Šarmantní a výmluvná newyorská vdova Dolly Leviová (Barbra Streisandová) je široko daleko vyhlášenou dohazovačkou. Umí dát dohromady nejrůznější páry a využívá přitom jak svou proříznutou pusu, tak především inteligenci a předvídavost. Jedním z jejích klientů je bohatý venkovský podnikatel Horác Wandergelder (Walter Matthau), jenž chce pro svou neteř najít vhodného ženicha. Sám Horác byl až dosud zapřisáhlý starý mládenec, avšak nedávno usoudil, že jeho domácnost potřebuje ženskou ruku, a tak se rozhodl vzít si za ženu newyorskou modistku Irenu Molloyovou (Marianne McAndrewová). Jenže netuší, že prohnaná Dolly si jej vyhlédla pro sebe. O tom, kdo si koho vezme za manžela, totiž odjakživa rozhodovala ona. A tak rozehrává velkou a rafinovanou hru… (Česká televize)

WeeLass

Výjimečně nebudu psát u tohoto muzikálu úvodní souhrn událostí, protože se toho i přes (pro muzikály běžnou) přehnanou stopáž zase tolik nestalo. Muzikály mám hodně rád už jen pro tu muzikálovou stránku (ano, budete se divit, ale někteří lidé si stěžují na muzikálovou složku i při dobrovolném sledování muzikálu), ale čeho je moc, toho je opravdu příliš. Hello, Dolly! byl první muzikál, kde se naprostou většinu času jen zpívá a tančí a dialogy a samotná zápletka leží někde v pozadí. Barbra má vážně hlas jako zvon a za to klobouk dolu, ale po příběhové stránce naprosto neuspokojivý zážitek a sledování tříhodinového tančení se velmi rychle omrzí. Nutno i podotknout, postavy byly všechny sympatické až na úmyslně arogantního Waltera Matthau, který mi lezl neskutečně krkem. / Mé oblíbené písničky - jediná písnička, která mě oslovila byla titulní Hello, Dolly!, skvělé kostýmy, choreografie a extra host, Louis Armstrong, skutečně zlatý hřeb celého filmu. / První dějství - 30%, druhé dějství - 40% ()

ModryPlamen

Je to majstrovský kúsok z dielne Gene Kellyho, pochádzajúci z doby zlatej éry muzikálov. A musím sa priznať, že sa mi tento muzikál o dohadzovačke Dolly Leviovej páčil viac ako Pomáda z roku 1978. Vo filme sa vraciame na koniec 19. storočia, konkrétne do roku 1890. Spoznávame, ako vypadá malé americké mestečko Yonkers a vtedajší New York. A pochopiteľne nás neprekvapí, že neuvidíme nejaké obrovské mrakodrapy, ktoré sa totiž začali stavať neskôr, napríklad taký Rockefeller center až v roku 1928, v 30. rokoch bol postavený ESB, a podobne. O tom tu však písať nechcem, naopak chcem vyzdvihnúť úžasné tanečné choreografie. Predovšetkým ma prekvapili čašníci zo Záhrady Harmónie. Je totiž neuveriteľné, že im jedlo nespadlo z tácov a že ho dokázali tak vynikajúco servírovať hosťom. Avšak ani ďalšie choreografie nie sú na odpis… A nejak takto by som k tomuto filmu napísal ďalšiu zo série recenzií plných pozitívnych superlatívov. Vlastne, prečo píšem komentár k filmu, ktorý nie je animovaný a ani sci-fi? Čo má toto spoločné s animovanou tvorbou? Vlastne tu ani nebudem dokončovať recenziu, pretože existuje jedna geniálna recenzia, vďaka ktorej tento film nezapadne prachom, a to ani v Amerike 27. storočia plnej smetí. A nestvoril ju žiaden “odborný kritik”, ale posledný lisovací robot na zemi svojim nadšením k tomuto muzikálu. Kto pozná animovanú tvorbu, viac indícií nepotrebuje. Pozn. Tiež patrím medzi tých, ktorí keď počujú “Put on Your Sunday Clothes” a “It Only Takes a Moment”, vidia pred očami iný film. ()

Joe16210

Klasika muzikálového žánru s hvězdnou Barbrou Streisand v hlavní roli. Nemám co vytknout ani po stránce obsazení, ani po stránce pěveckých či tanečních čísel. Jen si sedněte a užijte si známý příběh o veselé dohazovačce a starém morousovi. ()

DavidPrague

Královna filmových muzikálů - geniální, vtipné, elegantní, dojemné, ohromující! Jen doporučuji verzi s titulky, dabing v tomto případě z filmu hodně ubírá..! ()

Callie

Nejklasičtější muzikálová klasika. Hraje na trošku megalomanskou notu přeslazeného dortu, ale o tom to je. Zpívat Barbra umí dokonale, trošku nám od Funny Girl dospěla, Louis Armstrong jako třešnička na tom sladkém dortu. Ale co mi nikdy moc nedošlo jsou neskutečná taneční čísla všech. Podle Kellyho choreografie, dostali asi všichni pořádně zabrat, než to dosáhlo takové dokonalosti. krokové variace jsou tak rychlé, že by to chtělo film zpomalit. A v těch kostýmech se hýbat - to si ani nedovedu představit. Nelze jinak hodnotit. Ostatní napodobeniny budou vždycky Babrbře jen dýchat na záda. ()

Misterioso

Slavný muzikál Hello, Dolly! je nabytý pohodovou atmosférou, krásnými písničkami i vtipem. Hlavní roli ztvárnila královna muzikálů Barbra Streisand, která je zde podle mého názoru nejméně "streisandovská" ze všech svých rolí. Dohazovačku Dolly Levi zahrála naprosto s přehledem, což korunuje při písničce Hello, Dolly (objeví se i Louis Armstrong, ale to asi nikomu nemusím říkat), ve které jsou všechny její grimasy, pohledy či úsměvy dokonalé. A k tomu ten božský zpěv! Nejradši mám již zmiňovanou písničku a k ní ještě "Put On Your Sunday Clothes". Pro někoho možná životní role Barbry, já ji ale preferuji v jiných rolích (Fanny rocks!). I tak ale pěkná podívaná a pět hvězd. ()

jessic

Muzikály nemám ráda obecně, vadí mi střídání mluvených a zpívaných pasáží a jistá rozjuchanost všech těchto kousků, ale tahle muzikálová klasika mě odpuzuje obzvlášť. Nebaví mě nesympatické postavy ani přihlouplá zápletka o zištném dohazování. Na druhé straně tahle filmová verze je o trošku míň otřesná než to, co jsem byla donucena shlédnout před mnoha lety v Karlínském divadle. Za sebe bych dala odpad, ale s ohledem na moji averzi k muzikálům nechci být nespravedlivá. ()

Hellhajzl

Po dlouhém přesvědčování jsem se konečně dokopal k tomu, abych se na Dolly podíval a musím říct, že mě celková výprava filmu, taneční kreace, hudba a humorné scény přímo rozdrtily. Při tanci v parku v New Yorku jsem seděl s otevřenou pusou a v ruce vidličku s večeří a celou dobu, co hráli, zpívali a tančili jsem ji nestrčil do pusy. Jenom mě mrzí, že éra takových filmů skončila. Nedokážu si představit herce moderní doby, jak se učí zpívat, tančit a ještě při tom vypadat božsky. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PTuranyi

Prvotriedny hollywoodsky muzikál so všetkou tou eleganciou, ľahkosťou a brodwayskou rozjuchanosťou. Odhliadnuc od povrchného príbehu nadviazania niekoľkých srdečných známostí za zábavných okolností, ktoré nedávajú vôbec zmysel, je film dokonalosť sama. Perfektná produkcia, skvelé herecké výkony spájajúce tanec aj spev sa valia v nepretržitom prúde na diváka a na čele toho prúdu sa vznáša božská Barbra Streisand vo svojej druhej filmovej roli, nasledovaná množstvom výborných hercov, medzi ktorými sa ostrieľaný Walter Matthau nestratí. 80% no pre milovníkov muzikálov určite 100% ()

sidthekid

Velmi povedený muzikál s chytlavými melodiemi, který jsem zhlédl v podání ND Brno. (hlavní role A.Antalová/I.Vaňková) ()

kotrlak

Velkej styl, starej Hollywood, kostýmy, choreografie, Barbra, Walter, Satchmo...to srazí na kolena i totálního ignoranta... ()

remotrumpet

"Bohatstvo nešve ľudí toľko ako dobrá nálada." Excelentné skupinové tanečné choreografie v úchvatných kostýmoch a klobúkoch - nechápem ako sa v tom naobliekaní mohli vôbec hýbať nieto tancovať, zaujímavo použitý pri tanci bicykel, tenisové rakety, či lavičky v parku. Choreografia s čašníkmi je fakt topka, a k tomu tá našlapaná hudba... Fakt by ma zaujímalo, bol robený tanec na hudbu, alebo naopak, či ako? "Peniaze, odpusť mi ten výraz, sú ako hnoj. Tiež nemá žiadnu hodnotu, ale keď sa rozhodí po poli, pomáha mladým rastlinám rásť." Hello, DOLLY!✓ ()

gizi

I když jsem se chvílemi upřímně rozesmál díky hlavnímu obchodnímu příručímu, spíš jsem se nudil, písničky (zcela mimo můj vkus) přetáčel a taneční (baletní) předvádění mě po většinu nechávalo chladným. Celý film působil nepřirozeně a kýčovitě, stejně jak jako neuvěřitelný závěr. 60%. ()

ivcicak

Můj velmi oblíbený muzikál, sice není lepší než My fair lady (moje největší srdcovka), přesto jej však řadím mezi ty nejpovedenější. Excelentní Barbra Streisand, která jakoby se pro tuhle roli narodila, nedovedu si představit nikoho jiného ve filmové roli Dolly Levi. Zdatně jí sekunduje Walter Matthau, mezi oběma představiteli je neuvěřitelná chemie, možná tak dobrá díky tomu, že se oba představitelé až tak moc nemuseli. Chytlavé písničky, nádherné kostýmy, úžasné choreografie, není co bych vytkla, snad jen bych maličko zkrátila některá taneční čísla, ale jinak naprostá paráda. ()

dejf96

ve svém žánru bezpochyby dokonalé... zvástě scéna "Nádraží" - nemá chybu. Několik divadelních verzí jsem viděl (v jedné dokonce tančil) , miluji tento muzikál, protože mu nic nechybí :-) ()

Marsia_Rei

Mno, Dolly, co s tebou?    Rozhodla jsem se doplnit vzdělání a kouknout na tuto klasiku. Ne, že bych toho litovala, je to příjemný kousek, který za kouknutí stojí, ale...   S tímto muzikálem mám jeden problém. A tím je Dolly. Postava je nesympatická činy i obsazením. Způsob jakým se snaží dohodit si vytouženého muže mi hodně nesedí a nefandím jí. Důvod, proč zrovna tohoto muže, jsem úplně nepochopila. A i když mám na starých dobrých muzikálech ráda i to, že překážky sami ve vhodnou chvíli mizí, tak ten konec zde mi přijde naprosto nepravděpodobný. A to obsazení, mno, ta dáma se mi do těch secesních kostýmů nějak nehodila. Jediné, kde jí to slušelo, byla scéna v restauraci, ty zlaté šaty jí docela sekly.    Takže Dolly si mé sympatie nezískala, ale celkový dojem zachránily (poměrně megalomanské) taneční scény. Fakt dobře se na to dívá, i když jsou pohyby tanečníků strojené. Parkové tanečky (se scénou na nádraží) jsou hezké, tanec číšníků je opravdová lahůdka, i když se mi v tom všem tanci zastesklo po Gene Kelly, prostě žádný tanečník ho výstupem nenahradil.   Hudba - pro mě spíš slabší, nic moc zapamatovatelného, ale ani neurazí.   Když to shrnu, bylo to pro mě vcelku příjemné pokoukání, plné barev a optimismu, příjemné hudby a ohromujících tanečních scén. ()

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Grind News

Grind News

02.03.2007

Dnešní Novinka bude krátší, zato plná zajímavých informací, které byste si neměli nechat ujít - tak, jak jste si přáli. Podíváme se na připravované a dlouho očekávané projekty dvou akčních hereckých… (více)