Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

masekjc

Nebýt toho tragického obsazení - komediální buřt Jonah Hill vs. kamenná tvář Miles Teller, tak bych dal i pátou hvězdu. Bonusem je skvělý soundtrack. ()

Bezda22

Nic jsem od toho nečekal a příjemně mě to překvapilo. Furt jsem čekal, kdy přijde nějakej ten průser v tom jejich pohádkově vydělávajícím byznysu. Když ten průser přišel, tak to nějak ztratilo tu počáteční zábavnost. Ale i tak, bych to hodnotil hodně kladně. Dva týpci v hlavních rolích jsou skvělý. Hill jako vždycky dokonalej blb :-D. 70% ()

beso74

O čom je taká vojna? Politici nám budú vtĺkať do hlavy, že o prinášaní slobody, záchrane demokracie, zadosťučinení spravodlivosti či potlačení terorizmu. Množstvo poslucháčov im to zožerie aj s navijakom, ale nie týpci ako Yuri Orlov (Obchodník so smrťou 2005) alebo podarená dvojica David a Efraim. Tí vedia svoje, vojna je tu na to, aby sa niekto nabalil a najlepšie by bolo, ak by to boli práve oni. Využijúc nový spôsob prideľovania zákazok sa prisajú na dojnú kravu menom Pentagon a začnú s výnosným obchodom. Pravda, najprv sa treba vyrovnať s nepodstatnými maličkosťami ako je Davidovo pacifistické presvedčenie (ale po vysvetlení, že oni v podstate nie sú za vojnu, ale len za peniaze), neexistujúce účtovníctvo či neprajné zákony. Miestami svižné, miestami rozvláčne dielo, s vysokými ambíciami na spoločenskú kritiku (prideľovanie armádnych zákazok a postoj k vojne) u mňa nakoniec skončilo kdesi na pol ceste. Ani ma nesklamalo ale ani nenadchlo, spoločenská satira je pre istotu v záujme akej takej politickej korektnosti skorigovaná a tak len naznačená a koniec je skratkovitý a krčovitý. Naproti tomu začiatok filmu a rozbiehanie biznisu je výborné a samotná cesta do Iraku vrcholom filmu. Asi si ešte raz pozriem Obchodníka so smrťou, aby som si napravil tu horkú príchuť konca. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Film mě neskutečně vtáhl do děje! Jak zpracováním, vtipem, úspěchem, životem po zbohatnutí tak i tím jak se všechno posralo. Skvělé! ()

Mkartaylas56

Velká spokojenost na mé straně. Musím přiznat, že se u tohoto snímku povedlo skvěle vyvážit vážnější ( někdy i akční) scény s těmi, co měli za účel pobavit diváka a odlehčit situaci. Vtipná stránka nebyla tedy vůbec špatná i když se tak z 50% jednalo o jednoduché vtipy či pouze o sprosté výroky. No a co mě konkrétně překvapilo byl fakt, že je to celé podle skutečných událostí, což mě přimělo nad tím kroutit hlavou, jak takový čin mohla dopustit americká armáda; no ale nechci tu spoilerovat a tak to shrnu hodnocením: 80% ()

Worry77

Proč musí vždycky Jonah Hill hrát takovýho sráče? :) Rozhodně nejsem zklamanej. War Dogs jede podle takový šablony typický pro životopisný dramata. Začne to: ,,jsem chudej, vyhodili mě ze školy a teď mě vyráží z každý práce", pokračuje to: ,,jsem na vrcholu, teď vydělávám za den to co bych jako masér vydělával za rok" a končí to vyšetřováním FBI. Nestěžuju si. Ten film mě opravdu bavil. Má to pointu, dobrej casting a když jsem se na to koukal nemohl jsem odtrhnout oči od monitoru. Můj jedinej problém s War Dogs je, jak je strašně předvídatelnej. Kolikrát jsem přesně věděl, co se během pár sekund stane. Působí to na mě jako takovej horší brácha Vlka z Wall street (možná je to taky tím, že zde hraje Hill a stejně jako ve Vlkovi si chce krýt vlastní prdel a všechny ojebat). Co se týče humoru jsem příjemně překvapen, že ho tu moc není. Když chcete natočit dramatickej příběh o vrcholu a následovným pádu, nemůžete do toho cpát vtipy a humor obecně. Překvapilo mě, že zde měl Cooper jenom takovou vedlejší roli. Myslím ale, že je to v tomhle případě dobře, nechal tak vyniknout Milese Tellera, který jak jde vidět má talent. (75%) ()

Sholi

Čekal jsem víc smíchu. Určitė to není typická komedie, kterou jsem v čele s Jonahem očekával. Člověk se zasměje jen párkrat, ale za zhlédnutí ten film stojí. Nebýt to označené jako komedie, dal bych hvězdy čtyři. ()

marek29

Příjemný překvapení, který mně inklinovalo po celou dobu k ironickýmu Pain&gain. Taky 2 trdla co slušně "pohli Zemí" a mělo to ohlas. Bohužel opět kino Centreville a opět můj swimming lekcema natřískanej schedule takže dějová linka má v mém případě snové mezery, ale kostru sem zachytil a kvalitu filmu taky stihl rozpoznat. Takhle teda 4 hvězdy a příslib do příště - určitě se ještě potkáme a neviděli se naposled ;) ()

george82

Jako příběh podle skutečnosti je fajn, zvlášť, když si člověk uvědomí v koloka letech to dělali. Smutné na tom je, že něco takového vůbec šlo udělat, když jim bylo tak málo a nikomu to nepřišlo divné. To mi vytvořilo jakousi pachuť na celkovém filmu. Dnes se prostě vyplatí být sráč, podvodník a gauner, protože po odpikání nějakého trestu si lidi rozjedou další slávu na svém příběhu. ()

ratpile

Neco mezi Lord of War, Wolf of Wall Street a Big Short. Jen to neni tak kousave, stylove ani poucne. Ne vzdy je ale nutne tlacit na pilu. Snimek je to totiz jinak tuze prijemny, oku lahodici a prijemne jizlivy na ucet americkych valecnych jestrabu. Hill si roli padoucha navic naprosto uziva, Teller hraje na tu uveritelnejsi notu a Ane De Armas ma neustale nahozeny pronikavy kukuc naruzive spanelske studentky na vymenem pobytu. Pohoda. ()

Hedy

Vlk z Wall Street se zbavil Dicapria a drog a rozjel byznys zahrnující zbraně a tlustší verzi Jonaha Hilla. Film plný podrazů který nakonec skončí tak že hlavním postavám nevyjdou plány na miliony (jako ve Vlk z Wolf Street) byl hodně dobrý i když se to občas táhlo. Pokud by udržovali stejné tempo jako v trojúhelníku smrti tak by byl film dokonalý. Tragikomedický film od režiséra který točí komedie které mi většinou rozvibrují bránici byl překvapivě kvalitně dramaticky zpracovaný a ve vážných momentech se nechovali herci jako prkna v prdelích. Nicméně se mi film hodně líbil a tak dávám 4 hvězdy. ()

HEED

Je to jako Vlk z Wallstreet. Je to naprosto stejné, jen jiný obchodní artikl. Člověk asi vážně neví, kdy má dost. Kdy vlastně přestat. Dívá se na to ale celkem dobře. Hlavní duo funguje, tak se do dá říct i o všech okolnostech ve filmu. Jen nechápu jak mohli zapomenout na to zaplacení toho přebalení, první věc kterou bych si pohlídal. Ale asi je to jen lehce průměrný film. ()

vieriX

Je až naprosto neuvěřitelné co jde zažít a kde se dostat. Nechápu jak se to těma dvěma podařilo dostat se to první ligy prodejců zbraní. Obsazení sympatické i vedlejší postavy výborné. Dobře se na to koukalo a pokud to bylo opravdu podle skutečné události tak pořád nechápu 😃 ()

Plastík

Prvotně jsem to odmítal shlédnout. Pak jsem to nakonec shlédl. A hodnotíme velmi kladně. Tak kladně, jako bych žil na Kladně. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz