Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

xawexi

Příjemně překvapen. Spokojenost. Jsem si lakonicky vzpomněl na film Lord of War s Cagem. Filmu se po logistické/scénaristické stránce dá vytknout velmi mnoho, nicméně příběh má hlavu i patu, takže doporučuji. ()

PrincBastard

Co říct na film s poněkud omšelým tématem ohledně obchodu se zbraněmi. Nicméně mé očekavání bylo naplněno i přes poněkud chabý výběr hlavního hrdiny(samozřejmě nemyslím Jonaha Hilla).Příběh který zaujme a zvraty, které převrátily tvář celého děje a taky hlavních aktérů byly samozřejmě doplněny o pár vtipných scén. Každopádně jsem spokojen s tím, že konečne se producenti nebáli ukazát, že i pravý přitel umí vrazit kudlu do zad. ()

mansonn

Poznate ten pocit, pozerate nieco odide prec od TV po 20 min sa vratite - 1.nieje vam luto ze ste cast nevideli 2. vsetko viete vydedukovat intuitivne 3. stale vas ten film nudi presne o tom to bolo, velky potencial ale ... ()

TOPmoovie

obcas je asi najlepsie, ked ani nerozmyslas preco, ale proste tam vrazis 5 hviezd leboto citis.. lebo tak si cumel na ten film, ze sa vsetko okolo zastvilo, a nic ta na tom filme ani technicky, scenaristicky nerusilo. film je velmi pocitova vec nie?. tak preto som hned dal 5 hviezd. konecne s radostou nieco za 5. ()

Mark1983

Celkem to jde, ale představoval jsem si to o dost působivější. Film tedy samozřejmě nenudí, ale celková pasáž je spíše průměrná, i když se najdou momenty, jenž dokážou zaujmout. ()

RoyBatty444

Príbeh podľa skutočných udalostí bol dosť nudný s pár zaujímavými časťami a slabými hereckými výkonmi. Pred jazdou cez trojuholník smrti som rozmýšľal film nedopozerať. Po tom sa to trochu rozbehlo a vytrval som. Hill je nepresvedčivý až otravný. ()

Matulko_

Lord of War pre selfie generáciu. Rovnako vážna téma podaná chvíľami až prehnane nadnesene a odľahčene, aby si to mohol niekto plesnúť na FB wall a hashtagnúť to YOLO. Hoci to by znamenalo, že edukačný efekt sa asi nevydaril. Ale inak v celku dobré, trochu sa to u mňa zviezlo na dobrom článku, ktorý som o skutočnom príbehu Packouza a Diveroliho nedávno čítal. ()

balkat

Ať chceme nebo ne, válka je byznys. Tento film o tom jasně pojednává. Dva mladí, naivní, prachůchtiví američané si řekli: ,,Pojďme dobít svět a zbohatnout na tom''. Říkejme tomu prostě U.S.A! Takhle to chodí a tak to prostě je. To že Jonah nám to podal v lehce komediální verzi na tom nic nemění. Jinak pro mne v tomto filmu velmi zásadní objev a to Teller. O tom klukovi ještě uslyšíme. Za mne povedený snímek jak to skutečně je a že si člověk nemá nic idealizovat. ()

Alvin

Po těchhle "based on true story" si obvykle dohledávám ten truly true příběh, abych viděl jak moc od něj na plátně uhnuli v zájmu zábavnosti a bohužel v tomhle případě je to uhnutí takové, že by směle soupeřilo se zahnutou hlavní vzduchovky v maringotce na pouti. Dvě hlavní postavy a jejich největší kšeft teda sedí, ale ty menší kšefty, na kterých se celý snímek rozjíždí už moc ne. Tentokrát to ale velkoryse přehlédnu, protože začátek snímku je po hříchu zábavný. A i ta následující část udržuje tempo a každý nový problém střídá nové řešení vlastně až do konce filmu. Závěr se sice dá vytušit daleko dopředu, ale tady to nevadí, lepší než nějaký vyumělkovaný nebo překombinovaný hollyhappyend. Bod k dobru, že tu není žádné moralizování, motto snímku naprosto dokonale vystihuje jedna z prvních vět co v něm zazní: "War is an economy. Anybody who tells you otherwise is either in on it or stupid." ()

SantaCruz

Moje krev (Phillips nikdy nezestárne:D ). Film se roluje jako kameny, chvilku mě zvedne ze židle, jindy naopak připoutá s pevně sevřenými pěstmi a zatnutými zuby, občas vytrysknou i jiné emoce, prostě takové hore/dole umocněné ladně/spádně/vychytaně poslouchatelným soundtrackem (a na to já si potrpím) . Herecké obsazení přesně takové jaké má být Teller&Hill se hledali až se našli, Ana pro mě milé(nové) překvapení. JEDINÁ chyba, která mě na filmu velmi irituje je Bradley - i přesto že patří k mým top, tak zde mu tato postava role nesedla, jeho roli mu vůbec nevěřím. Nikdo nejsme dokonalý a tuto pihu neřeším a film si nenechám poškodit. ()

Motherlovebone

Ve stylu obchodníka se smrtí natočenej film o tomtéž. Mohl by sloužit jako pomůcka při vysvětlování patologický chamtivosti a nenažranosti. ()

HMTD

Dle mého názoru je to dobrý film u kterého je největším odkloněním od reality Hilluv herecký styl, vůbec tam nesedí a pochybuji, že by se jakkoliv podivný hulící prodejce zbraní choval ve vypjatých situacích tak jako on ve filmu, zkrátka si není jistý zda hraje komedii a nebo váznou věc a místy to smrdí Vlkem z Wallstreat. ()

Mates Hradecky

Dějově velmi podobné snímku z Cageho lepší poloviny filmografie, tj. Obchodník se smrtí. I tady je dobře napsaný scénář, dynamický děj a v hlavní roli září Miles Teller, který tak oslnil ve filmu Whiplash. Dobře padnoucí soundtrack. Ovšem který chuj z české distribuce přejmenoval War Dogs na Týpci a zbraně? Uděluji tomuto devastátorovi zážitkový program v USA - Trumpův waterboarding. ()

Bobik99

Trvalo mi dlouho, než jsem si našel čas a podíval se na tenhle mnoha lidmi opěvovaný film. Příběh i obsazení bylo zajímavý, přesto z toho pro mě vyplynulo trochu zklamání. Asi jsem čekal víc. Film nedokázal překvapit a některé pasáže byly skoro až stupidní. Navíc komedie? No tak to u toho jsem se moc nepobavil - humoru je to opravdu poskrovnu. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz