Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

helloween93

Hustle v zbrojním byznysu podaný zajímavým způsobem, který ani chvíli nenudí. Já mám pro podobné krimi příběhy a gangsterky o rychlém vzestupu a ještě rychlejším pádu odjakživa hrozně rád. Vůči Tellerovi mám neutrální postoj, Jonaha mám rád už od dob Superbad, kde jsem ho viděl poprvé. Herec, který zaujme v cameu (Noc v muzeu 2, Ave, Caesar), dabingem v animáku (Lego filmy), komediální rolí (Jump Street) i vážnější rolí. Hill často ve War Dogs odkazuje na Tonyho Montanu a Scarface a mnohokrát se chová velmi podobně jako on. Nejvíce mě zaujala Irácká eskapáda a úprk hlavních postav před povstalci, kde jim pomohla americká kavalérie. :D Doporučuju si pustit kompilaci Hillova smíchu na YouTube. Stylovka v žánru, jakou jsem od Pain and Gain neviděl. 4* ()

MickeyStuma

Jedno je jisté. Komu se líbil snímek z roku 2005 ´Obchodník se smrtí´, je reálná šance, že se mu bude zamlouvat i tento snímek. Konflikty, válka a smrt. Není nic, na čem by se nedalo vydělat miliony a miliony dolarů. Jak je na začátku příběhu jasně řečeno, válka hýbe ekonomikou. Nic není náhoda, nic není jen tak. Vše má svůj daný záměr. Snímek natočený dle skutečného příběhu, ale to berme z rozvahou. Jelikož v tom figurovaly i ty nejvyšší vládnoucí posty Pentagonu, ne vše se dostalo na veřejnost a v rámci dramatizace a zábavnosti filmu jako obvykle muselo dojít k úpravě. Ale i tak to stojí za shlédnutí a to už kvůli své morální výpovědi. Do vlastních řad však ale vyloženě nestřílí, což není ani divu. Svou razantní energií a neobyčejným humorem se celá tato plejáda hodně podobá snímku Martina Scorseseho z roku 2013 ´Vlk z Wall Street´, stejně jako u výše zmíněného snímku. Takže jde vlastně jen o to diváka pobavit a nic víc. Žádné drama, žádné napětí, žádné dechberoucí přestřelky či rvačky, prostě nic. Jen životní etuda dvou mladých lidí vědíc co, kde a jak, kteří toho náležitě s plnou vervou využijí. Samotný závěr ohledně toho, jak to nakonec všechno dopadlo, už ale vypadá jako naprosto neskutečný kýč. Jde o to, proč se to najednou z ničeho nic začalo vyšetřovat. Inu, jak se říká, proti gustu žádný dišputát. Nějak to zakončené být muselo. Snímek má svůj potenciál, ale záleží jen na divákovi, jak se k tomu postaví. Ještě jednou, jde jen o pouhopouhou filmovou zábavu a nic víc. ()

Wallis3

Ona komedie to moc nebyla. Nejvíc komediální tam bylo, že Hill vypadal jak rozteklej ropušák. Prostě takový drámo, příběh mě nijak nenadchnul ani neurazil. Ale přísloví "kdo chce moc nemá nic" tam bylo ukázáno na sto prdů. ()

Olík

Jo, tak takhle určitě ano. Současné, má to tah na bránu, atraktivní téma, atraktivní podání. Chlapská záležitost, z které je zároveň cítit rukopis nekorektního filuty Todda Phillipse. Hodně všemu pomáhá prostorově výrazný Jonah Hill, který jak už je u něj zvykem, jede bomby. Bohužel na druhé straně hlavně stojí nevýrazný Miles Teller, jenž na podobný druh skotačení nemá potřebné charisma. Ale jinak to je jízda na neosedlaném býkovy. Trochu Vlka z Wall Street, trochu 21 Jump street, trochu Potu a krve, trochu Pařby ve Vegas, trochu Obchodníka se smrtí a hóóóóóóódně zábavy. ()

strikeman

Dalo se na to dívat, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tento příběh by si zasloužil lepšího režiséra, lepšího scénáristu, lepší herecké obsazení (akorát Anu de Armas bych z hlediska estetické stránky filmu ponechal a Cooperovi dal víc prostoru) a rozhodně méně dementní název v české distribuci... 70% ()

Asertio

Jak píše -OverLord-, tohle rozhodně není čistá komedie. Trailer a Jonah Hill v hlavním roli mě přesvědčily, že tohle bude fakt zábava, u který se zasměju. Ale vtipnejch momentů bylo jen pár, hlavně ze začátku, jinak je to celkem vážně vyprávěnej příběh bez zjevný snahy rozesmát diváka každou druhou scénu. Film to vůbec není špatnej, jako drama o dvou týpkách, co chtěj zbohatnout na obchodu se zbraněma, by to obstálo, jen ve mně po odchodu z kina zůstalo tak trochu prázdno po komedii, na kterou jsem se těšil. ()

Lucas87

Po přehrání traileru jsem byl nadšen a jsem rád, že po zhlédnutí mohu napsat dostal jsem to co chtěl a pořádnou zábavu. Docela mi to připomnělo obchodníka se zbraněma Nicolase Cage. ()

DAPDO

Divácky vděčný téma obchodu se zbraněma, tentokrát podle skutečnýho příběhu. Já teda blázen do zbraní nejsem, kromě vzduchovky jsem žádnou jinou bouchačku v ruce nedržel, ale tyhle filmy mám rád. Tenhle mi přišel rozhodně lepší, než vysoce hodnocený Obchodník se smrtí, který je o tom samém. Týpci a zbraně neměly hluchý místo, naopak slušný tempo filmu vydrželo až do konce. Za mě velký překvapení, až tak good jsem to fakt nečekal. ()

Kingjiri

Od Todda Phillipse jsem čekal komediálně laděnou podivanou, ale tentokrát se jede spíš na vážno. Jenže i přes slušnou režii nebo herecký obsazení se nedáří pořádně zaujmout. Vyhledávání zakázek na netu, posedávání v kanclu nebo dohady o podíl ve firmě nejsou uplně divácky vděčný scény. Kdyby se přidalo víc humoru a napínavějších scén alá převoz zbraní z Jordánska do Afghanistánu, byl by výsledek o level jinde. Jenže by to pak zase mělo k příběhu inspirovanym skutečnými událostmi dost daleko. Životní příběh skutečnýho Packouze a Diveroliho holt neni pro zfilmování dostatečně silnej. Třetí silná hvězda za casting a soundtrack. ()

Plechpetr

"Támhle ten ještě před 18 měsíci honil péra za prachy." Najít si dobrej bussines je jedna věc. Neposrat to je věc druhá. Tady ovšem klape všechno jak má a myslím že je to jeden z těch nejlepších filmů minulého roku. Opravdu super. A ten jeho smích mě dost dostával. ()

tomik99

Když jsem viděl fotky k filmu, čekal jsem odlehčenou komedii, ale nakonec to vůbec žádná komedie nebyla. „Týpci a zbraně“ je silný příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Líbilo se mi, jak týpci začínali, jak dokázali vybudovat od nuly soběstačnou firmu, která vydělala veliké peníze, i když prakticky byli malí hráči na obrovském hřišti. Nejvíce se mi líbil asi prostředek, kdy hlavní hrdinové dováželi zbraně z Jordánska do Afgánistánu, pak samotný závěr v Albánii. Skončilo to docela smutně, kdy jedna jediná chyba rozhodla o osudu přátel a celé firmy. Tak zbytečná chyba. Miles Teller opět dokázal, že umí skvěle hrát. Jonah Hill hrál zase skvělého zmetka, u kterého fakt netušíte, jestli mu máte věřit. Velice povedený film. ()

HenryIvan

Neviem prečo má väčšina dnešných režisérov, ktorí točia „ dramatické ” filmy pocit, že keď začnú film retrospektívne, čiže ukážu scénu, ktorá sa opäť objaví asi tak za hodinu a pol, tak to filmu zaručí istý spád. No väčšinou to nie je pravda. To platí pre iné filmy, lebo tu sa to prekvapivo hodí. Teller a Hill zvládajú svoju rolu obstojne a cameo v podaní Bradleyho Coopera je vydarené. Až ten úplný záver nevišiel. Myšlienku to má, predsa vojna so zbraňami je veľmi vážna téma. Keď k tomu pridám, že je to pravdivý príbeh, tak je to ešte zaujímavejšie. Nakoniec to bol celkom slušný film. 75 %. ()

Rockerman

Před dvěma dny jsem viděl film Chameleon, který pojednává o dvou kámoších živících se podvody. Prostě se seznámili s nějakou ženou a slibem manželským z ní vymámili prachy a pak šli "o dům dál". V podstatě něco podobného je to i s Týpky. I tady dva kamarádi podvádějí, tentokrát stát a daňové poplatníky, ale vše je tak nějak pod záštitou vlády. Humorně laděný film o velmi vážných věcech i tady končí stejně, jako v Chameleonovi, totiž rozepří obou přátel. Trochu je mi smutno z toho našeho světa, kdy dva týpci prakticky jen přeposílají zboží (tady zbraně), čili nevytvářejí žádnou hodnotu a přesto inkasují milióny dolarů a mají se skvěle. Nenasytnost jednoho z nich je pak dožene až ke krachu. ()

Torgal

Obchodník so smrťou sa stretol s Vlkom z Wall Street pod dohľadom režiséra Vo štvorici po opici. Výsledok je trochu nejednoznačný. Hrdinami sú postavy, ktoré si svoj držkopád zaslúžia, ale na rozdiel od Vlka s Wall Street sú aj celkom sympatické. Typického humoru je tu ako šafranu, ale ani v rovine satiry a kritiky systému sa nejde do takej hĺbky ako v Obchodníkovi so smrťou. Fajn spracovaná téma, ale bez pridanej hodnoty. 7-/10 ()

Hpatrik

Mám tu velký problém s Jonah Hillem, a měl jsem ho i ve Vlkovi u Wolf Street. Jeho herecké schopnosti jsou mizivé, a jeho postava nefunguje. Jinak tedy víc nudilo než bavilo. Slabší tři. ()

Dimo

Cha cha! Tak šílený, že by to mohlo být i pravdivý. Jo počkat, ono je... Skvělý film ve všech směrech, excelentní role pana Kopcovitého, mnohem lepší, než jakákoliv jiná. Vřelé doporučení a plné hodnocení zaručeno. ()

Razzor_82

Dva nezkušení týpci se pustili do obchodu se zbraněmi a nevedlo se jim vůbec špatně. Vetřeli se tak mezi zbrojní smetánku a užívali luxusu. Háček byl v tom, že u toho tak trošku podváděli a to se nemá. Phillips se zde trochu nechal opít tématem. Mě to ale neskutečně bavilo právě obsazením. Jonah Hill jede skvěle a ukrojil si největší kus z filmu. Potěší skvělý soundtrack a vtipné hlášky. Celý film nenudí a skvěle odsýpá. 7/10 ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz