším náladu. Kdo by to byl řekl, stalo se a bez komplikací :D ... 80-85% za tento skvost. Obsazení? Netřeba nic dodávat. Příběh? Střídání mírného humoru, zběsilosti a pořádná dávka dramatu. Odznak "podle skutečné události" taktéž dodá nějaké procento kord když tomu opravdu na konci věříte a neřeknete si že realita byla tak jedna scéna, zbytek fantazie. No, velmi povedený kousek, co vás rozhodně nebude ničím nudit. ()

mikel

Omyl! Kdo to nazval komedie je vedle. Je to drama stejně jako film Obchodník se smrtí (Lord of War). Jinak pojato a přece to samé. Slovník Merriam-Webster: "War Dog = 2. one who demands or threatens war" Hudba to drama trochu odlehčuje. ()

Matrix007

Typci a zbraně na mě udělali skvělý dojem. Film celkem nic nepostrádá a obšťastní tak, že máte všechny druhy orgasmů. Herecké obsazení také blbost měnit. Bradly Cooper, Johan Hill - u mě na výbornou! ()

Desmond04

Obrovské překvapení. Při upoutávkách před Suicide Squad vysílali trailer právě na War Dogs, který sice nebyl špatný, ale neupoutal mě natolik, abych se donutil se na film podívat. Kamarád mě ale o týden později čistě náhodou vytáhl do kina a když se na to podívám zpětně, tak toho rozhodně nelituji. Mylně jsem si myslel, že War Dogs bude hlavně o humoru...jenže to není tak docela pravda. Ano především v úvodu je vtipných scének dost velké množství, což není na škodu, protože jsou hodně povedené. Ale hlavní kouzlo War Dogs není ve vtipu, ale naopak v dramatu. Dějové zvraty a vývoj postav je opravdu na velké úrovni a dílo Todda Phillipsa dokáže každou chvíli překvapovat. ()

rekurseman

Not bad, not good. Akční, někdy přetažené za vlasy a hlavně, nechce se mi věřit, že to bylo podle skutečné události. Jinak kdo má rád tenhleten typ Hollywoodských "komedií", tak si to určo užije. Ti týpci byli fakt blázni ()

tomino28

Při sledování War Dogs jsem si vybavil dva filmy - jeden o jisté sociální síti a jeden o jistém extrémně bohatém vlkovi ze slavné americké ulice, kde se obchoduje s cennými papíry. Naneštěstí, Todd Phillips není ani Davidem Fincherem, ani Martinem Scorsesem, a tak jeho snímek, ač se na první pohled zdá atraktivní, za svými mimořádnými kolegy poněkud pokulhává. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz