Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

Rocky88

Poutavý příběh, svižně natočený, zábavný, obstojně zahraný. Také ale nevybočuje z vyjetých kolejí, tudíž je předvídatelný. Pokud budu chtít film o zbraních, pustím si Obchodníka se smrtí. Nicméně ani tyhle týpky bych se doporučit nebál. ()

ProNotor

U tohoto filmu to bylo, co dávají v televizi a tak kouknu třeba na tohle. No ze začátku jsem si myslel, že to bude o hulení a nějaká šmelina. No jenže to dostalo úplně jiný rozměr. Vyklubal se z toho docela slušný mazec a film mě bavil. Akorát Hill mi pasuje spíš na komedianta než do tohoto filmu, ale budiž. Jinak to mělo hlavu a patu, soundtrack celkem zajímavý výběr skladeb. Slušné 4*. ()

Crawler-D

Kdo se na to nebude dívat jako na komedii, vyhraje. Jonah Hill ale stylizaci s jednou polohou "směju se divně" přestřelil. ()

C0r0ner

Kdo čekal přehlídku kdovíjakého filmařského umění, musel být hodně zklamán. Kdo čekal oddychový film bez jakýchkoli ambicí kromě prostého pobavení (jako já), musel být nadšen. No, nadšen. Stačilo to na nadprůměr, protože to mělo dobrý spád a občas jsem se pobavil, takže v pořádku. 70% ()

epicek

Skvělá oddychovka s námětem založeným na true story. Rozhodně to není komedie na plný úvazek, ale bavil jsem se u toho královsky i přes tu vážnější tóninu. Naprosto to splnilo mé očekávaní a pokud chcete vypnout a semtam se i parádně zasmát, našli jste správný film! Jednu hvězdu navíc dávám za postavu Marlobora, neskutečně mě rozsekával! Fifty fifty ()

campix

Todd Phillips se po všech jeho humorných taškařicích rozhodl zpracovat látku inspirovanou skutečnými událostmi a jak se dalo čekat a jak daná látka umožňuje, tak opět nebude o humor nouze. Od začátku má film potřebný drive, aby zaujal diváka. Pozadí skutečných událostí, které se pojí se zákulisím udílení zbrojních zakázek v USA, je natolik zajímavé, že dokáže udržet až dokonce. To, že pak film ztratí původní drive, stává se předvídatelným (skutečná událost, tak co) a i poměrně nudným, je zklamáním. Jedná se rozhodně o zajímavý film, ale po nadějném začátku jsem byl lehce zklamán se zbytkem filmu. ()

Pajky3

Takový odlehčený Obchodník se smrtí, kde Jonah Hill hraje parádního burana a Miles Teller se s ním skvěle doplňuje. Přitažlivé téma, založené na skutečném příběhu, na které se dobře dívá a svižně utíká. Navíc povedeně vybraná hudba. Já se bavil, i když tak daleko, abych to označil za komedii bych nešel. ()

Juto

Svieža jazda a výbuchy komickej energie filmu do značnej miery odvádzajú pozornosť od plochosti sveta a postáv. 7/10 ()

URBAN

Od Todda Phillipse jsem dostal to co jsem nečekal a ne že by to bylo špatně jen spíš nečekané. Dostal jsem akční film se špetkou humoru, kterým se mi sice netrhala bránice, ale pobavil. A jak jsem vstřebal že tento film nebude něják kdovíjak vtipný tak jsem si ho užil. Dějová linka byla poutavá a slušně se vyvíjela, ale nějákého zvláštního konce jsme se nedočkali. Ale stéjně mě mrzelo že se tak něják zapomělo na komediální linku nebo jsem ten humor nepochopil? No nevím, kino se smíchem nedusilo. A do příběhu se mohl trochu více zasadit Bradley Cooper, jelikož jsme se o něm moc nedozvěděli a byla to postava, která by si zasloužila více pozornosti. Sečteno podtrženo je to kvalitní akčnák, ale režisér má podle mě navíc. ( 21.8.16/Cinema City/Sčítání lidu:22/1000komentář na ČSFD.cz ) ()

stOKYi

Veľmi pomalý, nudný a zdĺhavý začiatok. Potom sa to ako tak rozbehlo. Komédiu by som v tomto filme hľadal zbytočne a priebeh nestál tiež za veľa. Herci nesympatický a škaredí (okrem Davidovej mladej manželky, pekná šťava) napätie dlho nechodilo, potom však postupne gradovalo. Hlavne v konečnej fáze, do vtedy nič. V podstate ma to bavilo asi len kvôli tomu porovnaniu, ako fungujú štátne zákazky USA v porovnaní so Slovenskom - aj keď to tu bude silne skreslené a to je tiež problém filmu. Som silne presvedčený, že takto to nefunguje a niektoré veci sa udiali ináč ako boli prezentované v tomto filme (okrem iného, žiadna korupcia v takých veľkých kšeftoch?). Filmu dávam priemer až podpriemer za svoju naivitu :) ()

dr.fish

Jako legraci si člověk může dělat z čehokoli. To je fakt. Dva Židi se pustí do obchodu se zbraněma, užívají chlast, drogy a bary se ženskejma. To je tu prezentováno jako americký ideál. American dream. Bez skrupulí, ohledů a odpovědnosti. Tak fajn. Lidé jsou lidé a vždycky se najdou zmrdi co udělaj pro prachy cokoliv. Ale dívat se na to ještě ve filmu, a ještě se tomu smát, není nutno. 40% ()

chelseaman22

Překvapivých 114 minut, jež odmítá stádnost a naopak cílí na millenials, jež baží po úspěchu nejlépe ihned. Ústřední dvojice není marná, každopádně nejsilnější stránkou filmu je je bezesporu scénář, který je až na závěr stabilní jako uran 235. 78% ()

Triple H

Duchovný príbuzný Wolf of Wall Street a Lord of War. Bohužiaľ však nestrhne a nezaujme ani ako jeden z menovaných. Je zaujímavé, že Scorsese pochopil, že musí v absurdnosti pritlačiť pedál na podlahu a Phillips, špecialista na komédie, sa zbytočne snaží byť umiernenejší. Potenciálne strhujúcich situácií je veľa, ale režisér si drží decentný odstup a dáva si obrovský pozor, aby neskĺzol do komédie. Chápem prečo to spravil, ale paradoxne tým filmu uškodil, lebo výsledok je chudokrvný. Ani ryba, ani rak. Mohli sme mať našlapanú zábavu s myšlienkou, takto máme pozerateľný, príjemne odsýpajúci film, ktorý nezanechá hlbší dojem. Kvalitne spravené po všetkých stránkach, ale len jednohubka. ()

viperDavid

Naprosto skvělí, ale asi trošku přitažené za vlasy. Nemyslím, že by to bylo až tak jednoduché i když člověk nikdy neví ;) Rozhodně stojí za vidění ()

Johnny.ARN

Šialené. A pritom jednoduché. Nikdy neserte albáncov, čo vedia anglicky. Skvelé obsadenie, skvelý dej, parádne vypointované a hlavne so silným posolstvom. 4 z 5 ()

Mrkvič

Celkem zajímavá a odlehčená verze Obchodníka se smrtí. Místy je to opravdu vtipné a režisér nezapře své starší filmy. Dramatická stránka je ale docela obyčejná a předvídatelná. A rozhodně tomu ještě víc napomáhají texty před každou kapitolou, takže jde jen o čekání na předem avizovaný zvrat. Co také nejde opomenout je tloušťka Jonaha Hilla. Prý kvůli filmu přibral. Jenže jeho předloha tak vyžraná nebyla :) Tedy se nedivím skutečnému odsouzenému šmelináři se zbraněmi, že se se svým představitelem nechtěl sejít. A Hill byl skutečně povedeně nechutný a nepříjemný. ()

Lachtaan

V mnoha recenzích, adresovaných od mých oblíbených uživatelů právě tomuto snímku, jsem si mohl pročíst, že War Dogs trpí nejasným žánrovým zařazením, já si je ale právě kvůli této nejistotě zalíbil už v prvních minutách a ten příběh o jednom velkolepém byznysovém podvodu mou pozornost udržel po celé dvě hodiny. Takovýhle věcí prosím víc, ať už v kinech nebo na streamu! P. S. Nebyl jsem tu záměrně kvůli Aničce de Armas a stejně jsem se rozplýval nad všemi scénami, kde se mihla. [viděno na Netflixu 25.9.2022] ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz