Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

choze

Spojit smyčkový film s vyvražďovačkou byl fajn nápad, bohužel ale jediný, který scenárista měl. Navíc nadhled tu dává na prdel hororu, přitom nějak výrazněji vtipné to taky není... Ale Jessica Rothe nebyla špatná volba. ()

Gilmour93

Na hraně Vřískotu, aneb campus bitch se krok za krokem poučuje z krizového vývoje.. Zmatenost, deprimovanost, pocit šílenství, uvědomění si stavu, chvilkový postoj „I don´t give a fuck“, přeměna nevýhody ve výhodu, twist, přerod osobnosti dokonán. Reakce uvízlého v čase se za sebe řadí podle očekávaného mustru, ale prostřednictvím tempa, nadhledu a zábavných momentů dovede Landon svůj slasherový timeloop do zdárného konce. Nutno poznamenat, že rozuzlení bylo stejně nečekané jako nelogické, protože rozumně uvažující člověk by si hned druhý den sehnal kvér a u podchodu svému vrahovi s maskou tlustého děcka ukázal, jak je pošetilé brát si na přestřelku nůž.. P.S.: Srovnání s Groundhog Day je na místě, nicméně klíčový rozdíl spatřuji v tom, že tady se nečekalo na sviště, ale na bobra. No a jestli bude ještě šest týdnů zima, nebo brzy jaro, se nedozvěděl nikdo.. ()

George Stobbart

Iritujúca kravina s dávno prevareným konceptom, pri ktorej pozeraní mi bolo asi tak trápne ako pri čítaní komentáru ZlobivéhoFénixe o tom, jak jsou horory letos úspěšné... No ohromně, až ma z toho asi odjebe! Ale možno som už na toto všetko mentálne starý a neochotný privierať oči nad zomierajúcim žánrom a novorodeneckými komentármi. Ledva za dva. ()

sniper18

V posledných mesiacoch sa hororovým komédiám až prekvapivo darí, Happy death day navyše využíva atraktívny námet opakovania toho istého dňa, ale teda v tomto prípade s výsledkom moc spokojný nie som. Už úvodná fáza nepôsobí moc dobrým dojkom, hlavná hrdinka si ma moc nezískala a hlavne potom, keď jej ani na druhý deň moc nedochádzalo, že sa opäť opakuje to isté a udalosti jej opakujúceho dňa mi teda vôbec neprišli akýmkoľvek spôsobom atraktívne. Pri filmoch s touto tématikou sa tvorcovia vždy snažili, aby to bolo dostatočne nápadité a zábavné, aby ich opakovanie a čiastočné obmeňovanie diváka neomrzelo, ale tu o tom nemôže byť ani reči. Toto je len zúfalo obyčajné a nenápadité. Aspoň trochu to zachraňuje taká svieža atmosféra a pár trochu lepších sekvencií, napríklad sledovanie podozrivých, ale je toho veľmi málo a tak je to dlhší čas aj celkom nuda. Ale aspoň po tej hodine sa to celkom vylepší, dej sa začne uberať trochu iným a lepším smerom, než som pôvodne čakal, hlavne vďaka odhaleniu samotného vraha a tak tá posledná tretina ma už trochu bavila a čiastočne zachraňuje dojem z filmu, ale aj tak to nie je nič, čo by sa dalo pochváliť. Obsadenie je rozhodne sklamaním, síce nemôžem povedať, že by mi niekto skutočne vadil, ale nenájde sa tu ani jediná postava, ktorá by mi prišla zaujímavejšia, alebo výraznejšie sympatická. Po hororovej stránke nanešťastie tiež nie je o čo stáť, atmosféra a napätie sú nulové, no ani o vraždách sa tu moc hovoriť nedá, skoro všetky sú mimo záber a tých pár viditeľných nemá čím zaujať. Ale aspoň výbuch automobilu vyzerá celkom dobre. A humor je na tom rovnako, nie je tu nič, čo by stálo za pousmiatie. Inak režijne to nie je najhoršie, vizuál je bez problémov a aj tou sviežou atmosférou mi to vyhovovalo, ale tým to končí. Takže pre mňa je Happy death day určite sklamaním, na ten slabý priemer to vďaka technickej stránke a lepšej poslednej tretine vytiahnem, ale inak mi to príde ako strata času. 50% ()

Spiker01

Musím hned na začátek říct, že jsem vůbec nic nečekal a o to víc mě ten film dostal. Samozřejmě má jako správný slasher potřebné propriety počínaje sličnou blondýnou s překvapivě sexy hlasem a konče jedním nezastavitelným zabijákem. Jo takovýhle hororů je nespočet a troufám si tvrdit, že je víceméně náhoda, že mě bavilo zrovna Všechno nejhorší, ale na film nedám zkrátka dopustit. PS : závěrečná reference na Billa Murrayho pobavila, hned jsem měl chuť si znovu pustit Groundhog day. ()

Radko

Študentská dráma, horor, komédia, thriller i ľúbostný príbeh v jednom. Samozrejme, Na Hromnice o deň viac (Groundhog Day, r. Harold Ramis, USA 1993) sú ikonickým filmovým základom časovej slučky vo filme (pre znalých je tu ešte krátkometrážny 12:01 (r. Jonathan Heap, USA 1990) - ale to nie je všeobecne známy základ). Všetko najhoršie je mu veľmi dôstojným následníkom. Šikovne scenáristicky rozvíja hromničný námet. Oveľa zaujímavejšie i zábavnejšie než Palm Springs (r. Max Barbakow, USA 2020). ()

Nevka

Všechno nejhorší je zábavná jednohubka. Kromě hlavní postavy sice nechováte sympatie téměř k žádné jiné postavě (ze začátku jsem měl rád Cartera, ale postupem času se trochu přežil). Celkově to horror není, ale minimálně jednou se leknete. Každý návrat má potom smysluplnou strukturu, takže si můžete být jisti, že se nudit nebudete (například druhý návrat na oslavě je bezvadný). Hra na vraha je fajn a tvůrci dokonce trošku upozorní na detail, kterým jsem se zabýval zhruba od začátku filmu (boty). R-kový rating by filmu sice dost přidal (i když mnohdy balancuje na jeho hraně), ale i tak jde o příjemnou zábavu. ()

castor

Studentka Tree tak trochu často roztahuje nohy, možná je to tím, že přišla o mámu, možná tím, že je součástí povrchního univerzitního spolku, každopádně musí rychle vystřízlivět, aby dokázala vyzrát na vraha a ještě se stát lepším člověkem. V podstatě variace na komediální klasiku Na hromnice o den více. A prostě oddechová kravinka. Nic víc, nic míň. Hororový žánr, i když jde spíš o takový guláš, si s tématem časové smyčky nikdy ještě úplně nezanotoval. Pár lekaček, místy slušná atmosféra, jinak ale blbina s nemastně natočenou akcí, která se nemůže opřít o pořádný scénář. Ten těží z dávno proklepnutého tématu nekonečné smyčky, jinak ale selhává každých tucet minut. Namyšlené děvče se probouzí v cizí posteli, netuší, která bije, pozuráží kdekoho, chystá se na narozeninovou párty a nakonec zemře. Samotné odhalení dotyčného v masce je, no, nijaké. Vrahem mohl být kdokoliv. Mile přehrávající Jessica Rothe nikdy nebude blonďatým Billem Murraym, každopádně každé ráno se probudí s novými informacemi, jenže ne vždy je dokáže využít a trestuhodně se nepracuje ani s tím, že se na ní projevují zranění z předchozích mordů. Prostě všude jsme skončili tak někde na půli cesty. Ani rating nedovoluje si pořádně dovolit. Což je škoda. Stejně jako fakt, že se tvůrci mohli vyřádit s tím, jak dotyčná každý večer zařve. Naštěstí občas mile sklouzneme do sebeparodické roviny. A zmiňovaná Rothe dle mého nehraje vůbec zle. A vypadá zatraceně dobře. ()

*CARNIFEX*

Vďaka originálnemu poňatiu v podobe časovej slučky, celkom solídny, odlišný "Vreskot". Bohužiaľ bez gore, je toto rovnako polovičný zážitok, ako návšteva bordelu bez jebačky. Škoda, takmer som si zaspomínal! ()

MM_Ramone

Najzaujímavejší a aj najstrašidelnejší príbeh o desivej časovej sľučke som si prečítal v poviedke "Ten pocit, ktorý sa dá opísať len po francúzsky". Napísal ju americký spisovateľ Stephen King. Je súčasťou zbierky "Všetko je možné" (Everything´s Eventual). Najlepšia, najserióznejšia filmová variácia na túto tému je snímok "Osudový dotyk" a najviac ma pobavil kúsok z roku 1993 "Na Hromnice o deň viac". Uviaznutie v čase, neustále opakovanie tej istej udalosti, časopriestorové zacyklenie bez možnosti posunutia sa vpred, je pre mňa hodne lákavý námet. Takže ani pri teenagerskom mysterióznom horrore "Všetko najhoršie" som sa nenudil. Ja tomu tie tri hviezdičky dám. "Happy Death Day". *** ()

D.Moore

Film je jako jeho hrdinka, tedy zábavný, sexy a rozhodně ne hloupý. Za zmínku a také za samostatný poslech rozhodně stojí i hudba Beara McCrearyho, který si s ústředním motivem v jeho neustálém opakování hraje stejně jako si scénář hraje s opakujícím se dnem. ()

Davies182

Účel splněn, přihazuju hvězdu. Zajímavé, napínavé, sexy, a s cool hlavní postavou. Proč jen nemůžou být všechny teen horory stejně zábavné? ()

Xmilden

Před slovíčko horor bych klidně dodal kinder horor. Krev opravdu nečekejte a napětí při kterém si ohlodáte nehty také ne. Filmík stojí na postupem času sympatické hlavní hrdince a nejvíce na pro mě oblíbeném Hromnicovém tématu. Tvůrci inspiraci nijak nepopírají. Jako příjemně utíkající jednohubka svou úlohu Happy Death Day bez problému plní. A tentokráte tu dětskou přístupnost odpouštím. 60% ()

darkrobyk

Vymýšlet novoty s časovou smyčkou, to už dnes tak úplně dobře nejde. A přeci se tvůrci s otřepaným motivem dobře poprali, a vytvořili tak černou komedii, kde jen zdánlivě má hlavní hrdinka nekonečně životů. Zábavnost a napětí vyvažují nedostatek gore, jehož absence zde tolik nevadí. V atmosférické scéně v nemocnici zazní krátce i hlavní motiv od Carpentera z jeho Halloweenu. Moralizující prvky, kdy hrdinka je postupně napravována a chce se stát lepší, jsou do filmu vloženy nenásilně, proto neruší. Zavlažovač, alarm a...polštář! ()

cheyene

Filmy o uvíznutí v časové smyčce bývají zpravidla zajímavé, chytlavé a poutavé, což se potvrzuje i v tomto případě. Když pominu nesympatické herce v hlavních rolích, tak mi zůstane příběh, jenž určitě stojí za diváckou pozornost. Zpracování snímku potěší, neboť decentní hororové prvky napnou a potěší, podobně jako mysteriózní nádech. ()

Hrabka

Časová smyčka, to je vděčné téma do filmů všech žánrů. Nemůžu říct, že by to byl nějaký propadák, ale na víc, jak tři hvězdy, bych to neviděl. Takový moderní Vřískot s časovou smyčkou. Tedy spíše zábava pro teenagery. Na jedno zkouknutí i pro ty, kteří mají rádi odlehčené horory a právě onen sci-fi námět. PS: Bude dvojka. Jako vážně? 60% ()

juta

Já miluju filmy s časovou smyčkou. Není divu že i "Všechno nejhorší" se připojilo k filmům jako je "Na hromnice o den více" či "Na hraně zítřka", který se mohou pyšnit plným počtem. Konečně i časová smyčka přišla do hororového žánru a s výsledkem jsem nad míru spokojený. Sice ze začátku mě velmi štvalo chování hlavní postavy, ale jsem rád, že se to postupem času přesunulo do takového stavu, který mi už příjemný byl. Něco takového prožít by neuškodilo některým pipkám co kráčí na tomto světě. :-) ()

Fiftis

Osviežujúca hororová komédia bola príjemným prekvapením vtedajšieho roku 2017. Snímka zvládne trochu vystrašiť, poriadne pobaviť, aj trochu prekvapiť. Nie, nie je to prelomový film, ale zábava je to slušná. Film sa celkom úspešne vyhýba trápnosti. Pár klišé sa samozrejme objaví, ale v nijak veľkých dávkach. Priaznivci hororov, ktorí sa chcú vyložene báť, budú sklamaní. Aj keď sa snímka prezentuje ako horor, úplne v pokoji ho zvládnu aj slabšie povahy. Je tu pár lekacích scén, ale smrť je skôr zábavná. Vieme totiž, že ju nemusíme brať vážne. Zápletka prebúdzanie sa dookola v jeden deň prirodzene pripomína Na Hromnice o deň viac (1993), ale tvorcovia scenára sa za túto inšpiráciu nehanbia. Preto ju sami vtipne a s nadsádzkou zmienia. Je to taká príjemná zábavka na nudné upršané nedeľné odpoludnie. ()

filmfanouch

Hlavní hrdinka totálně prkená, celá ta myšlenka jede na 50 procent, druhá polovina s závěrem je už fakt moc .... řemeslně na horový žánr slušné, jakýkoliv nadprůměr to však není. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky