Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

Sharlis

Že Jonah Hill a Miles Teller zahraju tieto role?. Zahrali, a výborne. Strašne ma to bavilo po celý čas. Nie ako komédia, ale film celkovo. Ak bude Todd Phillips pokračovať na tejto vlne (miesto hangoverov a road tripov), tak sa tu rysuje veľmi zaujímavý režisér. V 2018 vyjde Star is Born a zase tam bude Bradley Cooper, zvýšilo to moje očakávania, som zvedavý. Rozhodných 5*. ()

cobislav

Pro mě poměrně příjemná oddychovka. Film v ničem nezklamal, ovšem také nenabídl nic navíc. Příjemné odreagování. 69% ()

mstychov

Tendle film me nadchnul! Je spravne akcni a zatahne vas do deje. Bavil me od zacatku az do konce. Herecke obsazeni senzacni. Rada se na nej podivam brzy znovu. ()

v.indruchova

Mě se War dogs opravdu líbil. Taková variace na obchodníka se smrtí. Nečekala jsem zázrak, ale dostala jsem dost. V poslední době nej film. Dokázala jsem se zžít s postavami a jejich problémy. Pochopit dobu a situaci. Mělo to všechno co správné drama může mít. Komediálních prvků bylo málo. Čekala jsem spíše komedii, ale nakonec jsem byla ráda, že je snímek spíše vážnější. Je to delší film, ale neměla jsem pocit, že jej musím popohánět. Doporučuji. Film dle skutečnosti. ()

superzurda

Byla by to vlastně jen taková horší verze Obchodníka se smrtí, kdyby nebylo Jonah Hilla, který tomu dodává komediální a nemorální rozměr. ()

belinko

Nič moc.. dvaja mladíci, ktorí vidinou rýchleho zbohatnutia porušili pár zákonov, popri ktorých boli zhúlení. Prečo by som mal tlieskať filmu podľa skutočnej udalosti ľudí, ktorí podnikali so zbraňami a tým pomáhali vojne? A je jedno či dobrým, zlým, američanom, deťom, vojakom, alebo ďalším obchodníkom - proste robili vojnu vojnou? A ešte o tom natočte film, akoby to boli hrdinovia. Bradleyho postava moc nevýrazná, aby stála za povšimnutie, Teller aj Hill sú (aby som bol úprimný) nudní a celý film pôsobia, že vlastne nevedia, čo robia. Jediné, čo som si užil boli scény s Anou, lebo má neskutočné, ale naozaj že neskutočné oči! Také lepšie 3* za prostredie a tempo filmu, ktoré ma nenudilo a film odsýpal pekne rýchlo. ()

Rian_witcher

Vlk z Wall Street zasazený do atraktivního prostředí prodejců zbraní. Další z filmů, kde podvody a hulení trávy vede k "úspěchu" na poli amerického podnikání i totálně nevzdělané lossery. ()

bonovox

ďalší neuveriteľný príbeh, ktorý sa mohlo stať len v amerike. Dobre vybraní herci ťahajú film do lepšieho priemeru, hlavne Jonah Hill si svoj predobraz náležite užíva. ()

argo.smile

Nevídaná pecka kde sa strieda humor s realitou ako bola vyobrazená. Niekto sedí v kancli a iný žijú a obchodujú v krajinách tretej zeme. Teller si týmto snímkom vyšliapol veľmi vysoko a to len v dobrom. ()

Ironhead

Ten film není špatný, ale strašlivě je z toho cítit ta podobnost s Lord of War a přímé srovnání prostě pro tenhle film nedopadá dobře... o jedenáct let starší Lord of War na téměř stejné téma je prostě ve všem o třídu lepší. ()

kolly13

Víme, že to není žádný trhák, ale je to řemeslně tak dobře zpracované a zvlášť odehrané, že těm klukům prostě fandím. Tedy, získali si mě na svou stranu, ale pokračování ve stejném duchu bych hodnotil už docela jinak. ()

Expozituror

Zabavne natocenej pribeh, trosku pribarvenej, aby to nebylo uplne bez akce, ale v zasade se drzici reality. Zajimave je, ze skutecni typci pusobi z fotek jako vetsi hezouni nez obsazeni herci! Kazdopadne smich Efraima me bavil moc. Ma to spad, rychle to utece a obcas se i zasmejete. Navic se dozvite jak se (ne)uchazet o zakazky americke armady. ()

Cringy_Tommy

Velice fajn filmeček. Nehledal jsem nic náročného, jen něco na pobavení a strávení času. War Dogs je kvalitně natočený snímek s dobrým příběhem. Hill a Teller odvádí skvělou práci a obzvlášť Hill skvěle baví. Nemám k tomu nic moc říci zkrátka je to dobrý drama snímek, který doporučuji zhlédnout když nemáte náladu na přepálené a náročné drama 8/10 ()

PTuranyi

Pozadie obchodu so zbraňami, machinácie, podvody sú dobrým základom na napínavý príbeh. Príbeh dvoch priateľov, z ktorých jeden je viac "obchodník" ako priateľ a neštíti sa obchádzať zákony. Kvalitná produkcia a dobré herecké výkony príbeh nekazia. 75% ()

bigmatko

určite to nie je len komédia a ak na to pojdete tak nečakajte nič v štýle vo štvorici po opici ani komediálny dej a už vôbec nemôžete očakávať humornú zápletku. Vojna, politika, peniaze a mierne narušená osobnosť jedného z podnikateľov vďaka ktorej sa premyslený obchod zvrtne na rýchlu jazdu z výslnia až na dno. a to že je to podľa skutočných udalostí len umocňuje vnímanie jednotlivých postáv a samotného príbehu. ()

Vojtalupinek

Už dlouho jsem v kině neviděl něco tak povedého. Dva kámoši ze střední se dali do dramatického obchodování se zbraněmi ve stylu vlka z wallstreet, což zní působivě. Tyhle typy filmů mám opravdu rád... týpci co si užívají života a snaží se zároveň vydělávat peníze ve skvělém scénaři Todda Phillipse.Jak komentuje OverLord- ve stylu komedialní Pařby to není, což by ostatně ubralo filmu tohoto téma na kvalitě.Komedie, jak tu už bylo řečeno to být nemůže, i přes to, že ve filmu bylo několik velice vtipných poznámek, při kterých se v kině nejeden zasmál. Bylo to nečekaně spíše drama obohaceno o skutečnost, že se nejspíše vetšina z toho stala, což diváka udržuje v naprosté pozornosti. Jonah Hill mě svým herectvým, které znám u vlka z wallstreet vůbec nepřekvapil, dodává filmu tu správnou atmosféru a Miles Teller se k němu se svou kompenzační "slušnou" povahou skvěle hodil. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz