Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

mullerad

"Vojnový" film s viac krát videnou pointou, a pomerne predvídateľným dejom. Vcelku ale natočené dobre, film nenudí, výber hercov je skvelý, niektoré pasáže na 5*. Koniec ma ale potešil menej, ale ostal mi v pozadí odkaz, že takto asi funguje podnikanie v USA. Ide o pravdivý príbeh a vďaka tomu dávam 4*. Ale i tak by som si to kvôli niektorým scénam pozrel kľudne ešte raz. ()

doogiemus

Očakával som niečo viac na spôsob Lord of War, kde to Klietka zahral vynikajúco. V tomto som nevedel nájsť tú iskru...proste tam niečo chýbalo. Tak zostal iba taký priemer. Dá sa to pozrieť, no.... ()

barbiequte

Vtipný a chytlavy. Stylově jako Vlk z Wallstreet. Jonah Hill exceluje. A za me naprosto nejlepší OST od dob Guardians of Galaxy 1, ktery strci hravě do kapsy. ()

smartynaf

51%, ale jenom kvůli Ana de Armas. Jinak jsem žádnému z herců jejich postavu nevěřil. ( teda Aničce už tuplem ne, ale o to tu nejde :-)) ()

vitapavlik

Dobrej námět, skvěle a hlavně vtipně zpracovanej. Není to moc dlouhý atp. Skvělý soundtracky. Na konci dobrá katastrofa. Za mě skvělý film. ()

asdfasdf

Sice mě moc dramatické filmy nebaví, ale i přesto mě tento film nějakým zvláštním způsobem ohromil. Myslím, že je to seriozně zpracované téma a je-li to skutečně podle skutečných událostí, tak je to velice zajímavé. Dosud jsem nevěděl, že takoví lidé existují a že se dá něčím takovým živit. Ocenil bych konec filmu, kde jsou ukázáni reální hrdinové tohoto filmu, je tam takové sesumírování toho co se s nimi stalo. ()

Naby

Zajímavej a leckdy vtipnej příběh. Chvíle napětí tu určitě nechyběla, takže pro milovníky akčních žánrů a neotřelých scénářů určitě k doporučení. Celkem 3,9* ()

tulrika

A já podle názvu čekala buddy komedii. Nebylo to vtipný (možná trochu), ale hlavně neuvěřitelný. Jestli je jen půlka podle skutečných událostí. Trocha moralizování... " nelegální obchod se zbraněmi není legrace." ()

kodwin

Pecka, film dle mého gusta. Velká jízda od začátku do konce. Podobný typ filmu jako Vlk z Wall Street. Tohle není tak okázalé, ale možná proto i kousek lepší. Jonah Hill je výbornej a Ana De Armas opravdu pěkná. ()

LoArmistead

Absolutně perfektní Jonah Hill, krásná Ana de Armas, dobrý situační vtípky, našlapanej soundtrack, má to spád a zajímavé téma. Na druhou stranu mi moc nesedl Miles Teller. Není to žádná převratně originální kultovka, ale já se bavil dobře a o to jde u filmu (tohoto žánru) především. ()

Bogrant

''Hahahaa!'' Paródia na Scarface, v ktorej obchod s drogami vymenil obchod so zbraňami a brutalitu úchylná zábava, pri ktorej sa zabávajú dvaja totálni magori. Nič svetoborné sa očakávať nedalo, takže sklamanie nie je na mieste. Skôr to miestami dosť baví, čo je zásluha predovšetkým Hilla, ktorý to občas už ale mierne preháňa - rovnako ako režisér. Trápne, bez potenciálu a lepšieho scenára, ale aj vtipné a na dvojhodinové vypnutie postačujúce. Nenápadný film. ()

Bragi66

Další z příběhu o obchodnících se zbraněmi (tentokrát židovského původu), kteří se vypracují a pak špatně skončí, protože obchodují se špatným zbožím a se špatnými lidmi, jimž jsou peníze nade vše. Je škoda, že jsme se o nich nic moc nedozvěděli, byť je to podle skutečného příběhu. Otravuje to tím, že je tam málo napětí, málo opravdovosti a málo překvapení (až na ten pohádkový konec o spravedlivém a uznalém balkánském mafiánovi). Nedoporučuji netrpělivým. ()

zekon

Neuvěřitelný příběh. Nicméně standardní případ. Nestačí se nažrat, ono se u toho musí i mlaskat. ()

KuceraJohny

I po opakovaném shlédnutí můžu film s čistým srdcem doporučit. Jedná se o snímek atmosférou podobný Vlku z Wall Street, ale kvalitou je o něco níž. Jonah Hill je perfektní herec a Miles Teller tyhle role také umí. Bradley Cooper je příjemný zpestření a Ana de Armas, je také dobře vybraná. Režisér Todd Phillips vždy umí vybrat ty správné herce aniž by k tomu potřeboval, z pohledu diváka, ty největší superstar. Příběh je super, hrozně mi takovéto příběhy sedí, ale jsou tu i hluchá místa, není ji, však moc. Scéna se záchranou od americké armády je snad tou nejzábavnější a i když jsem to teď čekal furt mě to nadzvedlo. Celkově je film dobře zpracovaný a jak už jsem psal na začátku, můžu jen doporučit. ()

HlySh1t

Jsem pevně přesvědčen, že Týpci a zbraně není ani tak výpravný film, jako spíš pouhý scénosled, kde scenárista po bodech sleduje příběh, místo aby dramaticky budoval děj. Příběhově i stylisticky jde o předvídatelnou plochou podívanou, kde nesympatické karikatury postav vůbec blíž nepoznáme, přičemž kamera, která je snímá, zná stěží něco jiného než celek a záběr/protizáběr a režisér tak zřejmě spolu s ním rozlišuje jen dialogické a akční scény. Chybí zde jakýkoliv nápad nebo invence na poli narace i stylu a film tak dělá minimum pro to, aby byl pomalu koukatelný nebo vůbec jakkoliv zajímavý a nějak se odlišil od jiných cynických amorálních biografických fláků (viz. tematicky blízký Obchodník se smrtí nebo dobrá třetina filmů Martina Scorseseho), jako jejichž laciná kopie působí. Nebýt toto pole tak saturované (s již zmiňovaným králem Martinem Scorsesem v čele), mohlo jít o chutnou jednohubku. Jelikož ale můžeme srovnávat a vidět, jak se to doopravdy dělá (což musel ostatně vidět i režisér), nejde se ubránit pocitu, že jde jen o spotřební zboží, nerespektující žádná pravidla filmu jakožto uměleckého díla a vztyčený prostředníček komukoliv, kdo se o film více zajímá. Takhle teda ne! ()

desod

Tak tedy komedie to rozhodně není , úsměv vyvolal jen prdlý smích Jonaha Hilla..... jednoduché nekomplikované vyprávění o obchodování se zbraněmi. Průměrný film ...... ()

Lady_Gaga

Spokojenost, doporučuji. Fascinuje mě, že je to dle skutečné události. Člověk žasne co všechno je na světě možné. Počínaje tím, že zbraně jsou nejvíc, lidské životy nejmíň a konče tím, že lakomost se nevyplácí. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz